• Eğitimler
 • İletişim Eğitimleri

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi

 • 10 Saat
 • 61 Ders
 • 2247 Kayıtlı Kişi
0.0 | 0 İnceleme

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi

 • 10 Saat
 • 61 Ders
 • 2247 Kayıtlı Kişi

1009 ₺ 754 ₺

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi
 • Eğitim Kutusu Eğitmeni
  Eğitmen

  Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • Kategori İletişim Eğitimleri
 • İnceleme
  0.0

Eğitime Genel Bakış

İşaret Dili öğrenmek ister misiniz? Böylece işitme engelli vatandaşlarımızla rahatça iletişim kurabileceksiniz. Belki de onlara işlerinde yardımcı olacak, mutlu olacaksınız. Peki, İşaret Dili Tercümanı olmak ister misiniz? Böylece sosyal destek sağlarken aynı zamanda meslek edinebilirsiniz. Cevabınız “evet” ise sizleri İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimimize bekleriz. 


İşaret Dili öğrenmek ister misiniz? Böylece işitme engelli vatandaşlarımızla rahatça iletişim kurabileceksiniz. Belki de onlara işlerinde yardımcı olacak, mutlu olacaksınız. Peki, İşaret Dili Tercümanı olmak ister misiniz? Böylece sosyal destek sağlarken aynı zamanda meslek edinebilirsiniz. Cevabınız “evet” ise sizleri İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimimize bekleriz. 

Alanında uzman eğitmenlerimizin hazırladığı, güncel ve yeni bilgileri içeren bu en kapsamlı İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi ile hayallerinizi gerçekleştirin, hedeflerinize ulaşın!


İşaret Dili Tercümanı Nedir? Ne İş Yapar?

İşaret Dili Tercümanı nedir, ne iş yapar sorularını cevaplayalım. İşaret Dili Tercümanı işaret dilini tercüme eden kişiye denmektedir. İşaret Dili Tercümanları; işitme ya da konuşma engeli olan vatandaşların işaret dili ile ifade ettiklerini, yazılı ya da sözlü kayıtlara geçirmektedir.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’nin Amacı Nedir?

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’nin amacı nedir birlikte inceleyelim. İşaret Dili Tercümanlığı Kursu’nun amacı, katılımcılara üst seviyede İşaret Dili öğreterek onların tercüman olarak çalışmasını sağlamaktır. İşaret dili işitme engelli vatandaşlarımız için geliştirilmiş bir dildir. İşitme engelli bireyler ile iletişim kurmakla yetinmemeli onları temsil de edebilmeliyiz. Bu nedenle İşaret Dili Tercümanlığı Sertifika Programı alana yeni tercümanlar yetiştirmektedir.

Uzaktan eğitim programlarımız İşaret Dili Eğitilmelerine yönelik usul ve esasların belirlenmesine ilişkin yönetmelik hükümlerine uygun olarak üretilmiştir. Katılımcılarımızın sahip oldukları sertifikaları noterden onaylatmaları ardından aktif bir şekilde mesleklerini icra etmeye başlayabilirler. İşitme engelli vatandaşımız ya da vatandaşlarımız için tercümanlık hizmetlerini yerine getirebilirler. İşaret dilini bilen tercümanlara ihtiyaç duyulduğunu unutmamamız gerekmektedir.

Tercümanlar sahip oldukları sertifikaları eğitim sonunda talep edebilirler. Sertifikalarını kullanarak tercümanlık yapmaya başlayabilirler. Resmi dairelerde ve mahkemelerde tercümanlık yapabilirsiniz. İşaret Dili Tercümanlığı Kursu ile Türk işaret dilindeki tüm bilgileri katılımcılara aktaracaksınız.

Kurs kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılar, uzatan eğitim sistemi ile derslerini takip edebileceklerdir. Eğitim sonunda sahip oldukları sertifikaları noterden onaylatarak tercümanlık yapmaya başlayabilirler. Sertifikaları noterden onaylatarak yeminli tercüman olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. İşitme engelli bireyler ile iletişim kurmakla kalmayacak onlara hizmet edeceksiniz. 

Aynı zamanda bilirkişi olarak çalışmış olacaksınız. Bunun için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sorulmaktadır fakat Eğitim Kutusu sertifikaları daha üst merci olan YÖK onaylı sertifikalardır. İşaret Dili Tercümanlığı Kursumuzu tamamlayan katılımcılarımız işaret dili tercümanlık ve öğreticilik vazifelerini resmi kurumlarda da yapabileceklerdir. Aynı zamanda eğitim merkezlerinden istediklerinde eğitmen olarak kurs verebileceklerdir. 

Yeminli tercümanlar sahip oldukları yetki ile mahkemelerde dahi tercümanlık yapabilmektedirler. Tercüman olarak görev alabilmektedirler. Bu nedenle onların faaliyetleri Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın takibindedir.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi ile Kazanımlarınız

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi ile kazanımlarınız şunlardır:

 • İşaret Dili’ni üst seviyede öğreneceksiniz.
 • İşaret Dili Tercümanı olarak çalışabileceksiniz.
 • Sahip olduğunuz sertifikalar sizi bir adım öne çıkaracak.
 • Hepsi ve daha fazlası İşaret Dili Tercümanlığı Sertifika Programımızda!


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’nde Farkımız

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

 • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’ni sunuyoruz.
 • Alanında uzman İşaret Dili Tercümanlığı eğitmeni ile çalışıyoruz.
 • İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’ne 7/24 erişim sağlıyoruz.
 • Gelişmelere uygun olarak İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’nde güncelleme yapıyoruz.
 • İşaret Dili Tercümanlığı eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.
 • Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite İşaret Dili Tercümanlığı Kursu sertifikaları veriyoruz.
 • Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Nedir?

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. İşaret Dili Tercümanlığı Kursu, işaret dilini çeviri yapabilecek kadar iyi yetişmiş tercümanlar yetiştirmektedir. Programın katılımcıları hem yazılı olarak hem de sözlü olarak işitme engelli vatandaşların söylediklerini çevirmektedir. İşaret dili alfabesi başlayarak üst düzey eğitim alacaksınız. İşaret Dili Tercümanlığı Sertifika Programı sonunda işaret dili sözlüğü kadar iyi İşaret Dili biliyor olacaksınız. Böylece rahatça tercümanlık yapacaksınız.

Ülkemizde işitme engelliler büyük sıkıntı çekmektedirler. Kendilerini anlayabilen, hislerine tercüman olabilen insan sayısı maalesef çok azdır. Daha da önemlisi kendilerine tercümanlık yapacak, resmi dairelerde onları temsil edecek ve bunu yaparken empati de kurabilecek insan sayısı da çok azdır. İşaret Dili Tercümanlığını sadece bir meslek icra etmek olarak görmemek, bir sosyal sorumluluk projesi olarak kabul etmek çok ince bir yaklaşım olacaktır.

İşaret Dili, beden diline işaret ekleyerek oluşturulmuş bir dildir. El hareketlerini anlamlandırmaya dayanmaktadır. İşaret Dili, işitme engelli vatandaşlarımızın iletişim kurmaları için oldukça önemli ve vazgeçilmezdir. Dolayısıyla işaret dilini öğrenmek hem onları anlamak hem de onlara yardımcı olmak demektir.

İşaret Dili görsel bir dildir. İşitme engelli bireylerin iletişim kurmaları için geliştirilmiştir. Türk işaret dili TİD, işitme engelli vatandaşlarımızın iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Çok gelişmiş ve güzel bir dil olan Türk işaret dili, yeni ve genç eğitmenlere ve tercümanlara ihtiyaç duymaktadır.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video online İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’nde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan İşaret Dili Tercümanlığı Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım. İşaret Dili Kursu alarak İşaret Dili’ni çok iyi seviyede öğrenmiş olan katılımcılar tercüman olarak çalışabilmektedirler. İşitme engelli vatandaşlarımızla iletişim kurmak ya da tercümanlık yapmak isteyen bireyler herhangi bir ön şart olmaksızın İşaret Dili Tercümanlığı Sertifika Programına katılabilirler.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. İşaret Dili Tercümanı olan kişiler tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumlarda çalışabilirler. Bunun için önce İşaret Dili Eğitimi almak gerekmektedir. Kurs sonunda edineceğiniz sertifika ile notere giderek tasdikli yemin etmelisiniz. Ardından İşaret Dili Tercümanı olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Online Sertifika

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. İşaret Dili Tercümanlığı Kursu derslerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına girebilirsiniz. Sınavdan sonra online İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi sertifikalarınızı alabilirsiniz. 

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi basılı sertifikalarınız, kargo ile adresinize teslim edilecektir. İşaret Dili sertifikası uzatan eğitimi tamamladıktan sonra online sertifika ve basılı sertifika olarak sizlere iletilmektedir.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. İşaret Dili Eğitiminden mezun olan katılımcılar İşaret Dili Tercümanlığı Sertifika Programı’na katılım sağlayabilirler. Programı tamamladıklarında İşaret Dili Tercümanı sertifikasını alacaklardır. İşaret Dili Tercümanlığı Kursu sertifikası İşaret Dili Tercümanı olduğunuzu belgelendirmektedir.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. İşaret Dili Tercümanı olarak resmi ve özel kurumlarda çalışabilirsiniz. Bunun için kursunuzu bitirip sertifikanızı aldıktan sonra noterden tasdikli noter tasdikli yemin etmeniz gerekmektedir. Noterden tasdikli yeminli tercümanlar, özellikle resmi kamu dairelerinde ve mahkemelerde işitme engelli vatandaşlarımızın tercümanlığını yapmaktadırlar.


Video Online İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi

Video Online İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda İşaret Dili Tercümanlığı Kursu videolarını izleyebilirler. İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. 

Video online İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’nin bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.


Kurumlar İçin İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’nin Faydaları Nelerdir?

Kurumlar için İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’nin faydaları nelerdir sorusunu cevaplandıralım. İşaret Dili Tercümanlığı Kursu’nun kurumlara faydası, kurumlar programı tamamlayan katılımcılara sistemimiz üzerinden ulaşabilirler.


Kurumlar İçin İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Kurumlar için İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi’ne başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. 

Başvuru butonuna tıkladığınızda İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi başvuru formu açılacaktır. İşaret Dili Tercümanlığı Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi için size ulaşacaktır.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Fiyatları

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan İşaret Dili Tercümanlığı eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi ücretini etkilemektedir. İşaret Dili Tercümanlığı Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi Sınavı

İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi sınavını geçmek için soruların yüzde ellisine, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Sınavı geçtikten sonra İşaret Dili Tercümanlığı Eğitimi sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. İşaret Dili Tercümanlığı Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Sınav sonrası talep ettiğiniz ve size ulaştırılan sertifikalar, işaret dilinin temel seviyesinden daha fazlasını bildiğinizi belgelemektedir. Sadece günlük hayatta kullanım için değil tercümanlık seviyesinde olduğunuzu belgelendirmektedir. eğitim sonunda alacağınız online sertifika ve basılı sertifika sizi bir adım öne çıkaracaktır. Sertifika sınavına girdikten sonra sertifikanızı talep etmeyi unutmayınız. 


Önereceğimiz Diğer Eğitimler

Önereceğimiz diğer eğitimler aşağıdaki gibidir:


Önerdiğimiz eğitimlerle de yeteneklerinizi üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Özellikle uzaktan eğitim imkânlarından yararlanabilirsiniz. Kurs için bir noktadan başka bir noktaya gitmeniz gerekmeyecektir. Böylece ek masraflardan da kurtulmuş olacaksınız. Bu masraflar aşağıdaki gibidir:

 • Yeme
 • İçme
 • Yol
 • Diğer


Online eğitim size başka avantajlar da sağlamaktadır. Düşünecek olursanız, gün içerisinde iş, ev, trafik, yeme-içme ve daha birçok sıkıntıyla uğraşmaktasınız. Bütün bunlardan sonra kalkıp bir lokasyona gitmek ve eğitim almak hem yorucu hem de verimsizdir. Oysa kendi konfor alanınızda eğitimlerinize katılmanız hem ekstra yorulmanızın önüne geçecek hem de verimli bir şekilde derslerinizi almış olacaksınız. 

Bunun dışında son olarak ekleyeceklerimiz, kursuna katılacağınız kurumun referanslarını mutlaka araştırınız. İşitme Engeliler Federasyonu’nun önerdiği eğitim kurumlardan kurs alınız.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  İşaret Dili Giriş 1
 • Ders 2 :
  İşaret Dili Giriş 2
 • Ders 3 :
  İşaret Dili Giriş 3
 • Ders 1 :
  Aile
 • Ders 2 :
  Aile Örnek
 • Ders 3 :
  Alfabe
 • Ders 4 :
  Coğrafi Örnek
 • Ders 5 :
  Ev Eşyaları
 • Ders 6 :
  Ev Örnek
 • Ders 7 :
  Fiiller
 • Ders 8 :
  Fiiller Örnek
 • Ders 9 :
  Genel Bilgi Boyut
 • Ders 10 :
  Hayvanlar
 • Ders 11 :
  Hayvanlar Örnek
 • Ders 12 :
  Kurs Boyunca
 • Ders 13 :
  Renkler
 • Ders 14 :
  Renkler Örnek
 • Ders 15 :
  Spor
 • Ders 16 :
  Spor Örnek 1
 • Ders 17 :
  Spor Örnek 2
 • Ders 18 :
  Trafik ve Taşıt
 • Ders 19 :
  Trafik Örnek
 • Ders 20 :
  Vücut ve Organ
 • Ders 21 :
  Vücut Örnek
 • Ders 22 :
  Yiyecekler ve İçecekler
 • Ders 23 :
  Yiyecekler Örnek
 • Ders 24 :
  Zamanlar
 • Ders 25 :
  Zamanlar Örnek
 • Ders 1 :
  Adliye Kelimeleri 1
 • Ders 2 :
  Adliye Kelimeleri 2
 • Ders 3 :
  Adli Kelime Örnekleri
 • Ders 4 :
  Coğrafi Terimler
 • Ders 5 :
  Deyimler
 • Ders 6 :
  Dini Terimler
 • Ders 7 :
  Dini Terimler Örnekleri
 • Ders 8 :
  Eğitim Öğretim
 • Ders 9 :
  Eğitim Örnekler
 • Ders 10 :
  Eş İşaretli
 • Ders 11 :
  İller
 • Ders 12 :
  İllerin Örnekleri
 • Ders 13 :
  Karakol
 • Ders 14 :
  Kısa İfadeler
 • Ders 15 :
  Kıyafet Takı
 • Ders 16 :
  Kıyafet Örnekleri
 • Ders 17 :
  Meslekler
 • Ders 18 :
  Meslekler Örnekleri
 • Ders 19 :
  Müzik Aletleri
 • Ders 20 :
  Müzik Örnek
 • Ders 21 :
  Nikah
 • Ders 22 :
  Noter
 • Ders 23 :
  Sayılar
 • Ders 24 :
  Sayılar Örnekler
 • Ders 25 :
  Sıfatlar
 • Ders 26 :
  Tapu
 • Ders 27 :
  TV
 • Ders 28 :
  Ülkeler
 • Ders 29 :
  Zıt Anlamlı Kelimeler
 • Ders 30 :
  Hastane
 • Ders 31 :
  Halk Eğitim
 • Ders 32 :
  Genel

Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • 160 Eğitim
 • 15 Aralık 2021 09:52 tarihinden bu yana üye

0.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 0
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (0)

Üzgünüz, bu eğitim için henüz yorum girilmedi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitmen
Eğitim Ücreti

1009 ₺ 754 ₺

Sertifikalar

 • Eğitim SertifikasıÜcretsiz
 • Üniversite SertifikasıÜcretsiz
 • Tüm SertifikalarÜcretsiz
 • Eğitim Dijital SertifikasıÜcretsiz
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:İletişim Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:2247 Kişi
 • Modül:4
 • Ders:61
 • Sınav:0
 • Toplam Süre:10 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Masterclass
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet