Zamanı Etkili Yönetmenin Hayatınıza 5 Etkisi
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 05 Kasım 2022
  • 612

Zamanı Etkili Yönetmenin Hayatınıza 5 Etkisi

Zamanı doğru yönetmek hepimiz için önemli öyle değil mi? İşte zamanı etkili yönetmenin yolu ve bunun size sağlayacağı avantajlar!


Zamanı doğru yönetmek hepimiz için son derece önemli öyle değil mi? İyi değerlendirilmemiş vakitlerimizden duyduğumuz pişmanlık kadar bizleri kızdıran bir şey yoktur belki de. Peki, size bu durumun önüne geçmenin bir yolu olduğunu söyleseydik? İşte zamanı etkili yönetmenin yolu ve bunun size sağlayacağı bütün avantajlar…

Kendimizi bildik bileli insanın zamanla olan mücadelesi hiç bitmemiştir. Ölümlü doğamız ve akıp geçen zaman arasındaki bağlantıyı keşfettiğimizden beri kendimizi zamanla yarışır ve bir şeylere yetişmeye ve bir şeyleri yetiştirmeye çalışır hâlde bulmuşuzdur. Bu noktada zamanı etkili bir şekilde yönetebilmenin öneminin ne denli çok olduğunu kavramanız mümkün olacaktır. 


“Günler Kısa, İşler Birikti” Mantığından Çıkacaksınız

Zamanı daha etkili ve doğru bir şekilde kullandığınızda fark edeceksiniz ki günler kısa değil, zamanınız kısıtlı. Bu kısıtlı zaman içerisinde harikalar çıkartabilmek için neler yapmak gerek? Elbette ki zamanı etkili yönetmek ve stresi yenmek!

Zamanı daha doğru bir şekilde yönettiğiniz takdirde günlerin sandığınız kadar kısa olmadığını fark edeceksiniz. Bunun yanı sıra işleriniz birikmeyecek ve zamanında işlerinizi teslim ederek rahatlıkla yaşantınızı devam ettirebileceksiniz. Böylece fazla çalışma ve ek mesai mantığından çıkarak etkili bir şekilde işlerinizi tamamlayabilecek ve doğru planlama ile vaktinizin kalan kısmının dilediğiniz şey ile doldurabileceksiniz!


Kendinizi Psikolojik Anlamda Daha Mutlu Hissedeceksiniz

Zamanı etkin bir şekilde kullandığınızda ve işlerinizi planlı bir şekilde sürdürdüğünüzde yapılan araştırmalara göre mutluluk seviyenizin arttığı gözlemlenmektedir. Mutluluğu artıran planlı programlı yaşama sistemine geçmek ise öylesine bir anda yapılabilecek bir hamle değil. Bunu başarabilmek için zamanı nasıl yönetmeniz gerektiğini ve stresinizle nasıl başa çıkmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Peki bunlar nasıl mümkün olacak? 

Zaman Yönetimi Eğitimi ve Stres Yönetimi Eğitimi sayesinde negatifliklerden ve plansız programsız yaşamdan uzaklaşabilecek ve etkili bir şekilde zamanınızı yönetebileceksiniz. Siz de zaman sizi değil, siz zamanı yönetin istiyorsanız eğitimlerimizi kaçırmayın!


Planlarınızı Daha Rahat Bir Şekilde Uyguladığınız İçin Günü Verimli Geçireceksiniz

Bir gün içerisinde boşa gittiğini düşündüğümüz pek çok vakit olmaktadır. Bu vakitleri de değerli bir şekilde geçirebilmek ve gününüzü verimli hale getirebilmek için doğru bir planlama yapmanız gerekir. Planlama yapma noktasında sıkıntı yaşamasak da bu planları hayata geçirmekte sıkıntı yaşayabildiğimiz görülmektedir. İşte bunu engelleyebilmek için ise zamanı nasıl yöneteceğimizi ve nasıl doğru bir şekilde planınızı uygulayabileceğimizi öğrenmemiz gerekir.


Hobilerinize De İşlerinize De Vakit Ayırabileceksiniz

Zamanınızı etkili bir şekilde yönettiğiniz takdirde elde edebileceğiniz bir diğer avantaj da hobilerinize ayırabilecek ekstra vakitlerinizin kaldığını gözlemlemek olacaktır. Siz de işlerinizin ve gündelik hayatınızın yoğunluğundan hobilerinize ve sevdiğiniz aktivitelere vakit ayıramadığınızı düşünüyorsanız zaman yönetiminizde bir sıkıntı olduğunu söyleyebiliriz. Zamanı etkili bir şekilde yönetmeniz halinde hobilerinize de aktivitelerinize de dilediğinizce vakit ayırmanız mümkün olacak. Burada öncelik sırasını ve işlerin nasıl devamlılığının sağlanması gerektiğini doğru bir şekilde planlamanız da büyük önem arz etmektedir.


Yaptığınız İşlerin Tamamını Düşününce Kişisel Tatmin Yaşayacaksınız

Gün içerisinde yaptığımız işleri düşündüğümüzde duygusal olarak tatmin olduğumuzu söyleyebiliriz. Verimsiz geçirdiğimiz bir günün sonunda kendimizi mutsuz ve enerjisi düşük hissedebiliriz. Bunun temel sebebi egomuzun ve psikolojik olarak tatmin duygumuzun doymamış olmasıdır. Bu duyguları besleyebilmek ve tatmin duygusu edinebilmek için ise zamanı etkili bir şekilde kullanmayı öğrenmek gerekmektedir.

Zamanı etkili bir şekilde yürüterek hayatımızda olumlu etkiler gözlemlemek istiyorsanız muhakkak eğitimlerimize siz de göz atın! Bu eğitimlerimizin yanı sıra kişisel gelişim eğitimleri kategorisi içerisinde yer alan eğitimlerinizi de tercih ederek kişisel yatırımınızı yapabilirsiniz. Haydi durmayın ve siz de bu fırsatlardan faydalanın!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.