Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kriterleri
  • Mert Aylanç
  • 0 Yorum
  • 14 Ekim 2022
  • 362

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kriterleri

Sağlık Bakanlığı personel kriterleri açıklandı! Peki, sağlık bakanlığı personel alımı kriterleri nelerdir?


Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte bu sektörde çalışmak isteyen pek çok kişinin dikkatleri Sağlık Bakanlığı’na döndü. Bakanlığın, 85 bin yeni çalışma arkadaşı alınacağı açıklamasını yapması sonrasında personel alımına başvurmak ve bu fırsattan faydalanmak isteyen kişiler de belli başlı noktaları araştırmaya başladı. Peki, sağlık bakanlığı personel alımı kriterleri nelerdir?

Bakan Koca tarafından açıklanan personel alımın başvuru tarihleri ve şartları en sık araştırılan konulardan biri hâline geldi. 2022 yılı personel alımı ne zaman, sorusunu sıklıkla soran kişilerin yanı sıra bu alımda başvuruda bulunabilecek kişilerin sahip olması gereken kriterler de sıklıkla tartışılmaya başlandı. 

Bakanlık bünyesine bu yıl 85 bin kadro açılması ile birlikte Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru aramalarının sıklıkla yapılır hâle gelmesi gündem oldu. Bu alanda işe girmek isteyen kişiler de merakla kriterleri araştırmaya girişti.

Sağlık Bakanlığı tarafından alınması planlanan, görülmemiş büyüklükte bir kadro oluşturmak üzere yeni personellerin sahip olması gereken kriterler henüz açıklanmış değil. Bu kriterler ve başvuru tarihleri açıklandığında başvuruda bulunulması mümkün olacak. 

Her poliklinikte tıbbi sekreter alımı yapılmasının planlanması ile birlikte özellikle kişiler bu alanda kendilerini geliştirmeye başladılar bile. Peki, tıbbi sekreter olabilmek için ne yapmak gerekir?


Sağlık Bakanlığı Personel Alımından Faydalanmak İçin Neler Yapmalı?

Sağlık Bakanlığı’nda personel alımından faydalanabilmek için özellikle de tıbbi sekreterlik alanında gelişim sağlamış olmak ve bu alanda çalışabiliyor olmak gerekiyor. Bu alanda çalışan binlerce kişiyi istihdam etmeye yarayacak büyüklükte bir kadro açılıyor. Bakanlık açacağı kadro ile sağlık alanında büyümeye giderek hekimler üzerindeki iş yükünü azaltmayı hedeflemekte.

Polikliniklerde hekimlerin üzerine düşen sekreterlik görevlerinden kurtulmasını sağlayacak olan bu kadro açılma durumu ile birlikte de 85 bin kişi istihdam edilebilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın  son dakika haberi olarak “Gözümüz aydın” diyerek açıkladığı bu durum sayesinde pek çok kişi de harekete geçti. Henüz başvuru tarihleri ile ilgili bir duyuru yapılmamış olsa da bu alanda bakanlığımız bu yıl 85 bin kişinin alınacağını duyurduğu için gözler gelecek herhangi bir açıklamaya çevrilmiş durumda.

“Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı bazı ülkelerin nüfusundan fazla” gibi ifadelere de konuşmasında yer veren Bakan Koca tarafından yapılacak net tarih duyurusu ise merakla beklenmekte. 

Henüz branşların ve alımların yapılacağı tarihler açıklanmamış olsa da pek çok kişi bu sektörde çalışabilmek için kolları sıvamış ve ilgili alanlarda kendilerini geliştirmeye başlamış durumda. Özellikle de tıbbi sekreterlik alanında gelişim göstermek bu alanda çalışabilmek için etkili olabilecek hamleler arasında yer almakta. Tıbbi sekreter olabilmek için tercih edilebilecek iki yol bulunmakta: Bunlardan ilki üniversitelerin ilgili bölümünde okumuş olmak. Bir diğeri ise tıbbi sekreterlik alanında eğitim alarak sertifika edinmiş olmak.

Bu alanda işe girmek istiyor fakat okulunu okumadığını için endişe ediyorsanız, siz de sertifikanız ile tıbbi sekreter olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bizlerden Tıbbi Sekreterlik Eğitimi almak! Eğitiminizi hızlı bir şekilde tamamladıktan sonra siz de tıbbi sekreter olabilirsiniz!


Sağlık Bakanlığı Kaç Personel Alacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca en son açıklamasında sağlık alanında bir kuvvet 85 bin yeni çalışan alımı yapılacağını duyurmuştu. Elde edilmesi planlanan başarılar için görülmemiş büyüklükte alım yapılacak olması, büyük bir heyecanla karşılanmıştı. 

Sağlık Bakanlığı’nda yapılan açıklama sonrasında duyurulara göre alınacak olan personel sayısının bu denli çok olması ve 85 bin kadro açıyor olması hem şaşırtıcı hem de heyecan verici bir nokta olarak öne çıkıyor. 

Sağlık alanında aktif bir şekilde çalışmak ve istihdam edilmek isteyen kişilerin ise yönelmesi gereken belli başlı alanlar bulunuyor. Siz de muhakkak sağlık sektöründe çalışmak istiyorsanız özellikle şu alanlardaki eğitimleri ve sertifikaları edinmeniz büyük önem taşımaktadır:

Bu alanlardaki eğitimlerle meslek sahibi olabilir ve ilerleme kaydedebilirsiniz. Böylece kolaylıkla sağlık sektörü içerisinde kendinize yer edinmeniz mümkün olur. 

Henüz yapılan açıklamada branş ve tarih açıklanmadığı için net bir yorum yapmak mümkün olmasa da sağlık alanında çalışabilmek için siz de muhakkak bu eğitimleri almalısınız! Eğitimleriniz sonunda edindiğiniz sertifikalarını sayesinde kolaylıkla sertifika sahibi olabileceksiniz!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.