Hasta ve Yaşlı Bakımı
 • Mert Aylanç
 • 0 Yorum
 • 20 Temmuz 2022
 • 560

Hasta ve Yaşlı Bakımı

Hasta yaşlı bakımı, hastanelerde ve özellikle huzurevlerinde çalışan ihtiyacı duyulan alanlar arasında yer almaktadır. Peki, hasta ve yaşlı bakımı nedir?


Hasta ve yaşlı bakımı, hastanelerde ve özellikle huzurevlerinde çalışan ihtiyacı duyulan alanlar arasında yer almaktadır. Peki, hasta ve yaşlı bakımı nedir, nasıl sağlanır?

Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı, belirli bir yaşın üzerindeki kişilerle ya da hasta kişilerin bakımıyla ilgilenen kişilerin aktif olarak çalışma sergilediği bir alandır. Hasta olan veya belirli bir yaşın üzerinde olup bakıma muhtaç olan veya yardıma gereksinim duyan kişilerin bu alanda çalışma sergileyen çalışanlardan destek alması mümkün olmaktadır. 

Bakıma muhtaç kişilerin özellikle destek aldığı bir meslek grubunu oluşturan hasta bakıcı ve yaşlı bakımı alanı, üzerine eğitim alarak sertifika sahibi olunabilen ve bu sayede aktif çalışma sergilenebilen bir alandır. Üniversitelerin bu konudaki ilgili bölümlerinden de eğitim alınabilmektedir. Bunun yerine kısa sürede sertifika sahibi olarak alanda yetkinlik sağlayabilmek ve çalışma hayatına atılabilmek için, meslek edinmenize katkı sağlayan Uygulamalı Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Eğitimi’mizi tercih edebilirsiniz.

Kısa süre içerisinde en iyi fiyatlarla eğitimimizi aldığınızı ve iş bulmanın oldukça zorlayıcı olduğu bu süreçte hiç bitmeyecek bir mesleğe sahip olduğunuzu bir düşünün. Bunun getirdiği avantajlardan faydalanmak için sizler de sertifikası üzerinde uygulamalı ibaresi barındıran ilk ve tek kurum olan bizleri tercih edebilirsiniz. Kaliteli eğitimlerimiz ile birlikte meslek sahibi olarak hiç bitmeyecek bir mesleğin kapılarını siz de açabilirsiniz. Fırsatları kaçırmayın! 


Hasta ve Yaşlı Bakıcı Nasıl Olunur?

Hasta ve yaşlı bakıcı olabilmek için öncelikle bu alanda verilmiş bir eğitimi almış olmak ve ya mezuniyet belgesine ya da sertifikaya sahip olmak gerekmektedir. Alandaki yeterliliğini kanıtlayan kişilerin bu mesleği aktif olarak yürütmesi mümkün olmaktadır. Lisans programından mezun değilseniz korkmayın! Bu alanda vermekte olduğumuz sertifikalarımız sayesinde sizler de bu mesleği edinebileceksiniz. 

Sağlık sorunları veya yaşının kendine bakmaya elvermemesi sonucunda bakıma ihtiyacı olan kişilerin hasta ve yaşlı hizmetleri aldığı görülmektedir. Hiç bitmeyecek ve devamlı ihtiyaç duyulacak bu alanda çalışmanın sağlamış olduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Devamlı istihdam sağlanması bu avantajların başında yer almaktadır. 

Avantajlı bir meslek olmasının yanı sıra hasta ve yaşlı bakıcılığı oldukça stresli bir meslek olabilmektedir. Bu noktada ise Stres Yönetimi Eğitimi’miz ile rahatlamanız ve kendi motivasyonunuzu koruyarak daha verimli çalışmanız mümkün olacaktır. 

Bu meslekte aynı zamanda ihtiyacınız olabilecek bir diğer temel bilgi ise ilkyardım bilgisidir. Bu doğrultuda da Temel İlk Yardım Eğitimi’mizi alabilirsiniz. Sağlık sektörü içerisinde aktif ve çok yönlü çalışmak için ise Sağlık Eğitimleri Paket Programı'mızı inceleyebilirsiniz. 

Evde bakım hizmetleri yaşlıların sıklıkla aldığı hizmetler arasında yer almaktadır. Yaşlı yakınları sıklıkla evde bakım hizmetleri için çalışan arayışı içerisine girmektedir. Bu arayış mesleğin devamlılığını gösterir niteliktedir. Bu tip hizmetler yaşlıların özellikle ihtiyaç duyduğu ve bu nedenle de sıklıkla tercih edilen hizmetler olduğu için, bu alanda meslek sahibi olmak son derece etkili olmaktadır. 


Uygulamalı Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakım Sertifikası 

Uygulamalı hasta bakıcı ve yaşlı bakımı sertifikası sayesinde sizler de meslek sahibi olarak aktif çalışma hayatına atılabileceksiniz. İş bulmanın son derece zorlu olduğu süreçte hiç bitmeyecek bir mesleğe sahip olmak ister misiniz? O halde sizlerin de bu sertifikayı edinmesi büyük bir avantaj sağlayacak!

Tarafımızca verilmekte olan e-devlet sorgulanabilir, uluslararası akredite ve üniversite onaylı sertifikalar sayesinde sizler de alanda aktif olarak çalışabileceksiniz. Üstelik yönetmelik dahilinde sertifikasına uygulamalı ibaresini ekleyen ilk ve tek kurum olarak da öne çıkıyoruz. Siz de bu fırsattan faydalandığınızı bir düşünsenize! 

Hasta bakımı, ihtiyacın ve talebin asla bitmeyeceği bir alan olması nedeniyle meslek sahibi olmak isteyen kişilerin takip edebilecekleri en etkili çalışma alanlarından bir tanesidir. Sağlık personeli olarak çalışma sergilemek için ve hasta bakıcı unvanı ile çalışma sergileyebilmek için sizler de eğitimimizi tercih edebilirsiniz. 


Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakım Sertifikası İle Nelerde Çalışılabilir?

Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı sertifikası alan kişilerin çalışabileceği farklı pek çok alan ve kurum bulunmaktadır. Bu alanları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • • Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda,
 • • Belediyelerde,
 • • Hastanelerde,
 • • Yaşlı Bakımevlerinde,
 • • Güçsüzler Yurdu’nda,
 • • Kamu kurum ve kuruluşlarında,
 • • Özel kurum ve kuruluşlarda,
 • • Bireysel olarak bulacağınız kişiye özel bakım işlerinde,

Bu sertifika sayesinde siz de asla bitmeyecek olan mesleğinize sahip olabilir ve çeşitli çalışma alanları dahilinde sizler de çalışabilirsiniz. Uzaktan eğitim metoduyla herhangi bir lisans, ön lisans veya meslek liseleri programına dahil olmadan sizler de meslek sahibi olabilirsiniz. 

Özellikle huzurevleri yaşlı bakımı dahilinde sıklıkla personel alımı yaptığı için siz de devamlılığı bulunan bu mesleğe sahip olarak büyük bir avantaj sağlayabilir ve devamlı istihdam sağlanan alanda çalışma imkanı edinebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.