Manifesting Ne İşe Yarar?
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 22 Kasım 2022
  • 575

Manifesting Ne İşe Yarar?

Eskilerin başkaldırı niteliğinde kullanmış olduğu bu kelime grubunun günümüzde spiritüel bir kavramı yansıtmak amacıyla kullanılmaktadır.


Son dönemlerin en sık duyulan kavramlarından bir tanesidir manifest. Eskilerin başkaldırı niteliğinde kullanmış olduğu bu kelime grubunun günümüzde spiritüel bir kavramı yansıtmak amacıyla kullanılmaktadır. 

Manifest, özellikle de ruhani olarak gelişim göstermek isteyen kişilerin kullanmış oldukları bir kavramdır. Günümüzde kendisini psikolojik ve mental olarak güçlendirmek isteyen kişilerin meditatif pek çok aktiviteye ve çalışmaya yöneldiği görülebilmektedir. Bu çalışmalar sayesinde kişilerin kendilerini çok daha gelişkin bir şekilde ifade etmeleri, hayat enerjilerini yükselterek kendilerini daha enerjik ve mutlu hissetmeleri mümkün olmaktadır. 

Manifest, özellikle de yaşam enerjisini yükseltmek isteyen kişilerce sık sık kullanılmakta olan bir yöntemdir. Kişilerin yaşam enerjilerini yükseltmek ve evrenden istediklerini almak amacı ile manifest tekniklerini uyguladıkları görülüyor. 

Manifest, günümüzde özellikle de meditatif yöntemleri uygularken etkili olabiliyor. Bu nedenle de meditasyon, yoga gibi aktivitelerle birlikte bu çalışmaların sürdürüldüğü görülüyor. Manifest, günümüzde en sık kullanılan ve tercih edilen çalışma yöntemlerinden biri olarak görülüyor. 

“Evrenden bir şeyi iste, evren sana çok daha iyisini verir” gibi bir felsefeyi daha önce duymuş muydunuz? İşte bu felsefe manifest felsefesi ile örtüşmektedir. 

Manifest, hayat enerjimizi artırmaya ve evrenden istediğimiz şeyleri alabilmemizi sağlamaya yardımcı olmaktadır. Bu noktada hayatımızı düzene koymak ve daha etkili bir şekilde yürütmek için manifestin olumlu etkilerini gözlemleyebilmemiz mümkün olmaktadır. 


Manifest Neden Kullanılır?

Günümüzde özellikle de ruhani frekansını artırmak isteyen ve sürekli olarak hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen kişilerin çekim yasasından faydalanarak ilerleme kaydetmesi mümkün olmaktadır. Manifesting, hayattaki dileklerinizin gerçekleşmesine yardımcı olur. Bu yöntem sayesinde dilediğimiz düşünceyi hayatımıza çekebiliriz. Manifesting yaparken bunu daha etkili bir hale getirebilmek için yapılabilecek belli başlı adımlar da bulunmaktadır. 

Sahip olduğunuz şeylerin çok daha iyisini elde edebilmek adına olmasını istediğiniz şeyleri yüksek sesle söylemeniz, çekim yasası noktasında daha etkili ilerlemenizi sağlayacaktır. Hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürme noktasında mümkün olduğunca tek tek isteklerinizi dile getirmeniz gerekmektedir. 

Manifest, istekleri gerçeğe dönüştürmek amaçları ile kullanılmaktadır. Bu kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise manifest kodlarıdır. Sahip olmanız gerektiğini düşündüğünüz, sahip olmak istediğiniz şeyler için “hak ettiğime inanıyorum”, “istedim ve çoktan benim oldu” gibi kodlamalar ve bazı kalıp cümleler kullanarak da olayı daha etkili bir hâle getirebilirsiniz. 


Manifest Neden Günümüzde Popüler Hale Geldi?

Manifesting günümüzde son derece popüler bir enerji yönetim sistemidir. Aynı zamanda bu enerji sisteminin son dönemlerde sık sık tercih edilmeye başlandığını görebilmek mümkündür. Pek çok kişi bu enerji sisteminin günümüzde neden popüler bir hâle gelmeye başladığını araştırmakta. 

Özellikle spiritüel gelişim göstermek ve çalışmalar sergilemek gibi pek çok çalışma yönteminin günümüzde yaygınlaşması, haliyle manifest yönteminin de yaygınlaşmasını sağlamıştır. Bununla birlikte en çok merak edilen konulardan bir tanesi de manifesting nasıl yapılır, sorusunun cevabıdır. 

Manifestin nasıl yapıldığı konusuna gelince bunun farklı yöntemlerinin bulunduğu görülüyor. Yazılı, sesli veya düşünsel olarak yapılabilen manifestin etkili olabilmesi için kişinin doğru bir şekilde kendini ifade etmesi gerekli görülüyor. Manifestte, istekler evrene ve enerjilere iletildiği için doğru bir şekilde ifade etme noktasında hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Bu nedenle de kişinin kendini ifade noktasında doğru bir şekilde ilerlemesi gerekli görülüyor. 


Manifestinge Yardımcı Olabilecek Şeyler Nelerdir?

Manifest yapılırken bu sürece yardımcı olabilecek şeyleri yapmak veya bu süreci destekleyici başka aktivitelerde bulunmak da son derece faydalı olmaktadır. Manifest yaparken sizlere yardımcı olabilecek ve enerjinizi yükseltebilecek durumlar arasında özellikle de meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yer almaktadır. 

Enerji çalışmaları sürdürürken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de manifest için yardımcı olabilecek taşlarla terapi, bioenerji gibi alanlarda da kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.