NLP Nedir? NLP Nasıl Uygulanır?
  • Eğitim Kutusu
  • 0 Yorum
  • 21 Mayıs 2022
  • 3546

NLP Nedir? NLP Nasıl Uygulanır?

Kısacası NLP, rastgele olayların arkasındaki dinamikleri uygulayan ve inceleyen bilimdir.


NLP nedir sorusunu cevaplandıralım. 1970 li yıllarda dilbilimci Richard Bandler ve matematikçi John Grinder tarafından geliştirilmiş olan NLP, Amerika'da algı, düşünce ve davranış süreçlerinin otomatik olarak geliştiğini ve üzerinde düşünmeden yürütülmesini amaçlayan araştırmalar sonucunda geliştirilen davranışsal bir harekettir. Kısacası NLP, rastgele olayların arkasındaki dinamikleri uygulayan ve inceleyen bilimdir. Bu olayların kişinin seçimine göre bilinçli olarak programlanmasıdır.

NLP açılımı (Neuro Linguistic Programming) ülkemizde Nöral Dil Programlama olarak adlandırılmaktadır. Zihin kontrol yöntemi olarak bilinen tüm sorunların üstesinden gelebilen bir uygulamadır. Kişisel beceri ve yetenekleri ortaya çıkarmak ve güçlendirmek için kullanılan NLP, algı, duygu, düşünce ve davranış süreçlerini yapıcı bir şekilde geliştirmek için kullanılan bir dizi yöntemi içerir. 

NLP, hemen uygulanabilen çok etkili teknikleri içeren çok basit bir programlama yöntemidir. Bu teknikler sibernetik, psikoloji, filoloji ve nöroloji gibi bilimlerin ışığında geliştirilmiştir. Ayrıca eğitim, sağlık, aile, yönetim, satış ve spor bilimlerinde de bu teknikler başarı ile kullanılmaktadır.

NLP'nin altyapısını, insanların çevrelerine ilişkin algıları ve tepkileri, iletişim kalıpları ve davranış kalıpları üzerine yapılan araştırmalar oluşturur. Bu araştırma sonucunda elde edilen ve geliştirilen teknik ve yöntemler, insanların iletişimini geliştirmek için kullanıldığı gibi, çözüm ve hedef bulma sürecinde de başarıyla kullanılmaktadır.


NLP Eğitimi Nedir?

NLP Eğitimi nedir şimdi de bu soruyu cevaplandıralım. NLP Eğitimi, NLP uzmanı olmak isteyen katılımcıları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda eğitimi tamamlayan katılımcıları sertifikalandırarak uzmanlıklarını belgelendirmektedir.

NLP Eğitimi’ni tamamlayan katılımcılar; dilerlerse eğitim verebilmekte, dilerlerse danışan alabilmektedirler. Eğitim Kutusu olarak alanında uzman eğitmen ile size en yeni ve en güncel NLP Eğitimi’ni hazırladık. Eğitim sonunda üniversite onaylı, e devlet görünür ve uluslararası akredite sertifika vermekteyiz.


NLP Eğitimi Ne İşe Yarar?

NLP Eğitimi ne işe yarar şimdi de hep birlikte bu soruyu cevaplandıralım. NLP Eğitimi sizi NLP noktasında uzman yapacaktır. Böylece danışan alabilecek veya NLP üzerine siz de eğitim verebileceksiniz. Diğer taraftan NLP ile kendi yaşamınızı da düzenleyebileceksiniz.

NLP; algı, düşünce ve davranış üzerine çalışmalar yapmaktadır. Bilinci temizleyerek düşünce sisteminizi düzenlemektedir. Bireyin duygu düşünce ve davranışlardan doğan sorunların önüne geçmektedir. Siz de bu program ile NLP nin faydaları ve yardımlarından yararlanacaksınız. 

NLP tekniklerinin doğru kullanılması bireyi oldukça geliştirmektedir. NLP, sinir sistemimizin üzerinde etki göstererek iş hayatı ve sosyal hayatta iletişim kurma becerilerimizi geliştirmektedir. Bu da kişisel gelişim açısından mükemmel bir seviyedir.

NLP, insanların görme işitme duyma koklama gibi duyularını perdeleyen engelleyicilerden biriyi arındırmayı amaçlar. Söz konusu arınma beraberinde algı değişiklikleri gerçekleştirmek için geliştirilmiştir. 

1970 li yılların başında geliştirilen NLP, hala geçerliliğini korumaktadır. Uzmanların bazıları NLP çalışmalarını bilimsel çalışma olarak ifade eder. Bazı uzmanlar ise NLP çalışmalarını kişisel gelişim olarak kabul eder.


NLP Eğitimi Nasıl Alınır?

NLP Eğitimi nasıl alınır sorusunu cevaplandıralım. Öncelikle eğitimi satın almak için web sitemize üye olmanız gerekmektedir. 

Web sitemize üye olduktan sonra NLP Eğitimi sayfasına gidebilirsiniz. Eğitim sayfasında sepete ekle işlemi yapmanız gerekmektedir. Ardından sepetinize giderek eğitimi satın alabilirsiniz.

Satın alma işleminiz gerçekleştikten sonra eğitim panelinize NLP Eğitimi gelecektir. Videoları izlemeye başlayabilirsiniz. Bu noktada belirtmemiz gereken önemli bir husus, müfredat gereği videoları atlayamaz ya da ileri saramazsınız.

NLP Eğitimi’nin yanında sizlere önereceğimiz diğer eğitimler aşağıdaki gibidir.

Biraz da uzaktan eğitim sisteminin yararlarından bahsetmekte fayda vardır. Uzaktan eğitimin en büyük faydası katılımcılarına kendi zaman yönetimlerini kendilerinin yapmalarına müsaade etmektedir. Eğitiminize istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. 

İstediğiniz aralıklarda devam edebilirsiniz. İstediğiniz zaman bırakabilir, daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Online eğitime ne zaman kendinizi hazır hissederseniz o zaman katılabilirsiniz. Sahip olduğunuz eğitime ait materyaller ömür boyu sizin olacaktır. Onları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bunun yanında eğitim bitirme sınavına da istediğiniz zaman girebilirsiniz.

Bunun yanında unuttuğunuz bir bilgi olduğunda, dilediğiniz gibi eğitimi ve bilgilerinizi tekrar edebilirsiniz. Ayrıca, sınıf içi eğitimlerin yeme-içme ve yol gibi masraflarından da kurtulmuş olursunuz. Kendi konfor alanınızda, istediğiniz yerde ve zamanda eğitiminize devam edebilirsiniz.


NLP Eğitimi Sertifikası

NLP Eğitimi sertifikası eğitim bitirdiğinizde sahip olacağınız belgelendirmedir. NLP Eğitimi’ni tamamladığınızda bir NLP Uzmanı olacaksınız. Sertifikanız ise sizin uzmanlığınızı belgelendirecektir. Böylece danışan alırken, eğitim verirken, seminer düzenlerken, kurumların aktivitelerine katılırken sertifikanız en büyük referansınız olacaktır.

Eğitim Kutusu olarak katılımcılılarımıza; üniversite onaylı, e devlet görünür, uluslararası akredite sertifikalar vermekteyiz. Böylece belgelendirmeniz resmi hale gelecek ve sizi bir adım öne çıkaracaktır.


NLP Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

NLP Eğitimi sertifikası nasıl alınır son olarak bu soruyu cevaplandıralım. Eğitim Kutusu web sitesine üye olduktan sonra NLP Eğitimi sayfasından eğitimi sepetinize eklemeniz ve sepetinizdeki ürünü/ürünleri satın alma işlemlerini yapmanız gerekecektir. Ardından NLP Eğitimi öğrenci portalına düşecektir.

Videoları tek tek izleyerek tamamladığınızda karşınıza eğitim bitirme sınavı çıkacaktır. Artık sertifika sahibi olabilmek için önünüzde tek bir adım kalmış olacak. Eğitim bitirme sertifikasından başarıyla geçerek sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.

Eğer eğitim bitirme sınavında başarısız olursanız sınavı 2 kere daha tekrar etme hakkına sahipsiniz. 3 denemede de başarısız olursanız eğitimi tekrarlamanız gerekecektir. Eğitimi tekrarladığınızda herhangi bir ücret ödemezsiniz. Çünkü eğitimi satın aldığınızdan itibaren eğitim artık ömür boyu size ait olacağı için istediğiniz zaman ve istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. 

Eğitimi tekrar ettikten sonra yine sınava 3 kere daha katılama hakkınız olacaktır. Sınavlara istediğiniz anda girme hakkına sahip olduğunuzu unutmayınız. Sınav yönetmeliğimizde herhangi bir zaman aralığı bulunmamaktadır.

Sınavınızı başarıyla tamamladıktan sonra dilerseniz online sertifikanızı cihazınıza indirebilirsiniz. Basılı sertifika için talepte bulunmanız gerekecektir. Basılı sertifika için talepte bulunduktan sonra sertifikanız kayıt olurken belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile gönderilecektir. Bu noktada kayıt olurken doğru adres vermeniz çok önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.