Eğitim Filtreleme Kapat
C-Prot Antivirüs Paketi Hediye!
Eğitim Türü
Eğitim Kategorileri
Eğitmenler

Ücretsiz Sertifika Programları

Özellikle günümüzde ücretli ve ücretsiz birçok sertifika programı mevcuttur. Web sitesi üzerinden yapılan ücretsiz online eğitim sertifikalarına sahip olmak sizi bir adım öne taşır.

Sertifika programları ücretsiz olarak birçok sitede bulunabilir. ancak bunları alırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır.

  • • Eğitimlerin onay mercii kimdir?
  • • Ücretsiz e sertifika programları eğitmenleri kimdir?
  • • Ücretsiz Sertifika Programları E-Devlet üzerinden ssorgulanabilir belgeler veriyor mu?
  • • Ücretsiz eğitim siteleri kime aittir ve sürekliliği nedir?

gibi birçok sorunun cevabına bakmak gerekmektedir.

E-Devlet Onaylı Sertifika Nedir?

E-Devlet bir yazılım firması tarafından yapılmış devlet destekli bir sorgulama motorudur. Hiçbir içerik üretmemekte ve bir onay vermemektedir.

Bu nedenle E-Devlet onaylı sertifika diye bir şey yoktur. E-Devlet'te sorgulanabilir sertifika demek daha doğru olacaktır.

Birçok reklamda e devlet onaylı sertifika denmesinin nedeni algıyı satışa yönlendirmektir. Bundan ziyade eğitimi aldığınız firmanın güvenilirliğini ölçmek daha doğru olacaktır. En az 1 yıldır sektörde hizmet veren firmalar daha güvenilir sayılabilir. Eğitim kurumlarının güvenilirliği için marka değerine bakma bu anlamda daha doğru olacaktır.

MEB Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları

MEB onaylı ücretsiz bir sertifika programı yoktur. Eğitimi ücretsiz alsanız bile MEB onaylı sertifika için mutlaka ücret ödemek durumunda kalırsınız. Bu nedenle ücretsiz online sertifika programları araştırırken sertifika fiyatlarını sormayı unutmayın.

Online Sertifika Programları Ücretsiz Olabilir mi?

Online ücretsiz sertifika programları internette çokça karşımıza çıkar. Ancak MEB onaylı ücretsiz sertifika programları gibi sonunda sizden para talep edilecektir.

Online ücretsiz sertifika programları 2021 yılındaki pandemi döneminden beri reklam amacıyla kullanılan pazarlama stratejisidir.

Ücretsiz E Kurs ve Ücretsiz Kurslar

Gerçekten tamamen ücretsiz kurslar ve ücretsiz eğitimler mevcuttur. Eğitim Kutusu üzerindeki tamamen sertifikalı ücretsiz kurslarımız için yukarıdaki eğitimleri inceleyebilirsiniz.

Çevrimiçi öğrenme ile online eğitimleri almak çok keyifli bir işlemdir. Farklı konularda herhangi bir eğitimi almak ve bunu özgeçmişinize eklemek çok etkili bir durumdur. Aynı zamanda işe alımlarda dikkat edilen bir unsurdur.

Dünya çapında bunu yapabilen çok az eğitim kurumu bulunmaktadır. Eğitim gibi üniversite sertifika programları ücretsiz sunan başka kurum bulmak neredeyse imkansızdır. Üniversitelerin ücretsiz sertifika programları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Avrupa birliği onaylı ücretsiz sertifika programları diye bir olgu olsa da bu sadece özel durumlarda geçerlidir. Ayrıntılarına sonraki bloglarımızda değineceğiz.

Ücretiz E Sertifika Programları Nedir?

Çevrimiçi öğrenme, öğrencilerin tamamen sanal bir ortamda öğrendikleri bir eğitim yöntemidir. İlk olarak 1990'larda internetin icadıyla ortaya çıkmıştır. Ve uzaktan eğitimde kullanılan çevrimiçi öğrenme (e-öğrenme olarak da adlandırılır).

Farklı geçmişlere sahip ve farklı bakış açılarına sahip öğrencileri birbirine bağlayabilen internet tabanlı öğrenme ortamını ifade eder.

Bir yüksek öğretim kurumu, çevrimiçi öğrenmeyi kolaylaştırmak için bir öğrenme yönetim sistemi veya LMS kullanır. Bu, zamandan bağımsız öğrenme (öğrencilerin aynı anda çevrimiçi olmalarının gerekmediği ve sorular için e-postaları kullandığı) biçimdir.

Veya eşzamanlı öğrenme (öğrencilerin aynı anda çevrimiçi olması gerekir).

Eğitim Kutusu üzerinden alacağınız her e kurs tam da zamandan bağımsız çevrimiçi öğrenme biçimidir.

Çevrimiçi Öğrenimin Avantajları Nelerdir?

Esneklik

Çevrim içi öğrenmenin pek çok faydası arasında, çalışırken eğitimlerini ilerleten insanlar için sanal sınıfların harika olduğunu göreceksiniz. Geleneksel bir sınıfta, dersler günün belirli bir saatinde planlanacak ve programınız sınıfların mevcudiyeti etrafında şekillenecektir. Şu anda çalışıyorsanız ve çalışma saatleri dışında kurslar yoksa ne yaparsınız? iş görevlerinize ek olarak bir kurs yükünü dengelemek zor olabilir.

Sanal bir kampüse giderken, çevrimiçi öğrenme, kendi programınıza karar vermede çok daha fazla özerklik sağlar. Bu, sizin için uygun olan her zaman çalışabileceğiniz anlamına gelir. Gürültülü oda arkadaşlarıyla mı yaşıyorsun? Programınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak, aynı zamanda dikkat dağıtıcı şeylerden daha kolay kaçınabileceğiniz anlamına gelir.

Azaltılmış Maliyetler

Eğitim pahalı olabilir, ancak sanal öğrenme öğrencilerin tasarruf etmesi için çeşitli yollar sağlayabilir. Kampüse gidip gelmek zorunda kalmamak, ulaşım maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Her yıl ortalama bir öğrenci ders kitaplarına ve ders materyallerine bin dolardan fazla para harcıyor. Sanal kurs genellikle ders kitaplarına daha az para harcanması anlamına gelen sanal kaynaklardan yararlanır.

Öğrenim maliyetleri, çevrimiçi ve kampüs içi programlar arasında da değişebilir. Örneğin, Drexel Üniversitesi'nde, Eğitim Fakültesi'ndeki çevrimiçi programlara kaydolan öğrenciler, normal eğitim ücretinden %25 indirim alırlar. Okul tarafından sunulan çoğu çevrimiçi program da mali yardıma uygundur.

Tüm bu tasarruf kaynakları arasında, maliyet düşürme, çevrimiçi derslerin muazzam bir yararı olabilir.

Daha Fazla Boş Zaman

Programınız dersler tarafından belirlenmediği için, istediğiniz şeyleri yapmak için daha fazla zaman harcayabilirsiniz. Ayrıca, paradan tasarruf edersiniz. İşe gidip gelmek zorunda kalmamak aynı zamanda zamandan tasarruf etmek anlamına gelir. Çünkü kampüse gidip gelmek zorunda kalmazsınız.

Bu fazladan zaman, kariyerinize odaklanmak veya ailenizle vakit geçirmek gibi istediğiniz şekilde kullanılabilir. Tek ihtiyacınız olan bir dijital cihaz ve internet bağlantısıdır. Ve eğitiminizi ilerletmek ve kendi zamanınızda derecenizi kazanmak için gerekli araçlara erişiminiz var.

Artan Kurs Çeşitliliği

Çevrimiçi okulun bazıları için daha iyi olmasının bir başka nedeni de eğitim seçeneklerinin çeşitliliğinin artmasıdır.

Öğrencilerin belirli gün ve saatlerde ders programları için kampüse gitmeleri gerekmez. Öğrenciler en çok ilgilendikleri derslere kayıt olabilirler.

Ders programlarını yeniden düzenlemeye gerek yoktur, öğrenciler çevrimiçi bir programda istedikleri dersi alıp tamamlayabilirler. onlar için en uygun zamanda ders. Çevrimiçi kurslar aracılığıyla öğrenciler, diplomalarını almak veya mesleklerinde büyümek için ihtiyaç duydukları bilgileri edinebilirler.

Çevrimiçi kurslar, geleneksel bir eğitim ortamından kazanılabilecek temelde aynı farklı dereceleri kazanmanıza olanak tanır. Bu, öğrenme sertifikalarını ve yüksek lisans veya doktora derecelerine yönelik profesyonel sertifikaları içerir.

Kariyer İlerleme Fırsatları

Tıpkı geleneksel bir sınıf ortamında alınan dersler gibidir. Sanal öğrenme de size bir dizi kariyer geliştirme fırsatı sağlayabilir.

Kendi programınızın efendisi olursunuz. Sanal öğrenim öğrencileri akademik kimlik bilgilerini takip ederken çalışmaya devam etmeye daha iyi hazırlanır. Ve çalışmayan öğrenciler için akademik çalışma, özgeçmişteki herhangi bir süreksizliği veya boşluğu açıklamaya hizmet edebilir. Her iki durumda da, sanal öğrenmenin avantajları bir özgeçmişte açıkça görülebilir.

Artan İşbirliği

Çevrimiçi öğrenciler, sanal grup çalışması ve toplantılar yoluyla sınıf arkadaşlarıyla işbirliği yapmak için daha iyi fırsatlara sahiptir.

Hem öğrenme hem de ağ oluşturma için e kurs daha faydalıdır. Eğitmenlerden daha fazla bire bir zaman alabilirler. Öğrenciler, direktörü profesörleriyle iletişim kurabilir ve inceleme için ödevleri yükleyebilir.

Kişiselleştirilmiş Eğitim

Odak noktalarını sınıf aktiviteleri younluğundan muzdarip bulan öğrenciler, çevrimiçi derslerden yararlanabilir. O kadar iddialı olmayan öğrenciler, çevrimiçi iletişim kurarken sınıf tartışmalarına katılmak için daha iyi fırsatlara sahip olabilir. Kendi hızınızda öğrenme ile kendi seçtiğiniz ortamda çalışmak, sonuç daha kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi olabilir.

Çevrimiçi kurslarda, öğrenciler okumaları ve ödevleri tamamlamaları için en uygun zamanı seçerler. Kurs çevrimiçi olduğu için, kurslar internet bağlantısının olduğu her yerde tamamlanabilir.

Gelişmiş Zaman Yönetimi Becerileri

Çevrimiçi öğrenmenin faydaları, ödevleri öğrenci için en uygun zamanda tamamlama esnekliğini içerir. Öğrencinin yine de ödevlerini profesör tarafından belirlenen son tarihlere kadar tamamlamasını sağlamak için zamanını akıllıca yönetmesi gerekir.

Çevrimiçi kurslar öğrencilere zamanlarını nasıl daha iyi yöneteceklerini öğretir. Çünkü öğrenci belirlenen gün ve saatte sınıfa gelmek yerine kursa katılma sorumluluğunu taşır. Sonuç olarak, öğrenciler kurs çalışmalarından sadece bilgi edinmekle kalmaz, aynı zamanda zaman yönetimi becerilerini de geliştirirler.

Anında Geri Bildirim

Kurs çalışmalarını teknoloji ile entegre etmek bir dizi avantaj sağlar.

Sınavlardan günler veya haftalar sonra beklemek yerine genellikle anında geri bildirim alabilirsiniz. Çevrimiçi kurslarda, öğrenciler ödevlerini profesörleri tarafından incelenmek üzere dijital olarak yüklerler.

Profesörler, öğrenci çalışmalarını çevrimiçi olarak inceler ve elektronik olarak geri bildirim gönderir. Sonuç olarak, öğrenciler hemen geri bildirim alırlar. Geleneksel bir sınıf ortamında, öğrencilerin ödevleriyle ilgili geri bildirim almak için bir veya iki hafta beklemeleri gerekebilir. Daha erken geri bildirim alarak, öğrenciler daha hızlı öğrenebilir ve gelecekteki ödevler için ayarlamalar yapabilir.

Ders Materyallerine Tekrarlı Erişim

Geleneksel bir ders anlatımı sizi en iyi not alma becerilerinizin insafına bırakır. Video sunumları izlenebilir ve gerektiğinde yeniden ziyaret edilebilir. Bir öğrenci bir video derste anlatılan içeriğin bir kısmını tam olarak anlamadıysa geri dönüp tekrar dinleyebilir. Öğrenciler, yarışan ödevlere yardımcı olması için ders videolarını tamamlayıcı bir araç olarak kullanabilir.