• Eğitimler
 • Koçluk Eğitimleri

Eğitim Danışmanlığı (Öğrenci Koçluğu)

 • 80 Saat
 • 25 Ders
 • 2233 Kayıtlı Kişi
5.0 | 2 İnceleme

Eğitim Danışmanlığı (Öğrenci Koçluğu)

 • 80 Saat
 • 25 Ders
 • 2233 Kayıtlı Kişi

1248 ₺ 904 ₺

Eğitim Danışmanlığı (Öğrenci Koçluğu)
 • Eğitim Kutusu Eğitmeni
  Eğitmen

  Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • Kategori Koçluk Eğitimleri
 • İnceleme
  5.0

Eğitime Genel Bakış

... Başarı bu kadar yakınken neden hemen Eğitim Danışmanlığı Eğitimimize katılmıyorsunuz?


Her çocuk iyi bir öğrenim almayı hak ediyor. Peki, kişisel, kültürel ve fiziksel değişken şartlara göre bu eğitim nasıl olmalıdır? Ebeveynlerin en büyük isteği çocuklarının başarılı bir öğrenim görmesidir. Birçokları çocuklarının okullarından destek alır. Ama unutulan evde neler olduğudur. Veya yüzlerce öğrenciyle uğraşan okullar, öğrencilerle ne kadar bireysel olarak ilgilenme fırsatına sahiptir. Eğitim Danışmanlığı ile öncelikle kendi çocuklarınızı eğitim hayatında daha başarılı nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Çocuklarınızın başarılarını zirveye ulaştırabilecek ve onlarla daha etkili iletişim kuracaksınız. Aynı zamanda Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sertifikanızla okullarda veya bireysel olarak Eğitim Danışmanlığı yapabilecek ve kazanç sağlayacaksınız. Başarı bu kadar yakınken neden hemen Eğitim Danışmanlığı Eğitimimize katılmıyorsunuz?


Eğitim Danışmanlığı (Öğrenci Koçluğu) Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’nin amacı nedir birlikte inceleyelim. Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nin başlıca amacı öğrencilere kendilerini geliştirebilecekleri süreçlerin tasarlanmasıyla yardımcı olacak ve bu tasarıma ebeveynleri de dahil edebilecek bireyler kazandırmaktır. Diğer amaçlardan biri ise öğrenci koçlarının öğrenciye yaşamı boyunca tüm süreçleri bir ayarda tutabilme becerisi kazandırma yollarını öğrenmelerini sağlamaktır.


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi ile Kazanımlarınız

Eğitim Danışanlığı Eğitimi ile kazanımlarınız şunlardır:

Öz motivasyonları düşük olan öğrencilerin öz motivasyonlarında gelişmeler sağlayacaksınız. 

Öğrencilere ve ebeveynlerine koçluk yapacaksınız.

Çeşitli motivasyon teknikleri ve öğrenme türlerini kullanacaksınız.

Öğrencilerin başarılarındaki artışa yardımcı olacaksınız. 

Hedef belirlemelerde etkili çalışmalar yapacaksınız. 

Öğrencilerin sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlayacaksınız.


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’nde Farkımız

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ni sunuyoruz.

Alanında uzman Öğrenci Koçluğu eğitmeni ile çalışıyoruz.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne 7/24 erişim sağlıyoruz.

Gelişmelere uygun olarak Öğrenci Koçluğu Eğitimi’nde güncelleme yapıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.

Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite Öğrenci Koçluğu Eğitimi sertifikası veriyoruz.

Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


Eğitim Danışmanlığı (Öğrenci Danışmanlığı ) Eğitimi Nedir?

Eğitim DAnoşmanlığı Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. Eğitim Danışmanlığı, altıncı seviye bir meslektir. Eğitim Danışmanlığı; hizmet sektörü ve kalite standartlarına uygun olarak yürütülen ve gerekli süreçlerde iş organizasyonu ve faaliyet başlatmayı gerçekleştiren, Eğitim Danışmanlığı sürecini başlatabilen ve kişisel mesleki gelişimini tamamlayan nitelikli bireydir. Eğitim Danışmanlığı Eğitimi ise bireye bu yetkinlikleri kazandırmayı hedefleyen bir eğitimdir.


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video online Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’nde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan Öğrenci Koçluğu Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım. Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne, öğrencilere danışmanlık ve koçluk yapmak isteyen bireyler, görevlerinde fark yaratmak isteyen öğretmenler veya eğitimciler ve koçluk hizmeti vermek isteyen bireyler katılabilirler. 


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’ni tamamlamış olan bireyler devlet okullarında ve özel okullarda, kendi özel kurumlarında, koçluk merkezlerinde, danışmanlık ve eğitim merkezlerinde, sürekli eğitim merkezlerinde, Halk Eğitim Merkezlerinde ve diğer devlet kurumlarında çalışabilirler. Aynı zamanda özel kuruluşlarda ve iş yerlerinde koçluk yapabilir ve çeşitli seminerler verebilirler.


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Online Sertifika

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Eğitim Danışmanlığı modüllerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına gireceksiniz. Sınavdan sonra online Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sertifikalarınızı indirebilirsiniz. 


 


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi basılı sertifikalarınızı eğitim tamamlandıktan sonra talep ettiğinizde kargo ile adresinize teslim edilir.


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sertifikası alan bireyler, birebir eğitimler verebilir, Öğrenci Koçluğu yapabilecekleri kendilerine ait olan bir iş yerleri açabilirler.


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sertifikası alan katılımcılar, okullarda seminer verebilir ve projeler başlatabilirler. Eğitim Danışmanlığı yapabilir ve öğrenciyi geliştirmeyi sağlayacak süreç tasarımları yaparak aileleri de bu süreçlere dâhil edebilirler.


Video Online Eğitim Danışmanlığı Eğitimi

Video Online Eğitim Danışmanlığı Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Öğrenci Koçluğu Kursu videolarını izleyebilirler. Eğitim Danışmanlığı Eğitimi videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Video online Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’nin bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın Eğitim Danışmanlığı Eğitimi videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.


Kurumlar İçin Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’nin Faydaları Nelerdir?

Kurumlar için Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’nin faydaları nelerdir sorusunu cevaplandıralım. Eğitim Danışmanlığı kurumlara faydası şunlardır: Kursiyerlerimiz, Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’ni tamamladıklarında çalıştıkları veya çalışacakları kurumlardaki öğrencilerin süreç tasarımlarını doğru bir biçimde gerçekleştireceklerdir. Bu durumda kurum ve kuruluşlar kendi alanlarındaki öğrencileri hayatta verimli olacak şekilde yetiştirmiş olacaklar. 


Kurumlar İçin Eğitim Danışmalığı Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Kurumlar için Eğitim Danışmanlığı  Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Eğitim Danışmanlığı Eğitimi’ne başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Eğitim Danışmanlığı Eğitimi başvuru formu açılacaktır. Eğitim Danışmanlığı Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Eğitim Danışmanlığı Eğitimi için size ulaşacaktır.


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Fiyatları

Eğitim Danışmalığı Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Eğitim Danışmanlığı eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Eğitim Danışmanlığı Eğitimi ücretini etkilemektedir. Eğitim Danışmanlığı  Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sınavı

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sınavını geçmek için soruların yüzde ellisini, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Sınavı geçtikten sonra Eğitim Danışmanlığı Eğitimi sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. Eğitim Danışmalığı Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  Öğrenci Koçluğuna Giriş
 • Ders 2 :
  Öğrenci Koçluğu Süreçleri ve Faydaları
 • Ders 3 :
  Gerçekleşecek Aşamalar ve Koçun Sorumlulukları
 • Ders 4 :
  Koçluk, Mentörlük ve Danışmanlık arasındaki farklar
 • Ders 5 :
  Koçun Soru Kalıpları
 • Ders 1 :
  Öğrencinin Güçlü Yönlerini Keşfetmesi
 • Ders 2 :
  Swot Analizi
 • Ders 3 :
  Uyum Yakalama ve Aktif Dinleme
 • Ders 4 :
  Koçlukta Hedef Belirleme
 • Ders 5 :
  Öğrenci Koçluğunda Zaman Yönetimi ve Zaman Tuzakları
 • Ders 1 :
  Öncelikleri Belirleme
 • Ders 2 :
  Ayna Nöronlar ve Modelleme
 • Ders 3 :
  Değerler Eğitimi
 • Ders 4 :
  Koçlukta Geri Bildirim Teknikleri
 • Ders 5 :
  Çatışma Durumunda Geri Bildirim Teknikleri
 • Ders 1 :
  Temsil Sistemleri ve Kinestetikler 1
 • Ders 2 :
  Kinestetikler 2 Görseller ve İşitseller 1
 • Ders 3 :
  İşitseller 2 ve Koçlukta Kullanılan Kimlikler
 • Ders 4 :
  Yetişkin Kimliğe Geçiş ve Yaşam Çarkı
 • Ders 1 :
  Çoklu Zekaya Giriş
 • Ders 2 :
  Çoklu Zeka Türleri
 • Ders 3 :
  Çoklu Zekanın Başarıdaki Rolü
 • Ders 4 :
  Öğrenci Koçluğunda Metafor Kullanımı
 • Ders 5 :
  Öğrenci Koçluğunda Motivasyon Tekniği
 • Ders 6 :
  Öğrenci Koçluğu Eğitimi Final Sınavı

Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • 209 Eğitim
 • 15 Aralık 2021 09:52 tarihinden bu yana üye

5.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 100
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (2)

Belin Esendemir
Belin Esendemir03 Şubat 2022 17:04
5

" Hocamız güzel anlatmış. Öğrenciler üzerinden bu işe ilgi duyanlara önerebilirim. "

Fazıl Erem Batuk
Fazıl Erem Batuk13 Ocak 2022 14:23
5

" Faydalı bir eğitim olmuş, eğitimin her konusunda bilgilendiriyor iyi ki almışım bu eğitimi diyorum. Herkese tavsiye ederim "

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitmen
Eğitim Ücreti

1248 ₺ 904 ₺

QNB Finansbank Dijital Köprü
Üyelerine Özel

1248 ₺ 632.8 ₺

Sertifikalar

 • Tüm Sertifikalar+690 ₺
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:Koçluk Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:2233 Kişi
 • Modül:5
 • Ders:25
 • Sınav:1
 • Toplam Süre:80 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Masterclass
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet