• Eğitimler
 • İletişim Eğitimleri

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi

 • 2 Saat
 • 8 Ders
 • 2048 Kayıtlı Kişi
5.0 | 2 İnceleme

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi

 • 2 Saat
 • 8 Ders
 • 2048 Kayıtlı Kişi

795 ₺ 530 ₺

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi
 • Ecem Aygün Ercan
  Eğitmen

  Ecem Aygün Ercan

 • Kategori İletişim Eğitimleri
 • İnceleme
  5.0

Eğitime Genel Bakış

Çocukları rahatlıkla ikna edebilmeyi ister miydiniz? Ya da çocuklarla beden dili iletişimi uzmanı olup rehberlik ve danışmanlık yapma konusunda ne düşünürsünüz? Cevabınız “evet” ise sizlere Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’ni tavsiye ederiz.


Çocukları rahatlıkla ikna edebilmeyi ister miydiniz? Ya da çocuklarla beden dili iletişimi uzmanı olup rehberlik ve danışmanlık yapma konusunda ne düşünürsünüz? Cevabınız “evet” ise sizlere Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’ni tavsiye ederiz. 

Alanında uzman eğitmenimizin hazırladığı, güncel ve yeni bilgileri içeren en kapsamlı Ebeveynler için Beden Dili Kursumuz ile hepsine sahip olacaksınız. Üstelik aldığınız sertifikalarla uzmanlığınızı belgelendireceksiniz.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’nin amacı nedir birlikte inceleyelim. Ebeveyn olarak çocuğunuzla iyi iletişim kurmanız çok önemlidir. İyi iletişim kurduğunuzda çocuğunuz sizi dinlemeye ve istediğinizi yapmaya istekli olur. 

Aksi halde çocuklar, ebeveynlerine karşı öfke geliştirebilmektedirler. Birçok insan, farkında olsun ya da olmasın beden dilini son derece etkili kullanır. Bedenin olay ve duruma karşı kontrolü kelimelere kıyasla çok daha güçtür. Gerçek duygu ve düşüncelerinizi kelimelerle gizlemeniz olasıdır. Ancak beden dilinizi gizlemeniz çoğu zaman mümkün olmamaktadır. 

Tüm bu sebeplerle çocuklarla olan iletişimde de beden dilinin etkin ve doğru kullanımı adına bu eğitim size yol gösterici olacak, bu konuda kendinizi geliştirmenize vesile olacaktır. Beden dili eğitimi aldım diye tamamdır diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak çocukların jest ve mimiklerini okumak ve ona uygun olarak davranmak ve etkili iletişim kurmak önemlidir.

İletişimin yüzde 60’ından fazlasını kapsıyor olan beden dili, kişi tarafından doğru kullanılırsa etkili olmaktadır. Beden dilini etkili kullanmanın yolu da eğitimden geçmektedir.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi ile Kazanımlarınız

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi ile kazanımlarınız şunlardır:

 • Ebeveyn olarak çocuklara karşı sergilediğiniz beden hareketlerinizin farkında olacaksınız.
 • Çocuklar üzerinde olumlu bir etki yaratarak amacınıza ulaşacaksınız.
 • Çocukların jest ve mimik hareketlerini okuyup onları daha iyi anlayarak etkili bir iletişim kuracaksınız.
 • Çocukların “gerçekte” ne söylemek istediğini anlayabileceksiniz.
 • Çocukların karşı öfke geliştirmelerinin önüne geçeceksiniz.
 • Çocuklarla etkili iletişim kuracaksınız.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’nde Farkımız

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

 • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı’nı sunuyoruz.
 • Alanında uzman Beden Dili eğitmeni ile çalışıyoruz.
 • Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı’na 7/24 erişim sağlıyoruz.
 • Gelişmelere uygun olarak Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı’nda güncelleme yapıyoruz.
 • Beden Dili eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.
 • Üniversite onaylı, e devlet sorgulanabilir, uluslararası akredite Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı sertifikası veriyoruz.
 • Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


Ebeveynler için Beden Dili Kursu’nun Yanında Önereceğimiz Diğer Eğitimler

Ebeveynler için Beden Dili Kursu’nun yanında önereceğimiz diğer eğitimler hakkında konuşalım. Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı yanında Beden Dili Eğitimi, beden dili kullanımı noktasında sizi uzmanlaştıracaktır. Ayrıca yetkinliğinizi bir üst seviyeye çıkaracak olan diğer bir eğitim de Aramızda Kuşak Farkı Var (X, Y Ve Z Kuşakları İletişimi) Eğitimi olacaktır.

Bunun yanında iletişim alanında üst seviyeye ulaşmak için İleri İletişim Teknikleri Eğitimi edinebilirsiniz.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi Nedir?

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. Ebeveyn olarak kendi beden dilinizin ve bunun çocuğa olan yansılamalarının farkına varmak için Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı size rehberlik edecektir. 

Diğer taraftan çocuğun da beden dili üzerinden anlatmak istediklerini anlayıp, size tepki geliştirmesinin önüne geçeceksiniz. Çocuklara karşı doğru ve etkin bir iletişim halinde olacaksınız.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video online Ebeveynler için Beden Dili Kursu’nda akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan Ebeveynler için Beden Dili Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım. Çocuğu olsun ya da olmasın çocuklarla iletişim halinde olan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes her hangi bir mezuniyet şartı aranmadan bu eğitime katılabilirler.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı iş hayatında gerek sosyal gerekse çocuklar üzerine yapılan her türlü çalışmada kendini daha iyi ifade edip, daha başarılı sunumlar yapmak isteyen bireyler içindir. 

Yine çocuklar üzerine yapılan satış ve pazarlama odaklı özel kurumlar, spikerlik, oyunculuk ve birçok danışmanlık sektörlerinde başarınızı bu eğitim sayesinde kanıtlama fırsatı bulabileceksiniz.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi Online Sertifika

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Ebeveynler için Beden Dili Kursu derslerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına girebilirsiniz. Sınavdan sonra online Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı sertifikalarınızı alabilirsiniz. 

Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı basılı sertifikalarınız, kargo ile adresinize teslim edilecektir.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Öncelikle aldığınız eğitimi ve uzmanlığınızı sertifika ile belgelemiş olursunuz. İş bulmanızı kolaylaştırmakla birlikte, işinizde yükselmenizi, terfi almanızı kolaylaştırmaktadır. 

İş başvurularında ve mülakatlarda sizi bir adım öne çıkarmaktadır. Rakiplerinize karşı avantaj sağlamış olacaksınız. Sertifikanızı yurt dışında da kullanabilmekle beraber, kariyerinize ve geleceğinize yön vermek adına kendinize avantaj sağlayacaksınız.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Günümüzde hemen hemen her meslekte beden dilinin etkin kullanımı olmazsa olmaz bir unsur halinde dönüşmüştür. Çocuklar üzerine derlenen satış ve pazarlama faaliyetlerinde çalışabilirsiniz.

İnsan kaynakları çalışmalarında yer alabilirsiniz. Televizyon ve sinema gibi görsel sanatların fazlasıyla ön planda olduğu sektörlerde rol üstlenen oyuncular çalışabilirsiniz. Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı sertifikanızla insan kaynakları uzmanlarını etkileyebilirsiniz.


Video Online Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi

Video Online Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Ebeveynler için Beden Dili Kursu videolarını izleyebilirler. Ebeveynler için Beden Dili Kursu videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. 

Video online Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı’nın bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın Ebeveynler için Beden Dili Kursu videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’nin Kurumlar İçin Faydaları Nelerdir?

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’nin kurumlar için faydaları nelerdir sorusunu maddeler halinde özetleyelim. 

 • İş hayatında daha etkili ve profesyonel, güçlü bir imajla başarılı bir ilk izlenim oluşturmak,
 • Beden dilini iş hayatında da doğru kullanabilmek ve karşısındaki insanı da daha doğru okuyabilmek,
 • İş hayatında başarılı sunumlar yapmak ve tüm dikkatleri üzerinde toplamak isteyen profesyoneller ile kurum imajını ve çalışanların gelişimini desteklemek,
 • Çalışanların beden diline hâkim olup daha iyi ve net iletişim kurmaları, daha etkili ve profesyonel kişisel imaj sahibi olabilmeleri, sonuç olarak kurum kültürüne ve imajına katkıda bulunabilmeleri şeklinde özetlenebilir.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı’na başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Ebeveynler için Beden Dili Kursu başvuru formu açılacaktır. 

Ebeveynler için Beden Dili Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı için size ulaşacaktır.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi Fiyatları

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Ebeveynler için Beden Dili eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı ücretini etkilemektedir. Ebeveynler için Beden Dili Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi Sınavı

Ebeveynler için Beden Dili Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı sınavını geçmek için soruların yüzde ellisine, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda Ebeveynler için Beden Dili Kursu sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. 

Sınavı geçtikten sonra Ebeveynler için Beden Dili Sertifika Programı sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. Ebeveynler için Beden Dili Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  Ebeveynler İçin Beden Dilinin Önemi ve Postür
 • Ders 2 :
  Baş Bölgemiz
 • Ders 3 :
  Kol ve El Bölgelerimiz
 • Ders 4 :
  Bacaklar, Ayaklar, Ses Tonu ve Temas
 • Ders 5 :
  Beden Dili İpuçları 1
 • Ders 1 :
  Beden Dili İpuçları 2
 • Ders 2 :
  Beden Dili İpuçları 3
 • Ders 3 :
  Ebeveynler İçin Beden Dili Eğitimi Final Sınavı

Ecem Aygün Ercan

 • 4 Eğitim
 • 14 Aralık 2021 17:12 tarihinden bu yana üye

Merhaba! Ben Psikolog, Beden Dili Uzmanı, Eğitmen Ecem AYGÜN ERCAN.


2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden mezun oldum.  İstanbul Üniversite’sinde Oyun Terapisti Eğitici Eğitimi aldım. Bilişsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi ve Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi aldım. Son olarak Türk Hava Kurumu Üniversite’sinde Aile Danışmanlığı Eğitimim devam etmektedir.


2009 yılında iş hayatına başladım. Çeşitli kurumlarda İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştım. 2020’den bu yana Psikolojik danışmanlık ve Psiko-Eğitim hizmetleri vermekteyim. Kurumsal ve bireysel olarak Beden Dili üzerine danışmanlık ve eğitim vermekteyim.


Aşağıdaki sertifikalara sahibim:

 • Profesyonel İletişim ve Beden Dili, Türkiye Sağlık Vakfı (TSV)
 • Impact and Assertiveness Evaluation, TMI
 • Targeted Selection, DDI - Taurus Group
 • First Aid Certification, Türk Kızılayı
 • Human Resources Management, KAVED
 • Interview Techniques Training Certificate, KAVED
 • Strictly Business: Dale Carnegie Course, Bahçeşehir Üniversitesi
 • The Role of Family in Childrens Education, Bahçeşehir Üniversitesi
 • Biopsychosical Perspectives of Health and Well-Being: Issues in Research and Practice, Bahçeşehir Üniversitesi
 • Communiation, TEGV
 • Learning Models in Education, TEGV
 • International School Sport Federation Participation Certificate, International School Sport Federation


Eğitim Kutusu’nda aşağıdaki eğitimleri vermekteyim.

 • Beden Dili Eğitimi
 • Ebeveynler İçin Beden Dili Eğitimi

5.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 100
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (2)

Berhudan Garip
Berhudan Garip12 Şubat 2022 16:53
5

" Çok faydalı bir eğitim olmuş. Tebrik ediyorum. "

Hanife Nur Erkovan
Hanife Nur Erkovan04 Şubat 2022 09:55
5

" Çok beğendim. İçerik ve hocamız gayet iyi. Tavsiye ederim. "

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Ecem Aygün Ercan

Ecem Aygün Ercan

Psikolog-Beden Dili Eğitmeni
Eğitim Ücreti

795 ₺ 530 ₺

Sertifikalar

 • Eğitim Sertifikası+319 ₺
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:İletişim Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:2048 Kişi
 • Modül:2
 • Ders:8
 • Sınav:1
 • Toplam Süre:2 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Uzmanlık
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet