İş Hayatı İçin E-Devlet Onaylı Eğitimler
  • Mert Aylanç
  • 0 Yorum
  • 31 Ekim 2022
  • 593

İş Hayatı İçin E-Devlet Onaylı Eğitimler

Yalnızca sertifika ile sahip olunabilecek meslekler olduğunu söyleseydik? İşte iş hayatında yer edinmek için e-devlet onaylı sertifikalar!


İş hayatında yer edinmek özellikle de belli bir yaşı geçmiş herkes için büyük önem arz etmektedir. Bu noktada pek çok kişi geleceğinde nasıl bir yol çizmesi ve hangi mesleğe yönelmesi gerektiği hakkında sıklıkla kafa karışıklığı yaşayabilmektedir. Üstelik pek çok mesleği aktif olarak sürdürebilmek için okul şartlarını karşılama zorunluluğu da cabası. Peki, yalnızca sertifika ile sahip olabileceğiniz meslekler olduğunu söyleseydik? İşte iş hayatında yer edinmek için e-devlet onaylı sertifikalar!

Kariyer hedefleri ve gelecek planlamaları herkesin ilgi alanlarına, kabiliyetlerine ve yöneldikleri alana bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Günümüzde iş hayatında aktif rol alabilmek için artık yükseköğrenim dahi yeterli gelmezken haliyle pek çok kişinin kafası da iyiden iyiye karışmaktadır. Bu noktada neler yapılabilir? Elbette ki e devlet onaylı sertifikalar verdiğimiz eğitimleri alabilirsiniz!

Yalnızca sertifika edinerek meslek sahibi olmak ister miydiniz? İşte bunun çözüm yolu artık Eğitim Kutusu’ndan geçiyor. İş hayatında yer edinebilmek için sizler de vermekte olduğumuz online Meslek Kursları kategorimiz içerisinden ilgili eğitimleri alma imkanına erişebilirsiniz. Peki, bu eğitimleri alınca ne olacak?

Eğitim Kutusu’ndan meslek edinmeye yönelik eğitimler alarak siz de iş hayatı içerisindeki yerinizi alarak bu alanda ağırlığınızı koyma imkanı edineceksiniz. Sertifikanın e devlet üzerinden onaylanabilir ve görünebilir olması sayesinde tamamladığınız eğitim programı kapsamındaki mesleği aktif olarak yapabileceksiniz. 

Eğitim programlarımızdan meslek edinmenize katkı sağlayacak farklı pek çok alanda bir sertifika edinerek siz de uzaktan eğitim metoduyla meslek sahibi olabilirsiniz. Alınan sertifikanın e devlet onaylı sertifika almak üzerine olan doğrulmasını yapmanız da büyük önem arz etmektedir. Peki, e devlet onaylı sertifika verilen alanlar nelerdir? İşte meslek kurslarımız!


Meslek Kursları:

Meslek edinmek isteyen kişilerin günümüzde artık bir üniversite okumak yerine sertifika yoluyla bu işi halletmeye çalıştığı görülüyor. Meslek eğitimleri veren kurumların sertifika almaya ve alınan sertifikanın da doğrulanabilir olmasına elverişli, güvenilir kurslar olması da bu aşamada büyük önem taşıyor. 

Meslek eğitimleri veren kurumlarda hangi alanlara dair eğitimlerin bulunduğu da merak ediliyor. Bazı kurumlar meslek edinmeye elverişli gösterdiği fakat bu imkanı sağlamadığı eğitimlerini de yayınlayarak insanları kandırmaya çalışabiliyor. Bu aşamada da dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın eğitim alınan kurumun meslek gerekliliklerini ve sertifika gerekliliklerini karşıladığından emin olunması olduğu görülüyor. 

Meslek Kursları başlığı altında vermekte olduğumuz eğitimlerimiz ile bizler de bütün hassasiyetimiz ile olaya yaklaşmaktayız. Katılımcılarımızın meslek edinmesine katkı sağlayacak eğitim alanlarımız işte şu şekilde:

Siz de bu alandaki eğitimlerimizi alarak e devlet onaylı sertifikanız ile meslek sahibi olabileceksiniz. Bu fırsatı kaçırmamak ve iş hayatında yerinizi edinerek büyük ölçüde yer almak istiyorsanız siz de muhakkak eğitimlerimizi inceleyin!


İş Hayatına Giriş Nasıl Yapılmalı?

İş hayatına etkili bir giriş yapmak ve bu girişle etkin bir yer edinebilmek için yapılması gereken en önemli şey doğru eğitimlerin alındığından ve mesleğe dair ilgili bilgi birikimine sahip olunduğundan emin olunmasıdır. İş hayatında etkili olmak isteyen ve bir meslek edinip bu alanda istihdam edilerek aktif çalışma hayatına atılmak isteyen kişilerin mesleğe dair ilgili eğitimi veren kurumları doğru bir şekilde araştırarak ilerleme kaydetmesi gerekiyor. 

Özellikle de sertifika alarak meslek edinmek isteyen kişilerin yapması gereken pek çok kontrol bulunuyor. Bu noktada sertifika veren ve ilgili eğitimi aldığınız kurumun sertifikalarının e devlet onaylı olup olmadığına dikkat etmek gerekli oluyor. 

Sertifika programlarını alırken yapılması gereken en önemli şey ve dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sertifika programlarını veren kurumun e devlet ile olan doğru bağlantısını kontrol etmek oluyor. 

Kurumun sahip olması gereken bir diğer önemli nokta da eğitimin içerik yeterliliğinin ve sertifikada eğitimin alınması gereken saat aralığını doğrulayıp doğrulamadığının kontrol edilmesi oluyor. Sertifika alırken elbette kişilerin kişisel verilerin korunması kanunu kvkk bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum gibi bir seçenekle site içerisine kişisel verilerini girmek gerekiyor. Bu noktada da gerçekten kişisel verilerin korunmasına özen gösteren ve bu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmayacak olan kurumların tercih edildiğinden emin olunması gerekli görülüyor. 

Bütün bu noktalara dikkat ederek eğitimi başarı ile tamamlayan kişilerin sertifikaları ile mesleklerini edinmesi de mümkün oluyor. Bu sayede sizler de meslek sahibi olabilmek ve iş hayatına etkili bir şekilde giriş yapabilmek istiyorsanız bizleri tercih edebilirsiniz!


Kendim İçin Doğru Mesleği Nasıl Ayırt Edeceğim?

Meslek seçimi gerçekleştirilirken yediden yetmişe herkesin merak ettiği bir konu bulunuyor: Kendim için doğru mesleği seçtiğimi nasıl bileceğim? Pek çok kişi daha farkına bile varmadığı yeteneklerinin olup olmadığını düşünerek seçtikleri mesleklerin kendileri için doğru olup olmadığını sorgulayabiliyor. Bu noktada da etkili olabilen en önemli şey kişinin farklı alanlarda kendini denemiş ve çalışmaya hazır bir şekilde bulunup bulunmadığını tespit etmiş olması oluyor. 

Kariyer hedefleri ve planlamaları yaparken her birimizin yaptığı en önemli şey kendimiz için doğru bir mesleği seçmeye özen göstermektir. Hem yeteneklerimiz hem de ilgi alanlarımız doğrultusunda seçmeye çalıştığımız mesleğimiz ile ilerlememiz, iş hayatında edinebileceğimiz en önemli avantajdır. Bu avantaja sahip olabilmek için ise kişinin mesleğini kendine en uygun şekilde seçtiğinden emin olmasıdır. 

Bir alanda çalışan fakat kendine uygun çalışma alanının bu olmadığı fark ederek hayal kırıklığı yaşayan birçok insana rastlamak mümkün. Bu insanların kendilerini farklı alanlarda denemek istedikleri ve bu alanlarda nasıl etkili bir şekilde çalışabileceklerinden emin olmadıkları da bilinen bir gerçektir. 

Siz de bulunduğunuz işten memnun değilseniz muhtemelen yeni bir bölüm okuyup, tecrübe kazanmaya çalışıp yıllarınızı ayırdıktan sonra iş sahibi olmayı denemeyi düşünüyorsunuzdur. Peki, uzun uzadıya süren eğitim yılları yerine alanlarda yetkinlik sağlamanızı sağlayacak geliştirici ve ek eğitimler alarak sektörde meslek edinmeye ne dersiniz?

Siz de alanlarda kendinizi geliştirerek meslek edinebilmek istiyorsanız yapabileceğiniz en akıllıca hamle ilgili alanla ilgili ek eğitimler ve sertifikalar alarak kendinizi geliştirmenizdir. Elbette ki bazı alanlar üniversite zorunluluğu taşıyabilse de bunun yanında ek olarak farklı yeteneklerin arandığı da bilinen bir gerçektir. Örneğin; grafik tasarım alanında gelişmek isteyen bir kişinin bu alanda eğitim alması kadar Adobe After Effects, Illustrator, 3D Animasyon, 3D Blender gibi alanlarda sertifikalar alması da etkili olmaktadır. 

Etkili bir şekilde çalışabilmek ve iş hayatında önemli bir yer edinebilmek için sizler de ilgili eğitimlerimizi alabilir ve bu alanlardaki gelişimleriniz ile meslek hayatında öne çıkma imkanı edinebilirsiniz. Eğitim Kutusu, kariyer hedeflerinize ve kişisel gelişiminize sağladığı katkı ile her daim sizlerin yanında olarak farkını ortaya koymaktadır. Durmayın ve siz de eğitim fırsatlarımızdan faydalanarak iş hayatında öne çıkabilmenin yollarına hakim olun!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.