Özgeçmişte Parlayacak Sertifikalar
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 13 Ağustos 2022
  • 389

Özgeçmişte Parlayacak Sertifikalar

İş hayatındaki kimliğimiz: özgeçmiş. İşverenlerin bizler hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayan cv'leri hazırlamak özen gerektiriyor.


İş başvurularında kimliğimizi temsil eden belge: özgeçmiş. Kişilerin büyük ölçüde kendilerini tanıtmalarını ve işverenlerin kendileri hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayan özgeçmişleri hazırlamak da büyük bir özen gerektiriyor.

Özgeçmiş hazırlarken öncelikle kişilerin sahip oldukları tecrübeleri ve ilgili yeteneklerini belirleyip eklemesi büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra özgeçmiş hazırlamanın bir diğer önemli noktası da kişisel verileri doğru girmek oluyor. Özgeçmiş hazırlarken önemli etkenlerden bir tanesi de alınan eğitimler kısmı oluyor. 

İşverenlerin dikkatini çeken en önemli noktalardan bir tanesi eğitimler ve yetkinlikler kısmı oluyor. Bir iş başvurusunda bizi diğer adaylardan ayırabilecek tecrübemiz dışında ne var? Tabii ki yetkin olduğumuz alanlar. Belki de alanda bizden daha çok tecrübesi olan kişilerin bile önünüze geçmemizi sağlayabilecek yetkinlikler, özellikle sertifikalar bu nedenle son derece önemli. 


Geleceğin Meslekleri

Meslek seçimi hayat planlaması için büyük bir öneme sahip. Kariyer bakımından da önemi oldukça büyük olan meslek seçiminin doğru bir şekilde planlanmaması halinde maksimum performansa ulaşmak ve iş hayatında mutlak başarıya ulaşmak mümkün olamayabilir. Kariyerini çizmek ve dilediği bir alanda çalışmak isteyen kişilerin öncelikle hiç bitmeyecek ve her daim sürdürebilecekleri meslekleri göz önünde bulundurması gerekir.

Doğru bir kariyer planlaması yapılmadığı takdirde iş hayatında başarılı olmak ve ilerleme kaydetmek oldukça zorlayıcı olacaktır. Aynı zamanda ilerleme kaydedebilmek için öncelikle doğru bir mesleği seçmiş olmak gerekir. Kişinin hem istediği hem de her daim sürdürebileceği bir mesleği seçmesinin önemi oldukça büyüktür. Bunun sebebi iş yaşantımızın bütün hayat düzenimizi kurmakta çok büyük oranlarda etkili olmasıdır.

İşte sizler için derlediğimiz ve hiç bitmeyecek olarak görülen meslekler:

Siz de bu olanlardan birinde çalışarak gelecekteki hiç bitmeyecek mesleğinize sahip olabilirsiniz. Bu sayede kariyer planınızı çizerken maksimum performans sergileyebileceğiniz ve her daim istihdam edilebilen alanlarda meslek sahibi olma imkanına erişebilirsiniz. İş hayatında öne geçmek ve çok daha rahat bir şekilde iş imkanlarına erişmek için durmayın ve siz de eğitim ve sertifikalarla bu mesleklere sahip olun.


Hangi Sertifikalar Özgeçmişi Daha Donanımlı Hâle Getirir?

Özgeçmişine sertifika eklemek isteyen insanların akıllarında en çok gelen sorulardan bir tanesi de hangi sertifikalarının özgeçmişlerine faydası olacağıdır. İş başvurusunda bulunulduğunda kurum tarafından dikkat çekecek ve aynı zamanda özgeçmişin her daim çok daha parlak bir hale gelmesine yardımcı olacak belli başlı sertifika programları bulunur. Bu sertifika programlarının başlıca olanları her iş kolunda kullanılabilecek olanlardır. Örneğin; her iş yerinde iletişim mecburidir. Bu noktada İletişim Eğitimi sertifikası almış olan kişilerin her alanda ve özellikle de insan kaynakları alanında ilerleme kaydetmesi mümkündür.

Özgeçmişi nitelikli hâle getirebilecek bir diğer eğitim ise Diksiyon Eğitimi'dir. Bu eğitim sonucunda alınan sertifika ile birlikte konuşma ve hitabet noktasında yeterliliğe eriştiğinizi kanıtlamanız mümkün olur. Bu sayede işverenlerin dikkatini çekebilir ve iş başvurularında öne geçebilirsiniz.


Özgeçmiş Nasıl Oluşturulur?

İş başvurularını istenen ve etkili olabilmesi adına özenli bir şekilde oluşturulması gereken özgeçmişin nasıl oluşturulacağı pek çok kişinin kafasında soru işareti oluşturabilir. İnternette en sık aranan konulardan bir tanesi olan CV hazırlama konusunu da bu nedenle değerlendirmemiz gerekebilir.

Etkili bir özgeçmiş oluşturabilmek ve doğru bilgileri derleyerek özgeçmişi kuvvetli hale getirebilmek için öncelikle temel bir özgeçmişin nasıl oluşturulacağını bilmeniz beklenir. Özgeçmiş oluşturmak için öncelikle kişisel verileri ve önceki tecrübeleri düzgün bir şekilde derlemek ve sıralamak gerekir. Daha sonrasında özgeçmiş oluşturmak isteyen kişilerin ister kendilerinin manuel olarak ister de internetteki aracı web sitelerinden faydalanarak etkileyici CV oluşturmaları mümkün olmaktadır.

Etkileyici bir CV oluşturabilmek için kullanılabilecek web sitelerini merak eden kişileri CV Hazırlama bloğumuzu okuması da etkili olabilir. Bu blog içerisinde hangi sitelerin nasıl kullanılacağına dair bütün bilgiler verilmektedir. Siz de etkileyici bir CV oluşturabilmek için bloğumuzu okuyabilir ve ilgili bilgilere sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Linkedin üzerinden özgeçmiş oluşturmak ve bu profile sertifika eklemek için de Linkedin Sertifika Ekleme bloğumuza göz atabilirsiniz. 


Sertifikaların Özgeçmişe Etkisi

Sertifikalarını özgeçmişe büyük bir etkisi bulunur. Özellikle işverenlerin günümüzde eğitim ve tecrübenin yanı sıra ekstra kabiliyetleri de test ettiği görülmektedir. Kişilerin detaylı analizleri yapılırken ve işe uygunlukları sorgulanırken sahip oldukları belli başlı sertifikalar özellikle öne çıkmalarına yardımcı olabilir.

Her özgeçmişte bulunması gereken ve işverenleri etkileyebilecek belli başlı sertifikalar bulunur. Bu sertifikaların başlıca olanları Microsoft Office programları üzerine olanlardır. Bu noktada sizler için özel Hazırlamış olduğumuz Office programları ile ilgili bilgilendirmeleri içeren eğitimlerimizi önerebiliriz. İşe alımınız noktasında özgeçmişinizde parlayabilecek eğitimlerden İleri Excel Eğitimi veya Word Eğitimi önerimiz olacaktır.

Kişiler yeterince tecrübeli olsalar bile belli başlı alanlarda yetkinliklerini göstermedikleri takdirde iş başvurularında geri sıralara düşmeleri mümkündür. Özellikle kişilerin kendilerini ifade noktasında belli bir kanıtları olmaları özgeçmişlerinin parlamasını ve başvurularda öne çıkmalarını sağlayabilir. Bu nedenle Diksiyon Eğitimimizi almak size büyük katkı sağlayacaktır. Kendimizi nasıl etkili bir şekilde ifade edebiliriz, sorusunun cevabı olan Diksiyon Eğitimimiz, sizleri iş başvurularında 1-0 öne taşıyarak işverenlerin dikkatini çekmenizi mümkün kılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.