• Eğitimler
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi

 • 16 Saat
 • 9 Ders
 • 2 Kayıtlı Kişi
0.0 | 0 İnceleme

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi

 • 16 Saat
 • 9 Ders
 • 2 Kayıtlı Kişi

2345 ₺ 1749 ₺

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi
 • Habibe Paşalı
  Eğitmen

  Habibe Paşalı

 • Kategori Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • İnceleme
  0.0

Eğitime Genel Bakış

Hayatımızda bazen kendimizin dahi anlamlandıramadığı noktalarda problemlerin doğduğunu görebiliyoruz. Aslında bir nedeni yokmuş gibi görülen problemlerin çözüme kavuşturulması için ise bazen terapiye başvurabiliyoruz. Çoğu zaman sağlıklı bir terapi ortamında konuşulduğunda sorunların temel nedenini kavrayabilmek mümkün oluyor. 


Hayatımızda bazen kendimizin dahi anlamlandıramadığı noktalarda problemlerin doğduğunu görebiliyoruz. Aslında bir nedeni yokmuş gibi görülen problemlerin çözüme kavuşturulması için ise bazen terapiye başvurabiliyoruz. Çoğu zaman sağlıklı bir terapi ortamında konuşulduğunda sorunların temel nedenini kavrayabilmek mümkün oluyor. 

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi, aile içerisinde çözümlenmemiş olan travmatik olayları ve problemleri gün ışığına çıkararak çözümleme yoluyla uygulanan bir terapi yöntemidir. Bu terapi yöntemi sayesinde kişilerin gündelik yaşantılarını dahi etkileyen ailesel problemlerinin çözüme kavuşturulması mümkün olmaktadır. Siz de Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’ni alarak bu noktada uygulayıcı olma imkanına erişebilirsiniz! Aile dizimi terapisi verebilmek için durmayın ve eğitimimizi alın!

NOT: Eğitimin videolu kısmı tamamlandıktan sonra ise uygulamalı kısım başlayacaktır. Uygulamalı kısımlar 15-20 kişilik gruplardan oluşturularak verilecektir. İstanbul’da olmayan katılımcıların bu kısım için İstanbul’da belirlenmiş olan eğitim mekanımıza gelmesi gerekmektedir. Şehir dışında bir grup oluşturulması hâlinde ise eğitmen masrafları karşılandığı takdirde eğitmenimiz dersi gidip orada verebilmektedir.


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Bu eğitim sonrasında asıl hedeflenen katılımcıların aile dizimi noktasında uygulayıcı olabilmelerini sağlamaktır. Ailevi problemlerin kökenine inerek danışanın geçmiş ve şimdiki problemleri durulan bu terapi yönteminde, geleceğin olumsuz etkilerinden korunmak ve doğru bir yaşantıya sahip olabilmek için aile etkisinden sıyrılmanın yolları öğretilmektedir. 

Bu eğitim sonrasında siz de ailevi problemlerini çözümlemek isteyen kişilere terapi verebileceksiniz. Böylece etkili bir şekilde vermekte olduğunuz danışmanlık süreçlerin ide yönetebileceksiniz. 


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi ile Kazanımlarınız

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi ile kazanımlarınız şunlardır:

 • Ailevi problemlerin temelinde yatan duygu ve düşünce kalıplarını öğreneceksiniz. 
 • Problem çözümleme ve travma tespiti noktasında gelişim sağlayacaksınız.
 • Danışanlarınıza çok daha etkili bir şekilde yardımcı olabileceksiniz. 
 • Aile kökenli travma çözümlemelerine hakim olacaksınız. 


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’nde Farkımız

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

 • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’ni sunuyoruz.
 • Alanında uzman Uygulamalı Aile Dizimi eğitmeni ile çalışıyoruz.
 • Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’ne 7/24 erişim sağlıyoruz.
 • Gelişmelere uygun olarak Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’nde güncelleme yapıyoruz.
 • Uygulamalı Aile Dizimi eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.
 • Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite X Kursu sertifikaları veriyoruz.
 • Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’nin Yanında Önereceğimiz Eğitimler

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’nin yanında önereceğimiz eğitimler hakkında konuşalım. Bu eğitimin yanında önerebileceğimiz bir diğer eğitim de Aile Danışmanlığı Eğitimi’dir. Tamamıyla aile odaklı terapi verebilmek ve uygulama yapabilmek için bu eğitimin sağlayacağı katkı payı da oldukça büyük olacaktır. 

Aynı şekilde Yaşam Koçluğu Eğitimi’ni alarak da kariyeriniz için güzel bir katkıda bulunabilirsiniz. Bu eğitimlere ve daha fazlasına ulaşmak için Koçluk Eğitimleri kategorimizi inceleyebilirsiniz. 


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi Nedir?

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. Aile içi problemlerin bireyin üzerinde bıraktığı olumsuz etkilerin tespiti ve bu olumsuzlukların tedavisi üzerine gerçekleştirilen terapi yöntemine aile dizimi denmektedir.

Günümüzde yeni yeni duyulmaya ve popülerleşmeye başlamış bir kavram olsa da aile dizimi, ailevi kökenli travmaları ve benlik problemleri yaşayan pek çok danışana katkı sağlamaktadır. Bu terapi yöntemini bütün incelikleriyle öğrenebilmek için siz de eğitimimizi alabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın!


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’nde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan Uygulamalı Aile Dizimi Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım. Bu eğitime şu alandaki kişiler katılım sağlayabilir:

 • Çocuk Gelişim Uzmanları,
 • Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler,
 • Psikologlar,
 • Psikolojik Danışmanlar,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları,
 • Psikoloji ve PDR mezunu olanlar,
 • Sosyologlar,
 • Hemşireler,
 • Sosyal hizmet, çocuk gelişimi, psikoloji, sosyoloji, PDR, Tıp, Hemşirelik gibi bölümlerde lisans eğitimini tamamlayanlar ve lisans eğitimine devam edenler Uygulamalı Aile Dizimi Kursu’na katılım sağlayabilirler ve ardından mesleklerini icra edebilirler.


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. Uygulamalı Aile Dizimi Kursu’nu tamamlayan katılımcılar kamu kurum ve kuruluşlarında danışman olarak çalışma imkanı edinebilirler. Dileyen katılımcılar istedikleri aile danışmanlık merkezinde görev alabilirler.

Bunun dışında bireysel olarak da danışan aile alabilirler. Uygulamalı Aile Dizimi Sertifika Programı’nı tamamlayan katılımcılar, sahip oldukları sertifikalar ile diledikleri gibi çalışma imkanı edinebilirler. Ayrıca sahip oldukları sertifika uluslararası geçerli olacağı için yurtdışında da çalışabilirler. Yabancı ülkelerdeki Aile Danışmanlığı Merkezlerinde iş imkânı bulabilirler.


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi Online Sertifika

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Uygulamalı Aile Dizimi Kursu derslerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına girebilirsiniz. Sınavdan sonra online Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi sertifikalarınızı alabilirsiniz. 

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi basılı sertifikalarınız, kargo ile adresinize teslim edilecektir.

NOT: Bu eğitim için üniversite onaylı sertifika verilmemektedir. 


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Uygulamalı Aile Dizimi sertifikası sizin aile dizimi konusunda uzman olduğunuzu kanıtlamaya yarayan bir belgedir. Uluslararası geçerliliği olan bulunan bu belgeyi yurt dışı iş imkanlarınız için de kullanabilirsiniz. 


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Bu sertifika sayesinde aile dizimi alanında uygulayıcı olabilir ve danışanlarınızla bu konu üzerinde çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Doğrudan bir iş imkanı edinemeseniz de bu sertifika ile alandaki yetkinliğinizi kanıtlama imkanı edinebilirsiniz. 


Video Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi

Video Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Uygulamalı Aile Dizimi Kursu videolarını izleyebilirler. Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. 

Eğitimin videolu kısmı tamamlandıktan sonra ise uygulamalı kısım başlayacaktır. Uygulamalı kısımlar 15-20 kişilik gruplardan oluşturularak verilecektir. İstanbul’da olmayan katılımcıların bu kısım için İstanbul’da belirlenmiş olan eğitim mekanımıza gelmesi gerekmektedir. Şehir dışında bir grup oluşturulması hâlinde ise eğitmen masrafları karşılandığı takdirde eğitmenimiz dersi gidip orada verebilmektedir. 

Eğitimde videolu teorik kısım tamamlandıktan sonra uygulamalı kısım örgün olarak sürdürülecektir. Videolarını tamamlayan kişilere uygulamalı kısmın yeri ve tarihi iletilecektir. 


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi’ne başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi başvuru formu açılacaktır. Uygulamalı Aile Dizimi Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi için size ulaşacaktır.


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi Fiyatları

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Uygulamalı Aile Dizimi eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi ücretini etkilemektedir. Uygulamalı Aile Dizimi Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi Sınavı

Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi sınavını geçmek için soruların yüzde yetmişine doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Sınavı geçtikten sonra Uygulamalı Aile Dizimi Eğitimi sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. Uygulamalı Aile Dizimi Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  Aile Dizimine Giriş
 • Ders 2 :
  Aile Diziminin Tarihçesi ve Kurucusu
 • Ders 3 :
  Aile Dizimi Kavramlar (Bağlar ve İlişki)
 • Ders 4 :
  Aile Dizimi Kavramlar (Sıra ve Düzen)
 • Ders 5 :
  Aile Diziminde Sistemik Karmaşıklık
 • Ders 6 :
  Aile Diziminde Duygular ve Sonuçları
 • Ders 7 :
  Aile Diziminde Ne Yapılır?
 • Ders 8 :
  Aile Dizimi Uygulamaları
 • Ders 9 :
  Aile Dizimi Teknikleri

Habibe Paşalı

 • 21 Eğitim
 • 14 Aralık 2021 17:19 tarihinden bu yana üye

Merhaba, Ben Yaşam Koçu, Eğitmen Habibe Paşalı! 


Eğitimci ve Profesyonel Koç’um. Eğitim Kutusu online eğitim portalında Bilinçaltı Temizliği ve EFT Tekniği, Kişilik Tipleri ve Enegram, Stres Yönetimi ve Kurumsal İletişim eğitimleri vermekteyim. 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölümü’nden mezun oldum.


Takım Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Kobi Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, İlişki Koçluğu yapmaktayım.


2015-2017 yılları arasında bir medikal firmada Satış Müdür’ü olarak çalıştım. 2010-2015 yılları arasında başka bir medikal firmada Eğitim Yöneticisi olarak çalıştım. 2001-2009 yılları arasında yine çeşitli medikal firmalarda Satış Temsilcisi olarak görev aldım.


Aşağıdaki sertifikalara sahibim:  

Eğiticinin Eğitimi

Durumsal Liderlik

Etkin Takım Çalışması

Koçluk, ICF Sola Unitas Coaching Academi

Bilgisayar Programları

Sunum Teknikleri

Toplu Tanıtım Müşteri Odaklı Satış Teknikleri

Elektronik Ortamda Müşteri İlişkileri Yönetimi

Etkili Sunum Teknikleri

Gruplara Satış Becerileri

Temel Satış Becerileri


Aşağıdaki kurs ve seminerlere katıldım: 

Satış Teknikleri Eğitimi, American Academi, Livcon Academi, Kemal İslamoğlu, Mümin Sekman;

Müşteri Odaklı Satış Teknikleri Eğitimi

Sunum Teknikleri Eğitimi

Etkili Vücut Dili Kullanma Eğitimi

Kişilik Analizi Eğitimi

Etkileme ve İkna Eğitimi

Satış ve Pazarlama Eğitimi

Medikal Eğitim

Merkezi Sinir Sistemi Eğitimi


Eğitim Kutusu’nda aşağıdaki eğitimleri vermekteyim:

Stres Yönetimi Eğitimi

Yaşam Koçluğu (Profesyonel Koçluk) Eğitimi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Bilinçaltı ve EFT Tekniği Eğitimi

Kişilik ve Enneagram Eğitimi

Kurumsal İletişim

0.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 0
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (0)

Üzgünüz, bu eğitim için henüz yorum girilmedi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Habibe Paşalı

Habibe Paşalı

Profesyonel Koç - Uzman Eğitmen
Eğitim Ücreti

2345 ₺ 1749 ₺

Sertifikalar

 • Eğitim SertifikasıÜcretsiz
 • Üniversite SertifikasıÜcretsiz
 • Tüm SertifikalarÜcretsiz
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001 İstanbul Topkapı Üniversitesi

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:2 Kişi
 • Modül:1
 • Ders:9
 • Sınav:0
 • Toplam Süre:16 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Uzmanlık
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet