MSÜ Sonuç Sorgulama Ekranı Açıldı!
  • Demir Aylanç
  • 0 Yorum
  • 28 Nisan 2023
  • 291

MSÜ Sonuç Sorgulama Ekranı Açıldı!

Büyük bir heyecanla beklenen MSÜ sınav sonuçları nihayet açıklandı!


Büyük bir heyecanla beklenen MSÜ sınav sonuçları nihayet açıklandı! Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler sonuç sorgulama ekranına nereden erişim sağlayacağını araştırmaya başladı. İşte sınav sonuç sorgulama ekranı…

Milli Savunma Üniversitesi sınavı, her yıl tekrarlanan ve milyonlarca insanın katılım sağladığı bir sınav. Bu sınava girmiş olan 2023 MSÜ öğrencileri, sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasını merakla bekliyordu. Meraklı bekleyiş nihayet sona erdi! Sınav sonuçları 27 Nisan 2023 tarihinde açıklanarak adayları beklemedikleri anda yakaladı.

Adayların MSÜ sınav sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulaması gerekiyor…


Sınav Sonuçları Nereden Sorgulanır?

Sınav sonucunu öğrenmek isteyen kişilerin yapması gereken en önemli şey sınav sonuç sorgulama sistemine girmek. Peki, MSÜ sınav sonuçları nereden sorgulanıyor?

Sınav sonuçları ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile https://sonuc.osym.gov.tr adresinden görüntülenmeye açıldı. Sınava giren kişilerin aday şifreleri ve TC kimlik numaraları ile bu adresten sonuçları görmeleri mümkün olacak.

Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 2 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilmişti. Bu sınavın değerlendirmelerinin tamamlandığını açıklayan ÖSYM sonuçları aday görüntülemesine açtı. Milyonlarca öğrenci sınav sonuçlarını öğrenmek için sisteme akın etti. ÖSYM’nin bu açıklaması sonrası beklenen bir diğer açıklama ise tercih ve kayıt süreçlerine ilişkin açıklamalar oldu. ÖSYM ise bu konuda henüz net bir açıklamada bulunmadı.


MSÜ Sınav Sonuçları Nerelerde Geçerli Olur?

MSÜ sınavı; Kara, Hava Harp, Deniz Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları’nda okumak isteyen adaylar için her sene gerçekleştiriliyor. Bu sınava katılan ve hedefledikleri sonucu alan adayların askeri alanda gitmek istedikleri okula gidebilmesi mümkün oluyor. 

Adaylar bir yandan ÖSYM’nin tercih ve kayıt sürecine ilişkin açıklamalarını da takip ediyor. Bu konuda henüz net bir açıklama yapılmamış olması dikkat çekiyor. MSÜ sınav sonuçlarını öğrenen adayların yeni gündemi ise kayıt süreçleri…


MSÜ Nedir?

Milli Savunma Üniversitesi için her sene tekrarlanan bu sınava bu sene de 77 ilden katılım sağlandı. Peki, MSÜ nedir? 

Askeri alanda okumak ve askeri eğitim almak isteyen kişilerin katılabileceği bu sınav, Milli Savunma Üniversitesi tarafından yapılıyor. Bu sınavın sonucuna bağlı olarak hava harp, kara, deniz alanında okullarda okuma imkanı ediniliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.