Tıbbi Sekreterlik Alımı Ne Zaman Yapılacak?
  • Mert Aylanç
  • 0 Yorum
  • 26 Kasım 2022
  • 1373

Tıbbi Sekreterlik Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Uzun zamandır beklenen açıklama nihayet geldi! Sağlık alanında alımlar hakkındaki açıklama yapıldı!


Uzun zamandır beklenen açıklama nihayet geldi! Sağlık alanında bu yıl yapılması planlanan alımların nihayet ne zaman yapılacağı hakkındaki açıklama yapıldı! Gözü kulağı gelecek açıklamada olan kişiler ise açıklamayı büyük bir sevinçle karşıladı. 2022 sağlık bakanlığı 85 bin personel alımı yapılacak, açıklamasını gören herkesin aklında tek bir soru belirdi: Peki, tıbbi sekreterlik alımı ne zaman yapılacak?

Son dönemlerin popüler mesleği tıbbi sekreterlik alanında bakanlığın açıklamasına göre 32 bin kişilik bir alım yapılacak. Bu alımı kaçırmak istemeyen kişiler de buna bağlı olarak sıklıkla araştırmalar yapıyor. Bakanlık açıklamasına bağlı olarak tıbbi sekreter alımının 2023 Ocak ayına kadar yapılacağı söylenmekte. 

Tıbbi sekreter olmak ve net bir mesleğe sahip olarak geleceği olan bir alanda çalışmak isteyen kişiler bu nedenle haberleri yakından takip etmekte. Tıbbi sekreterlik, gelecek vaat ettiği düşünülen bir meslek olduğu için de sıklıkla tercih edilmekte. Bu nedenle de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı bazı ülkelerin nüfusundan fazla” açıklamasından sonra da bu mesleğe olan ilginin arttığını gözlemleyebilmek mümkün. 

Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım olarak görülen bu alım için Koca, 32 bin poliklinik odamız için tıbbi sekreter alımı yapılacak ve bu noktada hekimlerimiz sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak açıklamasında bulunmuştu. Peki, sağlık bakanlığı 85 bin personel alımı yapılacak açıklamasından sonra alımlar noktasında tam olarak neler dendi ve tıbbi sekreter olmak için neler yapılmalı?


Tıbbi Sekreter Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Sağlık Bakanı Koca’nın 32 bin poliklinik odamız var, şeklindeki açıklaması ile birlikte tıbbi sekreterlik mesleğinin önemi ve nasıl yapılması gerektiği tekrardan gündeme geldi. Yapılan alımın bu denli geniş çapta olması iş sahibi olmak isteyenleri de derinden etkiledi. Bu noktada poliklinik odalarında hizmet vermek üzere sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. 

İlk etapta 42 bin 500 çalışan alımı yapılacak olan sağlık alanında tıbbi sekreterlerin alımı ise Ocak 2023’te olacak. Kademeli olarak bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Daha iyi hizmet vermek üzere bu yıl tıbbi sekreter koyacağız şeklindeki açıklamalardan sonra ise tıbbi sekreterlik mesleğine sahip olmak için neler yapılması gerektiği araştırılmaya başlandı.

Tıbbi sekreter olabilmek için yapılması gereken en önemli şey bu alanda çalışma izniniz olduğunu kanıtlayabilecek bir belgeye sahip olmanız. Peki, bu belgeye nasıl sahip olacaksınız? Eğitim Kutusu ile çok kolay! Tıbbi Sekreterlik Eğitimi’mizi alıp başarı ile tamamlamanız hâlinde sertifikanızı edinebilir ve bu alanda çalışma imkanı edinebilirsiniz. Siz de hiç bitmeyecek bir mesleğe sahip olabilmek için durmayın ve ilgili eğitimimizi muhakkak alın!


Tıbbi Sekreterlik Alanında Kaç Kişi Alınacak?

Yapılan açıklamalar ışığında bakıldığında tıbbi sekreterlik alanı için 32 bin, totalde sağlık alanında ise 85 bin kişinin istihdam edileceği açıklanmıştı. Sağlık Bakanlığı açıklamasının ardından bu alımların zamanı da merak edilmeye başlanmıştı.

2023 Ocak itibari ile tıbbi sekreter alımının yapılacak olması nedeniyle kişiler de son derece memnun olmuştu. Siz de henüz sertifika edinmediyseniz fakat tıbbi sekreter alımında şans elde edebilmek istiyorsanız ilgili eğitimimizi almanız son derece faydalı olacaktır.


Tıbbi Sekreter Ne İş Yapar?

Doktor ve hekimlerin yanında çalışıp hasta kabul işlemleri ile ilgilenen tıbbi sekreterlere günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Tıbbi sekreterlerin ana görevi hekimlerin yanında çalışarak polikliniğe gelmiş olan hastaların kayıt kabul işlemleri ile ilgilenmek, hasta randevularını oluşturmak ve hasta ile ilgili soruları doğrudan cevaplamaktır. 

Doktordan önce tıbbi sekreter tarafından kayıt işlemleri gerçekleştiren tıbbi sekreterler, doktoru ve hastaları randevulardan haberdar etmekle, hasta kayıtlarını tutmakla ve giriş işlemlerini gerçekleştirmekle sorumludur. 

Yapılacak toplam 85 bin atama bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz, yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz, açıklamasında bulunan Fahrettin Koca’nın açıklamasına istinaden tıbbi sekreter alımlarının da yapılmaya başlandığı görülecek. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.