Satürn Retrosu
 • Hatice Kübra Erdem
 • 0 Yorum
 • 19 Haziran 2023
 • 276

Satürn Retrosu

Gezegenler arasındaki her zaman değişken olan oyunun başka bir günüdür. Ancak Satürn gerilemesi 17 Haziran 2023 Cumartesi günü başlıyor. Gezegenlerin, takılma arzunuzla aynı hizada olduğunu bilmek güzel değil mi?


Gezegenler arasındaki her zaman değişken olan oyunun başka bir günüdür. Ancak Satürn gerilemesi 17 Haziran 2023 Cumartesi günü başlıyor. Gezegenlerin, takılma arzunuzla aynı hizada olduğunu bilmek güzel değil mi?

Bu, üzerinizdeki baskıyı kaldırmanızı sağlayan ve açıksası baskıyı kaldırmanızı gerektiren bir zaman olacak.

Dürüst olalım: Muhteşem hava bizi çağırdığında, kim içeride sıkışıp kalmak ister ki. Hafta içi Pazar gününe eşdeğer bir korkuya kapılmak ister?

Satürn (olgunluk, sorumluluk ve "hayır" kelimesinin gezegenidir). Balık burcuna geriye doğru gidiyor gibi görünüyor (ve Kova burcuna geri dönmüyor). Bu yüzden kendinizin en sert eleştirmeni olmayı bırakın. Kendine bir ara ver dostum, çünkü sen yeterince iyisin.

Bu hikayede:

 • Satürn Haziran 2023'te ne zaman geri hareket edecek?
 • Bekle, bir gezegenin "geriye gitmesi" ne anlama geliyor?
 • Astrolojide Satürn'ün anlamı nedir?
 • 17 Haziran'da Satürn Balık burcunda geri giderse ne olur?

Astroloji öğrenmek ve daha fazlası için Astroloji Eğitimimizi alabilirsiniz.


Satürn Haziran 2023'te ne zaman geri hareket edecek?

Astro-Seek.com'a göre Satürn 17 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 13:27'de geri hareket edecek. Yaz boyunca geriye doğru gidecek. Sonbaharın ortasına kadar 4 Kasım 2023 Cumartesi günü saat 15:03'te bir kez daha direkt olacak. Satürn retrosu ne zaman bitiyor sorusunun cevabı da 4 Kasım olacak.

Satürn'ün geri gitmesi nadir görülen bir durum değildir. Yılda yaklaşık bir kez olur ve tipik olarak yaklaşık 4,5 ay sürer.

İlginç bir şekilde, Satürn politikacıları ve seçilmiş yetkilileri yönetir.


Satürn Retrosu Etkileri

"Geriye dönük" astrolojide sıkça başvurulan bir terimdir, ancak gerçek anlamı nadiren açıklanır. İşin özü şu: Gezegenler Güneş'in yörüngesinde döner. Ancak Kepler'in İkinci Yörünge Hareketi Yasası'nda ifade edildiği gibi, her gezegenin yörünge hızı Güneş'ten olan uzaklıklarına bağlıdır.

Güneş sistemindeki gezegenlerin en yakın yıldızımızdan ne kadar uzakta olduğu konusundaki büyük farklılıklar göz önüne alınmalıdır. Bazen Dünya Güneş'e göre onların yanından geçtiğinde bizim bakış açımızdan diğer gezegenlerin "yön değiştirdiğini" görürüz.(Bkz Yıldız haritası yorumlama)

Yani, fiziksel olarak bu, Dünya'nın Güneş etrafındaki yolumuzda Satürn'ün yörüngesini geçtiğinde, "geriye gidiyor" gibi göründüğü anlamına gelir. (Bunun nasıl göründüğünü görmek için in-the-sky.org'daki yardımcı resimlere bakın.)

Astrolojik olarak, bir gezegen (bizim açımızdan) "normal" yolunda hareket etmiyorsa, bunun bir fırsat olduğuna inanırız. onunla daha derin bir bağlantı veya anlayış oluşturmak ve yeniden tanışmak için ayrıca bir fırsattır.


Satürn'ün astrolojik anlamı nedir?

1781'den önce, gökbilimci William Herschel bir teleskop kullanarak Uranüs'ü ilk keşfettiğinde, Satürn görünen son gezegendi. Ve hala çıplak gözle görülebilen en uzak gezegendir. Bu nedenle, hala sınırlama ve kısıtlamayı temsil eder (ölüm ve sonlar artık Pluto'ya verilirken). Satürn, disiplin ve olgunluk getiren "büyüyen" gezegendir.

Satürn retro, haritanızdaki bir gezegene üçgen olarak da bilinen 120°'lik bir açı yaptığında, o gezegeni sağlamlaştırır ve güçlendirir.

Üzerine geldiğinde (birleşik), 90° açıyla (kare) veya 180° açıyla (zıt açıyla) konumlandığında, sinir bozucudan oldukça korkunça kadar her yerde olabilir.

Satürn ün sizin için aktif olduğunda, sizi uzun vadede büyümeye, olgunlaşmaya ve daha iyi olmaya zorlar. Natal Satürn'ünüz disiplin, sorumluluk ve olgunluk seviyenizle konuşur. Doğru yolu bulmak üzere çalışmalarınıza bu noktayla başlayabilirsiniz.

Daha önce anlatılmış olmak üzere, bu gezegen hükümeti, yapıyı, otoriteyi ve patronlar gibi otorite figürlerini yönetir. Ve aynı zamanda babalar ve baba figürleriyle de bağlantılıdır.


17 Haziran'da Satürn Balık Burcuna Etkisi

Satürn statükoyu korumak ve işleri aynı hizada tutmak istiyor.

Satürn, başarıya can atan Oğlak burcunu ve daha iyi bir dünya yaratmak isteyen Kova Burcu nu yönetir. 

Satürn ile ilgili şeyler etrafında bir gerileme deneyimi yaşayacağız. Bu da kendi disiplinimiz ve iş ahlakımız, kendi otoritemiz, kendi başarılarımız ve başarılarımız hakkındaki duygumuzdur. Ve herhangi bir şey etrafında yeniden çalışmak Demektir.

Yeniden değerlendirmek, yeniden düzenlemek ve yansıtmak anlamına gelir. gelecek hedefler

Satürn geri gittiğinde isyan etmek ve otoriteyi sorgulamak isteriz. Kuruluşa bu haliyle bakıp “Neden böyle olmak zorunda?” diye sorabiliriz. Cesur olursak, belki de kendimizi "Onları nasıl değiştiririm?"

7 Mart 2023'te Satürn Balık burcuna girdi.

Bir gezegen geri gittiğinde, kelimenin tam anlamıyla haritanın daha önce geçtiği bölümlerinin üzerinden geri gider. Ve Plüton'un 11 Haziran 2023'te yaptığı gibi, genellikle bir önceki burca geri döner.

Bir burçtan sonuna kadar geri gitmese bile, bu gezegen hala ruhumuzda titreşiyor ve bize son deneyimlerimizi hatırlatıyor. Bu durumda, bu, salgının çoğunda oturduğu burç olan Kova burcundaki Satürn olacaktır. Ama açık olalım: Sırf Satürn Balık burcunda kalıyor diye pandemiyi yeniden ele almak zorunda değiliz. Satürn Balık burcunun başına dönerken, son birkaç aydır farklı bir bakış açısına sahip olduğumuz bir dönem.


Balık burcundaki Satürn zor bir dönem olabilir

Özellikle de güçlü bir şekilde gerçek ve güvenilir olduğunu hissettiğimiz bir şey artık orada olmadığında ruhsal ihtiyaçlardan bahsedilebilir.

Diğer taraftan da bakabilir ve bunu rüyalar ve fanteziler gibi Balık burcundaki şeyleri meyveye çevirebileceğimiz bir zaman olarak görebiliriz.

Satürn geri hareket ettiğinde, bu rüyalar üzerinde düşünmek için zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Bu süre zarfında ortaya çıkabilecek diğer bazı sorular ve fikirler şunlardır:

Hayatımda sınırları ve sınırları nasıl yürürlüğe koyabilirim?

Yaptığım hobiler ve aktiviteler sağlıklı çıkışlar mı? Bunlardan herhangi biri beni incitiyor mu?

İşimde daha fazla amaç ve gurur bulabilir miyim?

Reiki, meditasyon veya yoga gibi tutarlı bir ruhani uygulamaya başlamam bana yardımcı olur mu?

Daha iyi “hayır” demeyi nasıl öğrenebilirim?

Balık burcunda geri giden Satürn, bazı çarpıcı temalar üzerine düşünmemizi ister; örneğin, hiçbir şey sonsuza kadar sürmeyecekse, kalıcı bir şey yaratmanın ne anlamı var? Ya bunların hiçbiri gerçek değilse? (Simülasyon teorisi, kimse var mı?) Yine de astrolojik enerjiyi yorumlamanın ve kullanmanın birçok yolu var.

İşte size bir astrolog bakış açısıyla tavsiyem: Hayatınızdaki her küçük şeye bu kadar hakim olmayı saplantı haline getirmemeye çalışın. - ve kayıtlara geçsin, buna yaz mevsimiyle eşanlamlı olmalarına rağmen (çoğumuz için bile) tatiller dahildir. 

Sıcak havalarda çalışan kişiler). Her şeyin mükemmel olduğundan emin olmaya odaklanırsanız, tatiller de aynı derecede stresli olabilir. Dinle, bu senin planlarınla ​​kanatlanma ve üzerindeki baskıyı alma şansın. Belki, sadece belki, sonunda her zaman hak ettiğiniz iyi vakit geçirecek ve rahatlatıcı hislere sahip olacaksınız.

Satürn retrosu 2023, 17 Haziran'da 7° Balık burcunda başlıyor ve 4 Kasım'da 0° Balık burcunda sona eriyor.

Satürn, Karmanın Efendisidir. Retrograd hareket, karmanın çözüldüğü bir zamandır. Bu nedenle, Satürn retrosu çift doz karmadır. Geçmişte kötü olduysanız, size ders verecek olaylar meydana gelecektir. Geçmişte iyilik yaptıysanız, yaptığınız iyiliklerin karşılığını alacağınız olaylar olacaktır.


Satürn Retrosu Karma

Satürn retrosu 2023, tamamen iyi karma ile ilgilidir. Harekete geçmek, yeni girişimlere girmek için doğru zamanı ve girişimlerde genel başarı olasılığını belirtmek için şanslı bir sabit yıldızla kavuşur.

Satürn retrosu 2023 hakkında daha fazla ayrıntı, geçiş halindeki Satürn retrosu hakkında bazı genel bilgileri takip eder. Natal Satürn retrosu ile ilgili bilgiler bu yazının sonunda.

Satürn retrosu 2023, 17 Haziran'da 7° Balık burcunda başlıyor ve 4 Kasım'da 0° Balık burcunda sona eriyor.

Satürn, Karmanın Efendisidir. 

Retrograd hareket, karmanın çözüldüğü bir süredir. Bu nedenle, Satürn retrosu çift doz karmadır. Geçmişte kötü olduysanız, size ders verecek olaylar meydana gelecektir. Geçmişte iyilik yaptıysanız, yaptığınız iyiliklerin hazinesi olayları olacaktır.

Satürn retrosu 2023, tamamen iyi karma ile bağlantılı. 

Altmış Jüpiter'dir ve geçidi geçmektedir. 

Yeni yerlere girmek için doğru zamanda ve yolculuklarda genel başarı elde etmek adına kutsanmış bir sabit yıldıza kavuşur.

Satürn retrosu 2023 hakkında daha fazla ayrıntı, geçiş halinde olan Satürn retrosu hakkında bazı genel bilgileri takip eder. Satürn Retrosu doğanlar ve Satürn retrosu oğlak burcu ile ilgili bilgiler başka bir yazımızda olacaktır. Yükselen burcunuza ait ve ilgili konuları, haritalarımızdaki retro etkilerini, retrolar döneminde yer alan retro gezegenler i ayrıca ele alacağız.

24 Ekim 2022 haritanızda retro gezegen hareketlerini bu sene farklı olarak göreceksiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.

Sizlere Öneriyoruz

Bu blog yazısını okuyanlar aşağıdaki eğitimleri tercih ettiler!

 • 5076 Kişi
 • 4 Modül
 • 22 Ders
1672 ₺ yerine 795 ₺
 • 4458 Kişi
 • 1 Modül
 • 8 Ders
224 ₺ yerine 163 ₺
 • 5052 Kişi
 • 2 Modül
 • 11 Ders
224 ₺ yerine 189 ₺