• Eğitimler
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi

 • 2 Saat
 • 3 Ders
 • 2 Kayıtlı Kişi
0.0 | 0 İnceleme

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi

 • 2 Saat
 • 3 Ders
 • 2 Kayıtlı Kişi

899 ₺ 699 ₺

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi
 • Sinan Genim
  Eğitmen

  Sinan Genim

 • Kategori Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • İnceleme
  0.0

Eğitime Genel Bakış

Milyonlarca insanın yaşadığı, dünyanın en güzel ve önemli şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul’un tarihi hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Bu güzel şehri daha iyi tanıyabilmek ve genel kültürünüzü artırabilmek için siz de özel içeriği ile hazırlanmış İstanbul’un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’mizi alabilirsiniz! Üstelik eğitim sayesinde sizler de kendinizi mimari ve tarihi anlamda geliştirme imkanı edinebilirsiniz!


Milyonlarca insanın yaşadığı, dünyanın en güzel ve önemli şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul’un tarihi hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Bu güzel şehri daha iyi tanıyabilmek ve genel kültürünüzü artırabilmek için siz de özel içeriği ile hazırlanmış İstanbul’un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’mizi alabilirsiniz! Üstelik eğitim sayesinde sizler de kendinizi mimari ve tarihi anlamda geliştirme imkanı edinebilirsiniz!


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’nin Amacı Nedir?

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’nin amacı nedir birlikte inceleyelim. Bu eğitim ile birlikte esasen amaçlanan İstanbul’u daha iyi tanımayı mümkün kılmaktır. 


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi ile Kazanımlarınız

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi ile kazanımlarınız şunlardır:

 • İstanbul mimarisi hakkında detaylı bilgi birikimi edineceksiniz.
 • Kendinizi geliştirme imkanı edinerek kültürünüzü artıracaksınız. 
 • İstanbul tarihi hakkında bilinmeyenlere hâkim olacaksınız. 


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’nde Farkımız

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

 • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’ni sunuyoruz.
 • Alanında uzman İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi eğitmeni ile çalışıyoruz.
 • İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’ne 7/24 erişim sağlıyoruz.
 • Gelişmelere uygun olarak İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’nde güncelleme yapıyoruz.
 • İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.
 • Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Kursu sertifikaları veriyoruz.
 • Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’nin Yanında Önereceğimiz Eğitimler

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’nin yanında önereceğimiz eğitimler hakkında konuşalım. Bu eğitimin yanı sıra özellikle sizlere Kişisel Gelişim Eğitimleri kategorisi altında yer alan çeşitli eğitimlerimizi önerebiliriz. 


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi Nedir?

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. İstanbul’un zaman içerisinde yaşamış olduğu tarihi değişim ve gelişimleri anlatan bu eğitimde İstanbul’un tarihi yapısının nasıl evrimleştiğini gözlemleme ve şehrin kuruluşundan itibaren geçirdiği değişimleri inceleme fırsatı edinebilirsiniz. 

İstanbul’un tarihsel süreçler içerisinde hangi noktalarda ve nasıl değiştiğini görebilmek istiyorsanız sizler de bu eğitimi alabilirsiniz. 


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’nde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım. Bu alanda özellikle de tarihe ve mimariye ilgisi olan herkesin eğitimimizi alması son derece faydalı olacaktır. Genel kültürünüzü artırmak ve gelişmek için siz de muhakkak İstanbul’un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’mizi almayı unutmayın!


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi Online Sertifika

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Kursu derslerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına girebilirsiniz. Sınavdan sonra online İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi sertifikalarınızı alabilirsiniz. 


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Bu eğitime ait sertifikanız sizlere genel kültür alanında gelişmişlik seviyenizi kanıtlama fırsatını sunacaktır. 


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Bu eğitim özellikle bir iş imkanı edinmenizi sağlamasa da genel kültürünüzü artırarak sizlere önemli ölçüde fayda sağlayacaktır. 


Video İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi

Video İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Kursu videolarını izleyebilirler. İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Video İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’nin bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi’ne başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi başvuru formu açılacaktır. İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi için size ulaşacaktır.


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi Fiyatları

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi ücretini etkilemektedir. İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi Sınavı

İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi sınavını geçmek için en az 70 puan almanız gerekmektedir. Sınavda başarılı olamamanız durumda İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Sınavı geçtikten sonra İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  İstanbul da Erken Dönem Yerleşmeler
 • Ders 2 :
  Roma İmparatorluğu Döneminde İstanbul
 • Ders 3 :
  Fatih Sultan Mehmet Döneminde İstanbul

Sinan Genim

 • 1 Eğitim
 • 11 Ocak 2023 14:12 tarihinden bu yana üye

Merhaba! Ben Dr. M. Sinan GENİM,


1945 Kuzguncuk’da doğdum. Orta öğrenimimi Haydarpaşa Lisesi’nde, yüksek öğrenimimi DGSA Mimarlık Yüksek Okulu’nda tamamladım. DMMA Mimarlık Bölümü Rölöve-Restorasyon Ana Bilim Dalı’ndan yüksek mimar, İÜ Edebiyat Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü, Türk ve İslam Sanatları Kürsüsü’nden “İstanbul’un İskanı” konulu tez ile (Ph. D) ünvanını aldım. 1970-1976 İDGSA’de Asistanlık, 1974-1981 İÜ Edebiyat Fakültesi’nde, 1976-1983 İDGSA’de, 1983-1991 MSÜ’de ve 1992-2011 MÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştım.


1989-1992 ve 2009-2011 İstanbul Koruma Kurulu üyesi olarak yer aldım. 1989-2009 Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyeliği, 1994-1999 Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, 1999-2004 Beşiktaş Belediyesi Meclis Başkanlığı yaptım. 1997 yılından beri Türkiye Anıt Çevre ve Turizm Değerlerini Koruma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyorum.


Konut, Müze, Otomobil Showroom, Depo, Yönetim Binası, Fabrika Binası gibi proje ve uygulamaların yanı sıra çeşitli restorasyon uygulamaları yaptım.


1994’de Antalya Kaleiçi’nde Sevgi Gönül Evi Restorasyonu ile IV. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı, Koruma Sanatı Başarı Ödülü’nü; 2014’de Baksı Müzesi ile “Avrupa Konseyi Müze Ödülü’nü; 2015’de AKS Antalya Kültür Sanat Merkezi ile “Sign of the City Awards”da, “En İyi Sosyo-Kültürel Yapı Devam Eden Proje” Ödülü’nü; 2018’de Narmanlı Han ile “Sign of the City Awards”da, “Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma” Ödülü’nü aldım. 2018’de “Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı”na layık görüldüm.


Çeşitli kitap, dergi ve gazetelerde makaleleri, radyo ve televizyon konuşmalarım bulunmakta. 


Konstantiniyye’den İstanbul’a, XIX. Yüzyıl Ortalarından XX. Yüzyıla Boğaziçi’nin Rumeli Yakası Fotoğrafları, 2006’da; Süren Evi, 2011’de; Karsan Otomotiv Fabrikası, 2011’de; Pera Müzesi, 2011’de; İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, 2011’de; Mimarlık Atölyesi, 2011’de; Konstantiniyye’den İstanbul’a, XIX. Yüzyıl Ortalarından XX. Yüzyıla Boğaziçi’nin Anadolu Yakası Fotoğrafları, 2012’de; Panorama İstanbul 1955, 2012’de; Panorama İstanbul 1888, 2015’de; Panorama İstanbul 1890, 2015’de; Ayvazovski’nin İstanbulu, 2016’da; Pitoresk İstanbul, 2016’da; İstanbul Yazıları, 2019’da yayınlandı.


Eğitim Kutusu'nda aşağıdaki eğitimi vermekteyim:

 • İstanbul'un Tarihi Yapısının Gelişimi Eğitimi

0.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 0
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (0)

Üzgünüz, bu eğitim için henüz yorum girilmedi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Sinan Genim

Sinan Genim

Eğitmen
Eğitim Ücreti

899 ₺ 699 ₺

Sertifikalar

 • Eğitim Dijital Sertifikası+49 ₺
 • Eğitim Sertifikası+120 ₺
 • Üniversite Sertifikası+120 ₺
 • Tüm Sertifikalar+240 ₺
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001 İstanbul Topkapı Üniversitesi

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:2 Kişi
 • Modül:1
 • Ders:3
 • Sınav:0
 • Toplam Süre:2 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Başlangıç
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet