• Eğitimler
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri

Hızlı Okuma Kursu

 • 10 Saat
 • 14 Ders
 • 3543 Kayıtlı Kişi
0.0 | 0 İnceleme

Hızlı Okuma Kursu

 • 10 Saat
 • 14 Ders
 • 3543 Kayıtlı Kişi

752 ₺ 536 ₺

Hızlı Okuma Kursu
 • Eğitim Kutusu Eğitmeni
  Eğitmen

  Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • Kategori Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • İnceleme
  0.0

Eğitime Genel Bakış

Ofiste önünüze gelen belgeleri bir çırpıda ama anlayarak okumak ister misiniz? Üniversite veya lise sınavında Türkçe paragraf sorularını daha hızlı cevaplamak ister misiniz? Hızlı okumanın sizlere sağlayacağı avantajları bir düşünün!


Ofiste önünüze gelen belgeleri bir çırpıda ama anlayarak okumak ister misiniz? Üniversite veya lise sınavında Türkçe paragraf sorularını daha hızlı cevaplamak ister misiniz? Hızlı okumanın sizlere sağlayacağı avantajları bir düşünün! 

İş hayatınızda, okul hayatınızda, sosyal hayatınızda hep bir adım önde olacaksınız. Bunu sağlamak için sizlere Hızlı Okuma Kursu hazırladık. Alanında uzman eğitmenimiz, en güncel ve en yeni bilgileri sizin için Hızlı Okuma Eğitimi’nde harmanladı. Bu fırsatı kaçırmayın!


Hızlı Okumanın Öğrencilere Faydaları?

Hızlı okumanın öğrencilere faydaları hakkında konuşalım. Öğrencileri sınavlarda zorlayan çeşitli faktörler vardır. Stresi yönetimi yapamamak, kısa sürede motivasyon kaybetmek, konsantre olamamak, hızlı okuyamamak bunlardan bazılarıdır. 

Okumada hız sorunu eğitimle çözülebilmektedir. Bunu yazıda bu konuyu inceleyeceğiz.

Lise ve üniversite sınavında adayları en çok zorlayan ve vaktini alan sorular uzun paragraf sorularıdır. Sadece Türkçede sorularında değil artık matematik sorularında da uzun paragraf soruları sorulmaktadır. Paragrafları hızlı ama anlayarak okumak öğrencilere en az %20 zaman kazandırmaktadır. 

Aday, bu zamanı yapamadığı sorulara geri dönerek kullanabilir. Bu da puanını 2-3 bandında artıracaktır. Aynı zamanda adayın sıralaması da yükselecektir.


Hızlı Okumanın Avantajı

Okuma hızınızı artırmak günlük yaşantınızda size önemli avantajlar sağlamaktadır. 

Buna çok spesifik bir örnek verebiliriz. Örneğin, filmleri dublajsız izlemek istiyorsunuz. Ancak altyazı takip etmekte de zorlanıyorsunuz. Hizli okuma ile bu sorunu aşacaksınız.

Okuma pratiklerinde kafa karıştırıcı fazla bilgiye ve gereksiz anlatılara yer yoktur. Hızlı okuma yönteminin doğru yapılması yeterlidir. Göz egzersizlerimiz yeterince yapılmalıdır. 

Günlük okuma alışkanlıklarından olan gazetenizi, derginizi, kitaplarınızı ve diğer yazılı mecraları çok daha hızlı bir şekilde okuyacaksınız. Bunu sağlayabilmek için hızlı okuma egzersizi yapmak oldukça önemlidir. 

Eğitimin sonunda alacağınız sertifika ile de özgeçmişinizi taçlandıracaksınız. Ve egzersizlerinizi düzenli yaptığınızda anlayarak hızlı okuyacaksınız. 


Hızlı Okuma Kursu’nun Amacı Nedir?

Hızlı Okuma Kursu’nun amacı, katılımcılarının metinleri çok hızlı bir şekilde ama anlayarak okumalarını sağlamaktır. Hızlı okuma için gerekli teknikleri katılımcılarıyla paylaşmaktır. Hızlı okuma metinleri hızlı ve anlayarak okumanın metodudur. 

Yavaş olan okuma sürecinizi hızlı okuma eğitimini tamamlayarak kısa zamanda artıracaksınız. Okuma ve anlama gücünüzü geliştireceksiniz. Sizler için hızlı okumak hayalden çok daha fazlası olacak ve hızlı okumanın avantajlarından faydalanacaksınız. 

Bunlar için alanında uzman bir eğitmenden eğitim alacaksınız. En yeni bilgileri ve en güncel uygulamaları keşfedeceksiniz.


Hızlı Okuma Kursu ile Kazanımlarınız

Hızlı Okuma Kursumuzun sağladığı kazanımlar şunlardır:

 • Hızlı okuma tekniklerini üst seviyede öğreneceksiniz.
 • Lise veya üniversite sınavına girecekseniz, hızlı okuma ile puanınızı ve sıralamanızı yükselteceksiniz.
 • Metinleri hızlı okuyarak işinizde kendinize önemli avantajlar sağlayacaksınız.
 • Avukatlık gibi çok belge incelemeniz gereken bir mesleği icra ediyorsanız, işiniz kolaylaşacak.
 • Hepsi ve daha fazlası Hızlı Okuma Eğitimimizde!


Hızlı Okuma Kursu’nda Farkımız

Hızlı Okuma Kursu’nda farkımız şunlardır:

 • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Hızlı Okuma Eğitimi’ni sunuyoruz.
 • Alanında uzman Hızlı Okuma eğitmeni ile çalışıyoruz.
 • Hızlı Okuma Eğitimi’ne 7/24 erişim sağlıyoruz.
 • Gelişmelere uygun olarak Hızlı Okuma Eğitimi’nde güncelleme yapıyoruz.
 • Hızlı Okuma eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.
 • Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite Hızlı Okuma Eğitimi sertifikaları veriyoruz.


Hızlı Okuma Kursu Nedir?

Hızlı Okuma Kursu, hızlı okuma tekniklerinin öğretilmesinden oluşmaktadır. Hızlı okuma alanında uzman olan eğitmen, kurs katılımcılarının hızlı ama anlayarak okuması için bilgilerini katılımcılarıyla paylaşır. Eğitmen, katılımcılarına pratik yapmak için hangi taktiklere ihtiyaç duyacaklarsa o taktikleri iletir.

Hızlı okuma, sadece profesyonel iş hayatında ya da sosyal hayatta gerekli değildir. Özellikle öğrenciler açısından çok faydalıdır. Çünkü üniversite ve lise sınavlarında paragraf soruları ya da uzun matematik soruları çıkmaktadır. 

Adayların soruları hızlı okuması doğrudan puanlarını etkilemektedir. Zaman kazanan aday, yapamadığı sorulara geri dönme fırsatı bulacaktır. Böylece sınav puanını yükseltecektir.

Diğer taraftan bireyler, günün yoğunluğu içinde kitap, dergi, gazete okumak gibi kültürel aktivitelerini yapamamaktadırlar. Hızlı okumayabilen kişiler, buldukları kısacık zamanlarda bile kültürel faaliyetlerini yapabileceklerdir.

Hızlı okuyabilme iş hayatında da önemli avantajlar sağlamaktadır. Okumanız gereken metinleri, hızlı ama anlayarak okumanız, diğer işlerinize daha fazla zaman ayırabilmenize destek olacaktır.


Hızlı Okuma Teknikleri

Görsel algılama kapasitenizi yükseltmek için egzersiz yapmanız ve görsel algınızı zenginleştirmeniz oldukça önemlidir. Görsel algılama egzersizi yapmak için bir kâğıda iki, üç, dört ve altı harfli kelimeleri yan yana gelecek şekilde yazınız. Hızlıca gözlerinizi üzerinden geçiriniz. Düşünerek kelimeleri anlamlandırmaya çalışınız. 

10 saniye içerisinde ne kadar çok kelime hatırladığınızı kontrol ediniz. Çıkan sonucu bir yere not alınız. Bu yöntemle kelime okuyarak sürekli pratik yapınız. Anlamlandırdığınız kelimelerin sayısını artırmaya çalışınız.

Kelime hazneniz ne kadar geniş ise o kadar hızlı okuma yaparsınız. Kelime haznenizi sürekli geliştirmeye çalışınız. Kelime haznesi geniş olan kişiler hızlı okurlar. Çünkü okuma sırasında en çok vakti, bilinmeyen ya da ilk kez karşılaşılan kelimeler almaktadır. 

Yeni kelimeler öğrenmek ve kelime haznenizi geliştirmek için sürekli farklı kaynaklardan okuma yapınız. Özellikle dilimize yerleşmiş yabancı kökenli kelimelerin anlamlarını öğrenin.

Diğer taraftan varsa kötü okuma alışkanlıklarınızı bırakınız. Sesli okuma ya da içten sesli okuma yapmayınız. Her noktadan sonra okunan cümleyi tekrar okuyorsanız bunu yapmayınız. Sürekli pratik yaparak gözünüze ileriyi okuma alışkanlığı kazandırın.

Okumak ve daha da önemlisi anlayarak okumak için mutlak konsantrasyon gerekmektedir. Okurken başka şeyler düşünmek okuma hızını kesmektedir. 

Dahası okuduğunuz şeyleri anlamayacağınız için tekrar etmek zorunda kalacaksınız. Bu da aşırı zaman kaybetmenize neden olacaktır. Bu nedenlerle mutlak konsantrasyon denemeleri yapınız.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir sesli veya içten okumak yanlış yöntemlerden biridir. Okuma, göz ile yapılmalıdır. Ağzımızı oynatmamalıyız. Bu bizi yavaşlatmaktadır. 

Okuma için tamamen gözlerimizi kullanmalıyız. Okumayı mutlaka gözle yapın ve hiçbir suretle geri dönüp tekrar etmeyin.

Okuyacağınız metni, önden incelemeniz oldukça önemlidir. Sayfayı hızlıca gözden geçiriniz. Başlıkları, paragraf başlarını ve sonralarını okuyunuz. Hepsini zihninizde toparladıktan sonra okumaya başlayınız.

Kendinize güvenin! Hayatta, hayatta kalmak da dâhil olmak üzere, pek çok şeyi başarıyorsunuz. Hızlı okumayı da başaracaksınız. Hızlı okuyamamaktan korkmayın. Okuduğunuzu anlamamaktan korkmayın.

Önemli bir başka hızlı okuma tekniği de İztaşı Koyma Tekniğidir. İztaşı Koyma Tekniğini okumaya başlamadan yapmalısınız. İztaşı Koyma Tekniğinde metin doğrudan ve tamamen okunmaz. 

Metnin başlıkları, alt başlıkları, varsa özet kısmı, paragrafların başı ve sonu hızlıca incelenmektedir. Metnin anahtar kelimeleri tespit edilmeye çalışılmaktadır. Tespit edilen anahtar kelimelere işaret konmaktadır. Böylece okuma hızı anahtar kelimeler ile hızlandırılmış olur.

En önemli tekniği en sona bıraktık. Okuma! Bol bol okumalısınız! Bol bol pratik yapmalısınız. Bu teknik, en doğal ve en etkili taktiktir. 

Çok okumak aynı zaman kelime haznenizi de geliştirecektir. Böylece kelimeler üzerinde durmayacak zaman kaybetmeyeceksiniz.

İlk okumaya başladığınız günleri düşünün. Önce harfleri öğrendiniz. Harflerle oluşturulan kelimeleri okumayı öğrendiniz. Bir müddet kelimelerle devam ettiniz. 

Kelimelerin anlamlarını keşfedip öğrendikten sonra sıra yan yana gelen kelimelere geldi. Bunlar basit cümlelerdi ama size kelimeleri sırayla okumayı öğretti.

Bir metni okurken kelime kelime, cümle cümle, paragraf paragraf okuyorsunuz. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi sizlere ilk okuma pratiği yapmaya başladığınız günden beri bu öğretildi.

Bu okuma modeli okunanın özü yanında yan konuları da okumanızı ve öğrenmenizi destekler. Bu da gereksiz bilgileri öğrenmenize ve vakit kaybetmenize yol açar.

Bunu yapmak yerine sayfalarda yer alan başlıkları tarayabilirsiniz. Madde olarak veya koyu renk ile yazılmış olan metinleri inceleyebilirsiniz. Bu kural şu teoriye dayanmaktadır: Bir metni anlamak için metnin tümünü okumanız gerekmemektedir. Bu teoriden yola çıkarak hızlı bir göz gezdirme ile metinde okuyacağınız ve okumadan geçeceğiniz bölümleri belirleyebilirsiniz.

Metni okudukça yazılma nedeninin ipuçlarını verecek bilgileri belirleyin. Metnin size vermek istediği bilgiyi kavradığınızda pekiştirme örneklerini veya hikâyecikleri okumanıza gerek kalmayacaktır. Bu metodu neyi tekrar okuyacağınıza karar verirken de kullanabilirsiniz. Konunun özünü anlatan bir paragrafı yeniden okumak, onlarca pekiştirme paragrafını okumaktan daha avantajlıdır.


Hızlı Okuma Kursu Gereksinimleri Nelerdir?

Video online Hızlı Okuma Kursu’nda akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan Hızlı Okuma Eğitimi videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.

Online yani uzaktan eğitimlerin pek çok avantajı vardır. Bu avantajlar arasında kurs gereksinimleri de vardır. Online eğitimde herhangi bir lokasyona gitmeye ihtiyaç yoktur. 

Sınıf içi eğitimlerde, dersliğin olduğu yere gitmek çeşitli yol ücreti giderlerine sebep olmaktadır. Ayrıca yeme-içme gibi ekstra giderleriniz de olacaktır. 

Uzaktan eğitimle bir noktadan diğerine gitmeniz gerekmemektedir. Akıllı cihazınızla kursunuza bağlanarak eğitiminize devam edebilirsiniz. İhtiyacınız olacak olan akıllı cihaz aşağıdakilerden biri olabilir.

 • Bilgisayarlar
 • Akıllı telefonlar
 • Tabletler

Bu cihazlardan birine sahipseniz ve bir ağ bağlantınız varsa eğitiminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Online kursların bir diğer avantajı ise enerjidir. Ekstra enerji ve zaman harcamadan kurslarınıza devam edebilirsiniz. Gün içerisinde iş, trafik, yoğunluk, stres, ev işleri derken çok fazla zamanınız kalmamaktadır. 

Bunların üstüne bir de eğitim için dersliğe gitmek sizleri epey yormaktadır. Uzaktan eğitim ile evinizin konforunda kurslarınıza devam edeceksiniz. Bu avantajlardan faydalanın!


Hızlı Okuma Kursu’na Kimler Katılmalı?

Hızlı Okuma Kursu’na her meslekten profesyoneller, öğrenciler ve kişisel gelişime önem verenler Hızlı Okuma Eğitimi’ne katılarak hızlı okuma öğrenebilirler. Özellikle çok belge okumayı gerektiren meslekleri icra edenler için Hızlı Okuma Eğitimi önemli avantajlar sağlamaktadır. Örneğin:

 • Avukatlar
 • Öğretmenler, 
 • Yöneticiler,

Hızlı okuma özellikle, lise ve üniversite sınavına hazırlanan adaylar için de önemli bir avantaj sağlamaktadır. Türkçe paragraf sorularını hızlı okuyan adaylar, sınavdan daha yüksek bir puan alırlar. Ve sıralamalarını yükseltirler.


Hızlı Okuma Kursu İş Olanakları Nelerdir?

Hızlı Okuma Kursu doğrudan bir iş olanağı sağlamamaktadır. Ancak hızlı okumayla iş hayatında önemli avantajlara sahip olacaksınız. 

İşlerinizi daha hızlı bitireceksiniz. Kalan zamanınızda farklı işlere bakma fırsatınız olacak. Bu sayede yöneticilerinizden olumlu dönüş alacaksınız.


Hızlı Okuma Kursu Online Sertifika

Hızlı Okuma Kursu online sertifika sahibi olmak için eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Hızlı Okuma Sertifika Programı derslerini tamamladıktan sonra eğitimi bitirme sınavına girebilirsiniz. Sınavdan sonra online Hızlı Okuma Eğitimi sertifikalarınızı alabilirsiniz. 

Hızlı Okuma Eğitimi basılı sertifikalarınız, kargo ile adresinize teslim edilecektir.


Hızlı Okuma Kursu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı Okuma Kursu sertifikası, katılımcılarının hızlı okuma tekniklerini bilme ve uygulama yeteneğinin olduğunu belgelendirmektedir. Bu sertifika programını bitiren adaylar, ulusal-uluslararası geçerli ve üniversite onaylı sertifikasını alacaktır. Bu sertifikayı özgeçmişinize yerleştirerek iş görüşmelerinizde avantaj sağlayabilirsiniz.


Hızlı Okuma Kursu Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Hızlı Okuma Kursu sertifikasıyla hızlı okuma gerektiren işlere başvuru yapabilirsiniz. Sertifikanızı CV’nize yerleştirerek öne çıkma imkânı yakalayabilirsiniz.


Video Online Hızlı Okuma Kursu 

Video Online Hızlı Okuma Kursu, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği sertifika programı modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Hızlı Okuma Eğitimi videolarını izleyebilirler. 

Hızlı Okuma Eğitimi videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Video online Hızlı Okuma Eğitimi’nin bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın Hızlı Okuma Sertifika Programı videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.


Kurumlar İçin Hızlı Okuma Kursu’nun Faydaları Nelerdir?

Hızlı Okuma kurumlara faydası şunlardır:

 • Çalışanlarınız daha hızlı okuyacak.
 • Çalışanlarınızın daha hızlı okuması onlara zaman kazandıracak.
 • Çalışanlarınız kazandıkları zamanı sizin kanalize edeceğiniz farklı işlerde kullanabilecekler.
 • Hızlı Okuma Eğitimi size önemli avantajlar sağlayacak.


Kurumlar İçin Hızlı Okuma Kursu’na Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Hızlı Okuma Eğitimine başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Hızlı Okuma Eğitim başvuru formu açılacaktır. Hızlı Okuma Eğitimi başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Hızlı Okuma Eğitim için size ulaşacaktır.


Hızlı Okuma Kursu Fiyatları

Hızlı Okuma Kursu fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Hızlı Okuma eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Hızlı Okuma Eğitimi ücretini etkilemektedir. Hızlı Okuma Eğitimi fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Hızlı Okuma Kursu Sınavı

Hızlı Okuma Kursu sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Hızlı Okuma Eğitimi sınavını geçmek için soruların yüzde ellisine, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda Hızlı Okuma Eğitimi sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. 

Eğitim sınavını başarıyla geçerek sertifika almaya hak kazanacaksınız. Sınav zorunluluğu, sertifikanızın resmiyet kazanabilmesi içindir. 

Sınavı geçtikten sonra Hızlı Okuma Eğitimi sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. Hızlı Okuma Eğitimi sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.


Önerdiğimiz Diğer Sertifika Programlarımız

Önereceğimiz diğer sertifika programlarımız aşağıdaki gibidir:


Kurumsal İletişim Eğitimi, iletişimin profesyonel halidir. İşinizde sıkça karşılaşacağınız bir unsurdur. Sizde kurumsal iletişim gücünün eksik görünmesi aleyhinize olabilir. Bu nedenle hem kendinizi geliştirmek hem de işinizde fark yaratmak için Kurumsal İletişim Eğitimi’nden faydalanabilirsiniz.

Beden Dili Eğitimi, profesyonel iletişim önemli unsurlarından biridir. Dilinizin ne söylediğinden çok bedeninizin söylediklerinizi nasıl etkilediği önemlidir. Çünkü karşınızdaki kişiler, ne söylediğinizden ziyade nasıl söylediğinizle ve nasıl göründüğünüzle ilgilenmektedir. Beden Dili Eğitimi, jest ve mimiklerinizi doğru kullanmanızı keşfetmenizi sağlamaktadır.

Zaman Yönetimi Eğitimi ise bitmeyen işlerinizden, ailenize zaman ayıramamaktan, planlarınızı zaman bulamadığınız için gerçekleştirememenizden sizi kurtarmak için tasarlanmıştır. Zaman Yönetimi Eğitimi hem zamanını yönetemeyen erişkinler hem de sınavlara hazırlanan öğrenciler için faydalı bir eğitimdir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  Gözlerimiz Nasıl Okur
 • Ders 2 :
  Anlayarak Hızlı Okuma Nedir
 • Ders 3 :
  Neden Hızlı Okumalıyız
 • Ders 4 :
  Hızlı Okuma İçin Yapılması Gerekenler
 • Ders 5 :
  Hızlı Okuma ve Anlama Arasındaki İlişki
 • Ders 6 :
  Hızlı Okuma Teknikleri
 • Ders 1 :
  Bütünü Görme Uygulamaları
 • Ders 2 :
  Hızlı Okuma Uygulamaları
 • Ders 3 :
  Göz Egzersizleri Uygulamaları 1
 • Ders 4 :
  Göz Egzersizleri Uygulamaları 2
 • Ders 5 :
  Göz Egzersizleri Uygulamaları 3
 • Ders 6 :
  Göz Egzersizleri Uygulamaları 4
 • Ders 7 :
  Göz Egzersizleri Uygulamaları 5
 • Ders 8 :
  Hızlı Okuma Kursu Final Sınavı

Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • 209 Eğitim
 • 15 Aralık 2021 09:52 tarihinden bu yana üye

0.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 0
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (0)

Üzgünüz, bu eğitim için henüz yorum girilmedi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitmen
Eğitim Ücreti

752 ₺ 536 ₺

QNB Finansbank Dijital Köprü
Üyelerine Özel

752 ₺ 375.2 ₺

Sertifikalar

 • Eğitim Sertifikası+230 ₺
 • Üniversite Sertifikası+370 ₺
 • Tüm Sertifikalar+690 ₺
 • Eğitim Dijital Sertifikası+90 ₺
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:3543 Kişi
 • Modül:2
 • Ders:14
 • Sınav:1
 • Toplam Süre:10 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Uzmanlık
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet