• Eğitimler
 • İletişim Eğitimleri

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi

 • 2 Saat
 • 3 Ders
 • 4721 Kayıtlı Kişi
0.0 | 0 İnceleme

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi

 • 2 Saat
 • 3 Ders
 • 4721 Kayıtlı Kişi

244 ₺ 173 ₺

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi
 • Elif Akçadağ
  Eğitmen

  Elif Akçadağ

 • Kategori İletişim Eğitimleri
 • İnceleme
  0.0

Eğitime Genel Bakış

Özel gereksinimli vatandaşlarımızla iletişim kurabilmeliyiz. Bu sosyal bir sorumluluktur. Çevrenizde, ailenizde, iş yerinizde sosyal gereksinime ihtiyaç duyan bir yakınınız olmayabilir. Bu durum, İşaret Dili öğrenmenize engel değildir.


Özel gereksinimli vatandaşlarımızla iletişim kurabilmeliyiz. Bu sosyal bir sorumluluktur. Çevrenizde, ailenizde, iş yerinizde sosyal gereksinime ihtiyaç duyan bir yakınınız olmayabilir. Bu durum, İşaret Dili öğrenmenize engel değildir. Siz de Türk İşaret Dili’ni, temel seviyede öğrenebilir, gereksinim duyan vatandaşlarımızla iletişim kurabilirsiniz. Bunun için Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimimize katılabilirsiniz.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’nin amacı nedir birlikte inceleyelim. Türk işaret dili temel seviye eğitimin amacı; iş ve sosyal hayatlarında işitme engelli insanların ihtiyaçlarını işaret dili ile kolaylıkla karşılama yeteneği kazanmaktır. Temel seviye işaret dili eğitimi alarak konuşma ve işitme engelli bireylerin toplumda iletişim olanaklarını arttırabilmek ve işaret dili bilen insan sayısını arttırmaktır.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi ile Kazanımlarınız

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi ile kazanımlarınız şunlardır:

Türk İşaret Dili’ni temel seviyede öğreneceksiniz.

Karşılaştığınız engelli vatandaşlarımızla iletişim kuracaksınız.

Bu alanda kendinizi geliştirmek için zemininiz olacak.

Varsa ailenizdeki engelli bireylerle iletişim kuracaksınız.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’nde Farkımız

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’ni sunuyoruz.

Alanında uzman Türk İşaret Dili Temel Seviye eğitmeni ile çalışıyoruz.

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’ne 7/24 erişim sağlıyoruz.

Gelişmelere uygun olarak Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’nde güncelleme yapıyoruz.

Türk İşaret Dili Temel Seviye eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.

Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi sertifikası veriyoruz.

Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Nedir?

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi, engeli bulunan vatandaşlarımızın kendi aralarında iletişim kurarken beden dili, el ve kol hareketleri ile yüz mimiklerini kullandığı, günlük hayatta sık kullanılan kelimeler ve terimlerin bulunduğu başlangıç seviye bir eğitimdir.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video online Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’nde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan Türk İşaret Dili Temel Seviye Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım. İşitme engelli vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek amacı ile ilgili eğitime, okuma yazma bilen ve işitme engelliler ile iletişim kurabilmek için sahip olunması gereken fiziksel ve bedensel özelliklere sahip olan her birey katılmalıdır. 

En az okuryazarlık seviyesinde bir diploma sahibi olanlar

İşaret dilinde kendini geliştirmek isteyenler

Kişisel gelişiminde başarı hedefleyenler

Yetenekleri doğrultusunda işaret dili eğitimini alarak işitme engelli vatandaşlara yardımcı olmak isteyenler


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. Ülkemizde son verilere göre 3.5 milyon işitme engelli birey yaşamaktadır. Bu bakımdan kamu kurumları ve özel işletmeler işitme engelli vatandaşların sorunsuz hizmet alması için çeşitli adımlar atmıştır. Bu bakımdan temel seviye işaret dili eğitimi alanlar aşağıdaki kurum ve kuruluşlarda istihdam edilir:

Eğitim birimleri

Sosyal Hizmetler kapsamındaki kurumlar

Market, kargo firması, banka ve restoran 

PTT, adliye, tapu ve kadastro ile noter gibi kurumlar


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Online Sertifika

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Türk İşaret Dili Temel Seviye Kursu modüllerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına gireceksiniz. Sınavdan sonra online Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi sertifikalarınızı indirebilirsiniz. 


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi basılı sertifikalarınızı eğitim tamamlandıktan sonra talep ettiğinizde kargo ile adresinize teslim edilir.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi sertifikası bulunan kişiler, kamu ve özel kurumlarda, halk eğitim merkezlerinde, dernek ve spor kulüplerinde, adliye ve noterlerde çalışabilirler.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım.

Adliyelerde işitme engelli vatandaşlar ile iletişime geçerek sorunlarını çözebilirler. 

Bilirkişi olarak çalışabilirler.

Toplantı, konferans ve televizyon kanallarında tercüman olabilirler.

Karakol, hastane, belediye ve tapu dairelerinde tercümanlık yapabilirler.


Video Online Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi

Video Online Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Türk İşaret Dili Temel Seviye Kursu videolarını izleyebilirler. Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Video online Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’nin bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.


Kurumlar İçin Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’nin Faydaları Nelerdir?

Kurumlar için Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’nin faydaları nelerdir sorusunu cevaplandıralım. Türk İşaret Dili Temel Seviye kurumlara faydası, engelli personelinizle rahat iletişim kurabilmenizi sağlar.


Kurumlar İçin Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Kurumlar için Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi’ne başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi başvuru formu açılacaktır. Türk İşaret Dili Temel Seviye Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi için size ulaşacaktır.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Fiyatları

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Türk İşaret Dili Temel Seviye eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi ücretini etkilemektedir. Türk İşaret Dili Temel Seviye Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Sınavı

Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi sınavını geçmek için soruların yüzde ellisini, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Sınavı geçtikten sonra Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. Türk İşaret Dili Temel Seviye Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  İşaret Dili Giriş
 • Ders 2 :
  İşaret Dili Giriş 2
 • Ders 3 :
  İşaret Dili Giriş 3

Elif Akçadağ

 • 4 Eğitim
 • 14 Aralık 2021 17:13 tarihinden bu yana üye

Merhaba! Ben İşaret Dili Eğitmeni Elif Akçadağ!

 

Anadolu üniversitesi sosyoloji bölümünden mezun oldum. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde sosyoloji alanında tezli yüksek lisans yapıyorum.

 

Kahramanmaraş Suzan ve Abdülhâkim Bilgili Halk Eğitim Merkezi’nde Türk İşaret Dili Eğitmeni olarak görev yaptım. Adliye, noter ve tapu gibi resmi kurumlarda Yeminli İşaret Dili Tercümanı olarak görev yapıyorum. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi işbirliği ile İşaret Dili İstiklal Marşı Çalışmaları ve Kahramanmaraş Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü işbirliği ile okullarda engelliler ve iletişim konusunda seminer çalışmaları yapmaktayız. Yeditepe üniversitesi sosyal sorumluluk Zirvesi’nde 3 gün boyunca İşaret Dili Tercümanı olarak görev aldım. İstanbul Kent Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İşaret Dili alanında misafir öğretim görevlisi olarak eğitimler verdim. BEGEP projesinde 2 gün boyunca işaret dili tercümanı olarak görev aldım. AB projelerinin online toplantılarında işaret dili tercümanlığı yaptım. Birleşmiş Milletler projelerinin online toplantılarında İşaret Dili Tercümanlığı yapmaktayım. Marmara Belediyeler Birliği’nin online urban forum etkinliğinde 3 gün boyunca canlı çeviri yaptım. İşitme Engelliler Federasyonu’nda Eğitim ve Proje Koordinatörü olarak görev yapmaktayım.

 

Eğitim Kutusu platformunda aşağıdaki eğitimleri vermekteyim:

·         Türk İşaret Dili Bankacılık Terimleri

·         Türk İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi

0.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 0
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (0)

Üzgünüz, bu eğitim için henüz yorum girilmedi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Elif Akçadağ

Elif Akçadağ

Sosyolog-İşaret Dili Eğitmeni
Eğitim Ücreti

244 ₺ 173 ₺

Sertifikalar

 • Eğitim Sertifikası+164 ₺
 • Üniversite Sertifikası+261 ₺
 • Tüm Sertifikalar+490 ₺
 • Eğitim Dijital Sertifikası+65 ₺
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:İletişim Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:4721 Kişi
 • Modül:1
 • Ders:3
 • Sınav:0
 • Toplam Süre:2 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Başlangıç
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Yok
 • Sertifika:Evet