Instagram Etkileşim Arttırma
  • Demir Aylanç
  • 0 Yorum
  • 08 Temmuz 2022
  • 725

Instagram Etkileşim Arttırma

Instagram, en sık kullanılan sosyal medya uygulaması olarak her yıl rekorlar kırıyor. Bu uygulama üzerinden elbette işletmeler de üyelik oluşturuyor.


Instagram günümüzde milyarlarca insanın kullandığı bir sosyal medya platformu olarak öne çıkıyor. Pek çok kişi tarafından kullanılmakta olan ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran Instagram, artık hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası olarak görülüyor. 

Instagram, en sık kullanılan sosyal medya uygulaması olarak her yıl rekorlar kırarak ününü daha da arttırırken bu uygulama üzerinden elbette ki işletme hesapları ve çeşitli kurumlar da üyelik oluşturuyor. Instagram’ı gelir elde edebilmek ve ınfluencer olabilmek için takip eden kişilerin de haliyle Instagram etkileşim arttırma yöntemlerini araştırdığı görülüyor. Peki, Instagram etkileşim arttırma yöntemleri nelerdir?

Hesap kullanıcılarının takipçilerini etkileşim vermeye teşvik etmek amacıyla uygulayabileceği bazı taktikler ve uygulamalar bulunuyor. Siz de hedef kitlenizin daha çok etkileşim vermesini istiyorsanız, bu adımları takip edebilir ve İnstagram etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz.


Instagram Etkileşim Nasıl Arttırılır?

Instagram üzerinden etkileşim artırabilmek için düzenli olarak gönderip paylaşımı gerçekleştirmeniz gerekir. Gönderileriniz düzenli ve istikrarlı bir şekilde paylaşıldığı takdirde kullanıcılarla etkileşime girme ve aynı zamanda aktif olduğunuzu kullanıcılarınızı kanıtlama imkanı bulursunuz. 

Instagram üzerinden etkileşim arttırabilmek için ayrıca En çok etkileşim alan tarzdaki gönderileri paylaşmanızda son derece önemlidir. Bu noktada instagram’ın her sene hazırlamış olduğu etkileşim verilerini incelemeniz faydalı olabilir. Her yıl olduğu gibi bu yılda instagram etkileşim verilerini açıkladı. Instagram’da etkileşim alabilmek için gönderi paylaşımı yapılabilecek saatler ve konular şu şekilde:

  • • Instagram, özellikle akşam saatlerinde kullanıcıların sıklıkla aktif olduğu ve kullandığı bir sosyal medya uygulaması. Gün içerisindeki işlerini halleden kişiler özellikle akşam 21.00 ile gece 04.00 aralığında aktif olarak uygulama içerisinde gezinti ve keşif yapıyor. Yine de gün içerisinde kullanıcıların en aktif olduğu saat aralığı akşam saat 21.00-22.00 aralığı oluyor. 
  • • Doğru sayıda ve türde hashtag kullanımı da sosyal medyada etkileşim alabilmenin altın anahtarı olarak görülüyor. Bu nedenle hashtag ler kullanılırken doğru sayıda ve türde belirlenmesi gönderide alınacak etkileşimi arttırıyor.
  • • Paylaşım gerçekleştirirken sosyal medyadaki trendleri, popüler şarkıları ve popüler şablonları kullanmak da etkileşimi büyük oranda etkiliyor. 
  • • İlgi çekici efektler ve renkler de takipçilerinizin ve asıl hedef kitlenizin aklında yer edinmenize katkı sağlıyor. Bu efektleri daha sonra denemek ve kullanmak isteyen kullanıcıların özellikle kaydetme seçeneğini tercih ettiği ve etkileşim oranı arttırdığı da biliniyor. 
  • • Instagram hesaplarınızda özellikle farklı hesaplar arası gönderim seçeneğinin etkileşimi arttırdığı biliniyor. Etkileşimi ve akışı güçlenen içerikler Instagram keşfet kısmına çıkarak daha fazla insana ulaşıyor. Etkileşim oranlarınızla hesabınızı yükseltmek için kaydedilmesi ve kişilerin birbirine atması mümkün içerikler üretmeniz de son derece faydalı olacaktır. 
  • • Sosyal medya platformlarında en sık yapılan hata hikaye kısmını aktif veya nitelikli bir şekilde kullanmamak oluyor. Farklı pek çok platformda hikaye özelliği bulunsa da özellikle Instagram hikayeler milyarlarca kişi tarafından takip ediliyor. 24 saatte kaybolan bu içerik konseptini değerlendirerek keşfette öne çıkmak ve önerilen hesaplar arasına girmek mümkün oluyor. Instagram hikayelerinin etkili olabilmesi için sesli bir hikaye atılması hâlinde muhakkak sese dikkat çekmek gerekiyor. Başlangıçta tek cümleyle kişileri yakalamak, gelişme sürecinde asıl olayı anlatmak ve son olarak takipçilerden yapması beklenen istekleri dile getirmek kullanıcıların bilinçaltında daha rahat yer edinebilmeye imkan tanıyor. 


Instagram’da Etkileşim Almanın Avantajları Nelerdir?

Instagramda etkileşim alabilmek, özellikle hesabı yükseltme ve takipçi sayısını arttırma noktasında etkili oluyor. Takipçi sayısını arttırmak, hedef kitle erişimini ve hitabını kolaylaştırarak hesapla verilmek istenen mesajı ve sürdürülen süreci destekliyor. Bu nedenle instagram içerisinde etkileşim alabilmenin pek çok avantajı bulunuyor. 

Instagram üzerinden belli bir seviyede etkileşim alan, düzenli takipçi sayısına ve belli kriterlerin üzerine çıkan kişilerin hesapları doğrulanarak Instagram üzerinden gelir elde etme imkanı da bulunuyor. Bu nedenle Instagram üzerinden etkileşim elde etmek özellikle de yeni nesil tarafından sıklıkla üzerinde durulan bir konu olarak görülüyor. 

Dijitalin hayatımıza endekslenmesi sonucunda sosyal medya üzerinden gelir elde etmek de mümkün oldu. Bu nedenle özellikle 16-26 yaş aralığındaki kişilerin sosyal medya üzerinden gelir elde etmek için trendleri takip ettiği ve bu tip etkileşim hilelerini ve taktiklerini denediği görülüyor. 

Sizler de sosyal medyada daha etkili olmak ve uygulayabileceğiniz taktikler hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi’mizi alabilirsiniz. Böylece hesabınızı nasıl yönetmeniz gerektiğini anlamanız ve sosyal medyada uzmanlaşmanız mümkün olacak. Sosyal medyada milyon takipçili bir hesaba sahip olduğunuzu hayal edebiliyor musunuz.? Bu arzunuz hayal olarak kalmasın, gerçeğe dönüşsün diye sizler için özel olarak hazırlamış olduğumuz Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi’mizden de faydalanabilirsiniz! Siz de acele edin ve fırsatları kaçırmayın!

Bu eğitimlerin yanı sıra sosyal medyada etkili olabilmeniz için önerebileceğimiz diğer eğitimlerimiz şu şekildedir:

Bu eğitimlerin yanı sıra sosyal medyada dikkat çeken konular üzerine hazırlanmış şu eğitimlerimizden de faydalanabilirsiniz:


Instagram Etkileşim Alma Yöntemleri

Kullanıcıların hesabınızla etkileşim kurmasını istiyorsanız, o kadar da kasmanıza gerek yok! Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Instagram üzerinden etkileşim alabilmek için bu yazımızda bahsettiğimiz taktikleri uygulamanız ve daha fazlasını öğrenebilmek için vermekte olduğumuz eğitimleri almanız yeterli. Sizler de bu adımları takip ederek kolaylıkla sosyal medyada uzmanlaşarak istediğiniz etkileşimi alabilecek ve hedef kitlenize erişebileceksiniz!

Instagram’dan etkileşim alabilmek ve algoritma içerisinde öne çıkabilmek için, yazımızda belirtmiş olduğumuz taktikleri deneyebilirsiniz. Eğitimlerimizi alarak da bu alanda uzmanlaşma imkanınız bulunur. Bunun yanı sıra Instagram tarafından resmi olarak yayınlanmış verileri takip etmeniz de son derece faydalı olacaktır. 

Ayrıca daha fazla etkileşim alabilmek için Instagram üzerindeki takipçilerinizi yorum yapma noktasında teşvik etmeniz ve yorum yapabilecekleri konular üzerinde durmanız da etkili olacaktır. Bu sayede çok daha kolay algoritma içerisinde öne çıkabileceksiniz. 


Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.