Hijyen Sertifikası Nasıl Alınır?
 • Rüzgar Karakuz
 • 0 Yorum
 • 23 Temmuz 2022
 • 1702

Hijyen Sertifikası Nasıl Alınır?

Siz de iş başvurularında hijyen sertifikası engeline takılmadan, iş sahibi olmak ister misiniz?


Sağlığımızı korumak adına hijyenik önlemlere büyük önem vermekteyiz. Hem kendi sağlığımızı hem de başkalarının sağlığını gözeterek bir çalışma sergileyebilmek için ise hijyen alanında alınmış bir eğitim son derece faydalı olmaktadır. 

Hijyen sertifikası, pek çok iş yeri tarafından istenmekte olan ve iş başvurularında sahip olması beklenen bir sertifikadır. Pek çok sektör bünyesinde ihtiyaç duyulan bu sertifikaya sahip olmak oldukça kolay. Siz de iş başvurularında hijyen sertifikası engeline takılmadan, iş sahibi olmak ister misiniz? O halde Hijyen Eğitimi’miz tam sizlere göre!

Hijyen sertifikasına sahip olabilmek için öncelikle bu alanda verilmiş bir eğitim programını tamamlamak gerekmektedir. Hijyen belgesi almak için nitelikli sertifikalar vermekte olan bir eğitim kurumu ile anlaşma sağlamak ve buradan ilgili eğitimleri almak gerekir. İnsan sağlığı önlemleri kapsamında ihtiyaç duyulan bu sertifikaya sahip olarak pek çok sektörde iş sahibi olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Siz de işsizliğin büyük bir sorun haline geldiği günümüzde kolaylıkla iş sahibi olabilmek ve iş başvurularınızda herhangi bir engele takılmadan başvurunuzun değerlendirmeye alınmasını sağlamak için Hijyen Eğitimimizi alabilirsiniz. Eğitim sonrası sınavı başarıyla geçtikten sonra hızlı şekilde sertifikalarınıza da sahip olabileceksiniz. 

Hijyen belgesi eğitimi, tarafımızca online olarak verilmektedir. Bu eğitim, sertifika almak isteyen kişilerin eğitimlerini tamamladıktan sonra kolaylıkla sertifikalarına ulaşmalarını mümkün kılmaktadır. İş sahibi olmak ve işsizlik gibi bir sıkıntı çekmeden farklı pek çok sektörde aktif çalışma sergileyebilmek istiyorsanız, siz de Hijyen Eğitimi’mizi kaçırmayın!


Ruhsat ve İşe Giriş İçin Hijyen Sertifikası

Resmi gazetede de açıklandığı gibi belli başlı meslek gruplarında hijyen belgesi almak zorunlu tutulmaktadır. Buna bağlı olarak pek çok kişi hijyen belgesi almak için güvenilir bir eğitim kurumu arayışı içerisine girmektedir. Ruhsat ve işe giriş için hijyen sertifikası son derece önemlidir.

Özellikle hizmet sektörü içerisinde bu belgeye sahip olmak büyük bir öneme sahip olmaktadır. Sertifika sahibi olabilmek için sizler de eğitimi alabilir ve hızlı bir şekilde iş hayatında aksiyon alabilirsiniz. Üstelik eğitiminizi tamamladıktan sonra e devlet üzerinden sorgulanabilir belge sahibi olarak bu belge ile birlikte çalışabileceğiniz alanlardaki iş ilanlarını değerlendirebilirsiniz. 

Hijyen sertifikasına sahip olmak için tek yapmanız gereken eğitimi almak ve sınavı başarıyla tamamlamak. Verilen eğitimdeki tüm videoları eksiksiz bir şekilde izleyip sınavı başarıyla geçen katılımcılarımıza uluslararası geçerliliği bulunan, e devlet sorgulanabilir ve üniversite onaylı sertifika imkanı sunarak yardımcı oluyoruz. Nitelikli eğitimlerimiz ve özel hazırlanmış içeriklerimiz ile verdiğimiz eğitimimize katılarak siz de iş hayatında şimdiden 1-0 öne geçebilirsiniz! Bu fırsatı kaçırmayın derim. 


Hijyen Sertifikası Hangi Sektörlerde Gerekir?

Hijyen sertifikası almak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan bir tanesi de bu sertifikanın hangi sektörler ve meslekler dahilinde geçerli olacağıdır. Sertifikanın geçerli olduğu alanlar şu şekildedir:

 • • Gıda üretimi yapan işyerleri
 • • Gıda perakende satışı yapan işyerleri
 • • İçme suyu üretimi yapan yerler
 • • İnsani kullanım suyu üreten işyerleri
 • • Kaplıca çalışanları
 • • Berber
 • • Kuaför
 • • Masaj, güzellik, düğün salonları ve benzeri yerler.
 • • Güzellik salonları
 • Diş, saç ekimi kliniği, tedavi merkezleri

Siz de çalışma alanı çeşitliliğini de mümkün kılan Hijyen Sertifikası sayesinde farklı pek çok alanda çalışma imkanı edineceksiniz. Üstelik iş başvurularında sertifika engeline takılmadan rakiplerinizin önüne geçmeniz de mümkün olacak. Bu noktada sizlere hijyen sertifikası ile çalışma sergileyebileceğiniz alanlarda etkili olabilecek Uygulamalı Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakım Sertifikası Programı’mızı da önerebiliriz. Sertifikalarınız sayesinde hiç bitmeyecek bir meslek edinme imkanına böylelikle ulaşabilirsiniz. 


Hijyen Eğitimi Nedir?

Özellikle insan sağlığını gözeten alanlarda ihtiyaç duyulan hijyen sertifikasına sahip olmayı mümkün kılan eğitime hijyen eğitimi denmektedir. Hayatımızın pek çok noktasında hijyenik bir ortam içerisinde bulunmak hepimiz için büyük önem arz ediyor. İnsan sağlığını gözetmek amacıyla hijyenik önlemlerin uygulanması gerekliliği bulunuyor. Kendimizin dahi uygulanmasını istediğimiz hijyenik koşulları sağlamak iş hayatında sizlerden de beklenen bir tutumdur. İşte bu nedenle Hijyen Eğitimi büyük bir öneme sahiptir.

Eğitim ile birlikte sertifika sahibi olarak hijyen koşulları kapsamında çalışma sergilemesi beklenen pek çok sektörde iş imkanına erişebileceksiniz. İş başvurularınızda herhangi bir sertifika engeline takılmadan rakiplerinizi eleyerek kolaylıkla iş sahibi olmanız da mümkün. Siz de bu avantajlardan ve daha fazlasından faydalanmak için Hijyen Eğitimi alarak e devlet hijyen belgesi sahibi olabilirsiniz. Üstelik vermekte olduğumuz sertifikalarının niteliği sayesinde öne çıkmanız işten bile değil! 


Hijyen Eğitimi Ne İşe Yarar?

Hijyen eğitimi ile birlikte hijyen koşullarını nasıl uygulamanız ve nerelerde uygulamanız gerektiğine dair çok daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda eğitim sonucunda edineceğiniz sertifikalarınız da sizlere iş hayatına büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle hizmet sektörü bünyesinde ihtiyaç duyulan bu sertifika ile farklı pek çok alanın içerisinde meslek edinmeniz mümkün. Siz de tek bir sertifika ile farklı pek çok meslekte çalışma imkanına sahip olmak ister misiniz? O halde eğitimimiz tam sizlere göre!


Hijyen Eğitimi Sonrası Alınan Sertifika Her Yerde Geçerli Midir?

Hijyen eğitimi sonrasında alınan sertifikalarla ilgili merak edilen bir diğer konu da sertifikanın nerelerde geçerli olacağı ile ilgilidir. Sertifikanın bir geçerliliği bulunabilmesi ve bütün kurumlarca kabul görebilmesi için nitelikli bir eğitim kurumundan eğitim alınması gerekir. Bu eğitim sonucunda ise e devlet görünebilir, uluslararası geçerliliği bulunan ve üniversite onaylı sertifikalara sahip olunması beklenir.

Tarafımızca verilmekte olan e devlet tarafından sorgulanabilir özelliğe sahip sertifikanız ile birlikte sizler de hijyen sertifikası talebinde bulunan her yerde çalışma imkanına sahip olacaksınız. Üstelik uluslararası geçerli sertifikalarımız sayesinde hem yurtiçi hem de yurtdışı imkanlara sahip olmanız da mümkün olacak.

Hijyen sertifikası talebinde bulunan bütün kurumlarda geçerli sertifikalarımız sayesinde, iş hayatında çeşitliliğe ulaşmanız ve rakiplerinizi eleyerek öncelikli tercih hâline gelmeniz mümkün. Fırsatları kaçırmayın ve sizler de iş hayatında yerinizi kesinleştirin!


Hijyen Sertifikası Neden Gerekli?

İnsan sağlığı için alınan önlemler kapsamında hijyen sertifikasının büyük bir önemi ve değeri bulunmaktadır. Özellikle gıda, sağlık gibi sektörler bünyesinde hijyen sertifikası şartı bulunur. Bu sertifika, hijyenik önlemler kapsamında yeterli donanıma olduğunuza dair bir kanıt niteliğindedir. Bu kanıtı kurumlara sunmanız halinde kolaylıkla iş sahibi olmanız ve aktif bir şekilde çalışma sergilemeniz mümkün olmaktadır.

Resmi olarak da gerekliliği açıklanmış olan bu sertifikaya sahip olunmaması halinde cezai işlemlere başvurulmaktadır. Özellikle hizmet sektörü bünyesinde ve insanlarla devamlı temas hâlinde bulunulması gereken alanlarda çalışan kişileri kapsayan bu zorunluluk dikkate alınmadığı takdirde hem kuruma hem de çalışana yaptırımlar uygulanmaktadır.  Bu nedenle ilgili sektörlerdeki kurumlarda geçerli ve legal bir çalışma ortamı sağlanabilmesi adına hijyen sertifikası zorunlu tutulmaktadır. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.