LGS Sonuçları Açıklandı Mı?
  • Rüzgar Karakuz
  • 0 Yorum
  • 29 Haziran 2022
  • 836

LGS Sonuçları Açıklandı Mı?

Bir süre önce gerçekleştirilmiş olan LGS sınavının sonuçlarına dair herkes nefeslerini tutmuş bir şekilde bekliyor. Peki, LGS sınav sonuçları açıklandı mı?


Bir süre önce gerçekleştirilmiş olan LGS sınavının sonuçlarına dair herkes nefeslerini tutmuş bir şekilde bekliyor. 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilmiş olan LGS sınavının sonuçlarını bekleyen milyonlarca öğrenci bulunuyor. Açıklanacak olan puanlara göre lise tercih listesi oluşturacak olan öğrenciler büyük bir merakla yapılacak açıklamaları takip ediyor. 

Adayların sınava girdikleri alanlardaki başarılarını ölçmeye yarayan LGS’nin liseye geçiş için gerekli puan hesaplaması yapmayı sağladığı biliniyor. LGS, adayların girebilecekleri liselere dair fikir sahibi olabilmesi ve lise tercihinde bulunabilmesi için son derece mühim. 

Sınav sonrasında pek çok adayın büyük bir merakla sonuçların açıklanacağı zamanı beklediği biliniyor. Peki, LGS sınav sonuçları açıklandı mı?


2022 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

05.06.2022 Pazar günü gerçekleştirilmiş olan sınavın sonuçlarının 30.06.2022 tarihinde açıklanması bekleniyor. Yaklaşık bir aydır nefeslerini tutmuş bir şekilde bekleyen adayların yarın itibariyle sınav sonuçlarını öğrenmesi mümkün olacak. 

Açıklamanın yapılacağı saat ile ilgili net bir bilgi bulunmasa da önceki senelerde 09:00’da sonuçların açıklanması, bu sene de erken saatlerde sonuçların açıklanacağına dair yorum yapılmasına imkân tanıyor. Sonuçların bu sene de erken saatlerde www.meb.gov.tr adresinde açıklanması bekleniyor. 


2022 LGS Sonuçları Linki Açıklandı Mı?

2022 LGS sınav sonuçları her yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal medyada gündem oldu. Yaklaşık bir aylık bir süreçte sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adayların bekleyişi nihayet son bulacak! Özellikle sınav sonrası bekleyiş stresinin son bulmasını isteyen adayların yarın itibariyle sonuç görüntüleme ekranından sınav sonuçlarını öğrenmesi mümkün olacak.

Sorular açıklandıktan sonra doğru yanlış sayılarına göre hesaplama gerçekleştiren adaylar, net ve resmi sonucu görmek için MEB’den gelecek açıklamayı bekliyordu. Nihayet bekleme süresinin sonuna gelinmesi ile birlikte 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçiş puanlarını öğrenmeleri mümkün olacak! 

2022 yılı LGS sonuçları, her yıl olduğu gibi bu yıl da MEB’in resmi ve onaylı internet sitesinde paylaşılacak olan link ile yayınlanacak. Geçmiş yıllarda sonuçların paylaşılma zamanına bakıldığında bu yıl da liseye geçiş sınavı sorularının sabah 09:00-10:00 aralığında açıklanması bekleniyor. 


2022 LGS Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak?

Aylardır büyük bir merakla beklenen 2022 LGS sınavı gerçekleştirildi. Sınavın gerçekleştirilmesi sonrasında herkesin aklında sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, sorusu oluştu. Bu sorunun cevabı nihayet veriliyor. Yarın yani 30.06.2022 tarihinde LGS sonuçları istem üzerinden görüntülenebilecek. 

MEB’in resmi internet sitesinde yayınlanacak olan sınav sonuçları sayesinde adayların tercih listelerini hazırlamaları ve lise tercihi yapmaları mümkün olacak. 


LGS Puanı Nasıl Hesaplanır? Puan Hesaplamak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

LGS puanını hesaplamak için doğru ve yanlış sayılarını hesaplama modüllerine girmek yeterli oluyor. Sonuçların açıklanması sonrasında ise buna gerek kalmayacak! Yarın itibariyle sınav sonuçlarının açıklanması, adayların tercih edebilecekleri liselere dair net bir fikir edinmelerine ve tercih listelerini oluşturmalarına imkan tanıyacak. 


2022 LGS Sınav Soruları Ne Zaman Açıklandı? 2022 LGS Soruları Linki

2022 yılı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) gerçekleştirildi! 05 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen lise sınavına milyonlarca aday girdi. Hayallerindeki liseye girmek için merakla LGS sınavını ve bu sınavın sonuçlarını bekleyen adayların bugün de gündemi 2022 LGS sonuçları açıklandı mı, sorusunun cevabı oldu. 

Her yıl milyonlarca öğrencinin liseye giriş için LGS sınav sürecini beklediği bilinmekte. Bu sınavın sonuçlarına bağlı olarak adayların hayalini kurdukları liseye dair tercihte bulunması mümkün oluyor. Sınav sorularını inceleyerek yapmış oldukları netlere dair fikir sahibi olmak isteyen kişilerin sıklıkla LGS sorularını araştırdığı da biliniyor. 

LGS sınav soruları, MEB’in resmi web sitesinde yayınlanmış durumda. Hem sayısal hem de sözel öğrenciler için kitapçıklar ve cevap anahtarlarına resmi siteden erişim sağlamak mümkün oluyor. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.