Gelişmiş Ayarlar

Kapat

Aradığınız Danışmanlığı Bulamadınız Mı?

Eğitim Kutusu kurumunuza özel danışmanlık paketleri sunmaktan mutluluk duyuyor. Eğer aradığınız danışmanlık hizmetini bulamıyorsanız aşağıdaki formu doldurabilir, size özel hazırlayacağımız danışmanlık için teklif alabilirsiniz.

  Danışmanlık Talep Et
Sizler için 2 sonuç bulduk

Eğitim doğası gereği oldukça zorlu bir konudur. Eğitime yapılan kurumsal yatırımın karşılığının maksimum seviyede alınması gerekmektedir. Çünkü kurum çalışanları eğitimlerde öğrendiklerini aynen uygulayarak ya da geliştirerek kurumlarına faydalı olacaklardır.

Eğitim, kurum, kurum çalışanı üçgenindeki handikap; kime hangi eğitimin, hangi şekilde, kim tarafında, ne kadar sıklıkla verilmesi gerektiğinin tespit edilememesidir. Kurumsal eğitimlerde mesleki veya kişisel gelişim olarak adlandırılan eğitimlerin içerikleri her yerde aynıdır. Metotlar değişmekle birlikte içerikler her yerde bulunabilecek düzeydedir. Bu noktada akla şu sorular takılmaktadır:

 • Eğitim içeriği nasıl sağlandı?
 • Eğitim içeriği nereden sağlandı?
 • Uzmanlar eğitim üretiminde çalıştı mı?
 • Eğitim çalışanların ihtiyacını ne kadar karşılıyor?
 • Verim alınabilecek mi?

Bu soruların cevaplarını tahmin etmek ya da doğrudan cevaplamak kolay değil. Çalışılacak kurum hakkında bilgi edinmek yerinde olacaktır. Araştırma sonrasında hangi eğitim kurumundan eğitim almaya karar vermek daha doğru gibi gözükmektedir.

Peki, biz Eğitim Kutusu olarak ne öneriyoruz? Biz Eğitim Kutusu olarak eğitim danışmanlığı ile doğru kişiye ihtiyacı olan eğitimi doğru zamanda ve doğru bir biçimde vereceğimizi taahhüt ediyoruz. Şimdi bu konuları başlıklar halinde inceleyelim. Hizmet sunma prensiplerimizi iletelim.


Eğitim Danışmanı Ne İş Yapar?

Eğitim Danışmanı ne iş yapar öncesinde kısaca bu konuya değinmek isteriz. Eğitim Danışmanı kurumunuza özel olarak tarafımızca atanır. Eğitim Danışmanı, biraz sonra değineceğimiz envanter sistemini çalışanlarınıza uygular ve eğitim açığını ve ihtiyaçlarını tespit eder. 

Aynı zamanda siz yöneticilere eğitim hakkında bilgi verir. En nihayetinde elde ettiği bilgilerle eğitim programını çıkarır. Eğitim programına göre eğitimler, biraz sonra bahsedeceğimiz gibi, canlı, video veya kurumsal olabileceği gibi karma sistem şeklinde de düzenlenebilir.

Bu noktada Eğitim Danışmanı’nı eğitim kurumlarında veli ve okul arasında bağlantı kurarak kuruma öğrenci kazandırmak için çalışan danışmanlara benzetebiliriz. Okullardaki Eğitim Danışmanları öğrenci adaylarının ihtiyaçlarını tespit ederek ilkokuldan örneğin yüksek lisans eğitimine kadar program hazırlamaktadır. 

Eğitim kurumlarında veli ve öğrenciler nasıl eğitim danışmanlarından danışmanlık hizmetleri alıyorsa bizim eğitim danışmanlarımız da kurumlarla Eğitim Kutusu arasında bağ kurmaktadırlar. Böylece siz de danışmanlık hizmetlerinizin profesyonellerin elinde olduğundan ve verim alacağınızdan emin olmaktasınız. Eğitim danışmanında bulunması gereken özelliklere sahip Eğitim Danışmanı ile sizlere hizmet vermekteyiz.


Eğitim Danışmanlığı Envanter Çalışmaları

Eğitim Danışmanlığı envanter çalışmaları yapmaya özellikle öncelik vermekteyiz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi envanter sistemimiz ile kurumunuzun ve kurumunuzdaki çalışanların eğitim ihtiyaçlarını önden tespit etmekteyiz. 

Bu noktada çok sorulu ve gerçek bilgiye dayanan, asla yapmak için yapılmış bir envanter sistemi kullanmamaktayız. Karşılıklı anlaşmaya varıldığı noktasında envanter sistemimizi sizlerle paylaşıyor olacağız.


Eğitim Danışmanlığı Kurumsal Envanter Çıkarma

Eğitim Danışmanlığı kurumsal envanter çıkarma nedir ve nasıl yapılır inceleyelim. Kurumlara özel ürettiğimiz eğitimlerin içeriklerini çalıştığımız kurumun kurum kültürüne göre dönüştürmekteyiz. Bu noktada size atadığımız eğitim danışmanı kurum kültürü tespiti çalışmaları yaparak envanter oluşturmaktadır.

Bu envanter eğitmenlerimizle, KVKK anlaşması yapılarak, paylaşılır. Eğitmenler eğitim içeriklerini eğitim verecekleri kurum kültürüne yönelik olarak düzenler. Böylece kurum kültürünüze aykırı bir içerikle çalışanlarınız karşılaşmamış olur.

Diğer taraftan kurumunuzun hangi eğitimlere ihtiyaç duyduğunun tespiti de burada önemlidir. Gelişme rotasının belirlenmesi noktasında sektör, rakipler, potansiyel incelenmektedir. Kurumun yeri belirlenmektedir. Gelişim rotası tespit edilmektedir. Sonrasında ise çalışmalar başlamaktadır.


Eğitim Danışmanlığı Bireysel Envanter Çıkarma

Eğitim Danışmanlığı bireysel envanter çıkarma nedir ve nasıl yapılır inceleyelim. Kurumsal eğitim sisteminin en büyük açıklarından biri her bir çalışana aynı eğitimin verilmesidir. Tek bir kaynaktan üretilmiş bir eğitimin tüm sektörlerden tüm şirketlere ve şirketlerin tüm çalışanlarına verilmesi ne kadar verim yaratabilir.

Oysa eğitimler sektörden sektöre, kurumdan kuruma ve kişiden kişiye değişiklik gösterecek esnekliğe sahip olmalıdır. Bunun dışında kişinin o eğitime sahip olması gerekliliği de incelenmelidir. Örneğin bir personelin e-posta eğitimi alması gerekirken bir diğerinin kurumsal iletişim eğitimi alması gerekiyordur. Öncelikle hangi çalışanın hangi eğitime ihtiyaç duyduğu envanter sistemiyle tespit edilmektedir.


Eğitim Danışmanlığı Eğitim Modelleri

Eğitim Danışmanlığı eğitim modelleri nelerdir şimdi de bu konuyu inceleyelim. Eğitim modelleri; video, canlı ve örgün olarak üçe ayrılmaktadır. Eğitimlerin verimlilikleri kendi içinde değişmektedir. 

Bununla birlikte kişilerin kendilerini en rahat hissedecekleri eğitim modeliyle eğitim almaları gerekmektedir. Kişilerin hangi eğitim modelinde başarılı oldukları da yine envanter çalışmaları ile ortaya çıkmakta ve eğitim danışmanı eğitim programlarını envanter sonuçlarına göre hazırlamaktadır. 

Şimdi eğitim modellerini teker teker inceleyelim.


Canlı Eğitim

Canlı eğitim uzaktan online bağlantıyla yapılan eğitimdir. Aynı anda eğitmen ve katılımcılar sisteme giriş yaparak eğitime katılım sağlamaktadırlar. Canlı eğitimleri örgün eğitimlerin online modeli olarak da düşünebilirsiniz. Örgün eğitimden farklı olarak konfor alanından çıkmadan ve ekstra masraflara katlanmadan derslere katılım sağlamaktadır.

Canlı eğitimler kullanıcılar için faydalı eğitimlerdir. Bir anda öğrenim oranı grafiği üst seviyelere çıkmaktadır. Fakat zaman içerisinde öğrenilen bilgilerin unutulmasıyla grafik eğrisi hızla aşağıya düşmektedir. 


Video Eğitim

Video eğitim üretilmiş eğitim videolarının LMS sistemine yüklenmesi ve ilgili kişilerin eğitimi izlemesidir.  Video eğitimler zaman yönetimini katılımcının yapmasına müsait bir yapıda olmasıyla öne çıkan bir eğitim modelidir.

Video eğitimlerin en önemli özelliği kullanıcıların istedikleri an ders videolarını tekrar izleyebilmesidir. Bu sayede katılımcı, unuttuğu bilgileri, videoları tekrar izleyerek tekrarlayabilir, tekrardan öğrenebilir. Bu nedenle video eğitim, canlı eğitime göre öğrenme eğrisi hiç aşağı düşmeyen bir modeldir.

Video eğitimlerin dezavantajı ise öğrenme eğrisinin stabil kalmasıdır. Eğitim videoları yeni bilgilerle güncellenmediği sürece video eğitimler bir noktadan sonra aynı bilgilerin tekrarlanmasına dönüşmektedir.


Örgün Eğitim

Örgün Eğitimler eğitim kurumlarında düzenlenmekte olan en temel eğitimlerden biridir. Zor ve masraflı olan, mutlak disiplin gerektiren örgün eğitim modeli, zorluğunun yanında üst seviyede öğretme işlevine sahiptir.

Örgün eğitim öğrenme eğrisi sürekli yukarı doğru olan bir eğitim modelidir. Çünkü yaşayan organizma olan eğitmenler sürekli kendilerini geliştirmekte, sürekli yeni bilgilerle dersliğe gelmektedirler. Böylece katılımcılar, sürekli yeni bilgilerle donanımlı hale gelmektedirler.

Eğitim Kutusu olarak eğitim danışmanlığı hizmeti verirken doğrudan bir eğitim modeli üzerinde ısrarcı olmamaktayız. Her kurumun kendi kurum kültürü çerçevesinde eğitim modeli seçme taraftarıyız. Bunun yanında öğrenme edimi kişiden kişiye de değişmektedir. Dolayısıyla envanter sonuçları ile eğitim modeline karar vermekteyiz.

Bunun yanında genel sonuçlar gösteriyor ki karma sistemde, canlı-video-örgün, öğrenme eğrisi hep yukarı çıkmaktadır. Kişiye, kuruma, yere, zamana, şartlara göre karar verilen eğitim sistemi çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.


Eğitim Kutusu Eğitim Kategorileri

Şimdi de Eğitim Kutusu eğitim kategorilerinin bir listesini görelim.

 • Kurumsal Eğitimler
 • Bilişim Eğitimleri
 • Dil Eğitimleri
 • Muhasebe & Finans Eğitimleri
 • Hukuk Eğitimleri
 • İletişim Eğitimleri
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • Koçluk Eğitimleri
 • Müzik Eğitimleri
 • Pazarlama Eğitimleri
 • Yazılım Eğitimleri
 • Satış Eğitimleri
 • İşletme Yönetimi Eğitimleri
 • İnsan Kaynakları Eğitimleri
 • İSG Uzaktan Eğitimleri
 • Meslek Kursları
 • İSG Eğitimleri
 • MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu)