• Eğitimler
 • İletişim Eğitimleri

Beden Dili Eğitimi

 • 4 Saat
 • 14 Ders
 • 3004 Kayıtlı Kişi
5.0 | 4 İnceleme

Beden Dili Eğitimi

 • 4 Saat
 • 14 Ders
 • 3004 Kayıtlı Kişi

734 ₺ 530 ₺

Beden Dili Eğitimi
 • Ecem Aygün Ercan
  Eğitmen

  Ecem Aygün Ercan

 • Kategori İletişim Eğitimleri
 • İnceleme
  5.0

Eğitime Genel Bakış

İletişim hem sözlü hem de görsel olarak yapılmaktadır. Görsel iletişim yani beden dili, jest, mimik ve beden hareketlerinin bütünüdür. Uzmanlar, iletişimin çoğunlukla beden diliyle gerçekleştiğini ifade ediyor


İletişim hem sözlü hem de görsel olarak yapılmaktadır. Görsel iletişim yani beden dili, jest, mimik ve beden hareketlerinin bütünüdür. Uzmanlar, iletişimin çoğunlukla beden diliyle gerçekleştiğini ifade ediyor. 


Karşınızdaki kişiler sözlerinizden çok beden dilinizi takip ediyor. Bu durumda beden dilini bilinçli kullanarak iletişim kurmak, size avantaj sağlayacaktır. 


Peki, bunu nasıl başaracaksınız? Size önerimiz Beden Dili Eğitimi! Siz de beden dilinizin gücünün farkına varıp aktif olarak kullanarak kendinize avantaj sağlamak isterseniz Beden Dili Kursumuzdan yararlanabilirsiniz.


Beden Dili Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Beden Dili Eğitimi’nin amacı nedir birlikte inceleyelim. Beden Dili Eğitim Programının amacı, katılımcılarının sözel olmayan ifadelerinin yani jest ve mimik hareketlerinin bilincine varmasını, iletişim becerileri kazanmasını ve geliştirmesini sağlamaktır. Bireylere beden dilini kullanarak iyi iletişim kuracaklarını öğretmektir. 


Beden Dili Eğitimi ile Kazanımlarınız

Beden Dili Eğitimi ile kazanımlarınız şunlardır:

 • Beden dilini doğru kullanma konusunda öğrendikleriniz ışığında daha güçlü iletişim kuracaksınız.
 • Sözsüz iletişimde uzman olacaksınız.
 • Etkili konuşma tekniklerini de keşfedeceksiniz.
 • Sözlerinizi beden dili daha vurgulu hala getireceksiniz.
 • Söylemek istediklerinizi daha net ifade edebileceksiniz.
 • Beden dilinin gücünden işinizde, özel hayatınızda ve sosyal hayatınızda yararlanacaksınız.
 • İnsanlar üzerinde olumlu bir etki bırakacaksınız.


Beden Dili Eğitimi’nde Farkımız

Beden Dili Eğitimi’nde farkımız şunlardır:

 • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Beden Dili Sertifika Programı’nı sunuyoruz.
 • Alanında uzman Beden Dili eğitmeni ile çalışıyoruz.
 • Beden Dili Kursu’na 7/24 erişim sağlıyoruz.
 • Gelişmelere uygun olarak Beden Dili Kursu’nda güncelleme yapıyoruz.
 • Beden Dili eğitmeninden danışmanlık almanızı sağlıyoruz.
 • Üniversite onaylı, e-Devlet’te sorgulanabilir, uluslararası akredite Beden Dili Sertifika Programı sertifikası veriyoruz.
 • Sistemimize yüklediğiniz CV’nizi, tamamladığınız eğitimle ilgili ya da ihtiyaca yönelik olarak kurumlarla paylaşıyoruz.


Beden Dili Kursu Yanında Önereceğimiz Diğer Eğitimler

Beden Dili Kursu yanında önereceğimiz diğer eğitimler hakkında konuşalım. Beden dilini etkin kullanmak için temel iletişim bilgisine sahip olmak gerekmektedir. İletişim Eğitimi ile bu alandaki ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.


Diğer taraftan özellikle kurumsal hayat özel bir iletişim dili gerektirmektedir. Kurumsal İletişim Eğitimi ile kurumsal iletişim alanında uzmanlaşabilirsiniz. Hepsinin ardından İleri İletişim Teknikleri Eğitimi ile yetkinliğinizi üst seviyeye çıkarabilirsiniz.Beden Dili Eğitimi Nedir?

Beden Dili Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. Kültürler arasındaki farklılıklara rağmen dünya üzerindeki en etkili iletişim yöntemi olan beden dili, bireylerin duygu ve düşüncelerinin yansıması halidir. 


Karşılıklı etkileşimde bulunan iki kişinin ilk izlenimi, iletişimin sürdürülmesi adına oldukça önem arz etmektedir. Yüz yüze kurulan iletişimde ortalama olarak kelimeler % 10, ses tonu % 30 ve beden dili % 60 önem taşımaktadır. 


Beden Dili Sertifika Programı, anlama, algı, ses tonu ve beden dili gibi en temel iletişim becerilerinin bireylere kazandırılmasını hedeflemektedir. İlk izlenimin bilinçaltında meydana getirdiği algı, iletişim kurulan insanların birbirine olan alt mesajları almalarını sağlamakla birlikte, tüm jest ve mimiklerin doğru yorumlanması adına da Beden Dili Eğitim Programı yine büyük önem arz eder. 


Beden Dili Kursu’nda yüzde ve gözlerde başlamayan ilk ifadenin ardından her bir duyguya göre ve her bireyin farklı verdikleri bedensel tepkiler analiz edilir. Bireylerin yalnızca sosyal yaşamına değil aynı zamanda çalışma hayatlarını da olumlu yönde etkilemektedir. Esas ve ikincil olarak ayrılan jest ve mimiklerin doğru yorumlanması iletişimi güçlendirirken, kendiliğinden refleksler de sözsüz iletişimin içerisine dâhil edilerek yorumlanmaktadır. 


Beden Dili Sertifika Programı davranış bilimin çatısı altında bulunmakla beraber, toplumda önemli yer tutan sözsüz kuralların da aktarılmasında önem arz etmektedir. Beden Dili Sertifika Programı, katılımcıların, sözsüz kurallara uygun olarak iletişim kurmalarına vesile olmaktadır. Beden dili ile ilgili tüm kurallara riayet ederek etkili iletişim kurmalarını amaçlamaktadır.


Beden Dili Sertifika Programı hakkında bilgi almak; konu başlıkları, ders içeriklerini incelemek için eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Detaylı bilgi için öğrenci işlerini arayabilir ya da yazabilirsiniz. Eğitimi alırsanız ders sırasında ders notları almanızı tavsiye ederiz. 


Beden Dili Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

Beden Dili Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Video online Beden Dili Kursu’nda akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi akıllı bir cihaza sahip olmanız ve ağ bağlantınız olması gerekmektedir. Öğrenci portalında açılacak olan Beden Dili Kursu videolarını izleyerek eğitime katılabilirsiniz.


Beden Dili Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

Beden Dili Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım. Beden Dili Kursu için herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşul aranmamaktadır. Bununla birlikte, kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyenler Beden Dili Sertifika Programı alarak görevinde yükselmek isteyen ya da işe girişte avantajlı konuma gelmek isteyen herkes katılabilir. 


Beden Dili Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Beden Dili Eğitimi iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. Beden Dili Sertifika Programı gerek sosyal gerekse iş hayatında kendini daha iyi ifade edip, daha başarılı sunumlar yapmak isteyen bireyler içindir. Satış ve pazarlama odaklı özel kurumlar,  spikerlik, oyunculuk ve birçok danışmanlık sektörlerinde başarınızı bu eğitim sayesinde kanıtlama fırsatı bulabileceksiniz.


Beden Dili Eğitimi Online Sertifika

Beden Dili Eğitimi online sertifika sahibi olmak için eğitimi tamamlamanız gerekmektedir. Beden Dili Kursu derslerini tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına girebilirsiniz. Sınavdan sonra online Beden Dili Sertifika Programı sertifikalarınızı alabilirsiniz. 


Beden Dili Kursu basılı sertifikalarınız, kargo ile adresinize teslim edilecektir.


Beden Dili Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Beden Dili Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Öncelikle aldığınız eğitimi ve uzmanlığınızı sertifika ile belgelendirmiş olursunuz. İş bulmanızı kolaylaştırmakla birlikte, işinizde yükselmenizi, terfi almanızı kolaylaştırmaktadır. 


İş başvurularında ve mülakatlarda sizi bir adım öne çıkarır ve rakiplerinize karşı avantaj sağlamış olursunuz. Sertifikanızı yurt dışında da kullanabilmekle beraber, kariyerinize ve geleceğinize yön vermek adına kendinize avantaj sağlayabilirsiniz.


Beden Dili Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Beden Dili Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Günümüzde hemen hemen her meslekte beden dilinin etkin kullanımı olmazsa olmaz bir unsur halinde dönüşmüştür. 


Öncelikli olarak satış ve pazarlamacılar, insan kaynaklarında çalışan bireyler, televizyon ve sinema gibi görsel sanatların fazlasıyla ön planda olduğu bu sektörlerde rol üstlenen oyuncular, politikacılar ve psikologlar beden dillerinin kullanımına diğer meslek grubu çalışanlarına göre çok daha fazla dikkat etmektedirler. Bu sebeple siz de bu sektörlerde kariyeriniz adına iş fırsatları bulabilir ya da mevcut işinizde yükselebilirsiniz.


Video Online Beden Dili Eğitimi

Video Online Beden Dili Eğitimi, kendi zaman yönetimini kendi yapmak isteyen katılımcılarımızın tercih ettiği eğitim modelidir. Katılımcılarımız, istedikleri herhangi bir anda Beden Dili Kursu videolarını izleyebilirler. Beden Dili Sertifika Programı videoları yarım bıraktıklarında, kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. 


Video online Beden Dili Kursu’nun bir diğer avantajı, katılımcılarımızın eğitime istediğiniz yerden katılabilmeleridir. Katılımcılarımızın Beden Dili Kursu videolarına ulaşmak için herhangi akıllı bir cihaza ve ağ bağlantısına sahip olmaları yeterlidir.


Uzaktan eğitim size pek çok imkân sağlayacaktır. Özellikle gün içinde iş-ev-trafik-diğer işler çerçevesinde çok fazla vaktiniz kalmamaktadır. Kalan vaktinizi de sınıf içi kurslarda değerlendirmek sizi zorlamaktadır. Oysa kendi zaman yönetiminizi kendiniz yapabileceğiniz online eğitim ile konfor alanınızdan çıkmadan eğitimlerinize katılabileceksiniz.


Beden Dili Eğitiminin Kurumlar İçin Faydaları Nelerdir?

Beden Dili Eğitiminin kurumlar için faydaları nelerdir sorusunu cevaplandıralım. Beden Dili kurumlara faydası şunlardır: 

 • İş hayatında daha etkili ve profesyonel olursunuz.
 • Güçlü bir imajla başarılı bir ilk izlenim oluşturursunuz.
 • Beden dilini iş hayatında doğru kullanırsınız.
 • Karşısındaki kişileri daha doğru okuyabilirsiniz.
 • İş hayatında başarılı sunumlar yapabilirsiniz.
 • Tüm dikkatleri üzerinde toplamak isteyen profesyoneller ile kurum imajını ve çalışanların gelişimini destekleyebilirsiniz.
 • Çalışanların beden diline hâkim olup daha iyi ve net iletişim kurmalarını sağlayabilirsiniz.
 • Daha etkili ve profesyonel kişisel imaj sahibi olabilirsiniz
 • Sonuç olarak kurum kültürüne ve imajına katkıda bulunabilmelersiniz.


Beden Dili Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Beden Dili Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Beden Dili Kursu’na başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Beden Dili Sertifika Programı başvuru formu açılacaktır. 


Beden Dili Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Beden Dili Kursu için size ulaşacaktır.


Beden Dili Eğitimi Fiyatları

Beden Dili Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Beden Dili eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Beden Dili Sertifika Programı ücretini etkilemektedir. Beden Dili Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir.


Beden Dili Eğitimi Sınavı

Beden Dili Eğitimi sınavı, sertifika alamaya hak kazanmak için geçilmelidir. Beden Dili Kursu sınavı online sınav olarak düzenlenmektedir. Beden Dili Kursu sınavına eğitimin sonunda gireceksiniz ve sınavı geçmek için soruların yüzde ellisine, yani en az yarısına doğru cevap vermelisiniz. Sınavda başarılı olamamanız durumda Beden Dili Sertifika Programı sınavını tekrarlama şansınız bulunmaktadır. 


Sertifika sınavına girip, sınavı geçerek sertifika almaya hak kazanan katılımcıların Beden Dili Sertifika Programı sertifikası için başvuru yapabilmektedirler. Beden Dili Kursu sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

 • Ders 1 :
  Beden Diline Giriş ve Genel Bilgiler
 • Ders 2 :
  Postürümüz Kafa Hareketlerimiz ve İfadeler
 • Ders 3 :
  Kaşlar ve Gözler
 • Ders 4 :
  Burun ve Dudaklar
 • Ders 5 :
  Boyun Omuz Kol ve El Sıkışmak
 • Ders 6 :
  Parmak Hareketlerimiz
 • Ders 7 :
  Bacaklar Ayaklar ve Ses Tonu
 • Ders 1 :
  Beden Dili İpuçları 1
 • Ders 2 :
  Beden Dili İpuçları 2
 • Ders 3 :
  Beden Dili İpuçları 3
 • Ders 4 :
  Beden Dili İpuçları 4
 • Ders 5 :
  Beden Dili İpuçları 5
 • Ders 6 :
  Beden Dili İpuçları 6
 • Ders 7 :
  Beden Dili Eğitimi Final Sınavı

Ecem Aygün Ercan

 • 4 Eğitim
 • 14 Aralık 2021 17:12 tarihinden bu yana üye

Merhaba! Ben Psikolog, Beden Dili Uzmanı, Eğitmen Ecem AYGÜN ERCAN.


2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden mezun oldum.  İstanbul Üniversite’sinde Oyun Terapisti Eğitici Eğitimi aldım. Bilişsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi ve Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi aldım. Son olarak Türk Hava Kurumu Üniversite’sinde Aile Danışmanlığı Eğitimim devam etmektedir.


2009 yılında iş hayatına başladım. Çeşitli kurumlarda İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştım. 2020’den bu yana Psikolojik danışmanlık ve Psiko-Eğitim hizmetleri vermekteyim. Kurumsal ve bireysel olarak Beden Dili üzerine danışmanlık ve eğitim vermekteyim.


Aşağıdaki sertifikalara sahibim:

 • Profesyonel İletişim ve Beden Dili, Türkiye Sağlık Vakfı (TSV)
 • Impact and Assertiveness Evaluation, TMI
 • Targeted Selection, DDI - Taurus Group
 • First Aid Certification, Türk Kızılayı
 • Human Resources Management, KAVED
 • Interview Techniques Training Certificate, KAVED
 • Strictly Business: Dale Carnegie Course, Bahçeşehir Üniversitesi
 • The Role of Family in Childrens Education, Bahçeşehir Üniversitesi
 • Biopsychosical Perspectives of Health and Well-Being: Issues in Research and Practice, Bahçeşehir Üniversitesi
 • Communiation, TEGV
 • Learning Models in Education, TEGV
 • International School Sport Federation Participation Certificate, International School Sport Federation


Eğitim Kutusu’nda aşağıdaki eğitimleri vermekteyim.

 • Beden Dili Eğitimi
 • Ebeveynler İçin Beden Dili Eğitimi

5.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 100
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (4)

Maral Çakıcı
Maral Çakıcı01 Eylül 2022 16:56
5

" Doğru olduğunu zannettiğim ne çok yanlışım varmış. Herkesin alması gereken bir eğitim. "

Buse Tarak
Buse Tarak09 Mart 2022 15:03
5

" Eğitim iyi hazırlanmış beğendim. Sertifika da kısa sürede elime ulaştı. Teşekkürler. "

Abdulhalim Guguk
Abdulhalim Guguk04 Şubat 2022 09:54
5

" Hocamız çok güzel anlatmış. Tavsiye ederim. "

Şeniz Geboloğlu
Şeniz Geboloğlu12 Ocak 2022 15:04
5

" Eğitmenimizin enerjisini çok beğendim. Çok verimli bir eğitim oldu. Herkese tavsiye ederim "

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Ecem Aygün Ercan

Ecem Aygün Ercan

Psikolog-Beden Dili Eğitmeni
Eğitim Ücreti

734 ₺ 530 ₺

Sertifikalar

 • Tüm SertifikalarÜcretsiz
 • Eğitim Kutusu, eğitim fiyatlarında ve eğitim içeriklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • E-Devlet CardCert ISO 9001

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Video Eğitim
 • Kategorisi:İletişim Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:3004 Kişi
 • Modül:2
 • Ders:14
 • Sınav:1
 • Toplam Süre:4 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Uzmanlık
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet