Sağlık Alanında Tercih Edilebilecek 5 Meslek
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 21 Ekim 2022
  • 541

Sağlık Alanında Tercih Edilebilecek 5 Meslek

Size üniversite dahi okumaya gerek kalmadan sağlık sektörü içerisinde çalışma imkanınız olduğunu söyleseydik ne düşünürdünüz?


Hiç bitmeyecek ve daima ihtiyaç duyulacak olan sektörlerden bir tanesi de şüphesiz ki sağlık sektörüdür. Bu alanda çalışmak isteyen ve hayaller kuran kişilere rastlamak da cabası. Pek çok kişinin hayali olan sağlık sektöründeki meslekler ise yalnızca popüler olanlarla sınırlı sanılmakta. Peki, size üniversite dahi okumaya gerek kalmadan sağlık sektörü içerisinde çalışma imkanınız olduğunu söyleseydik? Eğitim Kutusu ile bu mümkün!

Sağlık alanındaki meslekler düşünüldüğünde genellikle pek çok kişinin aklına doktorluk, hemşirelik gibi çok popüler hâle gelmiş ve kabul gören meslekler gelmekte. Bu noktada dikkat edilmesi gereken esas nokta ise sağlık alanında tercih edilebilecek olan mesleklerin fazlalığı. Pek kimse bilmese de sizlere üniversite okumadan sağlık sektöründe çalışmanın anahtarını veriyoruz!

Özellikle sağlık alanında çalışma sergilemek isteyen pek çok insana rastlanıyor. Bir durup düşündüğümüzde bunun nedenlerini algılamak da hiç zor değil. Hem her daim ihtiyaç duyulacak hem de her gelişmenin ötesinde daima istihdam imkanı bulunacak sağlık sektörünün bir köşesinden tutunmak, ömür boyu sahip olabileceğiniz etkili bir mesleğe sahip olduğunuz anlamına gelmekte. Tam da bu yüzden sağlık alanında çalışmak isteyen pek çok kişiye rastlanıyor. Sağlık, sağladığı pek çok avantajla da sık tercih edilen alanlar arasında yer alıyor. 

Son derece geniş bir alan olan sağlık sektörü içerisinde özellikle son yıllarda revaçta olan ve daha sık tercih edilmeye başlanmış bazı meslekler de bulunmakta. Özellikle de yurt dışında çalışma imkanı bulunduran bu mesleklere sahip olabilmek için yalnızca sertifika şartı gerektirmesi de son derece önemli bir avantaj olarak öne çıkmakta. Bu duruma şaşıran pek çok insan olsa da evet günümüzde sertifika ile meslek edinmek mümkün. Elbette her meslek değil fakat sertifika ile de sahip olunabilecek belli başlı mesleklere rastlamak mümkün. Peki, nedir bu yalnızca sertifika ile sahip olunabilecek meslekler?


  • Tıbbi Sekreterlik (Hasta Kabul Danışmanlığı)

Son yıllarda revaçta olan ve özellikle de yurt dışına çıkış için sıklıkla tercih edilebilecek olan tıbbi sekreterlik, büyük avantajlara sahip olan bir meslek olarak öne çıkmakta. Pek çok kişinin sırf yurt dışı alımları için dahi bu mesleği tercih ettiği görülebilmekte. Bu mesleğin kolay sahip olunabilir olması, sertifika edinerek mesleğin başına geçmenin mümkün olması ve bu alanda özellikle Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalar doğrultusunda sık sık alımların yapılması sayesinde bu mesleğe yönelimin son derece avantajlı olacağını söylemek mümkün. 


  • Eczane Yardımcılığı

Hepimiz her hasta olduğumuzda eczanelerin kapısını çalarız. Burada çalışan kişilerin mesleklerine nasıl sahip olduğunu hiç düşündünüz mü? Belki doğrudan eczacı olabilmek için sertifika yeterli değil; fakat eczane içerisinde çalışabilmek için sertifika edinmiş olmanız son derece yeterli. Eczane yardımcılığı ile siz de eczaneler içerisinde çalışma imkanı edinecek ve yalnızca sertifikanız ile sahip olduğunuz bu meslekte devamlı istihdam edilme şansını elde edeceksiniz. Üstelik mesleğin sağlık sektörü içerisinde oluşundan da anlaşılacağı gibi hiç bitmeyecek mesleğinize bu sayede erişebileceksiniz. 


  • Diş Hekimi Asistanlığı 

En sık tercih edilen meslekler arasında yer alacağından emin olduğumuz, yalnızca sertifikanız ile sahip olabileceğiniz diş hekimi asistanlığı da son derece avantajlı bir meslektir. Bu mesleğe sahip olduktan sonra sizler de hiç bitmeyecek olan mesleğinizi elinize alabilecek ve sağlık sektörünün önemli parçalarından birinde rol oynayabileceksiniz. Sağlık sektöründe devamlı ihtiyaç duyulan alanlardan bir tanesi de diş hekimliği yardımcılığıdır. Bu alanda çalışma sergilemek isteyen pek kimse olmaması da sizlerin öne geçmenize ve çok daha kolay bir şekilde meslek edinmenize katkı sağlayacak.   • Hasta ve Yaşlı Bakıcılığı

Sık tercih edilen meslek gruplarının başında gelen ve son dönemlerde pek çok kişinin sahip olmaya çalıştığı mesleklerden bir tanesi de hasta ve yaşlı bakıcılığıdır. Elbette ki bu noktada meslek edinebilmek ve sağlık kurumları içerisinde iş hayatına atılabilmek için yapılması gereken en önemli şey sertifika edinmektir. Siz de sertifikanızı edinerek, herhangi bir yükseköğretim koşulu bulunmadan bu mesleğe sahip olabilirsiniz. Bu mesleğe ülkemizde de yurt dışında da ihtiyaç vardır. Bu nedenle de kolaylıkla istihdam edilme şansınız da bu durumla beraber artış gösterecektir. Bu fırsatı kaçırmayın!


  • Doktor Asistanlığı 

Sağlık sektörü deyince herkesin aklına doktorluk gelmektedir. Var olan sağlık meslekleri arasında en çok hayali kurulanı doktorluk olsa da bu bölümün üniversite puanlarının çok yüksek olması, sayısal bir bölüm olması gibi farklı nedenlere bağlı olarak bu bölümü okuyabilen kişiler arasında olmak son derece zorlayıcı olabilmektedir. Bu noktada sizlere doğrudan doktor olmanızı sağlamayacak olsa da doktorların yanında çalışma ve meslek sahibi olma imkanı tanıyacak Doktor Asistanlığı Eğitimi’mizi önerebiliriz. 

Ön lisans, lisans veya lisansüstü gibi herhangi bir seviyede eğitime ihtiyaç duyulmadan, yalnızca sertifika ile edinilebilecek olan bu mesleği edinmek için, siz de durmayın ve ilgili eğitimimizi alın!


Sağlık sektöründe yalnızca sertifikanız ile çalışmanıza imkan tanıyacak olan meslekleri sıraladık. Bu mesleklerin arasından kendinize en uyumlu bulduğunuzu seçerek sizler de iş hayatında öne geçebilir ve hiç bitmeyecek ve devamlı ihtiyaç duyulacak olan bu alandaki mesleğinizi edinebilirsiniz. Bu eğitimlerimizi ayrıca alarak meslek edinebileceğiniz gibi hepsini bir arada alarak avantajlı Sağlık Eğitimleri Paketi’mizden de faydalanabilirsiniz! Böylece çok daha uygun bir fiyata farklı 4 alanda sertifika edinerek birden fazla mesleği kolunuzda bir bilezik gibi taşıyabilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.