• Eğitimler
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri

Aikido Eğitimi

 • 500 Saat
 • 0 Ders
 • 1502 Kayıtlı Kişi
0.0 | 0 İnceleme

Aikido Eğitimi

 • 500 Saat
 • 0 Ders
 • 1502 Kayıtlı Kişi

839 ₺ 599 ₺

Aikido Eğitimi
 • Eğitim Kutusu Eğitmeni
  Eğitmen

  Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • Kategori Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • İnceleme
  0.0

Eğitime Genel Bakış

Hem bedenini hem de öz benliğini geliştirmeyi kim istemez ki? Sizler de kendinizi her anlamda geliştirmek istiyorsanız Aikido Eğitimi’mize katılma fırsatına sahip olabilirsiniz! Ücretsiz deneme dersimize merak eden ve ilgi duyan herkesin katılım hakkı bulunmaktadır. Deneme dersini başarıyla geçen ve alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından Aikido’ya uyumlu olduğu tespit edilen kişiler, bu eğitimi alma hakkına sahip olabilmektedir.


Hem bedenini hem de öz benliğini geliştirmeyi kim istemez ki? Sizler de kendinizi her anlamda geliştirmek istiyorsanız Aikido Eğitimi’mize katılma fırsatına sahip olabilirsiniz! Ücretsiz deneme dersimize merak eden ve ilgi duyan herkesin katılım hakkı bulunmaktadır. Deneme dersini başarıyla geçen ve alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından Aikido’ya uyumlu olduğu tespit edilen kişiler, bu eğitimi alma hakkına sahip olabilmektedir. 


Hiçbir zaman için geç kalınmayacak olan, her yaşta başlama ve devam etme imkanını bulunduran bu savunma sanatını alarak, sizler de kişisel gelişiminizi çok ileri noktalara taşıyabilirsiniz. Ustalık derecesinde savunma sanatlarına hakim olarak hem bedensel hem de içsel gelişiminizi sağlayabilirsiniz. Aikido’da uzman hocalarımız tarafından verilmekte olan bu eğitimi kısa sürede alarak sunmuş olduğumuz hem kişisel gelişim hem de federasyon onaylı sertifika fırsatlarından ve daha pek çoğundan yararlanabilirsiniz!


Aikido Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Aikido Eğitimi’nin amacı nedir hep birlikte inceleyelim. Aikido temelde bir savunma sanatı olarak görülse de yalnızca bedensel savunmayı değil zihinsel savunma yöntemlerini de içeren, son derece derin felsefeye sahip bir eğitimdir. 

Rakibinizi yalnız fiziksel ve kardiyovasküler antrenmanlarla değil, mantık oyunları ve strateji ile yenme imkanı bulunduran bu eğitim sayesinde üstünlük kurmanız mümkündür. Aikido zihinsel ve fiziksel gelişimi desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu eğitim ile birlikte kişinin hem iç dünyasında huzuru bulması hem de kendini etkili bir şekilde savunabilmesi mümkün olmaktadır. 

Temel mantığı incelendiğinde Aikido’nun amacının kişiyi her anlamda geliştirmek ve en güçlü hâline evirmek olduğu görülmektedir. Bu eğitim sayesinde kişilerin kendi iç dünyalarında ve ruh hallerinde de olumlu gelişmeler olduğu görülmektedir. Yalnızca bedensel bir spor dalı olmaması da Aikido’nun dikkat çeken yanlarından bir tanesidir. 


Aikido Eğitimi ile Kazanımlarınız

Aikido Eğitimi ile kazanımlarınızı şu şekilde sıralayabiliriz:

 • • Fiziksel anlamda gelişim gösterecek ve vücudunuzu etkili bir biçimde kullanabileceksiniz.
 • • Strateji geliştirme noktasında zihninizi daha etkin kullanabileceksiniz.
 • • Zihinsel anlamda stresinizi yenerek çok daha rahat ve berrak bir düşünce yapısına sahip olacaksınız.
 • • Rakiplerinize karşı izlemeniz gereken adımları ve yapmanız gereken hamleleri rahatlıkla hesaplayabilecek, olası tehditlere karşı her zaman bir adım önde olacaksınız.
 • • İç dünyanızda dengeye ulaşarak stresi neredeyse tamamen hayatınızdan uzaklaştıracak, dengeyi sağlayacaksınız. 

 


Aikido Eğitimi’nde Farkımız

Aikido Eğitimi’nde farkımız:

 • • Güncel ve yeni bilgilerden oluşan en kapsamlı Aikido Eğitimi’ni veriyoruz.
 • • Alanında uzman ve 7. Dan seviyesine gelmiş olan Aikido eğitmenimiz ile derslerinizi işlemenize olanak tanıyoruz. 
 • • Aikido örgün eğitimlerini arz ediyoruz.
 • • Gelişmelere uygun olarak Aikido Eğitimi’nde güncelleme yapmaktayız.
 • • Resmi antrenörlerimiz ve Aikido eğitmenimizden danışmanlık alma imkanı sunuyoruz.
 • • Federasyon onaylı sertifikalarını eğitim sonunda başarılı olan katılımcılarımıza veriyoruz. Sertifika bizler aracılığıyla federasyondan alınacaktır. Aikido Eğitimi’nin Yanında Önereceğimiz Diğer Eğitimler

Aikido Eğitimi’nin yanında önereceğimiz diğer eğitimler hakkında konuşalım. Bu eğitim ile birlikte zihninizi tamamen stresten uzaklaştırmak adına Stres Yönetimi Eğitimi’ni tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Öfke Kontrol Eğitimi, Meditasyon Eğitimi, Zor Kişilerle Başa Çıkma Eğitimi gibi farklı ve psikolojik anlamda rahatlamaya yönelik eğitimlerimizi tercih edebilirsiniz. 


Aikido Eğitimi Nedir?

Aikido Eğitimi nedir sorusunu cevaplandıralım. 20. Yüzyılın başlarında gelişmiş olan bir Japon dövüş sanatı olan Aikido, genç usta Morihei Ueshiba tarafından geliştirilmiştir. Agresif bir spor değildir. Aksine manevi yönü son derece kuvvetli olan bir savunma yöntemidir. 

Aikido’nun yöntemleri, O’sensei Ueshiba'nın "dinmek bilmeyen zirveye ulaşma, zihin ve bedenin mükemmelliğe erişmesi yoluyla insan ruhu ve kişisel gelişimi için çok sıkı bir eğitim" konusundaki derin inancına dayanmaktadır. Bedeni mükemmelliğe ulaştırırken aynı zamanda zihinsel olarak da gelişmenize olanak sağlayacak olan bu eğitimin kökeninde derin ve maneviyata dayalı bir felsefe bulunmaktadır. 

Aikido bir savunma sanatıdır. Hayatta fizyolojik ve zihinsel bütün engellere karşı savunmayı sağlayan bu sanat sayesinde kişisel gelişiminizi zirveye çıkartmanız mümkündür. Bu nedenle, Aikido, 'ki' nin Evrensel ilkesine yani yaşam gücü veya nefese çok büyük önem vermektedir. Bu dövüş sporunun ismi incelendiğinde de felsefi yönüne dair büyük ölçütte fikir sahibi olmak mümkün olmaktadır. 

Aikido kelimesi üç harften oluşmaktadır. Bu harflerden ilki uyumlanmak anlamındadır. İkinci harf ise aşk anlamına gelmektedir. Kelime içerisinde yer alan son harf yani ‘ki’ ise zihin, ruh anlamlarını karşılamaktadır. Kelimenin bütünü incelendiğinde dahi bu savunma sanatına dair fikir sahibi olmak mümkün olmaktadır. 

Siz de Aikido Eğitimi'mize dair daha fazla fikir sahibi olmak ve temel prensipleri tamamıyla anlayabilmek için Maltepe Aikido sayfamızı inceleyebilir ve çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. 


Aikido Eğitimi Gereksinimleri Nelerdir?

Aikido Eğitimi gereksinimleri nelerdir hep birlikte keşfetmeye devam edelim.  Örgün Aikido Eğitimi’ne katılmak için eğitimin verileceği dersliğe ulaşım sorununuzun olmaması gerekmektedir. Deneme dersini geçmeniz hâlinde belirlenmiş gün ve saat bilgilerine uyumlu bir şekilde derslikte olmanız son derece önemlidir. Aikido bir disiplin işidir, bu nedenle derse ve dersliğe geliş ve çıkış saatlerine uyumluluk gösterebilmek son derece önemlidir. Eğitim 20.00-21.30 saatleri aralığında, Maltepe'de verilecektir. 

Başlangıç olarak Aikido deneme dersini alabilmek için herhangi bir özelliğiniz olmasına gerek yoktur. Ücretsiz olarak deneme dersini almanız mümkündür. Aikido deneme dersi ile birlikte pek çok tekniği öğrenmeniz ve genel bilgileri edinmeniz de mümkün olacaktır. Deneme dersine gelmek için yalnızca istemeniz ve merak etmeniz yeterli olmaktadır. Deneme dersini ve mülakatı başarıyla geçmeniz durumunda ise eğitim üzerine yapılması gerekenleri ve eğitimin gereksinimlerini adım adım eğitmeninizden öğrenebilirsiniz. 


Aikido Eğitimi’ne Kimler Katılmalı?

Aikido Eğitimi’ne kimler katılmalı sorusunu cevaplandıralım. Hem öz benliğini keşfetmek isteyen hem de bedensel gücünü en iyi seviyeye getirmek isteyen kişiler Aikido Eğitimi’ne katılabilirler. 

Bu derslere katılabilmek ve derslerde başarı sağlayabilmek için öncelikle derse merak ve ilgi duyulması gerekmektedir. Ayrıca deneme dersini geçmiş kişilerin derse katılım sağlama imkânı bulunacağı için belli başlı fiziksel ve zihinsel yeterliliklere sahip olmak gerekir. Aynı zamanda temel prensibe uygunluğu bulunan kişilerin bu eğitime katılması mümkündür.

Bu dersler için net bir kısıtlama yapılamamaktadır. İlgi duyan ve deneme derslerinde başarı sağlamış olan herkesin Aikido Eğitimi’ne katılması mümkündür. Ücretsiz deneme eğitimine ise herkes katılım sağlayabilmektedir. 


Aikido Eğitimi İş Olanakları Nelerdir?

Aikido Eğitimi iş olanakları nelerdir hep birlikte keşfedelim. Aikido Eğitimi sayesinde bir meslek edinmeseniz de Aikido’da ilerleyerek seviyenizi yükseltmeniz ve belli bir seviyeye eriştikten sonra da ilgili farklı eğitimleri ve belgeleri alarak bu alanda eğitimler vermeniz mümkün olmaktadır.

Gerekli eğitimleri ve belgeleri almanız hâlinde Aikido Eğitimi sonrasında ders verebilir ve kendi yerinizi kurarak burada aktif Aikido eğitmenliği yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olabilecek ekstra bütün belgelere ve yeterliliklere sahip olmanız durumunda kolaylıkla siz de eğitmen olma fırsatına sahip olabilirsiniz. 


Aikido Eğitimi Federasyon Onaylı Sertifika

Aikido Eğitimi federasyon onaylı sertifika sahibi olmak için eğitiminizi tamamlamanız gerekmektedir. Aikido Kursu’nu tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına girmelisiniz. Aikido Sertifika Programı sertifikalarınız, talep ettiğinizde kargo ile tarafımızca gönderilmektedir. Kargo, sisteme kayıt olurken belirtmiş olduğunuz adrese iletilmektedir.


Aikido Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aikido Eğitimi sertifikası ne işe yarar hep birlikte inceleyelim. Bu eğitim sonucunda edinilen sertifika sayesinde, eğitim yeterliliğini kanıtlamak ve seviye atladıkça da sporda ilerleme kaydetmek mümkün olmaktadır. Sertifika sayesinde kişilerin alandaki yeterliliklerini kanıtlayabilecekleri bir belge edinmeleri mümkün olmaktadır. Federasyon onayına sahip olması da oldukça önemlidir. Hem alanda yetkinleşmek ve ilerlemek adına hem de özgeçmişi zenginleştirmek adına bu sertifika oldukça faydalı olacaktır. 


Aikido Eğitimi Sertifikasıyla Ne İş Yapabilirsiniz?

Aikido Eğitimi sertifikasıyla ne iş yapabilirsiniz sorusunu cevaplandıralım. Doğrudan bir meslek edinmenize olanak tanımasa da işverenlerin ve kurumların özellikle sahip olduğunuz sertifikalara da detaylı bir şekilde baktığı bilinmektedir. Genel itibariyle özgeçmişi çok daha dolgun bir hâle getirmeye yarayan Aikido sertifikası, iş başvurularında öne geçmenize olanak tanıyabilmektedir. Federasyon onaylı bir sertifika olduğu için farklı pek çok alanda bu sertifika ile öne geçmeniz mümkün olmaktadır. 


Örgün Aikido Eğitimi

Örgün Aikido Eğitimi, yüz yüze yapılan eğitimlerdir. Eğitmen etkileşimli Örgün Aikido Eğitimi’ne katılmak için başvuru yapmanız ve eğitim lokasyonuna ulaşım sorununuzun olmaması yeterlidir. Örgün Aikido Eğitimi’ne başvuru yaptığınızda, eğitimin düzenleneceği gün ve saati lokasyon bilgisiyle birlikte sizlere iletilecektir. Deneme eğitimine direkt olarak gelmeniz mümkün olsa da mülakatı geçmenize bağlı olarak dersin verileceği gün, saat ve tarihler kesinlik gösterecektir. Resmi antrenörlerimiz eğitim saatlerini 20.00-21.30 olarak belirlemektedir. Gün ve tarih bilgisi de eğitime kaydınız kesinleştiğinde tarafınıza iletilecektir. 


Aikido Eğitimi’ne Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Aikido Eğitimi’ne kurumsal başvuru nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Aikido Eğitimi’ne başvurunuzu eğitim sayfasından yapabilirsiniz. Başvuru butonuna tıkladığınızda Aikido Eğitimi başvuru formu açılacaktır. Aikido Kursu başvuru formunu doldurunuz. Satış temsilcileri, iletmiş olduğunuz iletişim numarasından Aikido Eğitimi için size ulaşacaktır.

Deneme eğitimine herkesin katılması mümkün olmaktadır. Bu eğitim Aikido'ya ilgi duyan herkese ücretsiz olarak verilmektedir. Deneme dersi bir nevi mülakat olarak belirlenmiştir. Deneme dersi sonrasındaki başvuru süreci mülakatı geçmenize bağlı olarak şekillenecektir. 


Aikido Eğitimi Fiyatları

Aikido Eğitimi fiyatları, eğitimi veren eğitim kurumuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle eğitimi verecek olan Aikido eğitmeninin bilgisi burada çok önemlidir. Bunun dışında sunulan diğer imkânlar da Aikido Eğitimi ücretini etkilemektedir. Aikido Kursu fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise eğitim sonunda sertifika verilip verilmemesidir. Bu eğitimin ücreti 500 TL olarak belirlenmiştir. 


Aikido Eğitimi Sınavı

Aikido Eğitimi sınavı, sertifika almaya hak kazanabilmek için geçilmelidir. Aikido Eğitimi sınavını geçmek için tekniklere hakim olmanız ve belirli bir seviyeye erişmiş olmanız gerekmektedir. Eğitim süresine başarılı olamamanız durumunda Aikido Eğitimi sürecini devam ettirme ve tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra Aikido Eğitimi sertifikalarınız için başvuru yapabilirsiniz. Sertifikalar federasyon tarafından sağlanacağı için ücreti buna bağlı olarak şekillenecektir.  Aikido Kursu federasyon onaylı sertifikalarınız sisteme tanımladığınız adresinize kargo ile iletilecektir.

Eğitim İçeriği

Eğitim Kutusu Eğitmeni

 • 160 Eğitim
 • 15 Aralık 2021 09:52 tarihinden bu yana üye

0.00 5.0 üzerinden
5 Puan % 0
4 Puan % 0
3 Puan % 0
2 ve 1 Puan % 0

Eğitim Yorumları (0)

Üzgünüz, bu eğitim için henüz yorum girilmedi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için giriş yapmış ve bu dersten mezun olmanız gerekmektedir.

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitim Kutusu Eğitmeni

Eğitmen
Eğitim Ücreti

839 ₺ 599 ₺

Eğitim Özellikleri

 • Eğitim Türü:Örgün Eğitim
 • Kategorisi:Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • Kayıtlı Kişi:1502 Kişi
 • Modül:0
 • Ders:0
 • Sınav:0
 • Toplam Süre:500 Saat
 • Eğitim Düzeyi: Masterclass
 • Eğitim Dili: Türkçe
 • Sınav:Var
 • Sertifika:Evet

Eğitim Yeri

Sizlere Öneriyoruz

Bu eğitimi alan kullanıcılar aşağıdaki eğitimleri de tercih ettiler!

Stres Yönetimi Eğitimi
Ücretsiz
 • 6 Ders
 • 6 Saat
 • 0.00 Puan
Öfke Kontrolü Eğitimi
132 ₺
 • 11 Ders
 • 2 Saat
 • 2.00 Puan
İngilizce A1-A2 Eğitimi
479 ₺
 • 21 Ders
 • 15 Saat
 • 4.67 Puan
İngilizce B1-B2
958 ₺
 • 18 Ders
 • 5 Saat
 • 0.00 Puan
Meditasyon Eğitimi
163 ₺
 • 8 Ders
 • 10 Saat
 • 0.00 Puan