Oğlak Dolunayı
 • Mert Aylanç
 • 0 Yorum
 • 12 Temmuz 2022
 • 1218

Oğlak Dolunayı

Astroloji severlerin gündeminde Oğlak Dolunayı yer alıyor. Pek çok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen Oğlak Dolunayı nedir?


Astroloji severlerin gündeminde Oğlak Dolunayı yer alıyor. Pek çok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen Oğlak Dolunayı nedir?

Yılın belirli zamanlarda Ay'ın evrelerine bağlı olarak burçlarla etkileşime girdiği görülebiliyor. Astroloji severler bu gök olaylarını takip ederek burçlar üzerindeki etkiler hakkında yorumlar gerçekleştirebiliyor. Bu nedenle Ay'ın şekillerini, gökte gerçekleşen astronomik olayları ve daha farklı pek çok detaya bağlı olarak astrolojide şekillenmeler olduğu görülebiliyor. 

Astrolojinin gezegenlere bağlı bir dal olduğu bilindiği için herhangi bir göksel olayın burçlar üzerine etkileri de oldukça büyük oluyor. Bu nedenle gökyüzü ve gezegen hareketleri astroloji incelemesi gerçekleştiren kişiler tarafından sıkı bir şekilde takip ediliyor. En son gerçekleşmesi beklenen Oğlak Dolunayı da bu gök olayları arasında yer alıyor. Pek çok kişi Oğlak Dolunayı’nın burçlara hangi yönlerden etki edeceği ve nasıl bir etki bırakacağı hakkında araştırma gerçekleştiriyor.

Oğlak Dolunayı’nın burçlar üzerinde pek çok etkisi olacağı söyleniyor. Özellikle yakın çevre ve aşk hayatımıza etki etmesini beklenen bu dolunayda yükselen burçların önemi de büyük oluyor. Genellikle etkileri yükselen burç üzerinden alacağımız hakkında yorumlamalar gerçekleştiriliyor.


Oğlak Dolunayı Etkileri

Oğlak Dolunayı’nın farkı pek çok etkisi olması bekleniyor. Bu etkilerin başında aşk hayatı yer alıyor. Savaşçı etkileri olması beklenen bu dolunayda özellikle yükselen burçlara bağlı olarak etkileri incelemek gerekiyor. 

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sonrasında eskinin tamamen yıkılacağı ve yeninin yapılanacağı söyleniyor. Bu dolunay sırasında kemik rahatsızlıklarına, dişlerle alakalı rahatsızlıklara, iskelet sistemine, eklemlere ve çeşitli ortopedik sorunlara dikkat edilmesi gerekiyor. Kişilerin öz bakımlarını ve sağlıklarını aksatmamaları bu dolunay sürecinde astrologlar tarafından öneriliyor. 

Oğlak burcunun yönetici gezegeninin Satürn olduğu biliniyor. Satürn; tedbirli olmayı, kısıtlamaları, kuralları ve sorumluluk duygusunu yansıttığı için bu burçta gerçekleşecek dolunayda bu konulardan sınanabileceğimizi söyleniyor. Dolunay sırasında güçlü durmak büyük önem arz ediyor. Belli başlı şeylerin bedelini ödediğimiz veya belli başlı sıkıntılarla boğuştuğumuz bir sürecin bizi beklediği de astrologlar tarafından ekleniyor.

Oğlak Dolunayı’nın oldukça radikal etkileri olması bekleniyor. Pek çok kişinin hayatının dönüm noktası diyebileceği radikal kararları alacağı ve bu kararlara sıkı bir şekilde bağlanarak sorumluluk duygusuyla hareket edeceği yine astrologlar tarafından getirilen yorumlar arasında yer alıyor.

Dolunayın disiplin ve çalışkanlığı temsil eden oğlak burcunda gerçekleşiyor olması sebebiyle bu dolunayın asıl kariyer noktasında etkili olacağı söyleniyor. Dolunayı asıl zorlu yapanın hem Plüton hem de Merkür etkisi alması olacağı söyleniyor. Plüton kariyer ve toplumsal statüyü değişim noktasında etkileyerek Satürn’le doğru bir açıya giriyor. Bunun yanı sıra Merkür'de istenmeyen sözcüklerin ortaya dökülmesi ile ilgili astrologların kişileri uyardığı bir etki olarak öne çıkıyor. Bu dolunay sırasında gizli kalmış her şeyin de ortaya çıkacağı yine getirilen yorumlar arasında yer alıyor.


Haritada Dolunay Nasıl Etki Eder?

Harita içerisinde dolunayın hangi konularla ilgili, nasıl etkili olacağı ise merak ediliyor. Özellikle yükselen burçları incelemek ve bu burçlar doğrultusunda neler olabileceği hakkında fikir sahibi olmak mümkün oluyor. İşte dolunayın burçlar üzerindeki etkileri:

 • • Yükselen Koç Burçları: Koç burçlarının özellikle belirsizlik yaşadıkları bazı konular ile ilgili olarak netleşme yaşayacağı bir dolunay olacağı söyleniyor. Askıda kalmış ve kararsızlık oluşturan bütün her şeyin sonuca bağlanması sebebiyle yükselen koç burçlarını bu dolunayda bir rahatlama süreci bekliyor. Bunun yanı sıra astrologlar koç burçlarını birikim yapma yönünde de teşvik etmek gerektiğini söylüyor. Yükselen koç burçlarının ailesi ile olan ilişki düzeyinde ise daha özverili olması bekleniyor.
 • • Yükselen Boğa Burçları: Özellikle yükselen boğaların yurt dışı seyahatleri hakkında haber alabileceği veya belli başlı sonuçlanmalar yaşayabileceği bir sürece girecekleri yorumu getiriliyor. Yükselen boğa burçlarının maddi kazanç elde edilmesinde korumacı veya devamını sağlayabilecek bir şekilde ilerleme kaydetmeleri gerektiği söyleniyor.
 • • Yükselen İkizler Burçları: Özellikle yükselen ikizlerin parasal anlamda kayıp yaşamaya yatkın oldukları bir süreçten geçmeleri bekleniyor. Nafaka veya miras ile ilgili konular gündemde ise bu konularda terslikler yaşanması da mümkün gözüküyor. Yükselen ikizler burcunun dolunay sürecinde maddi anlamda büyük adımlar atmaması öneriliyor.
 • • Yükselen Yengeç Burçları: Dolunayın şanslı burçlarından birisi de yükselen yengeçler olarak görülüyor. Sürpriz gelişmelerle birlikte ani evlilik teklifleri ya da ilişki içerisindeki dinamiklerin değişimi gibi olumlu yönde etkiler almaları bekleniyor. Astrologlar yükselen yengeçleri maddi açıdan risk almamak konusunda uyarıyor. Bunun yanı sıra ev, arsa gibi yatırımlar konusunda yükselen yengeçler için doğru bir süreç olduğu da ekleniyor.
 • • Yükselen Aslan Burçları: Özellikle sağlık noktasında belli başlı zorlanmaların yaşanabileceği söyleniyor. Hareketli ve yorucu bir gündem içerisinde olan yükselen aslanlar kendilerini ifade edemedikleri her noktada bir yüzleşme süreci içerisine giriş yapıyor. Astrologlar yükselen aslanları günlük planlamalar konusunda daha özverili olmaları noktasında da uyarıyor.
 • • Yükselen Başak Burçları: Dolunayın şanslı burçlarından bir tanesi yükselen başaklar oluyor. Aşk ve hobiler noktasında gelişim sürecine girileceği ve çocuk sahibi olmak isteyenlerin bu süreçte sevinebileceği astrologlar tarafından ifade ediliyor. Çocuğu olanların ise eğitim ve gelecek konusunda stres yapabileceği söyleniyor.
 • • Yükselen Terazi Burçları: Yükselen terazi burçları için dolunay süreci iyi bir yatırım dönemi olarak değerlendiriliyor. Erkek figürü ile ilgili sorunlu bir dönemden geçirebilecek olan yükselen terazi burçlarının sabırlı olması gerekiyor. Özellikle astrologlar yükselen terazileri iç huzura önem vermeleri noktasında uyarıyor. Sosyal aktiviteleri bir süre kısıtlamak ve kendi iç dünyasına dönmek yükselen teraziler için iyi olabilecek tutumlar arasında ele alınıyor. 
 • • Yükselen Akrep Burçları: Gergin tavırlarla çevrili uyarı alabilecek olan yükselen akreplerin büyük bir değişim sürecine gireceği söyleniyor. Özellikle ikili ilişkiler konusunda yükselen akreplerin çok daha sakin ve sabırlı hareket etmesi gerekiyor. Proje bazlı çalışma gerçekleştiren yükselen akreplerin bu dönemde yeni imzalar atabileceği de astrologlar tarafından söyleniyor. Aynı zamanda yurt dışı ile ilgili bağlantıları olan yükselen akreplerin ise belli başlı gelişmeler yaşayabileceği astrologlar tarafından ekleniyor.
 • • Yükselen Yay Burçları: Özellikle borç tahsilatı, borç yapılandırması ve kredi çekmekle ilgili yükselen yayların gündemlerinin son derece yoğun olması bekleniyor. Gelmesi beklenen para ile ilgili belli başlı sorunların çıkabileceğini astrologlar tarafından ekleniyor. Yükselen yayların adımlarının net ve sağlam bir şekilde atması bu dönemde önem arz ediyor. Aynı zamanda İlahi adalet temasının da bu burç grubu için işleyeceği yorumu getiriliyor. Astrologlar dolunay sürecinde aynı zamanda yükselen yay burçlarını eski partnerlerini geri dönüşlerine dair uyarıyor. 
 • • Yükselen Oğlak Burçları: İkili ilişkilerde tamam mı yoksa devam mı denilen bir sürece girmeleri bekleniyor. Ayrıca yükselen oğlakları maddi anlamda bir toparlanma süreci bekliyor. Dış görünüş olarak da bu burç grubunda bazı değişiklikler görülmesi bekleniyor. 
 • • Yükselen Kova Burçları: Dolunayın talihli burçlarından birisi yükselen kovalar olarak görülüyor. Özellikle iş başvurusu ve girişimler noktasında kovaların şanslı olması bekleniyor. Geçmişten gelen travmalara ve kaygılara karşı yükselen kovaların dikkatli olması gerekiyor. Kaygılarını kontrol altına alanların bu dönemde şans elde etmesi mümkün oluyor.
 • • Yükselen Balık Burçları: Belli başlı sonlanmalar yaşanması söz konusu olabilir. Yükselen balıkların bu süreçte çevresindeki adet çürük elmaları eleyeceği yorumu astrologlar tarafından getiriliyor. Belli başlı kırgınlıklar ve üzüntüler yaşanabilecekmiş gibi görünüyor ama mutlaka uzun vadede risk alan balıkların ödüllendirileceği de söyleniyor. 


Dolunay Yorumları Neye Göre Yapılır?

Dolunayın yorumları yükselen burçlara göre yapılmaktadır. Yükselen burcun almış olduğu açılara ve etkilere bağlı olarak kişisel yorumlamalar gerçekleştirmek mümkün oluyor. Bu nedenle oğlak dolunayında nasıl bir etki alacağını merak eden kişilerin yükselen burçlarına yapılmakta olan öngörüleri takip etmesi gerekiyor.


Oğlak Dolunayı Ne Zaman?

Oğlak Dolunayı'nın 13 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bu dolunayın öncesindeki ve sonrasındaki birer hafta büyük önem arz ediyor. Çünkü bu süreçlerde de dolunay etkileri devam edecek. Özellikle kariyer noktasına bir kırılma süreci olarak görülen bu süreçte radikal kararlar alınması bekleniyor. Buradaki kararların gelecek adımları da gözeterek gerçekleştirilmesi öneriliyor. Uzun vadede yarar sağlayabilmesi için risk faktörlerinden genellikle kaçınmak öneriliyor.

Siz de astronomik etkilere bağlı olarak astrolojik öngörülerde bulunabilmek ve daha fazla detaya hakim olarak haritanız doğrultusunda net bir tanımlama yapabilmek istiyorsanız, Astroloji Eğitimi’mizi alabilirsiniz! Bu eğitim sayesinde sizler de kolaylıkla astroloji alanında gelişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra astroloji eğitmenliği yapabilmek için ise sizlere özel hazırlanmış olan Astroloji Eğitmenliği Eğitimi’mizi almanız mümkün. Fırsatları kaçırmayın!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.