İngilizce Hayat Kurtaran Cümleler
  • Mert Aylanç
  • 0 Yorum
  • 05 Nisan 2023
  • 512

İngilizce Hayat Kurtaran Cümleler

İngilizce dili ile herkesin karşı karşıya kalması da acil durumlarda hayat kurtaracak olan İngilizce cümlelerin merak edilmesine neden oluyor.


İngilizce, dünya dili olarak bilinmektedir. Bu dilin dünya içerisinde genel dil ilan edildiği biliniyor. İngilizcenin bu denli sık kullanılması, hepimizin hayatında en az bir kez olsun bu dil ile karşı karşıya kalmasına neden oluyor. 

İngilizce dili ile herkesin karşı karşıya kalması da acil durumlarda hayat kurtaracak olan İngilizce cümlelerin merak edilmesine neden oluyor. İşte İngilizcede hayat kurtaran, herkesin muhakkak bilmesi gereken o cümleler!


I Agree With You (Seninle Aynı Fikirdeyim)

Karşınızdaki kişi ile anlaşmak için kullanabileceğiniz cümlelerden biri “I agree with you”dur. İletişim kurulurken karşınızdaki kişiyle aynı şekilde düşünüyorsanız konuşma sırasını savmak adına bu cümleyi sık sık kullanabilirsiniz. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken asıl nokta, karşınızdaki kişinin yansıttığı düşünceyi net anlamış olmaktır. 


Have A Good …… (İyi …)

Vedalaşmalar sırasında devamlı “Bye Bye” veya “See you later” diyor, daha farklı ifadeler kullanmak istiyorsanız “Have a good  ..…” kullanımı tam size göre! Siz de vedalaşırken karşınızdakine güzel dileklerde bulunabilirsiniz. İşte sizler için örnek birkaç kullanım:

  • • Have a good day! (İyi günler!)
  • • Have a good weekend! (İyi hafta sonları!)
  • • Have a good life! (İyi hayatlar! – Burada kelime çevirisi “iyi hayatlar” şeklinde olsa da esas anlamı “iyi, güzel bir yaşantın olsun” şeklindedir.)


I Wish You All The Best (Senin İçin En İyisini Diliyorum)

Bir veda konuşması gibi de düşünülebilecek olan bu cümle, özellikle de konuşmaları daha ılıman bir hale getirebilmek adına faydalı olmaktadır. Bu noktada “I wish you all the best” dileğinde bulunarak konuşmanızı sonlandırabilir veya ılımlı şekilde devam ettirebilirsiniz.


Long Time No Talk (Uzun Zamandır Konuşmadık)

Uzun zamandır görmediğimiz birisi karşımıza çıktığında en gerildiğimiz noktalardan birisi onun bize neden yazmadın diye sormasıdır diyebilir miyiz? Bu sorudan kurtulmak için önce hamleyi sizin yapmanız son derece faydalı olacaktır. “Long time no talk” diyerek üzerinize gelmesi muhtemel hamleyi doğrudan savuşturabilirsiniz. 


Are You Lost? (Kayıp Mı Oldun?)

Bu cümleyi duymak da karşınızdakine söylemek de hayat kurtarıcı olabilir. Bilmediğiniz bir ortamda kaybolduysanız ve çevrenizde yönünüzü sorabileceğiniz biri arıyorsanız sizi en rahatlatan şey “Are you lost?” cümlesini duymak olacaktır. Bu noktada kaybolduğunu düşündüğünüz birine de bu cümleyi kurarak yanıtına göre ona yardımcı olabilirsiniz. 


Can I Ask You Something? (Sana Bir Şey Sorabilir Miyim?)

Birisinden bir bilgi almak istediğinizde, ona gidip “Can I ask you something” diye sorabilirsiniz. Bu soru sonrasında öğrenmek istediğiniz konuyu karşınızdakine sorarak dilediğiniz bilgiye de erişmeniz mümkün olacaktır.


Can You Help Me Please? (Bana Yardım Edebilir Misin Lütfen?)

Birinden yardım istemek için “Can you help me please?” diye sormanız yeterli olacaktır. Sonrasında kişi size yardımcı olmak istiyorsa konu ile ilgili detayları soracaktır. Konuşmayı bu soru üzerinden ilerletebilir ve rahat bir şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz.


How Much Is It? (Bu Ne Kadar?)

Bir ürün satın alacağınız zaman ücretinin ne kadar olduğunu merak edersiniz. Bu cümleyi kullanarak ürünün fiyat bilgisini öğrenmeniz ve buna bağlı olarak satın alım gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğinize karar verebilirsiniz.


Siz de bu cümleleri kullanarak pek çok noktada kendinizi kurtarabilirsiniz. İngilizce hakkında daha fazla bilgi edinmek, kendimi bu dilde geliştirmek istiyorum diyorsanız; o halde yapmanız tek bir şey var: İngilizce Intermediate Eğitimi’ni almak! Seviye olarak aşama aşama gelişmek için ise yapmanız gereken tek şey İngilizce A1-A2 Eğitimi’ni ve İngilizce B1-B2 Eğitimi’ni almak olmaktadır. Bu eğitimlerimizin yanı sıra sizlere önerebileceğimiz diğer eğitimlerimiz de şu şekildedir:

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.