Uzaktan Eğitim Sertifika Programları
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 25 Haziran 2022
  • 973

Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

Uzaktan eğitim programları, sertifika sahibi olma noktasında da sık tercih edilen bir eğitim modeli olarak öne çıkıyor.


Son dönemlerde hayatımızda hakimiyeti iyice artmış olan uzaktan eğitim programları, sertifika sahibi olma noktasında da sık tercih edilen bir eğitim modeli olarak öne çıkıyor. Eğitimler sayesinde uzaktan ve online olacak şekillerde hem sertifika sahibi olmak hem de çeşitli alanlarda yetkinlik sağlayarak gelişim göstermek mümkün! 

Uzaktan eğitim sertifika programlarını örgün eğitim ile ayıran asıl noktalardan ilki derslerin kaydediliyor olmasıdır. Örgün eğitimde yalnızca derslere mahsus anlatılan konuları takip etme imkânı bulunurken uzaktan videolu eğitim metodu ile ilerleyen sertifika programlarında dersleri tekrar tekrar izleme imkânına sahip olabilirsiniz. 

Uzaktan eğitimde elde edebileceğiniz pek çok avantaj da bulunur. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • • Herhangi bir yol gitme veya belli bir mekânda bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. Kendilerini geliştirmek isteyen kişilerin diledikleri zamanda ve mekânda online sertifika programlarımızdan faydalanması mümkündür. 
  • • Ekstra yol-yemek gibi masraflar oluşmadan konfor alanında derslere katılma imkânı bulunur.
  • • Yolda ya da sabit bir mekânda derse girmek için yolda harcanan vakit kaybı ve koşuşturmaca uzaktan eğitimde görülmez. 
  • • Kendilerini geliştirmek isteyen kişilerin farklı alanlara ait eğitimlere kolaylıkla ulaşma ve farklı pek çok alanda ilerleme kaydetme şansı oluşur. 
  • • Konfor alanı içerisinde kolaylıkla eğitimlere katılma imkânı bulunur. 

Bu avantajların yanı sıra uzaktan eğitim sistemleri sayesinde kolay bir şekilde ve son derece hızlı eğitim sürecini sonlandırma ve sertifika sahibi olma imkânı da bulunur. 


Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim, canlı online, videolu ve animasyon eğitim olmak üzere çeşitlere ayrılabilen, kişilerin fiziksel olarak dersliklere gitmesine gerek olmadan alabildikleri eğitimlerdir. Bu eğitimler sayesinde son derece kolay bir şekilde eğitim süreçlerini yönetmek ve bu süreçleri tamamladıktan sonra da başarılı olunması hâlinde sertifika sahibi olmak mümkün olmaktadır. 

Uzaktan eğitim modeli sayesinde sizler de dilediğiniz alanda eğitimler alabilir ve bu eğitimlerle birlikte hem vaktinizi verimli geçirebilirsiniz hem belirli alanlarda donanım sahibi olabilirsiniz hem de edinmiş olduğunuz sertifikanız ile özgeçmişinizi daha nitelikli bir hâle getirebilirsiniz. 

Uzaktan eğitim almak isterseniz, sizlere özel hazırlamış olduğumuz çeşitli eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz alandaki yetkinlikleri sağlayarak hem sertifikanızı kolaylıkla edinebilir hem de alanında uzman eğitmenlerimizin vermiş olduğu kaliteli eğitimlerden faydalanarak kişisel gelişiminizi sağlayabilirsiniz. Üstelik eğitiminizin sonunda uluslararası geçerliliği bulunan akredite sertifikalarınızı talep edebilirsiniz. E devlet görünürlüğü olan ve üniversite onaylı olan diğer sertifikalarınızı da talep etmeniz hâlinde kısa sürede hazırlayarak tarafınıza kargolamaktayız.  


Uzaktan Eğitimden Nasıl Verim Alınır?

Uzaktan eğitimden verim alabilmek için öncelikle dersleri eksiksiz ve doğru bir yöntemle dinlemek gerekir. Konfor alanı içerisinde dinlenebilir dersler olsa da not almaya elverişli şekillerde derslerin dinlenmesi daha fazla verim alınmasında etkili olacaktır. 

Eğitimin tamamını dinleyip tamamladıktan sonra başarı tespit sınavı yapılacağı için dikkatli ve odaklanmış bir şekilde derslere katılım sağlamak son derece önemlidir. Uzaktan eğitim verim alabilmek için uykulu olunmayan, aşırı rahat veya rahatsız ortamlarda bulunulmayan zamanlarda bu eğitimlerin dinlenmesi önerilmektedir. Eğitim içeriği hakkında dikkatli ve detaylı bir analiz yapabilmek ve eğitim alınan alanda yetkinleşebilmek için kişilerin odaklanması verim noktasında büyük bir belirleyici etkendir. 

Eğitimden verim alabilmek için odaklanmaya yardımcı olan veya bilinçaltını boşaltarak derslere odaklanmaya yardımcı olabilecek ek eğitimler ve destekler de alınabilir. Bu noktada özellikle hazırlamış olduğumuz Bilinçaltı Temizleme Eğitimi’nden veya Kişisel Gelişim Eğitimleri başlığı altında yer alan Stres Yönetimi Eğitimi, Bilinçaltı Temizliği Eğitimi, Yaşamın Kuralları Eğitimi gibi farklı kişisel gelişimi destekleyici eğitimlerimizden de faydalanabilirsiniz. 


Sertifika Programlarına Kimler Katılabilir?

Sertifika programlarına her yaştan ve kesimden kişinin katılım sağlaması mümkündür. Belirli bir meslek için gerekliliği bulunan sertifikalardan meslek kazandırmaya yönelik eğitimlere kadar farklı ek çok eğitimimiz bulunmaktadır. 

Eğitim Kutusu olarak hazırlamış olduğumuz sertifika programlarımız farklı kesimlerden pek çok kişiye hitap etmektedir. İz de dilediğiniz alandaki ve gelişiminizi destekleyeceğini düşündüğünüz eğitimlerimizi alabilirsiniz. Eğitimlerimiz sayesinde kolaylıkla gelişim gösterebilir ve aynı zamanda sertifika sahibi olabilirsiniz. 

Uluslararası geçerliliği bulunan, üniversite onaylı ve e devlet görünürlüğü olan sertifikalarımız sayesinde sizler de özellikle iş hayatınızda avantaj sahibi olarak rakiplerinizi geride bırakabileceksiniz. En çok alınan eğitimlerimiz şu şekildedir:

Siz de bu eğitimleri veya daha fazlasını inceleyerek almak istediğiniz eğitimi belirleyebilir ve sunmuş olduğumuz kaliteli eğitim fırsatlarından faydalanabilirsiniz. 


Hangi Alanlarda Sertifika Sahibi Olunabilir?

Dilenen her alanda sertifika sahibi olunması mümkün olabilir. Farklı kategorilerde açmış olduğumuz 300’den fazla olan ve her geçen gün artmakta olan eğitimlerimiz içerisinden kendinize en uygun olan eğitimi tespit edebilir ve bir tercihte bulunabilirsiniz. İş yerinde, gündelik hayatta, sosyal yaşantıda, insan ilişkilerinde, okul hayatında ve hayatın daha farklı pek çok alanında size katkısı bulunabilecek çeşitli eğitimlerimiz arasından tercihte bulunabilirsiniz. 

Eğitim kategorilerimiz şu şekildedir:


Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.