Tıbbi Sekreter Alımı
  • Demir Aylanç
  • 0 Yorum
  • 18 Kasım 2022
  • 702

Tıbbi Sekreter Alımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu yıl için yapmış olduğu açıklamalardan en dikkat çekeni sağlık alanında açılacak olan kadronun genişliği oldu.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu yıl için yapmış olduğu açıklamalardan en dikkat çekenlerinden bir tanesi sağlık alanında açılacak olan kadronun genişliği oldu. 2022 yılı bitmeden sağlık alanında 85 bin kişilik kadro açılacağını ve pek çok alanda tıbbi sekreter alımı yapılacağı açıklaması, iş arayan vatandaşlar tarafından büyük bir merak ile karşılandı. 

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ile görülmemiş büyüklükte bir kadro açacağına dair yaptığı açıklamayla dikkat çekti.  Sağlık Bakanı Fahrettin koca yapmış olduğu açıklamayı içerisinde sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek ifadesine yer verdi. Bunun yanı sıra yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı bazı ülkelerin nüfusundan fazla açıklaması ile de Koca’nın dikkat çektiği görüldü.

Gözümüz aydın diyen Fahrettin koca bu yıl 85 bin kadro açıyoruz ifadesiyle pek çok kişinin aklında soru işaretleri oluşturdu. Toplam 85 bin yeni çalışma arkadaşı alınmasına karar verilen sağlık alanında çalışmak isteyen kişiler ise bu açıklama üzerine araştırmalar gerçekleştirmeye başladı. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım olan bu alımın yakından takip edildiği de biliniyor. 

Sağlık alanında çalışmak isteyen kişiler Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını da sıklıkla araştırıyor. Fahrettin Koca sabırla izlersek yıl 85 bin yeni çalışma arkadaşı sağlık alanında istihdam edilecek açıklaması sonrası net bir tarih belirtmiş değil. Yapılan bu alım ile birlikte hekimler sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak mottosuna bağlı kalınmakta.


Kimler Tıbbi Sekreter Olabilir?

Elde edilmesi planlanan başarılar için görülmemiş büyüklükte alım gerçekleştirilecek olan sağlık alanı ile ilgili pek çok kişi merak içerisinde. Bu alanda özellikle tıbbi sekreterlik değişikliği için alımının gerçekleştirileceği olması sonrası kişilerin aklında öncelikli olarak canlanan soru kimler tıbbi sekreter olabilir sorusu olduğunu. Tıbbi sekreter olabilmek için ne gibi şartların arandığı bir gül kimlerin tıbbi sekreter olabileceği sık sık internette araştırma konusu haline geldi

Tıbbi sekreter olabilmek için kişilerin ilgili bölümlerde okumuş olması veya bu alanla ilgili özel kurs merkezlerinden eğitim alarak sertifika edinmiş olması gerekmekte. Bu nedenle de tıbbi sekreter olmak isteyen kişilerin günümüzde sıklıkla uzaktan eğitim yoluyla sertifika edinmeyi tercih ettiği görülebilmekte. Sizler de tıbbi sekreter olabilmek istiyorsanız Tıbbi Sekreterlik Kursu’muzdan faydalanabilir ve başarılar için görülmemiş büyüklükte açılacak bu kadroda yer alma imkanı edinebilirsiniz.


Tıbbi Sekreter Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Tıbbi sekreter olabilmek için bu alana dair bilgi birikimi edinebileceğiniz bir eğitim sürecinden geçmeniz ve bir yeterlilik belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Başarı ile eğitiminizi tamamlayarak sizler de bu alandaki belgeye sahip olabilir ve kademeli olarak bu yıl 85 bin yeni çalışma arkadaşı arasında yerinizi alabilirsiniz. 

Sağlık alanında önemli istihdamlar yaşanan tüm bu yıl 85 bin yeni çalışma arkadaşı ile noktalanacak şeklindeki açıklama ile ilgili yakın takip süreçleri sürüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından istihdam edilmek isteyen kişilerin Tıbbi Sekreterlik Kursu belgesi alabilmek için eğitimlerini alıp tamamladığı da görülüyor. 


Tıbbi Sekreter Olmak İçin Üniversite Okumak Şart Mı?

Tıbbi sekreter olabilmek isteyen kişilerin en sık araştırdıkları konulardan bir tanesi de tıbbi sekreter olmak için üniversite okumak şart mı sorusu oluyor. Tıbbi sekreterlik alanında çalışabilmek için üniversitelerin veya sağlık meslek okullarının ilgili alanlarından mezun olmak etkili olabilirken özel eğitimler alarak belge sahibi olma yolu ile de tıbbi sekreter olunabiliyor.

Üniversite okumanın mecbur tutulmadığı, yalnızca belge yeterliliğinin karşılanması hâlinde meslek sahibi olmanın mümkün olduğu bu alanda çalışmak için de pek çok kişi eğitim alıyor. İnanılmaz büyüklükte bir kadro açılıyor olması nedeniyle de alımlar başladı şeklindeki bir açıklama merakla bekleniyor. 

Üniversite okumadan yapılabilecek başka mesleklerin de araştırıldığı görülüyor. Özellikle sağlık alanında aktif olarak çalışmak isteyen kişilerin Sağlık Eğitimleri Paketi’miz içerisinde yer alan meslekleri yapabilmesi mümkün oluyor. Hasta bakıcılığı, diş hekimi yardımcılığı, doktor asistanlığı gibi farklı alanlarda çalışmaya imkan sunan eğitimlerimizden faydalanarak sizler de üniversite okumadan meslek edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra üniversite okumadan yapabileceğiniz mesleklere dair daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için ise Üniversite Okumadan Yapılacak Meslekler bloğumuzu okumanız fikir edinmeniz adına son derece faydalı olacaktır. 

Durmayın ve siz de eğitimlerimizi alarak meslek sahibi olma imkanı edinin, fırsatları kaçırmayın!


Tıbbi Sekreterler Nerelerde Çalışabilir?

Bakanlığımız bu yıl 85 bin yeni personel alımı yapacağını duyurduktan sonra pek çok kişi tıbbi sekreterlik ile ilgili araştırmalar gerçekleştirmeye başladı. Bu noktada tıbbi sekreterler nerelerde çalışabilir sorusunun yanıtı da oldukça merak edildi. Tıbbi sekreterlerin çalışabileceği pek çok alan bulunmakta.

Hem devlet kurumları içerisinde hem de özel sağlık sektöründe çalışma imkanı bulunan tıbbi sekreterlerin nerelerde çalışabileceğine dair sıklıkla araştırma gerçekleştirdikleri anlaşılabilmekte. Tıbbi sekreter olarak; özel kliniklerde, devlet hastanelerde, sağlık ocaklarında, aile hekimliklerinde, polikliniklerde, diş tedavi merkezlerinde, özel hastanelerde ve sağlık ile ilgili başka kurum ve kuruluşlar içerisinde çalışma sergilemek mümkün olmakta. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.