Uzaktan Eğitim Nedir?
 • Mert Aylanç
 • 0 Yorum
 • 13 Haziran 2022
 • 1151

Uzaktan Eğitim Nedir?

Pek çok kişinin merak ettiği uzaktan eğitim yönteminin sağlamış olduğu oldukça fazla avantaj olduğu biliniyor.


Günümüzde en sık kullanılan eğitim metotlarından bir tanesi olan uzaktan eğitim modeli sıklıkla araştırılıyor. Pek çok kişinin merak ettiği ve  araştırmasını gerçekleştirdiği uzaktan eğitim yönteminin sağlamış olduğu oldukça fazla avantaj olduğu da biliniyor. 

Uzaktan eğitim yönteminin sağlamış olduğu pek çok avantaj ve yenilik bulunuyor. Bu eğitim yöntemi sayesinde kişilerin kolaylıkla, mekân ve zaman fark etmeksizin eğitim almaları ve son derece konforlu bir şekilde öğretim süreçlerini yönetmeleri mümkün oluyor. 

Özellikle son yıllarda gündemimizi oluşturan ve sıklıkla kullanılmaya başlanmış olan uzaktan eğitim metodu doğrultusunda pek çok kişinin çeşitli eğitimlerini de bu yöntem aracılığıyla almaya başladığı biliniyor. Sertifika alma yolunda kaliteli bir eğitim arayan fakat enstitü fakülte yüksekokul eğitim metotlarının dışına çıkmak isteyen kişiler Eğitim Kutusu’nu tercih edip canlı dersler dahilinde en güncel ve kaliteli eğitimleri alabiliyor. 

Yüz yüze öğretim programlarında görülenin aksine uzaktan eğitim sayesinde kolaylıkla eğitimin alınabiliyor olması büyük bir avantaj sağlıyor. Sanal sınıflarda eğitimin alınması sayesinde konforlu bir ortamdan da derslere erişim sağlamak mümkün oluyor. Zamandan ve mekandan tamamen bağımsız olarak alınabilen uzaktan eğitimin bunlara bağlı olarak pek çok avantajı olduğu da anlaşılabiliyor. 


Uzaktan Eğitimin Faydaları 

Uzaktan eğitim yönteminin sağlamış olduğu pek çok avantaj bulunuyor. Bu avantajları şu şekilde sıralamak mümkün oluyor:

 1. Zaman ve mekân fark etmeksizin eğitim alınabiliyor. 
 2. öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüse gelme zorunluluğu bulunmuyor olması da önemli avantajlar arasındadır. 
 3. Kişilerin kendi konfor alanları içerisinde herhangi bir zahmete girmeden eğitim alma imkânı bulunuyor. 
 4. Genel eğitim programı ve zamanlamayı kişiler kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirliyor. 
 5. Örgün eğitim modelinde görülen yolculuk esnasında zaman kaybı yaşanması gibi bir durumla karşılaşılmıyor. 
 6. Kişilerin yol veya yemek gibi masraflara girmeden evlerinin konforunda eğitimlerine katılım sağlaması mümkün oluyor. 
 7. Eğitimlerin zaman değerlendirme noktasında da etkili olduğu görülebiliyor. Örneğin yolculuklar sırasında aktif bir ağ bağlantısının bulunması hâlinde eğitimlerin izlenebilmesi, yolculuk boyunca harcanan sürenin verimli geçirilebilmesini sağlıyor. 

Bu avantajların yanı sıra uzaktan eğitim yöntemi doğrultusunda farklı pek çok alanda sertifika sahibi olunabiliyor olması da büyük bir avantaj olarak görülmektedir. Aktif bir ağ bağlantısı olması hâlinde  internet üzerinden eğitimin alınabilir olması da büyük avantajlar arasında yer almaktadır. Uzaktan eğitim, bütün bu yönleri ile ele alındığında son derece verimli ve avantajlı bir eğitim sistemdir, demek mümkün oluyor. 

Sanal sınıf ortamında kolaylıkla eğitim alınabilmesini sağlayan uzaktan eğitim yöntemi ile birlikte farklı elektronik araçlarla ders işleme imkanı bulunuyor. Öğretmenlerin dersi verirken teknolojinin her bir noktasından faydalanabiliyor olması derslerin daha interaktif olabilmesini sağlıyor. Bu nedenle uzaktan öğretim hem öğrencilerin internet üzerinden kolaylıkla girebildikleri hem de öğretmenlerin etkili bir öğretim sistemi benimseyebildikleri bir eğitim metodu olarak görülüyor. 

Geleneksel eğitimden istenilen verimin alınamaması durumunda veya öğrencinin aynı heves ve ilgiyle derse katılabilmesi için bu eğitim sisteminin tercih edilebildiği görülüyor. Açık öğretim de uzaktan eğitim sistemleri için sağladığı için örgün eğitim dışındaki herkesin teknolojinin imkanlarından faydalanarak uzaktan eğitim alması mümkün oluyor.


Uzaktan Eğitim ile Nasıl Sertifika Sahibi Olunur?

Uzaktan eğitim yöntemi doğrultusunda sertifika alabilmek için öncelikli olarak kişilerin bu eğitim metodunu benimsemiş, kaliteli ve güvenilir bir sistemden faydalanması gerekir. Aktif ağ bağlantısı olması, uzaktan eğitim yönteminin tercih edilebilmesi için yeterli görülmektedir. Uzaktan eğitim ile birlikte sertifika sahibi olmak için pek çok kişi Eğitim Kutusu’nu tercih etmektedir. Hem kaliteli hem de güncel içerikleri ile öne çıkan Eğitim Kutusu içerisinde pek çok alana dair eğitime rastlamak da mümkündür. 

Uzaktan eğitim alarak sertifika sahibi olabilmek için öncelikle yetkinlik sağlamak istediğiniz alana dair eğitimleri veren bir sistemi bulmanız gerekir. Özellikle Eğitim Kutusu kaliteli ve özgün içerikleri ile size bu noktada avantaj sağlayacaktır. Almak istediğiniz eğitimi belirledikten sonra üyelik oluşturarak sisteme giriş yaparak eğitimi satın almalısınız. Eğitimin satın alınması sonrasında ise ders programınızı kendi hayat akışınıza ve isteklerinize bağlı olarak yönetebilirsiniz. 

Eğitimlerinizi tamamladıktan sonra bitirme sınavınızı başarılı bir şekilde yapmanız ve geçmeniz hâlinde sertifikanızı elde edebilirsiniz. Uzaktan eğitim sistemleri dahilinde sertifika alabileceğiniz farklı pek çok alan bulunmaktadır. İlgi alanınıza, mesleki gelişim çabanıza ve isteklerinize bağlı olarak alabileceğiniz sertifikalar da farklılık gösterecektir. 

Siz de dilediğiniz alanda yetkinlik sağlamak için uzaktan vermekte olduğumuz eğitimlerimizi tercih edebilir ve bu sayede kolaylıkla sertifika sahibi olabilirsiniz. Son derece nitelikli ve kaliteli olan sertifikalarımız ile birlikte özgeçmişinizi zenginleştirebilirsiniz ve aynı zamanda sertifika sahibi olduğunuz alana dair detaylı bilgi birikimine sahip olabilirsiniz. 


Uzaktan Eğitimle Hangi Alanlarda Sertifika Sahibi Olunabilir?

Uzaktan eğitim metodu ile birlikte sertifika alınabilecek pek çok farklı alan bulunmaktadır. Eğitim Kutusu bünyesinde birbirinden farklı kategoriler altında çeşitli eğitimler verilmektedir. Özellikle Bilişim Eğitimleri, Meslek Kursları ve Pazarlama Eğitimleri Eğitim Kutusu içerisinde sıklıkla tercih edilen eğitimler arasında yer almaktadır. 

Uzaktan eğitim ile birlikte sertifika sahibi olunabilecek eğitimlere dair birkaç örnek şu şekildedir:

 1. Tıbbi Sekreterlik Kursu
 2. Şirketlerde İkna Eğitimi
 3. SQL Server Veri Tabanı Programlama Eğitimi
 4. Adobe Premiere Eğitimi
 5. Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi
 6. Hızlı Okuma Kursu

Bu eğitimler Eğitim Kutusu içerisine en sık tercih edilen eğitimler olarak öne çıkmaktadır. Harici olarak da Eğitim Kutusu içerisinde farklı pek çok alandaki eğitime ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu eğitimler sayesinde sisteme giriş yapmış ve eğitimleri satın almış kişilerin diledikleri alanda yetkinleşmeleri ve özgeçmişlerini çok daha nitelikli bir hâle getirmeleri mümkün olmaktadır. 

Siz de dilediğiniz alanda yetkinlik sağlayabilmek için ve bilgi birikiminizi genişletebilmek için Eğitim Kutusu içerisinde sunulan en güncel ve kaliteli uzaktan eğitimleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz astroloji alanında dilerseniz bilişim alanında ve daha pek çok kategoride sunmuş olduğumuz eğitimlerden faydalanmanız mümkündür. 

Uzaktan eğitim, dijital ortamlar üzerinden gerçekleştirilen bir eğitim faaliyetidir. Bu eğitim faaliyeti, konforlu bir alanda, istenilen zamanda ve mekanda derslere girebilme imkanı sağlar. Bu nedenle de günümüzde sıklıkla uzaktan eğitim modeli tercih edilmektedir. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.