Günlük Yaşantınızı Kurtaracak 5 İpucu
  • Demir Aylanç
  • 0 Yorum
  • 30 Eylül 2022
  • 336

Günlük Yaşantınızı Kurtaracak 5 İpucu

Günlük yaşantımız içerisinde ne çok detay içerisinde boğulmaktayız öyle değil mi? Peki, size gününüzü daha iyi yönetebileceğinizi söyleseydik?


Günlük yaşantımız içerisinde ne çok detay içerisinde boğulmaktayız öyle değil mi? Peki, size gününüzü daha iyi yönetebileceğinizi söyleseydik? 

Gün içerisinde farklı pek çok olaya, konuya ve duruma maruz kalmamız nedeniyle ruh halimiz, verim yüzdemiz azalıp artış gösterebilmektedir. Bu noktada önemli olan günü nasıl yöneteceğimiz ve günü nasıl daha verimli bir hale getirebileceğimizdir. Bu noktada gününüzü kurtaracak ve çok daha rahat bir şekilde gündelik yaşantınızı sürdürmenize katkı sağlayacak bazı ipuçları ve tricky bilgiler bulunmaktadır. 

İşte sizler için gündelik yaşamınızı kurtaracak ve çok daha kolay bir hâle getirecek bazı ipuçları şu şekilde:


  • 1. Gününüzü Planlayın ve Bir Ajanda Tutun!

Bir günü etkili kullanabilmenin en etkili yolu o günün planını çıkartmaktır. Doğru bir planlama ile bir günden maksimum verimi alabilmek mümkündür. Bu noktada zamanı doğru yönetebilmek ve yapılması planlanan işlerin veya etkinliklerin alacağı vakti doğru tutturmak gerekmektedir. Etkili bir şekilde zaman yönetimi yapabilen kişinin gününü doğru bir şekilde planlaması mümkündür.

Gününüzü doğru planlayamayan veya ayarladığı saatlere işlerini sığdıramayan bir insansanız, yüksek ihtimalle zaman yönetimi noktasında zayıf bir insansınızdır. Bunu telafi etmek ise çok kolay! Zaman Yönetimi Eğitimi’miz sizlere bu noktada yardımcı olacaktır. Böylece kolaylıkla günün akışını kontrol ederek ilerleme kaydedebileceksiniz. 


  • 2. Önceden Hazırlanmış Yemeklerle Gün İçerisinde Vakit Kaybetmeyin

Önceden hazırlanmış yemeklerin gün içindeki duruma ne gibi katkısı olacak diye düşünenleriniz olabilir. Yemek hazırlamakla ne kadar vakit harcadığınızı hiç düşündünüz mü? Tümüyle sağlıksız besinler tüketmeden fakat kısa sürede pratik yemekler yiyebilmek için yemeklerin boş bir vakitte önceden hazırlanması son derece etkili olacaktır. Burada kastedilen yemeklerin günlerce kalması değil elbette. 

Yemeklerin kendisini önden hazırlayamasanız dahi yapmanız gereken esas şey yemeklere girecek olan sebze, meyve, et gibi ürünleri önceden kesmek veya parçalara ayırmaktır. Yemek yaparken bunun size sağlayacağı kolaylık ve hız yadsınamaz derecede fazla olacaktır. Özellikle önceden doğranmış ürünlerin sağlayacağı zaman tasarrufu sayesinde yemek hazırlamaya ayırdığınız süre kısalarak bu süre ölü vakit olmaktan çıkacaktır. 

Doğru bir şekilde yemek yapabilmek ve yemek hızınızı artırabilmek için ise sizlere Aşçılık Eğitimi’mizi önerebiliriz. Hem bu sayede meslek de edinmiş olursunuz!


  • 3. Meditasyon Yapın

Meditasyonun günlük yaşam içerisindeki stres kaynaklarından uzaklaşmak ve dikkat dağınıklıklarından kurtulmaktaki etkisi son derece fazladır. Meditasyon yalnızca stresli yaşantısı olan kişiler için de değildir üstelik. Herkesin zihnini dinlendirme ve berraklaştırma amaçları ile meditasyon yapması son derece faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra reiki, bioenerji gibi çalışmalar da yapılabilir. Peki, bütün bu çalışmalar nasıl yapılır? 

Bütün bu süreçleri takip edebilmek ve çalışmaları doğru bir şekilde gerçekleştirebilmek için Meditasyon Eğitimi’miz, Canlı Online Reiki Eğitimi’miz ve Bioenerji Eğitimi’miz sizler için son derece faydalı olacaktır. Siz de bu eğitimleri alarak ilgili alanlarda ilerleme kaydedebilirsiniz. 


  • 4. Uyku Düzeni Oluşturun

Doğru ve dengeli bir uyku düzenine sahip olmanın önemi sanıldığından çok daha büyüktür. Bir zihnin dinlenmesi, vücudun istenilen dinginliğe ulaşması için doğru bir uyku planı çıkartılmalıdır. Uykumuzu alamadığımız günlerde ruh halimizin dahi ne denli hızlı değiştiğini ve olumsuz etkilendiğimizi bilmekteyiz. Uykusuz kaldığınız bir gecenin sabahında herhangi bir iş yapmak ister miydiniz? Cevabınız tıpkı bizim gibi hayır olacaktır.

Uyku düzeninizi oturtmanız ve bu düzeni bozmadan uykunuzu alarak güne başlamanız hâlinde hem daha dinç olacak hem de daha etkili bir şekilde çalışabileceksiniz. Burada kastedilen aşırı uyumak ve vücudu ve zihni tembelliğe alıştırmak da değildir elbette. Yeterli uyku alındıktan sonrasında yatmak da günü planlama ve kurtarma noktasında bir anlam taşımamaktadır. 


  • 5. Alışkanlıklarınızı Şekillendirin

Alışkanlıklarınızı doğru bir şekilde yönlendirmeniz sayesinde gününüzü daha etkili kullanabilmeniz mümkün. Bir günün en büyük düşmanı devamlı tekrarlanan hareketler ve monotonlaşmış bir yaşam düzenidir. Bu yaşam düzeni içerisinde etkili bir şekilde kendinizi bulmanız ve günden alabileceğiniz verimi artırmanız mümkün olmayacaktır. 

Her gün bir öncekinin tekrarı olacağı için yapılması gereken şey aslında alışkanlıkların bazılarını geride bırakmak ve zincirleri kırmaktır. Bir insanın kendine bağladığı zincirler gibi alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlanması da gündelik yaşamının kalitesini ve alabileceği maksimum verim düzeyini bozmaktadır. Bu sebebe bağlı olarak da esas yapılması gereken monoton yaşamdan kurtulmaktır. 

Alışkanlıklarınızı şekillendirirken yeni hobiler edinmek ve yeni alanlarda kendinizi geliştirmek de yapabileceğiniz etkili şeyler arasında yer almaktadır. Özellikle gününüzün verimini artırmaya ve kişilik gelişiminde ilerleme kaydetmenize etkisi olabilecek hobiler şu şekildedir:

Bu hobiler için de ilgili eğitimlerimize göz atabilir ve kişisel gelişiminizi çok daha iyi bir noktaya getirebilirsiniz.


Günlük yaşantınızı çok daha etkili ve iyi bir hâle getirmek için siz de önerilerimizi dikkate alabilir ve bir günden alabileceğiniz maksimum verime ulaşarak günlerinizi çok daha güzel bir şekilde geçirebilirsiniz! 


Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.