LinkedIn Nedir?

LinkedIn Nedir?

Linkedin iş arayanlar ve işverenlerin en çok kullandığı sosyal platformlardan biridir. Linkedin sayesinde kendi profilinizi oluşturarak farklı insanlara ulaşmaya ve kurumunuzu daha bilinir hale getirmeye yarayan en popüler platformdur.


Linkedin iş arayanlar ve işverenlerin en çok kullandığı sosyal platformlardan biridir. Linkedin sayesinde kendi profilinizi oluşturarak farklı insanlara ulaşmaya ve kurumunuzu daha bilinir hale getirmeye yarayan en popüler platformdur.  Linkedin hesabınızı oluşturmak çok kolaydır ama o hesabı doğru ve güncel tutmak çok önemlidir. Ayrıca Linkedin web sitesine girdiğiniz bilgiler izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.

 

LinkedIn Kullanımı

Linkedin nasıl kullanılır? bu soru en çok sorulan sorulardan biridir. Çünkü Linkedin uygulaması kullanımı çok basit olsa da bir o kadar da zordur. Kullanıcılar doğru bir profil oluşturma konusunda yeterli bilgi sahibi değillerdir. Profili doğru oluşturduğunuzda Linkedin kullanımı basitleşecektir. Bu yüzden Linkedin kullanımında en önemli detay doğru bir profil oluşturmaya bağlıdır. Linkedin profilinde yanlış bilgi yer almamalıdır, Linkedin hesabınız doğru ve güncel olmalıdır. Hesap oluşturma dakikalar içerisinde yapılabiliyor sadece bilgileri eksiksiz girip tamamlamanız yeterli olacaktır. Ayrıca tek adresi oluşturarak kişi ve kuruluşlara profilinizi direk paylaşabilir ve daha hızlı ve daha çok görünür olmanızı sağlayabilirsiniz. Kayıt olurken e posta adresini doğru girmelisiniz çünkü o e posta adresidir ve yanlış girildiği zaman hesap kurtarırken ve size mail yoluyla ulaşmaya çalıştıklarında doğru e postayı girmediğiniz için size ulaşamazlar ve istediğiniz sonuçlara ulaşamamış olursunuz. Bu yüzden e posta adresini doğru bir şekilde girmek önemlidir.


LinkedIn Ne İş Yapar?

Linkedin hakkında en çok sorulan sorulardan biride linkedin ne iş yapar olmuştur. Bu soruyu şu şekilde açıklamak gerekirse, Linkedin iş arayanlar ve iş verenlerin hızlı bir şekilde birbirlerine ulaşmasına ve hızlı bir şekilde iletişim kurarak iş bulma sürecinde ve çalışan bulma sürecinde oluşan ihtiyaçların karşılanmasına yarar. Linkedin sayesinde cv nizi paylaşıp iş başvuruları yapabilir aynı zamanda işe alımlarda yapabilirsiniz.  Çünkü günümüzde iş arayanlar ve çalışan arayanlar Linkedin üzerinden arama yapmaya devam etmektedir. Ayrıca sosyal medya platformlarında yayınladığınız fotoğrafları yükleyebilir, son dakika haberler köşe yazılar yazıp paylaşabilir ve haber içerikleri oluşturabilirsiniz. 


LinkedIn Nasıl Kullanılır?

Linkedin’i doğru kullanmak için bazı adımlar atmak gerekir bu adımların en önemlilerinden biriside Linkedin profilinizde bulunan profil fotoğrafınız, kullanacağınız profil fotoğrafı kurumsal bir görünümde ve güncel çekilmiş olmalıdır. Çünkü iş başvurularında kurumlar ve kişiler Linkedin profilinizi kontrol ettiklerinde orada alınan ilk intiba çok önemli olmaktadır. Linkedin profili eksiksiz olmalıdır, adınız soyadınız gerçek olmalıdır. Çünkü size hızlı bir şekilde ulaşmaları için her bilginin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi oldukça önemlidir. Linkedin’i profesyonel olarak kullanmak aradığınızı kişi ve kuruluşlarla iletişim kurmanızı sağlayacak ve profiliniz direk insanlar ve kurumlar tarafından sıkça görüntüleneceği için profiliniz öne çıkacak ve iş arama ve çalışan arama süreçlerinde diğer kişi ve kuruluşlara göre daha hızlı bağlantı kuracaksınız. Kişilere direk mesaj atmak için profesyonel hesaba ihtiyacınız vardır diğer türlü iletişim kurmak için kişi ve kuruluşlarla bağlantılı olmak üzere iletişim kurabilirsiniz.


LinkedIn Kullanımı Eğitimi Nereden Alınır?

LinkedIn Kullanımı Eğitimini almak için en doğru yerdesiniz sitemizin arama kısmına LinkedIn Kullanımı Eğitimi yazarak veya menüde bulunan videolu eğitimler kısmına tıklayarak hemen eğitimimize ulaşıp en hızlı şekilde alabilirsiniz. 


LinkedIn Kullanımı Eğitimi Nasıl Alınır?

LinkedIn Kullanımı Eğitimi almak için LinkedIn Kullanımı Eğitimi sayfasını açınız. Ana sayfadan ya da yazıya eklemiş olduğumuz linkten eğitim sayfasını açabilirsiniz. Ardında istediğiniz zaman satın al butonunu tıklayarak satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ardından eğitimlerim sayfasından LinkedIn Kullanımı Eğitimi’nize başlayabilirsiniz.


LinkedIn Kullanımı Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

LinkedIn Kullanımı Eğitimi'ni tamamlayarak Eğitim Kutusu LinkedIn Kullanımı Eğitimi Bitirme Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Ve uluslararası geçerliliği olan eğitim bitirme belgesi sahibi olursunuz. Bunlarla birlikte üniversite onaylı eğitim bitirme sertifikanız da diğer belgelerle birlikte size iletilecektir. Sertifikalarınızı resmi başvurularınızda kullanabilirsiniz.


LinkedIn Kullanımı Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

LinkedIn Kullanımı Eğitimi'ni bitirdiğinizde eğitim sınavına gireceksiniz. Sınavda başarılı olmanız durumunda sertifikalarınızı iletişim kanallarımızdan bize ulaşıp talep ederek sertifikanızı en hızlı şekilde alabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi iletişim sayfasındaki iletişim bilgileri aracılığıyla bizlere yönlendirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.