• Eğitimler
 • Dil Eğitimleri

Yapay Zeka ile Brezilya Portekizcesi Öğrenme Eğitimi

 • 10 Saat
 • 1 Ders
 • 132 Kayıtlı Kişi
0.0 | 0 İnceleme

Yapay Zeka ile Brezilya Portekizcesi Öğrenme Eğitimi

 • 10 Saat
 • 1 Ders
 • 132 Kayıtlı Kişi

9999 ₺ 2667 ₺

Yapay Zeka ile Brezilya Portekizcesi Öğrenme Eğitimi
 • Eğitim Kutusu Eğitmeni
  Eğitmen

  Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • Kategori Dil Eğitimleri
 • İnceleme
  0.0

Eğitime Genel Bakış

Portekizce öğrenmek isterseniz, Portekizce mi yoksa Brezilya Portekizcesi mi öğrenmek istediğinizi soracaklar. İkisi de birbirini anlamak için yeterince benzer. Ancak anadili konuşanlar arasında farklılıklar konusunda keskin bir farkındalık vardır.


Portekizce öğrenmek isterseniz, Portekizce mi yoksa Brezilya Portekizcesi mi öğrenmek istediğinizi soracaklar. İkisi de birbirini anlamak için yeterince benzer. Ancak anadili konuşanlar arasında farklılıklar konusunda keskin bir farkındalık vardır.

Avrupa ve Brazilya Portekizcesi arasındaki en büyük farklardan bazılarını inceleyelim.

Brezilya'da konuşulan Portekizce ile diğer ülkelerde konuşulan Portekizce farklılıklar gösterir.

Portekizce, Avrupa'nın İber Yarımadası kökenli Hint-Avrupa dil ailesinden bir Batı Roman dilidir. Portekizce, dünyada en çok konuşulan dillerden biridir ve altıncı sırada yer alır.

Dilin Brezilya ve Avrupa olmak üzere iki ana Portekizce türü vardır. Brezilya'da Brezilya Portekizcesi konuşulurken, diğer Afrika ülkelerinde Avrupa Portekizcesi konuşulur.

Brezilya dili ki Portekiz dilinin hem benzerlikleri hem de farklılıkları vardır. Bazı kelimelerin gramerinde, yazılışında ve anlamında temel farklılıklar vardır. Portekizce bilmeyenler Avrupa ve Brezilya Portekizcesi arasındaki farkları anlamayabilir. Brezilya nın belli başlı bölgelerinde dil farklılıklar gösterebilir.

Online Portekizce Öğren

İstediğin zaman, istediğin yerde dil öğrenmek artık çok kolay. Portekizceyi öğrenmek için en iyi yol, Eğitim Kutusu internet sitesinde bulunan online öğrenim platformunu kullanmaktır. Portekizce dilinin tüm derslerini; online ve etkileşimli olarak bula bileceksiniz.

Yeni Portekizce öğrenme programı ile dilbilginizi geliştirebilirsiniz. Bu program aynı zamanda dil bilginizi de geliştirmeye yardımcı olacaktır. Portekizce dersler içerisinde sizin seviyenize göre dersler gruplandırılmıştır. Yabancı dilleri öğrenme konusunda yeteneğinize bakmaksızın eğitim programımız en temel seviyeden en ileri seviyeye kadar planlanmıştır.

Pandeminin hayatımıza girmesiyle beraber online eğitim sistemleri Portekizce konuşmayı da daha kolay hale getirdi. Portekizce öğrenme konusunda kendinizi geliştire bileceğiniz pek çok seçenek arasından ana dili Portekizce olan eğitmenlerle çalışa bilirsiniz. Resmi dili en efektif şekilde kullanmanın yöntemlerinden biri budur.

Seyahat etme, iş için veya diğer nedenlerle Portekizce oğrenme programı olan bir öğrenim sistemine dahil olmadan önce. Eğitim Kutusu'ndaki portalımızı ziyaret edin, kendinizi deneyin veya ön bilgi alın.

Brezilya Hakkında

Brezilya, Güney Amerika'nın en büyük ülkesi ve dünyanın beşinci büyük ülkesidir. Atlantik Okyanusu boyunca uzanan 7.400 kilometrelik kıyı şeridiyle kıtanın doğu tarafında devasa bir üçgen oluşturuyor. Şili ve Ekvator dışındaki tüm Güney Amerika ülkeleriyle komşudur.

Brezilya hangi dili konuşuyor sorusuna ülkenin ana dili Portekizce' dir diye yanıt verebiliriz. Ana dil olarak kullanılan Portekizce ile Brezilya da kullanılan Portekizce arasında belli başlı farklılıklar vardır. Bu konuya ilerleyen zamanda değineceğiz.

Brezilya manzarası çok çeşitlidir. Kuzeydeki dünyanın en büyük ormanı olan Amazon da dahil olmak üzere yoğun ormanlarıyla tanınır. Pampa, tepeler, ormanlar, sulak alanlar, platolar ve kıyı ovası gibi çeşitli bölgeler vardır.

Kuzey Brezilya, Amazon Nehri ve onu çevreleyen ormanların hakimiyetindedir. Amazon tek bir nehir değil, yüzlerce su yolundan oluşan bir ağdır. Toplam uzunluğu 4.250 mildir (6.840 kilometre). Nehirde, meşhur piranha ve pembe nehir yunusu boto da dahil olmak üzere binlerce tür yaşıyor.

Brezilya Neden Portekizce Konuşur

15. yüzyılda Kolomb ve diğer kaşifler Yeni Dünya'yı keşfetti, bu İspanya ve Portekiz arasında toprak yarışını başlattı. 1494'te iki ülke, arasında Tordesillas Antlaşması'nı imzaladı. İspanya, sınır çizgisinin batısındaki tüm toprakların haklarını alırken, Portekiz doğudaki her şeyi aldı.

İspanya Latin Amerika'yı, Portekiz de Brezilya'nın doğu kıyısını kolonileştirirken toprak kazandı. Portekizliler, 1530 civarında Brezilya ağacının değerli bir kaynak olduğunu keşfettiklerinde iddialarını kullanmaya başladılar. Tahmin edebileceğiniz gibi Brezilya ismini buradan almıştır.

Ancak bölgenin asıl değerli ürünü şeker kamışıdır. İşletme sahipleri daha iyi topraklar bulmak için iç bölgelere taşındı ve Portekiz dilini ve kültürünü getirdi. Bunu takip eden altına hücum, 17. yüzyılın sonlarında daha da araştırmaya yol açtı. Sonraki yüzyılda Brezilya'nın modern sınırları oluşturuldu ve ülke sonunda bağımsızlığını kazandı.

Portekizce, bu gelişmeler sırasında baskın dil oldu; yerli gruplardan, Afrikalı kölelerden ve Avrupalı yerleşimcilerden dil parçaları eklendi. Bugün, Brezilya ve Avrupa Portekizcesi arasında küçük gramer ve kelime farklılıkları var, ama diller hala çok benzer. Bu şekilde Portekizce Brezilyanın ana dili haline geldi.


Avrupa ve Brezilya Portekizcesi arasındaki temel farklardan bazıları.

Kelime ve yazım farklılıkları.

Bazen diller aynı şeyden bahsederken farklı kelimeler kullanırlar. Örneğin Brezilya'da bir otobüsün adının "Onibus", Portekiz'de ise "Autocarro" olduğunu varsayalım. Bu, Brezilya ve Avrupa Portekizcesinin bazen iki farklı dil olarak kabul edilebileceğini kanıtlıyor.

Bazı kelimeler aynı, bazıları farklı yazılır. Dil farkları bazen harf veya son eklerde olabilir. Brezilyalılar küçük boyutu veya sevimliliği belirtirken isimlerinin sonuna -inha eklerler. Nina'yı sevimli olarak tanımlarlarsa, Avrupalı Portekizce konuşan biri ona Ninita diyebilir, Brezilyalı ise ona Nininha diyebilir.

Portekizce öğretmeniyle yapacağınız çalışmalarda veya online eğitim programlarında bir çok yöntem bulunmaktadır. Hemen bu yöntemlerden birini denemenizi tavsiye ediyoruz. Eğitim Kutusu üzerinden Brezilya Portekizcesi eğitimi alarak hızlıca kendinizi geliştirebilirsiniz.

Avrupa ve Brezilya Portekizcesi arasında hangi dili öğrenmesi kolaydır?

Dilbilimcilere göre Brezilya Portekizcesini öğrenmek, Avrupa Portekizcesine kıyasla çok daha kolaydır. Bu, iki dil tamamen farklı olmadığı için Avrupa Portekizcesini öğrenmenin yolunu açacaktır. Avrupa Portekizcesi konuşmak için yalnızca küçük dilbilgisi ve sözcük bilgisi düzeltmeleri yapmanız gerekir.

Portekizce öğrenirken karşılaşacağınız en büyük farklardan biri iki dil arasındaki farklılıkların você ve tu ile ilgili olmasıdır. Her ikisi de ikinci tekil şahıs zamirleridir ve İngilizce' de "siz" anlamına gelir.

Ancak Portekiz'de você daha resmi durumlarda kullanılıyor. Tu daha gayri resmidir. Brezilya'da ise çoğu insan você'yi hem resmi hem de resmi olmayan durumlarda kullanıyor.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  Eğitime Giriş

Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • 161 Eğitim
 • 15 Aralık 2021 09:52 tarihinden bu yana üye

0.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 0
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (0)

Üzgünüz, bu eğitim için henüz yorum girilmedi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitmen
Eğitim Ücreti

9999 ₺ 2667 ₺

Sertifikalar

 • Eğitim Dijital Sertifikası+65 ₺
 • Eğitim Sertifikası+164 ₺
 • Üniversite Sertifikası+261 ₺
 • Tüm Sertifikalar+490 ₺
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:Dil Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:132 Kişi
 • Modül:1
 • Ders:1
 • Sınav:0
 • Toplam Süre:10 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Masterclass
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet