Tıbbi Sekreterlik Alımı Ne Zaman?
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 21 Aralık 2022
  • 530

Tıbbi Sekreterlik Alımı Ne Zaman?

Tıbbi sekreterlik, Sağlık Bakanı F. Koca tarafından yapılan personel alım ilanı sonrası daha sık tercih edilmeye başlanmıştır.


Özelikle son dönemlerin en popüler meslekleri arasında yer alan tıbbi sekreterlik, istihdam edilmek üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan personel alımı ilanı doğrultusunda çok daha sık tercih edilmeye başlanmıştır. Bir sağlık personelinin sözleşmeli personel alımı doğrultusunda tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik alanında çalışma imkanı edinmesi özellikle de son dönemlerde mümkün görülüyor.

Fahrettin koca tarafından yapılan açıklamada yılbaşına kadar ve sonrasında çeşitli aralıklarla tıbbi sekreter alımı yapılacağı duyurulmuştu. Büyük bir umutla bu alımları bekleyen tıbbi sekreterlik bölümlerinden mezun kişilerin de Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkındaki son açıklamaları incelediği görülmektedir.

Tıbbi sekreterlik alanında çalışmak için başvuru şartlarını yerine getirmiş olup başvurmak gerekmektedir. Bakan Koca, 43 bin küsur çalışan alınacağını duyurmuşsa da bu çalışanların kademeli alınacağı da bilindiği için tercih kılavuzu doğrultusunda ilgili başvuruları yapmış olmak gerekmektedir. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı için son açıklamalarda neleri belirtti?


Tıbbi Sekreter Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Tıbbi sekreterlik mesleğini yapabilmek için öncelikle bu mesleğe yönelik bir eğitim sürecinden geçmiş olmak gerekmektedir. Üniversitelerin, liselerin ilgili bölümlerinden eğitimi almak ve bu alanda kendini geliştirmek en önemli alandır. Uzaktan eğitimlerle ile de sertifika edinerek tıbbi sekreter olmanız mümkündür. Bu noktada sertifikanızı edindiğiniz kurumun geçerliliğinin olmasına dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Tıbbi sekreter olabilmek için yapılması gereken en önemli şeylerden bir diğeri de bu mesleğin gerektirdiği nitelikleri taşımaktır. Bu noktada kişinin kendisini farklı noktalardan ele alıp geliştirmesi gerekmektedir.

Bu mesleğe erişmek isteyenlerin ön lisans düzeyinde üniversite okuması da faydalı olmaktadır. Bu noktada elbette üniversitelerin herhangi bir bölümüne girmeden uzaktan eğitim metoduyla ilgili alana dair sertifika alınabilmektedir.


Kimler Tıbbi Sekreter Olabilir?

Bir poliklinikte tıbbi sekreter olabilmek için bu alanda ilgili bir belgeye erişmiş olmak gerekmektedir. Bu noktada başarı elde edinilmesi için kişinin muayenehanelerde hastaları kabul etme görevi bulunan bu kişilerin kendilerini iletişim, zaman yönetimi, planlama gibi alanlarda geliştirmesi gerekmektedir. Tıbbi sekreter olmak isteyen kişilerin öncelikle bu mesleği yapabilmelerine olanak tanıyacak bir belgeyi edinmiş olması beklenir. Bu noktada belgesini edinmemiş olan kişilerin ilgili alanda istihdam edilmesi mümkün olmayacaktır. 

Sizler de tıbbi sekreter olmak istiyorsanız durmayın ve muhakkak bu alandaki Tıbbi Sekreterlik Eğitimi'mizi alarak istihdam edilme şansına sahip olun. Bu noktada sekreter alımında faydalanarak sizler de meslek edinebilirsiniz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tıbbi sekreter alımında sayı kısa sürede belli olacak ve özellikle de yıl sonuna kadar 15 bin 537 tıbbi sekreter alımı yapılacak şeklideki açıklamaları ile de dikkatleri üzerine çekmişti. Yaklaşık 16 bin tıbbi sekreter arkadaşımız daha katılacak açıklamaları sonrasında da kişilerin iş sahibi olmaya dair çok daha umutlu olduğu görülmüştü. 

Hekimlerin en çok zorlandıkları konulardan bir tanesi de tıbbi sekreterlerin yapması gereken hasta kayıt işlemleri ile ilgilenmekti. Bu noktada da tıbbi sekreter alımı sayesinde rahatlama yaşanacağını ve tıbbi sekreterimiz olduğunda sağlık sistemimizde de bir genişleme ve gelişme olacağını vurgulayan Koca, anahtar sözcük iletişimi yönetmek şeklindeki yaklaşımı ile de yine bu süreci destekledi. 


Tıbbi Sekreterlikte Nasıl İlerleme Kaydedilebilir?

Tıbbi sekreterlikte ilerleme kaydedebilmek için öncelikle bu alandaki gerekli bilgi ve becerilere sahip olunduğundan emin olunması gerekmektedir. Bu noktada ilerleme kaydedebilmek için yapılabilecek en iyi şey iletişimi ve raporlama, planlama becerilerini geliştirmektir. 

Sağlık Bakanlığı açıklaması sonrasında yapılacak alımlarla birlikte önemli gelişmeler yaşanabileceği de söylenmişti. Bunun yanında tıbbi sekreterlik alanında ilerleme kaydedebilmek için yapılması gereken şey ilgili eğitimleri almaktır. Bu noktada da tıbbi sekreterlikle ilgili sunmakta olduğumuz ve bütün detayları ile tıbbi sekreterlik ve hasta kabul danışmanlığı alanında gelişmenizi sağlamayı hedeflediğimiz Tıbbi Sekreterlik Kursu'muzu alabilirsiniz. 

Tıbbi sekreterliğin yanı sıra kolay bir şekilde meslek edinebileceğiniz alanlarda gelişmek istiyorsanız da sizlere ayrıca Sağlık Eğitimleri Paketi'mizi de önerebiliriz. Bu paket içerisinde Tıbbi Sekreterlik Kursu da dahil olmak üzere sağlık sektörü odaklı eğitimler ile sizler de meslek edinebilir ve kolaylıkla istihdam edilme fırsatından faydalanabilirsiniz. Durmayın ve siz de bütün bu avantajlardan faydalanmak için muhakkak ilgili eğitimlerimizi alarak kendinizi geliştirme ve geleceğinize yatırım yapma fırsatı edinin! Bu fırsatı kaçırmayın!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.