• Eğitimler
 • Koçluk Eğitimleri

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi

 • 80 Saat
 • 5 Ders
 • 4284 Kayıtlı Kişi
0.0 | 0 İnceleme

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi

 • 80 Saat
 • 5 Ders
 • 4284 Kayıtlı Kişi

795 ₺ 601 ₺

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi
 • Semiha Türkmen
  Eğitmen

  Semiha Türkmen

 • Kategori Koçluk Eğitimleri
 • İnceleme
  0.0

Eğitime Genel Bakış

Bebeklerin anne sütü ile beslenmesinin önemi tüm anneler ve anne adayları tarafından bilinmektedir. Diğer taraftan bebeğin doğru beslenmesini sağlamak sadece anne içgüdüleriyle mümkün olmamaktadır...


Bebeklerin anne sütü ile beslenmesinin önemi tüm anneler ve anne adayları tarafından bilinmektedir. Diğer taraftan bebeğin doğru beslenmesini sağlamak sadece anne içgüdüleriyle mümkün olmamaktadır. Uzmanlar, doğru beslenme için anne ve anne adaylarının bilinçlenmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Emzirme konusunda bilinçlenme de eğitim ile mümkündür. 


Bu soruna çözüm getirmek adına ve konunun hassasiyetini göz önünde bulundurarak Emzirme Danışmanlığı Eğitimi hazırladık. Anneler, anne adayları doğru emzirme yöntemini öğrenmek, emzirme koçu olmak isteyenler ise meslek edinmek için bu eğitime katılabilir. 


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’nin amacı nedir birlikte inceleyelim. Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı’nın amacı, annenin bebeğine ve kendisine düzgün bir şekilde bakabilmesi ve besleyebilmesi için profesyonel bir seviyede bilinçlendirme yapmaktır. Annen sütünü doğru bir şekilde bebeğine aktarması için ihtiyacı olan bilgileri anneye aktarmaktır.


Çünkü bebek bakımı, bebeğin kendisi kadar hassastır. Annenin meme ucu kullanmasından bebeği tutuşuna kadar doğru biçimde besleme yapması gerekmektedir. Tüm bunlar anne ve bebek ilişkisini özel kılmakta ve bebeğin geleceğini etkilemektedir. Emzirme Danışmanlığı Kursu ile online olarak ihtiyacınız olan bilgileri edineceksiniz.


Diğer taraftan her bebek meme ucu kullanımını yapmamaktadır. Bu durumda sağma yöntemi devreye girmektedir. Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı’nda sağma yöntemlerini de öğreneceksiniz.


Emzirme Danışmanlığı Kursu ile Kazanımlarınız

Emzirme Danışmanlığı Kursu ile kazanımlarınız şunlardır:

 • Bebeğin doğru bir biçimde beslenmesi,
 • Annenin sütünü bebeğe doğru aktarması,
 • Annenin ve bebeğin fazla kilo kaybının önlenmesi,
 • Annenin korkularıyla başa çıkmasını sağlamak,
 • Doğum sonrasındaki süreçlerde yapılması gerekenleri öğrenmek


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’nde Farkımız

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

 • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı’nı sunuyoruz.
 • Alanında uzman Emzirme Danışmanlığı eğitmeni ile çalışıyoruz.
 • Emzirme Danışmanlığı Kursu’na 7/24 erişim sağlıyoruz.
 • Gelişmelere uygun olarak Emzirme Danışmanlığı Kursu’nda güncelleme yapıyoruz.
 • Emzirme Danışmanı eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.
 • Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı sertifikası veriyoruz.
 • Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


Emzirme Danışmanlığı Kursu’nun Yanında Önereceğimiz Diğer Eğitimler

Emzirme Danışmanlığı Kursu’nun yanında önereceğimiz diğer eğitimler hakkında konuşalım. Emzirme Danışmanlığı yanında koçluk becerilerinizi geliştirmek, farklı alanlarda da koçluk vermek isteyebilirsiniz. 


Örneğin, Yaşam Koçluğu (Profesyonel Koçluk) Eğitimi ile yaşam koçluğu yapabilirsiniz. Diğer taraftan Koçluk Sertifika Programları ile kendinizi üst seviyede geliştirebilirsiniz. Koçluk Sertifika Programları içinde birbirinden farklı konularda koçluk eğitimleri bulacaksınız.


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi Nedir?

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. Emzirme Danışmanlığı Kursu, annelerin kendileri ve bebekleri için doğum öncesinde ve doğum sonrasında uygulaması gereken tekniklerin öğretilmesidir. 


Emzirme sürecinde annelere koçluk yapmak için gerekli bilgileri edinmesi için tasarlanmıştır. Annelerin emzirmeye olan yatkınlıklarını geliştirmek için onlara mentörlük yapabilmek için yetkinliklerin geliştirilmesidir. Özellikle ev ziyaretleri sırasında emzirme nasıl yapılır annelere öğretmektir. Bunun için emzirme danışmanları katılımcılara aktarılır.


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video online Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı’nda akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan Emzirme Danışmanlığı Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım.

 • Çocuk sahibi olan ve olmak isteyen anneler
 • Hastanede bu birimlerde çalışan sağlık çalışanları
 • Emzirme Koçluğu yapmak ve sertifika almak isteyenler
 • Annelere ve çevresindeki insanlara destek vermek isteyenler


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. Emzirme Danışmanlığı Kursu’nu alan ve başarılı bir şekilde bitiren kişiler hastanelerde ve ilgili kurumlarda çalışabilir. Aynı zamanda birçok kurumda emzirme konusunda koçluk yapabilirler.


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi Online Sertifika

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Emzirme Danışmanlığı Kursu derslerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına girebilirsiniz. Sınavdan sonra online Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı sertifikalarınızı alabilirsiniz. 


Emzirme Danışmanlığı Kursu basılı sertifikalarınız, kargo ile adresinize teslim edilecektir.


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı sertifikası profesyonel anlamda gelişmenize, annelere destek vermenize ve ilgili kurumlarda iş bulabilmenizi yardımcı olur.


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Emzirme Danışmanlığı Kursu Sertifikasıyla ilgili kurumlarda koçluk yapabilir aynı zamanda hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında çalışma fırsatı bulabilirsiniz.


Video Online Emzirme Danışmanlığı Eğitimi

Video Online Emzirme Danışmanlığı Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Emzirme Danışmanlığı Kursu videolarını izleyebilirler. Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. 


Video online Emzirme Danışmanlığı Kursu’nun bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’nin Kurumlar İçin Faydaları Nelerdir?

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’nin kurumlar için faydaları nelerdir sorusunu cevaplandıralım.  Emzirme Danışmanlığı kurumlara faydası şunlardır:

Annenin ve bebeğin doğum sırasında ve sonrasında daha rahat olmasını sağlamak,

Annenin doğuma hazırlıklı ve güvende olmasına vesile olmak,

Anneye doğru emzirme tekniklerini öğretmek,

Annenin bebeği ve kendi sağlığı için nasıl beslenmesi gerektiğini aktarmak,

Ve ortaya mutlu bebek, mutlu anne ve mutlu çalışan sonucu çıkarmak


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Emzirme Danışmanlığı Kursu’na başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı başvuru formu açılacaktır. 


Emzirme Danışmanlığı Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı için size ulaşacaktır.


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi Fiyatları

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Emzirme Danışmanlığı eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı ücretini etkilemektedir. Emzirme Danışmanlığı Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Emzirme Danışmanlığı Eğitimi Sınavı

Emzirme Danışmanlığı Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Emzirme Danışmanlığı Kursu sınavını geçmek için soruların yüzde ellisine, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. 


Sınavda başarılı olamamanız durumda Emzirme Danışmanlığı Sertifika Programı sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Sınavı geçtikten sonra Emzirme Danışmanlığı Kursu sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. Emzirme Danışmanlığı Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  Anne Sütünün Önemi
 • Ders 2 :
  Hastalık Halinde Emzirme Nasıl Olur
 • Ders 3 :
  Emzirme ve Destek Uygulamaları
 • Ders 4 :
  Yapay Beslenmenin Sakıncaları
 • Ders 5 :
  Süt Sağma Teknikleri

Semiha Türkmen

 • 4 Eğitim
 • 14 Aralık 2021 17:27 tarihinden bu yana üye

Merhaba! Ben Sağlık Çalışanı, Eğitmen Semiha Türkmen.

 

Manisa Sağlık Meslek Lisesi’nden ve Atatürk Üniversitesi Ebelik Bölümü’nden mezun oldum. Sağlık Bakanlığı’nda Ebe olarak çalışmaktayım.

 

Aşağıdaki sertifikalara sahibim:

·         Aile Planlamasında Klinik Becerilerin Standardizasyonu ve Eğitim Metodolojisi

·         Rahim İçi Araç Uygulama

·         Eğitim Becerileri

·         Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Temel Eğitimi

·         Gelişimsel Kalça Displazisi Erken Tanı ve Tedavi Programı

·         Anne Sütü İle Beslenmede Danışmanlık Eğitimi

·         Yönetici Kolaylaştırıcı Uyum Eğitimi

·         Evlilik Öncesi Eğitim Programı

·         12. Zekai Tahir Burak Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi Katılım Belgesi

·         Sadece Progesteron İçeren Hap Projesi Katılım Belgesi

·         İş Sağlığı ve Güvenliği Katılım Belgesi

·         Ebelere Yönelik İletişim, Davranış Kuralları ve Sağlık Hukuku Alanlarında Farkındalık Eğitimi

 

Eğitim Kutusu’nda aşağıdaki eğitimleri vermekteyim.

·         Anne Sütü ve Emzirme Koçluğu Eğitimi

·         İlk Yardım

0.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 0
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (0)

Üzgünüz, bu eğitim için henüz yorum girilmedi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Semiha Türkmen

Semiha Türkmen

Hemşire - Eğitmen Hemşire
Eğitim Ücreti

795 ₺ 601 ₺

Sertifikalar

 • Eğitim Sertifikası+490 ₺
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:Koçluk Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:4284 Kişi
 • Modül:1
 • Ders:5
 • Sınav:0
 • Toplam Süre:80 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Uzmanlık
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet