İstanbul Kamp Alanları
 • Rüzgar Karakuz
 • 0 Yorum
 • 08 Haziran 2022
 • 1072

İstanbul Kamp Alanları

Metropolün boğucu havasından sıkılan ve bir nefes almak isteyen kişiler sıklıkla İstanbul kamp alanları araştırması yapıyor.


Metropolün boğucu havasından sıkılan ve bir nefes almak isteyen kişiler sıklıkla İstanbul kamp alanları araştırması yapıyor. Keyifli bir kamp deneyimi yaşamak isteyen kişiler için kamp yapılacak alan da büyük önem arz ediyor. Doğanın kucağında bir nefes almak ve keyifli vakit geçirmek isteyen kişilerin buna bağlı olarak kamp yapmayı tercih ettikleri de görülebiliyor.  

Yoğun iş temposundan yalnızca hafta sonu izin alma fırsatı bulunan kişilerin buna bağlı olarak İstanbul içerisinde bir yer arayışları da bulunmaktadır. İstanbul içerisinde farklı pek çok kamp alanı bulunmaktadır. Bu kamp alanları şu şekilde listelenebilir:

 • • Kumköy Kilyos Kamp Alanı 
 • • Balaban Gölü (Duru Göl) Kamp Alanı
 • • Sazlı Bosna Gölü Kamp Alanı 
 • • Bıçkıdere Kamp Alanı 
 • • Darlık Barajı Kamp Alanı 
 • • Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı 
 • • Kaptanın Mezarı Kamp Alanı 
 • • Ömerli Barajı Kamp Alanı 
 • • Bozhane Köyü Kamp Alanı 
 • • Emirli Köyü Kamp Alanı
 • • Sofular Plajı Kamp Alanı
 • • Karacaköy Kamp Alanı 
 • • Akçakese Kamp Alanı
 • • Korsan Köyü Kamp Alanı
 • • Kabakoz Kamp Alanı 
 • • Polonezköy Kamp Alanı
 • • Burgazada Madam Martha Koyu

Kamp alanları listemizde bulunan bu yerlerin haricinde de her geçen gün farklı bölgelerin kampa uygun olduğu tespit edilebiliyor. İstanbul içerisinde daha farklı pek çok kamp alanı bulunuyor. Bu kamp alanlarının uyulması gereken kuralları ve konumları da elbette ki farklılık gösteriyor. Ayrıca ücretli ve ücretsiz olarak da kamp alanları arasında ayrım yapmak mümkün olmaktadır. Belirli bir ücret ödeyerek de ücretsiz olarak da kamp yapma imkanının bulunuyor olması bu tatil fırsatının çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmesine imkân tanımaktadır.

Kamp alanları kişisel tercihe bağlı olarak seçilebiliyor. Kimileri tamamen yeşillik içerisinde olmak ve kendiyle kalmak isterken kimilerinin ise deniz ya da göl çevresinde bir kamp alanını tercih ettiği görülüyor. Tercih edilen kamp alanına bağlı olarak kamp severlerin deneyimleyebileceği şeyler de farklılık göstererek çeşitleniyor. 

İstanbul’da bulunan kamp alanlarının yanı sıra İstanbul’a yakın kamp alanları da macera severlerin kamp yapılacak alanlar listesinde yer alıyor. Özellikle Kırklareli’nde yer alan İğneada Longoz Ormanları sıklıkla tercih edilen bir kamp alanı olarak öne çıkıyor. Bu kamp alanının Demirköy ilçesine bağlı olduğu ve kumula, ormana ve göle ev sahipliği yaptığı görülüyor. Kamp severler bu çeşitlilik sebebiyle de kamp yapmak için sıklıkla bu noktayı tercih ediyor.

Kamp yapmanın pek çok avantajı bulunuyor. Gündelik hayatın sıkıntılarını bir kenara bırakarak rahat bir nefes almaya olanak tanıması, bu tatil şeklinin yaygın olarak kullanılmasında da etkili rol oynuyor. Kamp sayesinde doğal alanlarla içi içe vakit geçirme ve bu sayede zihinsel anlamda da rahatlama imkânı mümkün oluyor. İstanbul dan ve aynı zamanda İstanbul un gürültüsünden bunalan kişilerin bu sebeple bu tatil yöntemini tercih etmesi mümkün oluyor. 


Kamp Nasıl Yapılır?

Şehrin gürültüsünden, kalabalığından kaçmak ve biraz olsun rahatlamak isteyen kişiler sıklıkla kamp yapma yoluna başvurmaktadır. Bu kamp serüvenleri, kampın yapılacağı alana bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kamp alanları sahil kenarında olanlar, yeşillik üzerine olanlar ve orman içerisinde olanlar şeklinde ayrışabilmektedir. Kişilerin kendi isteklerine göre kamp yapacakları alanı belirleyebiliyor olması da bu tatil şeklinin en büyük avantajlarından bir tanesidir. 

Kamp yapmak için öncelikle kamp alanının belirlenmesi gerekmektedir. Bu sebeple sevdiklerinizle beraber keyifli vakit geçirmek ve kamp yapmak istemeniz durumunda bu öncelikle İstanbul içerisinde yahut çevresinde bulunan kamp alanlarını incelemelisiniz.  İster deniz kenarında ister orman içerisinde bir kamp alanını tercih edebilirsiniz. Bir karara vardıktan sonra ise kamp için hazırlıklara başlayabilirsiniz. 

Kamp yapmak için öncelikli olarak çadır ihtiyacı bulunur. Karavanı ile kamp yapma planı olmayan ya da ücretli bungalov evleri tercih etmeyen kişilerin bu sebeple çadır ihtiyacını karşılaması gerekir. Buna bağlı olarak kendi çadırınızla kamp alanına gitmeniz gerekmektedir. Çadır haricinde içerisinde kamp sırasında ihtiyaç duyulacak el feneri, yiyecek ve içecek, kıyafet, powerbank gibi temel ihtiyaçları gidermeye yarayacak eşyaların bulunduğu bir çanta hazırlamak da izlenecek ikinci adımdır. Kamp alanına geldikten sonra öncelikli olarak yapılması gereken şey düz bir alan bulduktan sonra çadırı bu nokta üzerine kurulu olacak şekilde yerleştirmek gerekmektedir. 

Çadırı kurduktan sonra ihtiyaca ve isteğe bağlı olarak çeşitli aktiviteler gerçekleştirmek mümkündür. Yemek hazırlamaktan kitap okumaya kadar farklı pek çok şey kişilerin kendi zaman yönetimlerine ve programlarına bağlı olarak oluşturulabilmektedir. Dilerseniz yürüyüş yapabilir, kitap okuyabilir, şarkı söyleyebilir ya da alanı keşfederek içerisinde bulunduğunuz doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. 

Kamp alanlarında aynı zamanda aktif internet bağlantınızın bulunması hâlinde vermiş olduğumuz kaliteli ve en güncel dersleri de dinleme imkânınız bulunuyor. Bu sayede eğitimleri kısa sürede tamamlayarak sertifika edinme yolunda ilerleme kaydetme imkânınız oluşuyor. Hem eğlenmek ve dinlenmek hem de çalışmak bu sayede mümkün oluyor. 

Siz de kamp yaparken bir yandan da gelişim göstermek ve zamanınızı farklı şekillerde yönetmek istiyorsanız, Eğitim Kutusu tarafından verilmekte olan eğitim programlarımızdan kendinize en uyumlu olanı tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz eğitimi seçtikten sonra satın alma işlemlerini gerçekleştirmek üzere ürünü sepete ekleyebilirsiniz. Satın alma işlemlerini tamamladıktan sonra aktif internet bağlantınız olduğu takdirde kamp alanlarında da derslerinize katılım sağlayabilirsiniz. 


Kamp Yaparken İhtiyaç Duyulan Eşyalar Nelerdir?

Ücretsiz olarak kamp yaparken ihtiyaç duyulabilecek pek çok eşya bulunmaktadır. Kampın yapılacağı alana bağlı olarak ihtiyaçlarda çeşitlilik de görülebilmektedir. Ücretsiz bir şekilde kamp yapan kişiler bütün temel ihtiyaçlarından ve güvenliğinden kendi sorumlu olacağı için çantasını ve ekipmanlarını buna göre planlamalıdır. Özellikle temiz su kampçıların muhakkak yanında bulundurması gerekenler arasında yer alır. 

Temel giyecek, yeme içme ihtiyaçlarınızı planlayarak ilerlemek oldukça faydalı olacaktır. Kamp alanı içerisinde şarj problemini ortadan kaldırması için powerbank, aydınlatma ihtiyacını karşılamak için fener ve pil, hijyen ihtiyacı için ise gerekli olabilecek şeyler muhakkak kişilerin yanında bulundurması gereken ve ihtiyaç duyacağı eşyalardır. Ayrıca kamp ateşi yakılmaya izin verilen alanlarda ısınma ve kamp ateşi yakma gibi istekleri karşılamak amacıyla çakmak, kibrit gibi eşyaların da bulunması gerekmektedir. 

Ücretli kamp alanlarında ise bu temel ihtiyaçların genellikle kamp alanı içerisinden karşılanması mümkündür. Ekstra herhangi bir şeye ihtiyaç duyulmuyor olması sebebiyle de bu alanlarda ekstra istekler için kişilerin çantalarına diledikleri şeyleri koyması mümkündür. Kitap, enstrüman, elektronik cihazlar gibi ekstra seçenekleri yanında bulundurmak istemeniz durumunda, çantanızı buna uyumlu şekilde düzenlemek sizin inisiyatifinize kalmıştır. 


Ücretli Kamp Alanlarının Avantajları Nelerdir?

Ücretli kamp alanları, sahip olduğunuz ihtiyaçları belirli bir ücrete bağlı olarak kullanabilmenize olanak tanımasıyla öne çıkmaktadır. Makul tutarlı ücretli kamp alanlarına rastlayabiliyor olmak da avantajlar arasındadır. Bu alanlarda barınma, yeme-içme, güvenlik kamp alanına bağlı olduğu için kişilerin herhangi bir konuda endişe etmeden kolaylıkla kamp yapması mümkün oluyor. 

Ücretli kamp alanları içerisinde aynı zamanda farklı şekillerde barınmak da mümkün oluyor. Alana bağlı olarak bungalov evler, karavanlar ya da çadırlar barınma sağlamak için kullanılabiliyor. Bu nedenle de ufak bir tatil planı bulunan fakat ne yapacağını kestiremeyen kişilerin bu kamp alanlarını tercih etmesi mümkün oluyor. Kamp alanları içerisinde elektriğin yanı sıra internet de yer alabiliyor.

Ücretli kamp alanlarının sağlamış olduğu en önemli avantaj internet bağlantısı olarak öne çıkıyor. İnternet bağlantısı sayesinde kamp yapan kişilerin online kalmaları ve kamp yaparken aynı zamanda dünyadan haberdar kalmaları da mümkün oluyor. Pek çok kişi tarafından tercih edilen kamp alanları içerisinden her türlü ihtiyacın karşılanabiliyor olması da büyük bir artı sağlıyor. 


Kampta Neler Yapılabilir?

İstanbul içerisinde kamp yapılabilecek farklı pek çok alana rastlanmaktadır. Bu alanlar içerisinde kamp ateşi yakmak yasak olan alanlar da bulunabildiği için kamp alanı tercihi gerçekleştirilirken bu gibi detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Kitap okumak, şarkı söylemek, enstrüman çalmak, keşfe çıkmak gibi pek çok aktivite kamp alanları içerisinde yapılabiliyor. 

Kamp alanları içerisinde keşif yapmak ve uzun yürüyüşler yaparak etrafı incelemek de mümkün oluyor. Ücretli kamp alanlarında ekstra aktivite planlamaları ve programları da yapılabiliyor. Farklı oyunlar, geziler planlanarak kamp bünyesinde bu şekilde keyifli vakit geçirilebiliyor. 

Huzurlu kamp ortamı içerisinde aktif internet bağlantısı bulunan kişilerin eğitimlerimizi izleme ve sakin bir ortam içerisinde alanında uzman eğitmenler tarafından verilmekte olan derslerimizi tamamlama şansı da bulunuyor. Dilerseniz siz de kamp keyfinize derslerimizi de dahil edebilir ve şehrin gürültüsünden uzak, huzurlu bir şekilde eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz. 

Özellikle dinlenme ihtiyacı ile geldiğiniz ve huzur bulmak istediğiniz kamp alanlarında, Kişisel Gelişim Eğitimleri kategorisi içerisinde bulunan eğitimlerimizi alabilirsiniz. Bu sayede hem sertifika sahibi olabilirsiniz hem de çok daha huzurlu bir şekilde kamp sürecinizi devam ettirebilirsiniz. Aynı zamanda Koçluk Eğitimleri kategorimizden de dilediğiniz eğitimi alarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu sayede hafta sonları son derece eğlenceli bir şekilde geçeceği için üzerinizdeki stresten ve yorgunluktan kurtulmanız da mümkün olabilir. 

Sunmuş olduğumuz bütün eğitimlerimiz sayesinde online sertifika edinmeniz ve özgeçmişinizi de zenginleştirmeniz mümkün olacağı için, stresini atıp keyifli bir tatil yaparken aynı zamanda kişisel gelişiminizi destekleyici bir etkinlikte bulunmanız da mümkün olmaktadır. Bu sayede eğitimlerimizden alacağınız verimin çok daha üst seviyelere çıkmasını sağlayarak tatilinizi de düzgün bir şekilde yönetebilirsiniz. 

Siz de kişisel gelişiminize katkı sağlamak için vermiş olduğumu en yeni bilgiler doğrultusunda hazırlamış olduğumuz eğitimleri tercih edebilirsiniz. Kısa sürede eğitimlerimizi satın aldıktan sonra, aktif ağ bağlantınız bulunan her yerden eğitimlerimizi alabilir ve eğitimleri tamamlayıp sınavınızı başarıyla geçtikten sonra sertifika sahibi olabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.