Sirius Yıldızı

Sirius Yıldızı

Özellikle son günlerde sık duyduğumuz Sirius Yıldızı hakkında pek çok kişi araştırma yapıyor. Peki, Sirius Yıldızı etkileri nelerdir?


Özellikle son günlerde sıklıkla duyduğumuz ve yılın belli dönemlerinde adını sıkça duyuran Sirius Yıldızı hakkında pek çok kişi araştırma yapıyor. Peki, Sirius Yıldızı nelere etki eder?

Sirius, gökyüzünün en parlak yıldızıdır. Hareket ettiği ve yerleştiği konumlara göre gökyüzünde ve astroloji alanında ortaya çıkartmış olduğu farklılıklarla öne çıkan Sirius, büyük köpek adıyla da anılmaktadır. Pek çoğumuzun ünlü fantastik seri Harry Potter içerisindeki bir karakter aracılığıyla bildiği sistemin en parlak yıldızı olan Sirius, Güneş'le olan kavuşumu üzerinden pek çok araştırmanın konusu oluyor.

Takım yıldız kümeleri içerisinde yer alan en parlak yıldız kümesi Sirius olarak biliniyor. Dünya’dan ışık yolu uzaklıkta yer alan bu yıldızın özellikle astroloji alanında büyük bir önemi bulunuyor. Sirius yıldızı kuranı kerim’de dahi geçen bir yıldız olarak hem dini yönden hem de spritüal yönden büyük bir önem arz ediyor. 

Bu denli önemli olan bir yıldızın hakkında daha fazla detaya hakim olmak isteyen kişiler araştırma süreci içerisine giriyor. Peki, Sirius Yıldızı’nın gizemi nedir?


Sirius Yıldızı’nın Gizemi

Adı sıklıkla anılan ve gizemi sorgulanan Sirius Yıldızı, Orion Takımyıldızı’nın yanında çıplak gözle dahi rahatlıkla görülebilen bir yıldız. Birçok uygarlık Sirius Yıldızı’nı kutsal bir yıldız olarak kabul ediyor. Eski uygarlıklarda bu yıldıza tapan kişiler dahi olduğu bilinmekte. Dünyadan 8,6 ışık yılı uzakta bulunan bu takımyıldızın yer aldığı konumun değişiklik göstermesi yeryüzündeki insanlara da astrolojik anlamda etki edebiliyor. 

Yıldızın dünyaya olan uzaklığındaki değişimler ve yıldızın hareketlilikleri asıl gizemi doğuruyor. Sirius Yıldızı, Kuran içerisinde Şira Yıldızı olarak geçiyor. Yıldızın Rabb'inin de Allah olduğu bilgisinin kuran içerisinde geçmesi nedeniyle yıldız tılsımlı ve kutsal olarak görülebiliyor. Görünür durumdaki en büyük ve parlak yıldız olan Şira Yıldızı, Canis Major Takımyıldızı içerisinde yer alıyor. 

Bu yıldızın en büyük gizemi, aslında tek bir yıldız olmayışı olarak 2005 yılında ortaya çıkartılıyor. Şaşırtıcı öyle değil mi? Sirius Yıldızı, pek çok kişi tarafından tek bir yıldız olarak bilinse de aslında Sirius a ve Sirius b olmak üzere iki farklı yıldızın birleşiminden oluşmaktadır. Sirius b son derece sönük olduğu için 2005 yılına kadar astronomi alanında keşfi sağlanamıyor. 2005 yılında yıldız içerisindeki hareketlilik incelendiğinde, Sirius b fark ediliyor ve bu yıldızın keşfi sağlanıyor. 

Son derece ilginç bir hikayesi ve gizemi olan Sirius’un, çıplak gözle görülebilir derecede büyük bir yıldız olması da onun gizemini destekliyor. 


Sirius Yıldızı’nın Hikayesi

Sirius Yıldızı’nın kütlesel olarak Güneş’ten 2 kat büyük olduğunu biliyor muydunuz? Dünya’ya yakın yıldızlardan biri olarak bilinen Sirius’un hem kütlesel olarak hem de enerjisel olarak Güneş’ten daha büyük olması, araştırmacıların en çok şaşırdıkları konulardan biri oluyor. Sirius yıldızı, 9 bin santigrattı aşan yüzey sıcaklığı sayesinde Güneş’ten 25 kat daha fazla enerji yayıyor.

Yunan Mitolojisine göre yorumlandığında Sirius Yıldızı’nın da bir hikayesi bulunuyor. Büyük Köpek Takımyıldızı içerisinde yer alan alpha yıldız Sirius’un Yunan mitolojisinde bulunan Orion’un iki köpeğinden biri olduğu iddia ediliyor. 

Hint efsanesine göre ise yıldızın hikayesi 4 kardeşin bir yola çıkmasıyla başlıyor. Bu 4 kardeşten ilki iyi bir savaşçı ve komutan, ikincisi usta bir şair, üçüncüsü aşkıyla nam salmış bir aşık, dördüncü ise yalnızca köpeği olan biri olarak ele alınıyor. Cennete doğru giden yolda birinci kardeş bir savaş meydanında, ikinci kardeş bir düğünde, üçüncü kardeş ise güzel bir prensesin kollarında kalarak yolun devamında dördüncü kardeşi yalnız bırakıyor. Bütün kardeşlerini gerisinde bırakan ve köpeği ile cennetin kapısına gelen dördüncü kardeşe cennete köpeği ile giremeyeceği söyleniyor. 

Hikayenin devamında cennete köpeği ile giremeyeceğini öğrenen kardeş, cennete girmeyi reddediyor. Bunun üzerine yolculuğunu cennetten takip eden kişiler 4. kardeşe dönüp,  kardeşlerini geride bırakmayı kabul ettiği hâlde neden köpeğini geride bırakmayıp cennete girmeyi reddettiğini soruyorlar. Bunun üzerine kardeş, diğerlerinin kendi kaderlerini izlediklerini fakat köpeğinin kendisine kalbiyle bağlı olduğu için onunla birlikte kaderi takip ettiğini, onu bırakamayacağını söylüyor. 

Hikayenin sonunda, cennettekiler köpeğin ve kardeşin birbirine olan bağlılığından etkilenerek kardeşi cennete alıyorlar ve köpeği ise bir takımyıldız hâline getirerek gökyüzüne konduruyorlar. Sirius Yıldızı da bu takımyıldızın ve aynı zamanda köpeğin kalbi olarak her daim ışıl ışıl parlıyor.

Bu büyülü hikâye içerisinden, Sirius’un farklı kültürlerde de derin bir anlamı ve önemli bir yeri olduğunu anlamak da mümkün oluyor. 


Sirius Yıldızı’nın Astrolojideki Yeri

Sirius Yıldızı, astroloji içerisinde de bütün bu hikayelerle birlikte önemli bir yere sahip. Gezegenlerin hareketlerinin ve konumlarının yanı sıra yıldızların da astrolojik yorumlamalar ve açıklamalar üzerinde etkili olduğu biliniyor. Bu noktada en önemli yıldızlardan bir tanesi de Sirius olarak öne çıkıyor. 

Büyük Köpek Takımyıldızı’nın en büyük ve parlak yıldızı olan Sirius’un astrolojik anlamda özellikle kader belirleyici bir öneme sahip olduğu astrologlar tarafından söyleniyor. Bir sonraki yıl yaşanacakları ve karma ile ilgili konuları Sirius Yıldızı üzerinden etkilemek ve sonraki yılın bir nevi kaderini çizmek Sirius Yıldızı’nın en önemli etkileri arasında yer alıyor. 

Astrolojide Sirius Yıldızı’nın özellikle karma ve gelecek belirleme, manifest alanlarında etkileri bulunuyor. Popüler bir hâle gelen manifest tekniklerini kullanmak için muazzam bir vakit olarak adlandırılan Sirius’un Güneş’le kavuşumu, yılda bir kez gerçekleşen bir durumdur. Bu süreç dilek dilemek, dua etmek ve manifest yapmak için son derece uygun ve pozitif zamanlardır. Burada dikkat edilmesi gereken asıl nokta dilekleri pozitif şeyler için ve başkasını etkilemeyecek şekilde dilemektir.

Sirius’un kavuşum süreci gibi kadersel ve ilahi etkileri bulunan süreçlerde, bir başkası için kötü dileklerde bulunmak veya kişileri büyük ölçüde etkileyecek niyetler barındırmak, karma etkisi yaratarak sizlere olumsuz şekillerde dönüş yapacaktır. Siz de Sirius’un kavuşumu, astroloji dünyası ve Sirius’un burçlara etkileri gibi konularda uzmanlaşmak için Astroloji Eğitimi’mizi veya Astroloji Eğitmenliği Eğitimi’ni satın alabilirsiniz. Bu sayede alanda yetkinlik sağlamanız mümkün olacaktır. Acele edin ve fırsatı kaçırmayın!


Sirius Yıldızı Güneş’le Kavuşuyor!

Sirius Yıldızı Güneş’le yılda bir kez olmak üzere kavuşum yaşamaktadır. Bu kavuşum, gökyüzünde görülen bazı ilahi ve kadersel durumlar arasında yer almaktadır. Hatta bütün bu kavuşumlar içerisinde en önemlisi Sirius’un Güneş’le kavuşmasıdır dahi denilebilmektedir. 

Güneş ve Sirius kavuşumu sırasında ilahi ve kadersel etkiler bulunduğu söylenmektedir. Bu süreç içerisinde dilenen dilekler, edilen dualar ve yapılan manifestler olumlu şekillerde dönüş alınmasına yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda bir sonraki seneye kadar kişinin kaderinde neler yaşayacağının da bu süreçte yapmış olduğu şeylere bağlı olarak gelişim gösterdiği söylenmektedir. Peki, Güneş ve Sirius kavuşumunda neler yapılmalı?


Sirius ve Güneş Kavuşumunda Neler Yapılmalı?

Bu süreçte yapılması gerekenler ve yapılabilecekler şu şekildedir:

  • • Dileklerde bulunmak.
  • • Dilekleri yazılı veya çizilmiş bir şekilde listelemek ve saklamak.
  • • Manifest teknikleri uygulamak ve çeşitli manifestler uygulamak.
  • Meditasyon Eğitimi’mizi alarak meditasyon yapmak ve ruhunuzu dinlendirmek.

Siz de önerilerimizi dikkate alarak ışık yılı uzaklıkta bulunan Sirius’un mucizelerini hissedebilirsiniz. Kavuşumun bir gün olarak düşünülmemesi gerekir. Öncesi ve sonrası gölge süreç olarak adlandırılan yaklaşık bir ayın da kavuşumun etkilerini gösterdiği zamanlar olarak ele alınması gerekir. Bu süreçte Ho’oponopono Eğitimi’miz de rahatlamanız ve çok daha enerjik, pozitif bir kavuşum süreci geçirmeniz için etkili olabilmektedir. Sizler de eğitimlerimizi alarak Sirius’un Güneş’in kalbi hâline geldiği bu süreci çok daha rahat yönetebilirsiniz. 

Dileklerinizin birer birer gerçekleştiğini düşünün, bu sizi mutlu etmez miydi? Bu mutluluğu yaşayabilmek ve Sirius etkilerini pozitif bir şekilde hissetmek için vermekte olduğumuz eğitimlerimizi alabilirsiniz. Dilek günü olarak kabul gören Sirius Güneş kavuşumunu bu şekilde değerlendirmeniz, bir yıllık süreçte olumlu etkiler almanızı sağlayacaktır. Siz de hemen eğitimlerimizi alın ve bu fırsatları kaçırmayın!


Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.