• Eğitimler
 • Koçluk Eğitimleri

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

 • 80 Saat
 • 25 Ders
 • 2226 Kayıtlı Kişi
5.0 | 2 İnceleme

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

 • 80 Saat
 • 25 Ders
 • 2226 Kayıtlı Kişi

1111 ₺ 805 ₺

Öğrenci Koçluğu Eğitimi
 • Habibe Paşalı
  Eğitmen

  Habibe Paşalı

 • Kategori Koçluk Eğitimleri
 • İnceleme
  5.0

Eğitime Genel Bakış

... Başarı bu kadar yakınken neden hemen Öğrenci Koçluğu Eğitimimize katılmıyorsunuz?


Her çocuk iyi bir öğrenim almayı hak ediyor. Peki, kişisel, kültürel ve fiziksel değişken şartlara göre bu eğitim nasıl olmalıdır? Ebeveynlerin en büyük isteği çocuklarının başarılı bir öğrenim görmesidir. Birçokları çocuklarının okullarından destek alır. Ama unutulan evde neler olduğudur. Veya yüzlerce öğrenciyle uğraşan okullar, öğrencilerle ne kadar bireysel olarak ilgilenme fırsatına sahiptir. Öğrenci Koçluğu Eğitimi ile öncelikle kendi çocuklarınızı eğitim hayatında daha başarılı nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Çocuklarınızın başarılarını zirveye ulaştırabilecek ve onlarla daha etkili iletişim kuracaksınız. Aynı zamanda Öğrenci Koçluğu Eğitimi sertifikanızla okullarda veya bireysel olarak Öğrenci Koçluğu yapabilecek ve kazanç sağlayacaksınız. Başarı bu kadar yakınken neden hemen Öğrenci Koçluğu Eğitimimize katılmıyorsunuz?


Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nin amacı nedir birlikte inceleyelim. Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nin başlıca amacı öğrencilere kendilerini geliştirebilecekleri süreçlerin tasarlanmasıyla yardımcı olacak ve bu tasarıma ebeveynleri de dahil edebilecek bireyler kazandırmaktır. Diğer amaçlardan biri ise öğrenci koçlarının öğrenciye yaşamı boyunca tüm süreçleri bir ayarda tutabilme becerisi kazandırma yollarını öğrenmelerini sağlamaktır.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi ile Kazanımlarınız

Öğrenci Koçluğu Eğitimi ile kazanımlarınız şunlardır:

Öz motivasyonları düşük olan öğrencilerin öz motivasyonlarında gelişmeler sağlayacaksınız. 

Öğrencilere ve ebeveynlerine koçluk yapacaksınız.

Çeşitli motivasyon teknikleri ve öğrenme türlerini kullanacaksınız.

Öğrencilerin başarılarındaki artışa yardımcı olacaksınız. 

Hedef belirlemelerde etkili çalışmalar yapacaksınız. 

Öğrencilerin sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlayacaksınız.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nde Farkımız

Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ni sunuyoruz.

Alanında uzman Öğrenci Koçluğu eğitmeni ile çalışıyoruz.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne 7/24 erişim sağlıyoruz.

Gelişmelere uygun olarak Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nde güncelleme yapıyoruz.

Öğrenci Koçluğu eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.

Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite Öğrenci Koçluğu Eğitimi sertifikası veriyoruz.

Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nedir?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. Öğrenci Koçluğu, altıncı seviye bir meslektir. Türkiye’de Öğrenci Koçu; hizmet sektörü ve kalite standartlarına uygun olarak yürütülen ve gerekli süreçlerde iş organizasyonu ve faaliyet başlatmayı gerçekleştiren, Öğrenci Koçluk sürecini başlatabilen ve kişisel mesleki gelişimini tamamlayan nitelikli bireydir. Öğrenci Koçluğu Eğitimi ise bireye bu yetkinlikleri kazandırmayı hedefleyen bir eğitimdir.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video online Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan Öğrenci Koçluğu Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım. Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne, öğrencilere danışmanlık ve koçluk yapmak isteyen bireyler, görevlerinde fark yaratmak isteyen öğretmenler veya eğitimciler ve koçluk hizmeti vermek isteyen bireyler katılabilirler. 


Öğrenci Koçluğu Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ni tamamlamış olan bireyler devlet okullarında ve özel okullarda, kendi özel kurumlarında, koçluk merkezlerinde, danışmanlık ve eğitim merkezlerinde, sürekli eğitim merkezlerinde, Halk Eğitim Merkezlerinde ve diğer devlet kurumlarında çalışabilirler. Aynı zamanda özel kuruluşlarda ve iş yerlerinde koçluk yapabilir ve çeşitli seminerler verebilirler.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi Online Sertifika

Öğrenci Koçluğu Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Öğrenci Koçluğu Kursu modüllerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına gireceksiniz. Sınavdan sonra online Öğrenci Koçluğu Eğitimi sertifikalarınızı indirebilirsiniz. 


 


Öğrenci Koçluğu Eğitimi basılı sertifikalarınızı eğitim tamamlandıktan sonra talep ettiğinizde kargo ile adresinize teslim edilir.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Öğrenci Koçluğu Eğitimi sertifikası alan bireyler, birebir eğitimler verebilir, Öğrenci Koçluğu yapabilecekleri kendilerine ait olan bir iş yerleri açabilirler.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Öğrenci Koçluğu Eğitimi sertifikası alan katılımcılar, okullarda seminer verebilir ve projeler başlatabilirler. Öğrenci Koçluğu yapabilir ve öğrenciyi geliştirmeyi sağlayacak süreç tasarımları yaparak aileleri de bu süreçlere dâhil edebilirler.


Video Online Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Video Online Öğrenci Koçluğu Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Öğrenci Koçluğu Kursu videolarını izleyebilirler. Öğrenci Koçluğu Eğitimi videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Video online Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nin bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın Öğrenci Koçluğu Eğitimi videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.


Kurumlar İçin Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nin Faydaları Nelerdir?

Kurumlar için Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nin faydaları nelerdir sorusunu cevaplandıralım. Öğrenci Koçluğu kurumlara faydası şunlardır: Kursiyerlerimiz, Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ni tamamladıklarında çalıştıkları veya çalışacakları kurumlardaki öğrencilerin süreç tasarımlarını doğru bir biçimde gerçekleştireceklerdir. Bu durumda kurum ve kuruluşlar kendi alanlarındaki öğrencileri hayatta verimli olacak şekilde yetiştirmiş olacaklar. 


Kurumlar İçin Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Kurumlar için Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Öğrenci Koçluğu Eğitimi başvuru formu açılacaktır. Öğrenci Koçluğu Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Öğrenci Koçluğu Eğitimi için size ulaşacaktır.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi Fiyatları

Öğrenci Koçluğu Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Öğrenci Koçluğu eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Öğrenci Koçluğu Eğitimi ücretini etkilemektedir. Öğrenci Koçluğu Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Öğrenci Koçluğu Eğitimi Sınavı

Öğrenci Koçluğu Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Öğrenci Koçluğu Eğitimi sınavını geçmek için soruların yüzde ellisini, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda Öğrenci Koçluğu Eğitimi sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Sınavı geçtikten sonra Öğrenci Koçluğu Eğitimi sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. Öğrenci Koçluğu Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  Öğrenci Koçluğuna Giriş
 • Ders 2 :
  Öğrenci Koçluğu Süreçleri ve Faydaları
 • Ders 3 :
  Gerçekleşecek Aşamalar ve Koçun Sorumlulukları
 • Ders 4 :
  Koçluk, Mentörlük ve Danışmanlık arasındaki farklar
 • Ders 5 :
  Koçun Soru Kalıpları
 • Ders 1 :
  Öğrencinin Güçlü Yönlerini Keşfetmesi
 • Ders 2 :
  Swot Analizi
 • Ders 3 :
  Uyum Yakalama ve Aktif Dinleme
 • Ders 4 :
  Koçlukta Hedef Belirleme
 • Ders 5 :
  Öğrenci Koçluğunda Zaman Yönetimi ve Zaman Tuzakları
 • Ders 1 :
  Öncelikleri Belirleme
 • Ders 2 :
  Ayna Nöronlar ve Modelleme
 • Ders 3 :
  Değerler Eğitimi
 • Ders 4 :
  Koçlukta Geri Bildirim Teknikleri
 • Ders 5 :
  Çatışma Durumunda Geri Bildirim Teknikleri
 • Ders 1 :
  Temsil Sistemleri ve Kinestetikler 1
 • Ders 2 :
  Kinestetikler 2 Görseller ve İşitseller 1
 • Ders 3 :
  İşitseller 2 ve Koçlukta Kullanılan Kimlikler
 • Ders 4 :
  Yetişkin Kimliğe Geçiş ve Yaşam Çarkı
 • Ders 1 :
  Çoklu Zekaya Giriş
 • Ders 2 :
  Çoklu Zeka Türleri
 • Ders 3 :
  Çoklu Zekanın Başarıdaki Rolü
 • Ders 4 :
  Öğrenci Koçluğunda Metafor Kullanımı
 • Ders 5 :
  Öğrenci Koçluğunda Motivasyon Tekniği
 • Ders 6 :
  Öğrenci Koçluğu Eğitimi Final Sınavı

Habibe Paşalı

 • 21 Eğitim
 • 14 Aralık 2021 17:19 tarihinden bu yana üye

Merhaba, Ben Yaşam Koçu, Eğitmen Habibe Paşalı! 


Eğitimci ve Profesyonel Koç’um. Eğitim Kutusu online eğitim portalında Bilinçaltı Temizliği ve EFT Tekniği, Kişilik Tipleri ve Enegram, Stres Yönetimi ve Kurumsal İletişim eğitimleri vermekteyim. 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölümü’nden mezun oldum.


Takım Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Kobi Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, İlişki Koçluğu yapmaktayım.


2015-2017 yılları arasında bir medikal firmada Satış Müdür’ü olarak çalıştım. 2010-2015 yılları arasında başka bir medikal firmada Eğitim Yöneticisi olarak çalıştım. 2001-2009 yılları arasında yine çeşitli medikal firmalarda Satış Temsilcisi olarak görev aldım.


Aşağıdaki sertifikalara sahibim:  

Eğiticinin Eğitimi

Durumsal Liderlik

Etkin Takım Çalışması

Koçluk, ICF Sola Unitas Coaching Academi

Bilgisayar Programları

Sunum Teknikleri

Toplu Tanıtım Müşteri Odaklı Satış Teknikleri

Elektronik Ortamda Müşteri İlişkileri Yönetimi

Etkili Sunum Teknikleri

Gruplara Satış Becerileri

Temel Satış Becerileri


Aşağıdaki kurs ve seminerlere katıldım: 

Satış Teknikleri Eğitimi, American Academi, Livcon Academi, Kemal İslamoğlu, Mümin Sekman;

Müşteri Odaklı Satış Teknikleri Eğitimi

Sunum Teknikleri Eğitimi

Etkili Vücut Dili Kullanma Eğitimi

Kişilik Analizi Eğitimi

Etkileme ve İkna Eğitimi

Satış ve Pazarlama Eğitimi

Medikal Eğitim

Merkezi Sinir Sistemi Eğitimi


Eğitim Kutusu’nda aşağıdaki eğitimleri vermekteyim:

Stres Yönetimi Eğitimi

Yaşam Koçluğu (Profesyonel Koçluk) Eğitimi

Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Bilinçaltı ve EFT Tekniği Eğitimi

Kişilik ve Enneagram Eğitimi

Kurumsal İletişim

5.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 100
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (2)

Belin Esendemir
Belin Esendemir03 Şubat 2022 17:04
5

" Hocamız güzel anlatmış. Öğrenciler üzerinden bu işe ilgi duyanlara önerebilirim. "

Fazıl Erem Batuk
Fazıl Erem Batuk13 Ocak 2022 14:23
5

" Faydalı bir eğitim olmuş, eğitimin her konusunda bilgilendiriyor iyi ki almışım bu eğitimi diyorum. Herkese tavsiye ederim "

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Habibe Paşalı

Habibe Paşalı

Profesyonel Koç - Uzman Eğitmen
Eğitim Ücreti

1111 ₺ 805 ₺

Sertifikalar

 • Tüm Sertifikalar+490 ₺
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:Koçluk Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:2226 Kişi
 • Modül:5
 • Ders:25
 • Sınav:1
 • Toplam Süre:80 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Masterclass
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet