Kova Dolunayı
 • Demir Aylanç
 • 0 Yorum
 • 11 Ağustos 2022
 • 705

Kova Dolunayı

Astroloji severlerin gündeminde Kova Dolunayı yer alıyor. Pek çok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen Kova Dolunayı nedir?


Astroloji severlerin gündeminde Kova Dolunayı yer alıyor. Pek çok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen Kova Dolunayı nedir?

Ay'ın evrelerine bağlı olarak belirli tarihler dahilinde burçlarla etkileşime girebildiği görülebiliyor. Astrolojiye ilgi duyan kişiler bu gök olayları dahilinde burçların aldıkları etkileri inceliyor. Göksel olayların burçlar üzerindeki etkilerini yakından takip eden büyük bir kesim bulunuyor. Bu nedenle Ay'ın şekilleri, gökte gerçekleşen astronomik olaylar yakından takip edilerek astrolojik anlamdaki yorumlamaları sık sık paylaşılıyor. 

Astroloji tamamıyla göksel olaylara ve gökyüzüne bağlı bir alan olmasıyla biliniyor. Bu nedenle de gökyüzünde gerçekleşen herhangi bir olay burçları yakından ilgilendiriyor. Astroloji severler de bu nedenle gökyüzünde gerçekleşen bütün olayları burçlar üzerinden yorumlayarak olası etkileri inceliyor. 12 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen Kova Dolunayı da incelenmesi gereken bu gök olayları arasında yer alıyor. Pek çok kişi Kova Dolunayı’nın burçlara hangi yönlerden etki edeceği ve nasıl bir etki bırakacağını merak ederek araştırma yapıyor. 

Kova Dolunayı’nın burçlar üzerinde farklı pek çok etkisi olacağı söyleniyor. Özellikle aşk hayatımıza ve yakın çevremize etki etmesi beklenen bu dolunayda yükselen burçların önemi de oldukça büyük oluyor. Bu dolunay sürecinde genel etkilerin daha çok yükselen burçlardan alınacağı söyleniyor. 


Kova Dolunayı Etkileri

Kova Dolunayı’nın burçlar üzerine farklı etkiler bırakması bekleniyor. Astrolojik anlamda dolunayın ilk etkilerini aşk hayatında göstermesi bekleniyor. Yapılan yorumlara göre Kova Dolunayı süresince ikili ilişkiler gündeme gelebilir. Gergin geçmesi beklenen Kova Dolunayı süresince çok fazla tartışmaya girmemekte fayda var. 

Özelikle gergin geçecek bu süreçte iş hayatınız hakkında fevri hareketlerde bulunmamanızda fayda var. Uranüs ün etkilerini alacak kova dolunayında eksantrik olaylara ve fikirlere açık olmak da gerekiyor. Genel itibariyle çelişkileri ve gerginliği kapsayan bu dolunay sürecinde yıkılıp yeniden yapılanma durumlarının ön plana çıkacağı da söyleniyor. Dolunay sırasında kişilerin mental sağlıklarını aksatmamaları da astrologlar tarafından öneriliyor. 

Kova burcunun yönetici gezegeninin Satürn ve Uranüs olduğu biliniyor. Satürn; tedbirli olmayı, kısıtlamaları, kuralları ve sorumluluk duygusunu yansıtan bir gezegenken Uranüs daha orijinal ve yenilikçi bir tutumu yansıtıyor. Kova burcunda gerçekleşecek dolunayda yeniden yıkılıp yapılanma süreçlerinin yaygınlaşacağı ve bu tip oluşumların sıklıkla kendinden söz ettireceği söyleniyor. Dolunay sırasında güçlü durmak büyük önem taşıyor. 

Kova Dolunayı’nın son derece radikal etkileri olması bekleniyor. Pek çok kişinin hayatında çok daha bağımsız ve çelişik durumların içerisinde kalarak gelişim göstereceği de yapılan yorumlar arasında yer alıyor. 

Dolunayın orijinalliği ve özgürlüğü temsil eden Kova burcunda gerçekleşiyor olması sebebiyle bu dolunayın asıl kişisel gelişim ve bağımsızlık alanlarında etkili olacağı söyleniyor. Dolunayı asıl zorlu yapanın hem Satürn hem de Uranüs etkisi alması olacağı söyleniyor. Satürn’ün, düzenci, sert ve kuralcı tavrının aksine Uranüs’ün kural tanımayan, bağımsız ve özgürlükçü ruhu çatışarak içsel bunalımlara sürükleyerek kişileri psikolojik yönden etkiliyor. Bu dolunay sırasında astrologlar hem çok kuralcı hem de kurallara aşırı zıt gelecek tavırlar sergileyebileceğimizi de yorumlarına ekliyor. 


Haritada Dolunay Nasıl Etki Eder?

Harita içerisinde dolunayın hangi konularla ilgili, nasıl etkili olacağı ise merak ediliyor. Özellikle Kova Dolunayı’nda yükselen burçları incelemek ve bu burçlar doğrultusunda neler olabileceği hakkında fikir sahibi olmak imkanı bulunuyor. İşte dolunayın yükselen burçlar üzerindeki etkileri:

 • Yükselen Koç Burçları: Bu dolunay yükselen koç burçlarını arkadaş çevreleri noktasında uyarıyor. Bazı arkadaşlıklar yıkılırken bazılarının da kurulacağına dikkat çeken astrologlar yükselen koç burçlarını arkadaş seçerken dikkatli olmaya davet ediyor. 
 • Yükselen Boğa Burçları: Kararlarda netliğe neden olacak bu dolunayda yükselen boğa burçlarını kariyer ve aile alanlarında şaşırtmalar bekleyebileceği söyleniyor. Sürüncemede kalmış olayların açığa kavuşmasını sağlayacak bu dolunayda yükselen boğa burçlarının çok daha keskin kararlar almaya yatkın olması bekleniyor. 
 • Yükselen İkizler Burçları: Özellikle yükseköğrenim ve yurt dışı planları noktasında dolunayın etki etmesi bekleniyor. Yükselen ikizler için astrologlar hukuksal konularda da kararlarda kesinleşme aşamalarının yakınlaştığı yorumunu gerçekleştiriyor. 
 • Yükselen Yengeç Burçları: Astrologlar yükselen yengeçleri kredi, vergi ve borçlar noktasında uyarıyor. Ani giderlerin maddi sıkıntı algısı yaratmasının yanında yengeç burçlarının miras, nafaka gibi konularda da net sonuçlar alacağı söyleniyor. 
 • Yükselen Aslan Burçları: Özellikle eş, ortaklık ve evlilik konuları üzerinden etki alması beklenen yükselen aslan burçları, evlilik veya ayrılık gibi iki keskin uç arasında gidip gelecek gibi görülüyor. Astrologlar ya tamam ya devam mantığının bu burç grubunda oldukça keskin bir şekilde işleyeceğini söylüyor. 
 • Yükselen Başak Burçları: Astrologlar yükselen başakları ufak tefek sağlık konularının gündeme gelmesi noktasında uyarıyor. Başak burçlarını dolunay sürecinde bazı tamamlanmalar veya dönüşümler bekliyor. 
 • Yükselen Terazi Burçları: Yükselen terazi burçlarının dolunaydan olumlu etkiler alması bekleniyor. Hobiler, çocuklar ve aşk konularında gelişmeler yaşaması beklenen yükselen terazi burçlarının yalnızca aşk hayatındaki yol ayrımlarına dikkat etmesi gerekiyor. 
 • Yükselen Akrep Burçları: Ev arsa gibi konularda yükselen akrep burçlarının etki alması bekleniyor. Baba veya aileden birinin sağlık süreçlerinin gündeme gelebileceği bu dönemde yükselen akrep burçlarının sağlık konularına dikkat etmesi öneriliyor. Aynı zamanda ev veya tadilat gibi konuların da bu burç grubunu etkileyebileceği yorumu yapılıyor. 
 • Yükselen Yay Burçları: Dolunay sürecinde halihazırda bir projesi olan yükselen yay burçlarının tamamlanma sürecine girmesi bekleniyor. Çeşitli iletişimler, kardeşlerle ilgili konular ve eğitim alanlarında da bu burç grubunda çeşitli etkiler alınması mümkün görünüyor. 
 • Yükselen Oğlak Burçları: Maddi kazanç ve gelir elde etme konularında dolunay süreci oğlak burcunda olumlu ilerleyecek gibi görünüyor. Kredi yapılandırma, borç tahsil etme gibi alanlarda da yükselen oğlak burçlarının etki alması muhtemel görülüyor. 
 • Yükselen Kova Burçları: Dolunayın yükselen kova burçlarında özellikle kişisel gelişimi ve alınacak net kararları etkileyeceği söyleniyor. Aynı zamanda fiziksel görünüşte de bazı değişikliklerin görülmesi mümkün. Bu burç grubunda da aşk hayatının yakından etkilenmesi ve tamam mı devam mı durumunun ortaya çıkması beklenen dolunay etkileri arasında yer alıyor.
 • Yükselen Balık Burçları: Bilinçaltındaki korkuları tetiklemesi beklenen dolunayın yükselen balıklar için biraz zorlayıcı geçebileceği getirilen burç yorumları arasında. Astrologlar yükselen balıkları kaygıları dizginleme ve kendini kontrol etme noktasında uyarıyor. 


Dolunay Yorumları Neye Göre Yapılır?

Dolunayın yorumları yükselen burçlara bağlı olarak yapılmaktadır. Yükselen burcun almış olduğu açılara ve etkilere bağlı olarak göksel olaylarda burçlarla ilgili yorumlarda bulunma imkanı edinilebiliyor. Bu nedenle Kova dolunayında nasıl bir etki alacağını merak eden kişilerin yükselen burçları için yapılan yorumları incelemesi gerekiyor. 


Kova Dolunayı Ne Zaman?

Kova Dolunayı'nın 12 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bu dolunayın öncesindeki ve sonrasındaki birer haftalık süreçler de büyük öneme sahip. Çünkü bu süreçlerde de dolunayın etkilerini göstermesi bekleniyor. Özellikle aşk hayatı ve ikili ilişkilerde bir yol ayrımı süreci olarak görülen dolunayda keskin kararlar alınması bekleniyor. 

Siz de astronomik etkilere bağlı olarak astrolojik öngörülerde bulunabilmek ve daha fazla detaya hakim olmak için Astroloji Eğitimi’mizi alabilirsiniz! Bu eğitim sayesinde sizler de kolaylıkla astroloji alanında gelişim sağlama imkanı edineceksiniz. Bunun yanı sıra astroloji eğitmenliği yapabilmek için ise sizlere özel hazırlanmış olan Astroloji Eğitmenliği Eğitimi’mizi almanız mümkün. Siz de astroloji alanında yetkinleşmek ve daha etkili bir şekilde yorumlama yapabilmek için eğitimlerimizi alın ve fırsatları kaçırmayın!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.