Zodyak Ne Demek?
  • Demir Aylanç
  • 0 Yorum
  • 23 Eylül 2022
  • 1163

Zodyak Ne Demek?

Astroloji severlerin sık sık Zodyak hakkında araştırmalar yaptıkları görülüyor. Pek, Zodyak ne demek?


Astroloji severlerin sık sık Zodyak hakkında araştırmalar yaptıkları ve çeşitli incelemeleri göz önünde bulundurarak hareket etmeye çalıştıkları görülüyor. Pek, Zodyak ne demek?

Zodyak kelimesi sözlük anlamı “gökküresinde, tutulumun geçtiği ve üzerinde Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık adlarını taşıyan on iki burcun eşit aralıklarla yer aldığı kuşak” olarak açıklanmakta. Astroloji kuşağı olarak da açıklayabileceğimiz Zodyak, milyonlarca kişi tarafından gün be gün takip ediliyor.

Astrolojinin gökyüzü ile bağlantılı olması ve hatta gökyüzünden doğmuş bir alan olması nedeniyle, zodyağı merak edenler gerçekleşen gökyüzü olaylarını yakından takip ediyor. Belli tutulmalara, Ay’ın konumlarına bağlı olarak astrolojik açıklamaların gerçekleştirilmesi tamamen bu nedene dayanıyor. 

Zodyağın ne olduğunu öğrendik… Peki, Zodyak haritası nasıl yorumlanır?


Zodyak Haritası Nasıl Yorumlanır?

Gök cisimlerinin hareketlerine bağlı olarak şekillenen Zodyak haritası yorumları, her burç grubu için farklı olmaktadır. 12 ana burcun yorumlanmasında karakteristik ve fiziksel özelliklere değinilse de genel yorumlamaları ve etkileri gök olaylarına bağlı olarak değişmektedir. 

Zodyak etkilerini yorumlayabilmek için öncelikle kişinin kendine ait haritasını incelemek gerekir. Bu haritada, zodyağın hangi burcu nasıl kestiği, nasıl açılar yaptığı gibi bilgilere rastlanmaktadır. Bir kişi ile ilgili olarak daha fazla bilgi sahibi olmak, bir konu hakkında ne gibi bir sonuç alınabileceğini incelemek, evlilik yaşını tespit etmek gibi nedenlere bağlı olarak sıklıkla incelenen Zodyak haritaları, kişinin yaşamı ile ilgili önemli bilgiler verir. 

Zodyak haritasını doğru yorumlayabilmek için kişinin doğum yerini, saatini ve tarihini tam bilmesi gerekir. Güneş burcu başta olmak üzere harita içerisindeki yerleşimleri ve burçları yorumlayarak kişi hakkında bilgi edinmek mümkün olmaktadır. 

Günümüzde Zodyak haritasını yorumlatmak isteyen kişilerin sık sık astrologlara gittikleri de bilinmektedir. Bu haritaların yorumlanabilmesi için belli bir bilgi birikimine sahip olmak gerekmektedir. Bu nedenle de alanda uzmanlaşıp eğitimleri tamamlamak önem arz etmektedir. Zodyak haritası, kişinin hayatı ile ilgili yorumların çıkarılabileceği bir harita olduğu için, doğru ve isabetli yorumların yapılabilmesi adına astroloğun alanında yetkinlik sağlamış olması gerekli görülmektedir. Peki, astrolog nasıl olunur?

Astrolog olabilmek için verilen ilgili eğitimleri almak ve Zodyak alanında kendini geliştirmek gerekmektedir. Bu gelişim sonucunda harita yorumlayabilme yetisi kazanmak mümkün olacaktır. Siz de astroloji alanında gelişim sağlamak ve eğitim almak için tarafımızca verilmekte olan Astroloji Eğitimi’ni alabilirsiniz. Bu alandaki bir yol gösterici, bir hoca olabilmek için ise Astroloji Eğitmenliği Eğitimi’mizi almanız yeterli olacaktır. 


Zodyak Haritası Etkileri Nelerdir?

Zodyak haritasının hayatımızda büyük etkileri bulunmaktadır. Gerçekleşmesi muhtemel olayları, evlilik yaşımızı, hayatımızda kırılma yaratabilecek olayların tarihlerini ve konularını ve daha pek çok şeyi doğum haritasına bakarak yorumlayabilmenin mümkün olması bu haritaları ilgi çekici yapmaktadır. 

Doğum haritasına bakarak çıkarılabilecek genel bilgiler şu şekildedir:

  • • Evlilikte çiftler arasındaki uyum,
  • • Aşk hayatında yaşanması muhtemel birleşme ve ayrılıklar,
  • • Hayatın kırılma noktaları sayılabilecek olayların, konuların tespiti,
  • • Kayıpların ve sıkıntılı durumların kesiştiği noktaların tespiti,
  • • Planlanan olayların gerçekleştirilmesi en uygun olacak tarihlerin tespiti haritalara bakarak yapılabilmektedir. 

Doğum haritası, pek çok konuda yorum yapabilmeye imkan tanımaktadır. Özellikle kişiler arası ve daha çok romantik ilişkiler üzerine haritalar arası uyum tabloları da oluşturmak mümkün. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.