Eğitim Filtreleme Kapat
C-Prot Antivirüs Paketi Hediye!
Fiyat
Eğitim Türü
Eğitmenler
Sizler için 2 sonuç bulduk
Temel İSG Eğitimi
642 ₺
 • 2769 Kişi
 • 16 Saat
 • 0.00 Puan
Temel İşyeri Hekimliği Eğitimi
326 ₺
 • 3640 Kişi
 • 5 Saat
 • 0.00 Puan

Ülkemizde ve dünyada çok fazla iş kazası yaşanmaktadır. İş kazalarının önüne geçmek için çeşitli önlemler alınmaktadır. Bunun yanında sadece tedbirler de tek başına yeterli gelmemektedir. Çalışanların da eğitilmeleri ve bilgilendirilmeleri burada önemli bir noktadır.

İş kazaları denince akla ağır sanayi ya da tehlikeli işler ve iş sahaları gelmektedir.  Ağır sanayi, inşaat, fabrikalar gibi üretim tesisleri düşünülmektedir. Bunun dışında balıkçılık ve avcılık gibi çok tehlikeli iş alanları da vardır. 

Ancak kazalar ofislerde de gerçekleşmektedir. Hatta pandemi döneminde geçiş yapılan evden çalışma yönteminde de kazalar meydana gelmektedir.

Olası kazalardan korunmanın yolu ise yukarıda da belirttiğimiz gibi doğru eğitimden geçmektedir. Bu noktada Temel İSG Eğitim Programını veren pek çok kurs vardır. Ancak İSG A, İSG B ve İSG C eğitimlerini ve sertifikalarını vermek için özel izin gerekmektedir. Her kurum İSG A, B ve C Eğitimlerini verememektedir.

İSG Eğitimleri çalışanlara genel iş kurallarını öğretmek için düzenlenmektedir. Kazalardan nasıl korunacaklarını katılımcılarına anlatmaktadır. Özellikle alınan ve alınması gereken tedbirler noktasında bilgilendirme yapmaktadır.


Online İSG Eğitimleri İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Online İSG Eğitimleri için nelere dikkat edilmelidir incelemeye devam edelim. Online İSG Eğitimleri pek çok kurum tarafından verilmektedir. Temel İSG için verilen eğitimler yeterli olmaktadır. Fakat İSG A, İSG B ve İSG C Eğitimlerinde belgelendirme yapmaya yetkin olan kurumlardan eğitim almalısınız.

Online İSG Eğitimleri veren kurumun referanslarının dikkatli bir şekilde incelenmesi yerinde olacaktır. Aynı zamanda kursu verecek olan eğitmenin İSG Uzmanı olarak çalışıyor olması, yetkin ve bilgili olması da sertifikanın geçerliliği açısından önemlidir.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi veren kurumların düzenlediği sertifikanın da incelenmesinde fayda vardır. Çünkü çoğu kurum kendi sertifikasını katılımcılarına iletmektedir. Ancak bu sertifikalar üniversite onaylı olduğunda geçerlilik kazanmaktadır.

Farklı eğitim platformları eğitimler vermektedir. Bazılarında içerikler kontrol edilmeden kurslar açılmaktadır. Bu gibi durumlarda mağduriyet yaşamamanız adına hem eğitim alacağını platformu hem de eğitmenin yetkinliğini kontrol etmelisiniz.

Katıldığınız iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin usul ve esaslara uyduğunu kontrol ediniz. İSG Kurslarının usul ve esasları hakkında içerik bilgisine remi web sitelerinden ulaşabilirsiniz. Burada özellikle belirtmekte fayda olan konu kurs süresi az sekiz saat olmasıdır.

İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinin verilmesini kolay değildir. Uzman bir eğitmen gerektirmektedir. Güncel ve mevzuata uygun olmalıdır. 


Online İSG Eğitimleri Ne Gibi Avantajlar Sağlamaktadır?

Online İSG Eğitimleri ne gibi avantajlar sağlamaktadır sorusunu cevaplandıralım. Temel İSG Eğitimleri online verilebilmektedir.  Online İSG Eğitimleri size önemli avantajlar sağlamaktadır. Bunlardan en önemli bir yerden bir yere gitme zorunluluğunuzun olmamasıdır.

Bir yerden bir yere gitme zorunluluğunuzun olmaması sizi ekstra maddi külfete girmekten de kurtaracaktır. Bu maddi külfetler yeme, içme ve ulaşım gibi yan giderlerdir. Bunun da ötesinde izin gününüzde dersliğe gitmeniz sizi maddi olduğu kadar manevi olarak da yoracaktır.

Online İSG Eğitimleri sizi bu külfetlerden kurtaracaktır. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerden eğitime bağlanarak derslerinize devam edebilirsiniz.


İSG Eğitimlerimiz Hakkında Detaylı İnceleme

İSG Eğitimlerimiz hakkında detaylı inceleme yapalım. İSG Eğitimlerimiz alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Güncel mevzuatı ve yeni bilgileri içermektedir. Kursunuzu bitirdiğinizde üniversite onaylı, ulusal ve uluslararası sertifika almaya hak kazanacaksınız. 

Temel İSG ve Temel İşyeri Hekimliği Eğitimleri son teknoloji greenbox stüdyomuzda çekilmiş olup özenle kurgulanmıştır. Sizlere ihtiyacınız olan gerçek ve net bilgileri aktarmaktadır.


İSG Eğitimleri Nelerdir?

İSG Eğitimleri nelerdir liste halinde görelim.

 • Temel İSG Eğitimi
 • Temel İşyeri Hekimliği Eğitimi


Temel İSG Eğitimi

Temel İSG Eğitimi, çalışanlara genel iş güvenliği kurallarını öğretmektedir. Olası kazalardan nasıl korunacaklarını aktarmaktadır. Kazalardan korunmak için alınacak tedbirler hakkında bilinçlendirme yapmaktadır. 

Daha güvenli bir iş ortamında çalışmayı hedeflemektedir. Bu amaçlar doğrultusunda hazırlanan temel bir eğitimdir. Temel İSG Eğitimi ile iş sağlığı ve güvenliği esasları hakkında yönetmelik mevzuatına hâkim olacaksınız. 

Bu noktada eğitim süreleri temel İSG bilgilerini içerdiğini unutmamak gerekmektedir. İşyerleri için en az Temel İSG Kursu’nun alınması oldukça önemlidir.


Temel İşyeri Hekimliği Eğitimi

Temel İşyeri Hekimliği Eğitimi, işyerlerinde hekimlik hizmeti vermek isteyen doktorlara, mesleki becerilerini geliştirme ve bu alanda uygulayabilme imkânı sunmaktır. Temel İşyeri Hekimliği Eğitimi, işyeri hekimliği noktasında sizi bilgilendirmek için hazırlanmıştır. 

İster bireysel ister kurumsal olarak İşyeri Hekimliği ile ilgili tüm detayları öğrenebileceksiniz. Güncel mevzuatı ve yeni bilgileri keşfedeceğiniz Temel İşyeri Hekimliği Eğitimimizden faydalanabilirsiniz.

Eğitimler değişen ve ortaya çıkan güncellemelere uygun olarak geliştirilmektedir. Değişen ve ortaya çıkan durumlar, aylık ve yıllık bazda olabilir. Dolayısıyla kursların sürekli güncellenmesi oldukça önemlidir.


İSG Uzmanının Alması Gereken Eğitimler

İSG Uzmanının Alması Gereken Eğitimler nelerdir liste halinde görelim.

 • İSG A
 • İSG B
 • İSG C


İSG Eğitimlerinin Katılımcılara Faydaları Nelerdir?

İSG Eğitimlerinin katılımcılara faydaları nelerdir hep birlikte inceleyelim. Temel İSG ve Temel İşyeri Hekimliği Eğitimleri iş güvenliğinin bir kültür olarak aşılanmasını sağlamaktadır. 

İş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışanların bilgi düzeyini artırmayı ve pekiştirmeyi hedeflemektedir. İşin devamı süresince belirlenen yönetmeliklere uyum sağlayabileceksiniz. 

İşyerinin, çalışana işe gelme ve işte olma süresi içerisinde sağlaması gereken güvenlik tedbirlerini öğreneceksiniz.


Kurumsal İSG Eğitimleri ve Faydaları Hakkında

Kurumsal İSG Eğitimleri ve faydaları hakkında şunlar söylenebilir:

 • Çalışanlarınız iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlenecekler.
 • Kaza olması durumda ne yapmaları gerektiğini bilecekler.
 • Kazalardan nasıl korunmaları gerektiğini öğrenecekler.
 • Olası kazalar ve zararlarından korunmuş olacaksınız.
 • İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinin usul ve esasları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.


Kimler İSG Eğitimlerine Katılmalı? Neden Katılmalı?

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi; çalışanlara genel iş güvenliği kurallarını ve kazalardan nasıl korunacaklarını öğretmek, alınacak tedbirler hakkında bilinçlendirmek, daha güvenli bir iş ortamında çalışmayı hedeflemek amacıyla hazırlanan bir temel eğitimdir.


İSG Eğitimlerinin Yanında Önereceğimiz Diğer Eğitimler

İSG Eğitimlerinin yanında önereceğimiz diğer eğitimler aşağıdaki gibidir:

 • İSG A
 • İSG B
 • İSG C

İş Güvenliği Uzmanları bu kursları alarak uzmanlıklarını belgelendirebilirler. Özellikle tehlikeli sınıfta yer alan işyerinde İSG Uzmanı olarak çalışmak için bu sertifika programlarından birine katmalı ve belgenizi almalısınız.

Genel bir değerlendirme yaparsak, işyerlerinde kazaları önlemek için mutlak tedbir alınması gerekmektedir. Bilindiği gibi hem ülkemizde hem de dünyada çok sayıda iş kazası meydana gelmektedir. Bu kazaların büyük çoğunluğu önlenebilir kazalardır. Kazaların önüne geçmek elimizdedir.