• Eğitimler
 • Koçluk Eğitimleri

Yaşam Koçluğu Eğitimi

 • 80 Saat
 • 35 Ders
 • 4847 Kayıtlı Kişi
5.0 | 7 İnceleme

Yaşam Koçluğu Eğitimi

 • 80 Saat
 • 35 Ders
 • 4847 Kayıtlı Kişi

1448 ₺ 1050 ₺

Yaşam Koçluğu Eğitimi
 • Habibe Paşalı
  Eğitmen

  Habibe Paşalı

 • Kategori Koçluk Eğitimleri
 • İnceleme
  5.0

Eğitime Genel Bakış

Herkes daha iyi yaşamayı ve daha mutlu olmayı hak eder mi? Veya yeterince mutlu muyuz? Ne gibi sorunlarla uğraşıyoruz? Hayat sadece sorunlardan mı ibaret? Bizce değil. Kendinizi daha mutlu hissetmenin yollarını öğrenmek Yaşam Koçluğu (Profesyonel Koçluk) Eğitimi ile çok kolay.


Herkes daha iyi yaşamayı ve daha mutlu olmayı hak eder mi? Veya yeterince mutlu muyuz? Ne gibi sorunlarla uğraşıyoruz? Hayat sadece sorunlardan mı ibaret? Bizce değil!

Kendinizi daha mutlu hissetmenin yollarını öğrenmek Yaşam Koçluğu Sertifika Programı ile çok kolay. Üstelik Yaşam Koçluğu Eğitimi sertifikasıyla sadece kendinize değil başkalarına da danışman olacaksınız. 

Yaşam Koçluğu Kursu ile kendi danışmanlık şirketinizi kurup nitelikli bir işe sahip olacaksınız. İnsanların hayatına dokunup, mutluluklarına katkıda bulunacak dolayısıyla mutluluğunuzu arttıracaksınız. Toplumun ihtiyacı olan nitelikli bir birey olmak Yaşam Koçluğu Sertifika Programı ile mümkün. Hemen Yaşam Koçluğu Eğitimimize başlayın!


Yaşam Koçluğu Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Yaşam Koçluğu Eğitimi’nin amacı nedir? Hep birlikte inceleyelim. Yaşam Koçluğu Kursu, sizlere danışanlarınızın hayatına dokunuşlar yapabilmenizi amaçlar. Bu dokunuşları yapabilen yetkin kişiler olmanız adına Yaşam Koçluğu Sertifika Programı’nın ardından sizlere fırsatlar sunar.

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı’na iki önemli katılma nedeni sayabiliriz. Öncelikle profesyonel koçluk hizmeti almak isteye katılımcılar Yaşam Koçluğu Kursu edinmektedirler. Eğitimde öğrendikleriyle kendi hayatlarını düzene sokma ve sorunları karşısında çözüm yolu bulmayı denemektedirler. 

Profesyonel koçluk hizmeti almak isteyen adaylar, eğitmenimizden bireysel dersler ve danışmanlıklar da alabilmektedirler. Sistemimiz üzerinden “Danışmanlık Al” butonunu kullanarak talep de bulunabilmektedirler.

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı’na katılımın bir diğer nedeni de koçluğu meslek olarak edinip profesyonel koç olarak çalışmak isteyen katılımcılardır. Koçluğu meslek olarak icra etmek isteyen katılımcılar sertifikalarını kullanarak koçluk hizmetleri vermektedirler.

Katılımcılar artık birer koç oldukları ve hizmet verebildikleri için koçluk etiğine uygun olarak hareket etmeleri gerekmektedir. Yaşam koçu olmak bireye ve topluma karşı sorumluluklar yüklemektedir. Uzman eğitmenimizin hazırladığı eğitimimizde tüm bu konulara da değinilmektedir.


Yaşam Koçluğu Eğitimi Kazanımlarınız

Yaşam Koçluğu Eğitimi kazanımlarınız şunlardır:

 • İş yaşamındaki potansiyeliniz açığa çıkacak.
 • Var olan beceri ve profesyonellikleriniz uzmanlar tarafından değerlendirilecek.
 • Bir yaşam koçunda olması gereken koçluk yetenekleri kazanacaksınız.
 • Danışmanlık ve Koçluk yapacak gelir elde edeceksiniz.
 • Daha fazlası eğitimimizde!


Yaşam Koçluğu Eğitimi’nde Farkımız

Yaşam Koçluğu Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

 • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Yaşam Koçluğu Sertifika Programı’nı sunuyoruz.
 • Alanında uzman Yaşam Koçluğu eğitmeni ile çalışıyoruz.
 • Yaşam Koçluğu Sertifika Programı’na 7/24 erişim sağlıyoruz.
 • Gelişmelere uygun olarak Yaşam Koçluğu Kursu’nda güncelleme yapıyoruz.
 • Yaşam Koçluğu eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.
 • Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite Yaşam Koçluğu Sertifika Programı sertifikası veriyoruz.
 • Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


Yaşam Koçluğu Eğitimi’nin Yanında Önereceğimiz Diğer Eğitimler

Yaşam Koçluğu Eğitimi’nin yanında önereceğimiz diğer eğitimler hakkında konuşalım. Yaşam Koçluğu Eğitimi’nin yanında diğer koçluk eğitimleri de sizin ilginizi çekecektir. Özellikle öğrenciler üzerinde etkili olan ve son yıllarda artan ilgiye sahip olan Öğrenci Koçu olmak için Öğrenci Koçluğu Eğitimi edinebilirsiniz.

Bunun yanında emzirmenin önemi son yıllarda oldukça anlaşılmıştır. Ebeveynler özellikle emzirme koçlarına rağbet göstermektedirler. Emzirme Danışmanlığı Eğitimi ile profesyonel emzirme koçluğu yapabilirsiniz.

Son yıllarda en çok rağbet gören danışmanlardan biri NLP danışmanlarıdır. Bilinç yenileme ve algı değişimi olarak kısaca özetleyebileceğimiz NLP, başarılı insanların sırrı olmaktan çıkmış ve bilinen bir yöntem olma yolunda gitmektedir. Dolayısıyla insanların ilgisini çekmiştir. NLP Eğitimi ile NLP danışmanı olabilir, kendinizi bu alanda geliştirerek üst düzey yeteneklere ve yetkinliklere sahip olabilirsiniz.


Yaşam Koçluğu Eğitimi Nedir?

Yaşam Koçluğu Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. Yaşam Koçluğu Sertifika Programı, sizler adına oluşturulmuş olan Profesyonel Koçluk yapabileceğiniz bir modüldür. Eğitimde öğrendiklerinizi gerek danışanlarınıza gerekse günlük hayatınızda kullanabileceksiniz.

Yaşam Koçluğu Eğitimi’nde öğrendikleriniz işinizi iyi yapabilmeniz için sizlere yardımcı olur. Sahip olduğunuz sertifika eğitim aldığınızı ve yetkinliğinizi belgelendirir. Yaşam Koçluğu Eğitimi iletişim becerileri kazanmanızı sağlar. Sizi üst seviyeye çıkarmak için düzenlenmiştir. 

Belirlediğiniz hedeflere ulaşmak ve iyi bir koç olmak için Yaşam Koçluğu Eğitimimize katılım sağlayabilirsiniz.


Yaşam Koçluğu Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

Yaşam Koçluğu Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video Yaşam Koçluğu Kursu’nda akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan Yaşam Koçluğu Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


Yaşam Koçluğu Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

Yaşam Koçluğu Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusuna açıklık getirelim. Yaşam Koçluğu Kursu’na;

 • Kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen bireyler,
 • Profesyonel Koçluk yapmak isteyenler,
 • Edinilen bilgiler doğrultusunda ufkunu genişletmeyi amaçlayanlar
 • İnsanlara yardımcı olmak isteyen kişiler bu eğitime katılım sağlayabilir.


Yaşam Koçluğu Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Yaşam Koçluğu Eğitimi iş olanakları nelerdir? Hep birlikte keşfedelim. Yaşam Koçluğu Sertifika Programı ardından ilgili kuruluşlara başvuruda bulunup faaliyet gösterebilirsiniz. Ayrıyeten bireysel olarak da danışmanlık yaparak insanların hayatlarına ufak dokunuşlarda bulunabilirsiniz.


Yaşam Koçluğu Eğitimi Online Sertifika

Yaşam Koçluğu Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Yaşam Koçluğu Kursu eğitimlerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına gireceksiniz. Sınavdan sonra online Yaşam Koçluğu Kursu sertifikalarınızı indirebilirsiniz. 

 

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı basılı sertifikalarınızı eğitim tamamlandıktan sonra talep ettiğinizde kargo ile adresinize teslim edilir.


Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaşam Koçluğu Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Yaşam Koçluğu sertifikası, bu alana yönelik bilgi ve yetkinliğinizin göstergesidir. Dolayısıyla bu alana yönelik faaliyetlerde bulunmak istiyorsanız, elinizde olan sertifika oldukça işinize yarayacaktır.


Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Yaşam Koçluğu Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Yaşam Koçluğu Kursu sertifikası vesilesiyle başvuru yaptığınız ilgili alana girişinizi kolaylaştırırsınız. Dolayısıyla yetkinliğinizin bir belgesi olan sertifika, iş süreçlerinizde sizlere öncülük edecektir.


Video Yaşam Koçluğu Eğitimi

Video Yaşam Koçluğu Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Yaşam Koçluğu Kursu videolarını izleyebilirler. Yaşam Koçluğu Sertifika Programı videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. 

Video Yaşam Koçluğu Kursu’nun bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın Yaşam Koçluğu Kursu videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.

Uzaktan eğitim siz katılımcılara önemli avantajlar sunmaktadır. Özellikle kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılar online eğitim sistemini tercih etmektedirler. Uzaktan video eğitimde eğitimin süresi söz konusu değildir. Eğitim içeriği ve derslerini istediğiniz sürede tamamlayabilirsiniz.

Özellikle günümüz şartlarında ev işleri, trafikte işe yetişme dersi, gün boyu iş stresi, işten dönüşte tekrarlayan trafik dersi, sonrasında tekrar ev işleri, yemek, çay/kahve derken nihayet dinlenme zamanını ancak bulabildiniz. Bu noktadan sonra tekrar sınıf içi eğitime katılmak inanılmaz zordur. Ders kaçırdığınızda ise kaçırdığınız dersleri telafi etmeniz olanaksızdır.

Bunun yanında uzaktan eğitim sizlere istediğiniz yerden ve istediğiniz zaman eğitiminize devam edebilme imkânı sunmaktadır. Konfor alanınızdan çıkmadan istediğiniz gibi derslerinize devam edebileceksiniz.


Yaşam Koçluğu Eğitimi’nin Kurumlar İçin Faydaları Nelerdir?

Yaşam Koçluğu Eğitimi’nin kurumlar için faydaları nelerdir sorusunu cevaplandıralım. Profesyonel Koçluk Sertifika Programı’nın kurumlara faydası şunlardır:

 • Kurumsal kimlik yerine geçen Yaşam Koçluğu Sertifika Programı sertifikası alacaksınız.
 • Eğitim sonunda edindiğiniz bilgileri yaşam boyu kullanabileceksiniz.
 • Kişisel gelişiminize katkı sağlayacaksınız.
 • Yaşam Koçluğu Kursu’nun ardından kolaylıkla danışmanlık yapabileceksiniz.


Yaşam Koçluğu Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Yaşam Koçluğu Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Yaşam Koçluğu Kursu’na başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Yaşam Koçluğu Sertifika Programı başvuru formu açılacaktır. 

Yaşam Koçluğu Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Yaşam Koçluğu Sertifika Programı için size ulaşacaktır.


Yaşam Koçluğu Eğitimi Fiyatları

Yaşam Koçluğu Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Yaşam Koçluğu eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Yaşam Koçluğu Sertifika Programı ücretini etkilemektedir. Yaşam Koçluğu Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Yaşam Koçluğu Eğitimi Sınavı

Yaşam Koçluğu Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Yaşam Koçluğu Kursu sınavını geçmek için soruların yüzde ellisini, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda Yaşam Koçluğu Kursu sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. 

Sertifika sınavı geçilmesi zor olmayan bir sınavdır. Sınavı geçtikten sonra sertifika almaya hak kazanacaksınız. Bunun için Yaşam Koçluğu Sertifika Programı sertifikası için başvuru yapabilirsiniz. Yaşam Koçluğu Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  Koçluğa Giriş
 • Ders 2 :
  İnsanı Tanıyalım
 • Ders 3 :
  Koçun Tanımı
 • Ders 4 :
  Koçluk Soru Kalıpları
 • Ders 5 :
  Güçlü Yönler ve Zayıf Yönler
 • Ders 1 :
  Koçun Danışana Ayna Tutması
 • Ders 2 :
  Koçlukta Dinleme Seviyeleri
 • Ders 3 :
  Koçlukta Empatinin Yeri
 • Ders 4 :
  Geri Bildirim Teknikleri
 • Ders 5 :
  Koç ve Danışan
 • Ders 1 :
  Koçlukta Akış
 • Ders 2 :
  Koçun Zihniyeti
 • Ders 3 :
  Temsil Sistemlerine Giriş
 • Ders 4 :
  Temsil Sistemleri 1
 • Ders 5 :
  Temsil Sistemleri 2
 • Ders 6 :
  Temsil Sistemleri 3
 • Ders 1 :
  Yaşam Çarkı
 • Ders 2 :
  Kimliklerimiz
 • Ders 3 :
  Ego Çatışmaları
 • Ders 4 :
  Koçlukta Uyarılma ve Fark Edilmenin Önemi
 • Ders 5 :
  Temas İletileri
 • Ders 6 :
  Koçlukta Oynanan Psikolojik ve Yaşamsal Oyunlar
 • Ders 7 :
  Değerler Eğitimine Giriş
 • Ders 8 :
  Koçlukta Değerler Eğitiminin Önemi
 • Ders 1 :
  Sosyal Stillere Giriş
 • Ders 2 :
  Sarı Kişilik Tipleri 1
 • Ders 3 :
  Sarı Kişilik Tipleri 2 ve Mavi Kişiliğe Giriş
 • Ders 4 :
  Mavi Kişilik ve Kırmızı Kişiliğe Giriş
 • Ders 5 :
  Kırmızı Kişilik ve Yeşil Kişiliğe Giriş
 • Ders 6 :
  Yeşil Kişilik ve Ortak Profiller
 • Ders 7 :
  Ortak Profiller 2 - Enegrama Giriş
 • Ders 8 :
  Duygusal Merkezli Kişilik Tipleri
 • Ders 9 :
  Zihinsel Merkezliler - Fiziksel Merkezlilere Giriş
 • Ders 10 :
  Fiziksel Merkezliler 2
 • Ders 11 :
  Yaşam Koçluğu (Profesyonel Koçluk) Eğitimi Final Sınavı

Habibe Paşalı

 • 21 Eğitim
 • 14 Aralık 2021 17:19 tarihinden bu yana üye

Merhaba, Ben Yaşam Koçu, Eğitmen Habibe Paşalı! 


Eğitimci ve Profesyonel Koç’um. Eğitim Kutusu online eğitim portalında Bilinçaltı Temizliği ve EFT Tekniği, Kişilik Tipleri ve Enegram, Stres Yönetimi ve Kurumsal İletişim eğitimleri vermekteyim. 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölümü’nden mezun oldum.


Takım Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Kobi Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, İlişki Koçluğu yapmaktayım.


2015-2017 yılları arasında bir medikal firmada Satış Müdür’ü olarak çalıştım. 2010-2015 yılları arasında başka bir medikal firmada Eğitim Yöneticisi olarak çalıştım. 2001-2009 yılları arasında yine çeşitli medikal firmalarda Satış Temsilcisi olarak görev aldım.


Aşağıdaki sertifikalara sahibim:  

Eğiticinin Eğitimi

Durumsal Liderlik

Etkin Takım Çalışması

Koçluk, ICF Sola Unitas Coaching Academi

Bilgisayar Programları

Sunum Teknikleri

Toplu Tanıtım Müşteri Odaklı Satış Teknikleri

Elektronik Ortamda Müşteri İlişkileri Yönetimi

Etkili Sunum Teknikleri

Gruplara Satış Becerileri

Temel Satış Becerileri


Aşağıdaki kurs ve seminerlere katıldım: 

Satış Teknikleri Eğitimi, American Academi, Livcon Academi, Kemal İslamoğlu, Mümin Sekman;

Müşteri Odaklı Satış Teknikleri Eğitimi

Sunum Teknikleri Eğitimi

Etkili Vücut Dili Kullanma Eğitimi

Kişilik Analizi Eğitimi

Etkileme ve İkna Eğitimi

Satış ve Pazarlama Eğitimi

Medikal Eğitim

Merkezi Sinir Sistemi Eğitimi


Eğitim Kutusu’nda aşağıdaki eğitimleri vermekteyim:

Stres Yönetimi Eğitimi

Yaşam Koçluğu (Profesyonel Koçluk) Eğitimi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Bilinçaltı ve EFT Tekniği Eğitimi

Kişilik ve Enneagram Eğitimi

Kurumsal İletişim

5.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 100
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (7)

Durdane Kocagil
Durdane Kocagil20 Temmuz 2022 11:12
5

" Güzel ve akıcı bir anlatım olmuş başka eğitimleri de gözden geçirmeye karar verdim teşekkür ederim ❤️ "

Gülenay Kırış
Gülenay Kırış09 Mart 2022 10:45
5

" Güzel bir eğitim oldu. Sertifikada kısa sürede elime ulaştı. Emeği geçenlere teşekkürler. "

Ufuk Cerrah
Ufuk Cerrah08 Mart 2022 11:03
5

" İyi insanlar, başkalarına iyilik yaparlar. O kadar, ötesi yok. İçerik, eğitmen, çok iyiydi Başarılar dilerim. "

Batuhan Mutman
Batuhan Mutman14 Şubat 2022 15:30
5

" Sevgililer günü için kız arkadaşıma aldım. Bir süredir düşünüyordu. İçeriğe göz attım, eğitmende iyi görünüyor. Umarım kız arkadaşımda beğenir. "

Naz Beril Süleymanzade
Naz Beril Süleymanzade03 Şubat 2022 17:02
5

" Hocamız güzel anlatmış. Bu işe ilgi duyanlara tavsiye edebilirim. "

Nurece Sarıaltun
Nurece Sarıaltun13 Ocak 2022 14:08
5

" dersler çok güzel ve akıcı ilerliyor. eğitmen çok iyi tavsiye ederim. "

Ali İLHAN
Ali İLHAN12 Ocak 2022 21:15
5

" Fevkalade güzel... "

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Habibe Paşalı

Habibe Paşalı

Profesyonel Koç - Uzman Eğitmen
Eğitim Ücreti

1448 ₺ 1050 ₺

Sertifikalar

 • Tüm Sertifikalar+662 ₺
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:Koçluk Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:4847 Kişi
 • Modül:5
 • Ders:35
 • Sınav:1
 • Toplam Süre:80 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Masterclass
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet