Manifest Nedir?
  • Mert Aylanç
  • 0 Yorum
  • 27 Haziran 2022
  • 7115

Manifest Nedir?

Manifest, pek çoğumuzun duyduğu, artık hemen hemen herkesin bildiği bir kavram. Peki, sıklıkla adı anılan bu manifest ne anlama geliyor?


Manifest, pek çoğumuzun duyduğu, artık hemen hemen herkesin bildiği bir kavram. Peki, sıklıkla adı anılan bu manifest ne anlama geliyor? 

İyi enerjinin ve pozitif düşüncelerin sıklıkla kullanıldığı manifest, sürekli olarak iyiliğe hizmet etmek ve evrenle irtibat hâlinde kalarak kendine iyiyi çekmekle yapılan bir enerji akış yöntemdir. Evrendeki yoğun enerjiye ve kozmosa inananların sıklıkla başvurdukları tekniklerden biri olan manifest sayesinde, kişilerin çekim yasasından da faydalanması mümkün olur. 

Özellikle sosyal medyanın sıklıkla dillendirdiği ve her yerde karşılaşmanın mümkün olduğu manifest sayesinde, iyi düşünceyi hayatımıza çekebiliriz. İyi düşüncelerin çekim gücünden yararlanarak hayalini kurduğumuz, olmasını istediğimiz şeyleri manifest yoluyla elde edebiliriz. Birçok farklı manifest yöntemi bulunsa da kişilerin kendilerine en uyumlu olabilecek yöntemi benimsemesi ve bunun doğrultusunda temennilerini evrene yollaması noktası son derece önemlidir. 

Manifestin asıl amacı olayların iyi taraflarına ve evrenin hizmet ettiği iyiliklere odaklanarak hareket etmektir. Bu sayede hayatın olağan akışı içerisinde güzelliklerle karşılaşmamız ve hayalini kurduğumuz her şeye çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmamız mümkün olmaktadır. 


Manifest Ne İşe Yarar?

Manifest, temel mantıkta incelendiğinde ruhani ve hayal dünyasına bağlı gelişen bir enerji akış yöntemidir. Bu enerji yöntemi ile hayatımıza iyi şeyleri çekebilmek ve pozitif bir akış içerisinde kalmak mümkün olmaktadır. Manifest sayesinde psikolojik ve ruhani olarak huzur bulmak mümkündür. 

Manifestin temel amacı, kişilerin hayallerini kurdukları şeyleri kolaylıkla ve evrenin de isteğiyle elde etmesine olanak sağlamaktır. Bu noktada aracı bir enerji bağı kuran manifest teknikleri sayesinde, hayal ettiklerin gerçeğe dönüştürme noktasında etkili olmak mümkün olmaktadır. 

Manifest yöntemleri çeşitlilik gösterir. Bu noktada etkili bir manifest gerçekleştirmek için kişinin kendisine en uygun yöntemi bulması son derece önemlidir. Bu enerji akışı ve çekim yasası etkisinin özellikle belli başlı noktalarda yardımcı olduğu için sıklıkla kullanıldığı da bilinmektedir. Genellikle kötü bir ilişkide, iş hayatı ile ilgili olması istenen bir gelişmede, yurt dışı seyahati gibi planlarda, manifest sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. 


Nasıl Etkili Manifest Yapılır?

Sık sık manifest tekniğini duyan ve merak eden kişilerin manifest nasıl yapılır, sorusunun cevabını da araştırdığı bilinen bir gerçek. Etkili bir şekilde manifest yapabilmenin belli başlı kriterleri bulunur. Öncelikli kriter, inanarak ve içten gelerek manifest yapmaktır. Kişinin içinden gelmeden ya da eksik inançla yapmış olduğu manifestin pek bir etkisi olmayacaktır. Manifest yapılırken izlenebilecek ve yapılan manifestin etkili olmasını sağlayabilecek belli başlı etkenler ve teknikler bulunmaktadır. 

Bunlardan ilki yüksek sesle evrene çağrıda bulunmaktır. Evrenle konuşmak ve istekleri belirtmek manifestin en etkili yollarından birisidir. Bir diğer etken teknik ise hayal panosudur. Sahip olmak istenen yaşama ve maddi manevi isteklere dair imgelerin bulunduğu bir pano yapmak ve notlarla bu panoyu desteklemek, manifest yaparken en etkili yöntemlerden birisi olarak görülüyor. 

Manifest, genel itibariyle hayal etmektir. Hayal edilen şeylerin hayata en uygun şekillerde geçirilebilmesi için kişilerin etkili bir manifest yöntemini izlemesi son derece etkili olabilmektedir. Gözünde canlandırma ve imgeleme de bu tekniğin en çok etki gösterdiği yöntemlerden bir tanesidir. 


Manifest Çekim Yasası İle Mi Çalışır?

Genel prensibi incelendiğinde manifestin çekim yasasına dayandığı görülür. Evrene yollanan enerjiler ve pozitiflikler güzellikleri, hayal edilenleri ve iyilikleri kişiye çeker. Bu çekim yasası mantığı ile kişiler hem kendilerini hem de başkalarını mutlu edebilecekleri şeyleri evrenden isteyebilirler. 

Manifest yöntemi ile birlikte evren olması istenen bütün hayırlı ve güzel şeyleri kişinin kendisine çekmesi mümkündür. Çekim yasası ile manifestin birbirinden ayrıldığı bir nokta vardır. O da çekim yasasının olumsuz yönde de işleyebiliyor olmasıdır. Kişilerin kötü temennileri veya sürekli dillendirip düşündükleri endişeleri, korkuları da çekim yasası sayesinde gerçekleşebilir. Ancak manifest tekniğinde özellikle de başkaları için kötü temennilerde bulunulamamaktadır. 

Manifestin genel mantığı pozitifliğe ve iyi niyetlere dayalı olduğu için, kötü dileklerin ya da düşüncelerin bu teknikle gerçekleşme ihtimali bulunmamaktadır. Pek çoğumuz, “kötü düşünüp kötüyü çağırma” cümlesini duymuşuzdur. Burada kötüyü çağırmak, çekim yasası ile gerçekleşir; manifest ile değil. Manifest, dua etmeyi ve pozitifliği hayata hem dua hem de pozitif enerji çekim noktalarıyla sağlamaya yardımcı olur. 

Manifesti etkili yapabilmek için kişinin iç dünyasına eğilmesi de gerekir. Bu noktada size özel hazırlamış olduğumuz Meditasyon Eğitimi’mizden faydalanabilir ve kendinizi ruhani olarak çok daha rahat geliştirerek manifeste daha uygun bir hâle gelebilirsiniz. Ruhani bir farkındalığa sahip olmanız sonrasında çok daha etkili manifest yapabilme imkânınız bulunur. Bu farkındalığa sahip olabilmek için Meditasyon Eğitimi’nin yanı sıra Ho’oponopono Eğitimi, Numeroloji Eğitimi veya Taşlarla Terapi (Litoterapi) Eğitimi’mizden de faydalanabilirsiniz. Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmekte olan bu eğitimlerimizi alarak sizler de hem alanda yetkinleşebilir hem daha etkili manifest yapabilir hem de uluslararası, akredite ve üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. 


Manifest Defteri Nasıl Kullanılır?

Manifest yaparken en sık rastlanan yöntemlerden bir tanesi de manifest defteridir. Kişilerin üzerine yoğunlaştıkları konuları ve manifestlerini yazılı olarak kağıda dökmesi, yasanın işlemesi ve enerjini daha çabuk akması için son derece etkilidir. 

Manifest defteri yapmak isteyen kişilerin öncelikle enerjisi temiz, yeni alınmış ve içerisinde herhangi bir kötü karalama, çizim veya yazı olmayan bir deftere sahip olmaları gerekir. Daha sonra izlenecek olan adım defterin içerisine, olması gereken ve istenenleri olmuş gibi yazmaktır. Yazı yazarken bazı kişilerin gelecek zamanla dileklerini yazması yanlış bir manifest tekniği olmasa da dileklerin gerçekleşme hızını düşüreceği için pek önerilmemektedir. 

İstenilen her şeyi olmuş gibi düzenli ve açık ifadelerle deftere yazmak, çekim yasasını hızlandırır. Bu sayede kolaylıkla kişilerin manifest yapma imkânı oluşur. Manifest defteri hayallerin ve isteklerin gerçekleşmesi için yazılırken aynı zamanda kişilerin bu hayal ve isteklerinin gerçekleşme hızının da artmasını sağlamaktadır. 


Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.