Taşlarla Terapi Nedir?
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 28 Ekim 2022
  • 415

Taşlarla Terapi Nedir?

Günümüzde yeni şifa yöntemlerinin sıklıkla denendiği bilinmektedir. Taşlarla terapi de bunlardan biridir. Peki, taşlarla terapi nedir?


Günümüzde yeni şifa yöntemlerinin sıklıkla denendiği bilinmektedir. Vücudun iyileşmesine yardımcı olabilecek ve doğal yollardan iyileşmeye katkı sağlayacak iyi yöntemlerden bir tanesi de taşlarla terapidir. Peki taşlarla terapi nedir?

Özellikle doğal taşları kullanarak yapılmakta olan bu terapi yöntemi ile vücuttaki belli başlı noktaları ve çakra noktaları iyileştirmek hedeflenmektedir. Taşlar kullanılarak yapılan bu terapi yönteminde hem fiziksel hem de ruhsal olarak kişinin şifalanmasına yardımcı olmak hedeflenir. Günümüzde son derece popüler olan taşlar ile terapi yöntemi bu nedenlerle sıklıkla tercih edilmektedir.

Taşları doğru noktalara etkili bir şekilde uygulayabilmek için de eğitim almak gerekmektedir. Herkesin bu terapiyi uygulaması mümkün değildir. Terapiyi uygulayabilmek için taşların nasıl ve hangi sıcaklıkta kullanılması gerektiği; hangi taşın nerede kullanılacağı gibi bilgilere hakim olmak gerekir. Bu bilgilere sahip olunmaması halinde şifalanma yolunda yapılacak olan çalışma etkili olmayacaktır.


Taşlarla Terapi Yönteminin Faydaları Nelerdir?

Taşlarla terapinin pek çok faydası olduğu görülmektedir. Günümüzde bu terapi yöntemine inanan ve bununla şifa bulduğunu düşünen pek çok kişinin olması da bu terapi yönteminden sıklıkla faydalanılmaktadır.

Taşlarla terapi yönteminin bu kadar sık kullanılmasının nedenlerinden bir tanesi de spiritüalizme olan yatkınlığın artış göstermesidir.

Spiritüel konulara olan ilginin ve ağırlığın artması ile birlikte pek çok kişi şifalanma yolunda da bu tip çalışmalarla vücut dengesini sağlamayı hedeflemektedir. Vücuttaki hastalıkların ruh ile bir bağlantısı olduğuna inandıkları için en doğru terapi yönteminin bu olacağına inanan kişilere rastlayabilmek mümkündür. Peki, taşlarla terapinin faydaları nelerdir?

Bu terapi yönteminin sağladığı faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • • Stresi ve özellikle de gerginliği almak için son derece etkili olan bu yöntemi pek çok kişi kullanıyor.
  • • Negatif enerjilerden, duygulardan ve nazardan korunmak üzere kullanılan bu yöntem sağlığınızı olumlu etkilemenin yanında sağlıklı bir şekilde ilişkiler kurmanızı da mümkün kılıyor. 
  • • Enerjinizi temizlemenizi sağlıyor.
  • • Vücut sağlığımızı daha iyi bir noktaya getirerek özellikle bel bölgesindeki sıkıntılarınızı ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor.
  • • Mental tanıdığınızda olumlu etkileyerek çok daha etkili ve doğru düşünce süreçleri yürütmenize katkı sağlıyor.
  • • Doğru bir şekilde enerjinizi kullanmanızı mümkün oluyor.

Bütün bu avantajlar ve daha fazlasına taşlarla terapi yöntemi ile erişmeniz mümkün oluyor. Taşlarla terapinin ayrıca vücut ve beden arasındaki dengeyi sağlamak noktasında da son derece etkili olduğu biliniyor. Siz de daha etkili bir yaşam sürdürmek ve doğal şifalanma yöntemlerini keşfederek avantaj elde etmek isterseniz  mutlaka taşlarla terapi yöntemlerini keşfedebileceğiniz Taşlarla Terapi Eğitimi'ni alın!


Taşlarla Terapi Uygularken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Taşlarla terapi uygularken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle taşların sıcaklığı ile ilgili olarak doğru bir dereceye ulaşmak gerekir. Taş vücudun sıkıntılı bölgelerine konularak bu bölgelerdeki problemleri gidermeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda çakra bölgelerine konulan taşlar ile birlikte de vücuttaki ve Ruhani alanındaki tıkanıklıkların önüne geçmek mümkün olabilir.

Taşlarla terapi uygularken dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise sıcak taş temasının sağlandığı sırada vücuda zarar vermemektir. Sinirlerin yumuşamasında taşlarla terapi (Litoterapi)  yardımcı olur fakat aşırı sıcak taşların aniden sinirlere değmesi olumsuz sonuçlar yaratabilir. Bu yüzden de taşlarla terapi yöntemini bilmeyen kişilerin uygulaması son derece riskli olmaktadır. 

Taşlarla terapi uyguladıktan sonra taşlarla çeşitli enerji çalışmaları yapabilmek de mümkündür. Fakat burada taşların enerjisini temizlemek de önem arz etmektedir. Özellikle çakra bölgelerinde kullanılan taşların enerjisini temizlendikten sonra yeniden kullanılması son derece önemlidir.

Siz de taşlarla nasıl terapi uygulayacağınızı öğrenmek istiyorsanız Taşlarla Terapi (Litoterapi) Eğitimi’mizi alabilirsiniz! Bu eğitim sayesinde doğal şifalanmanın farkını keşfetmek istiyorsanız durmayın ve siz de eğitim programımızdan faydalanın!


Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.