En Çok İzlenen Filmler
 • Mert Aylanç
 • 0 Yorum
 • 01 Eylül 2022
 • 510

En Çok İzlenen Filmler

Boş vakitlerimizi değerlendirmek için yapılabilecek en iyi aktivitelerden bir tanesi şüphesizdir ki film izlemektir. Peki, en çok izlenen filmler nelerdir?


Boş vakitlerimizi değerlendirmek için yapılabilecek en iyi aktivitelerden bir tanesi şüphesizdir ki film izlemektir. Bu aktiviteyi gerçekleştirmek isteyen pek çok kişi ise hangi filmi izleyeceğine karar veremediği için film araştırması yapmaya başlar. Bu noktada doğru bir film tespit etmekle vakit kaybetmek istemeyen kişilere de rastlanır. Yapılacak en etkili hamle ise en çok izlenen ve önerilen filmleri araştırmak oluyor. Peki, en çok izlenen ve önerilen filmler nelerdir?

İşte sizler için bu sorunun cevabı olabilecek bir liste hazırladık!


 • 1. Fight Club 

Elbette ki en çok izlenen ve herkes tarafından önerilen filmlerin başında Fight Club geliyor. Brad Pitt’in başrolünde bulunduğu bu film, kült filmler arasında da adı geçen sayılı filmler içerisinde yer alıyor. Özellikle psikolojik bir kurguya sahip sürpriz sonlu bir film olması nedeniyle dikkat çeken Fight Club, uzman oyuncu kadrosu ile de merak uyandırıyor. Felsefi ve psikolojik etkileri taşıyan bu filmi boş bir anınızı değerlendirmek ve seyir keyfi yüksek bir an için tercih edebilirsiniz. 


 • 2. Avengers

Bilim kurgu severlerin en sık tercih ettikleri ve izledikleri filmler arasında yer alan Avengers serisi de altında barındırmış olduğu pek çok film ile dikkatleri üzerinde topluyor. Süper kahramanlara ve fantastik kurgulara ilgi duyan herkesin bu seriyi izlemesini önerebiliriz. Seri içerisinde film sayısının çok olması da farklı pek çok film bulma derdinden kurtulabilmek için oldukça etkili. 


 • 3. Harry Potter

Efsaneleşmiş ve dünya üzerinden milyarları aşmış bir diğer film serisi ise Harry Potter. J.K. Rowling’in kitap serisinin beyaz perdeye uyarlaması olan bu film de boş vakit değerlendirme ve keyifli vakit geçirme noktasında oldukça etkili. Eskimeyen ve sık izlenen filmler listesinde yer alan Harry Potter serisi, çocukların fantastik algısını geliştirme noktasında da son derece etkili görülüyor. Ailenizle birlikte izleyebileceğiniz bu film de son derece ideal. 


 • 4. The Godfather

Bir İtalyan mafya ailesinin hayatını ve başına gelenleri işleyen Godfather, bıraktığı etki ile uzun yıllardır kendinden söz ettiriyor. Film listesi hazırlarken atlanmayacak filmlerden bir tanesi de Godfather oluyor. Mafyatik konulara ilgisi olan herkesin sevdiği ve kült bir hâle gelmiş bu filmi boş vaktinizde izleyebilirsiniz!


 • 5. Yüzüklerin Efendisi

 • Fantastik kurgu ve beyaz perde ikilisinin en güzel kavuşumu olarak görülen ve fantastik kurgunun patlamasını sağlayan film serilerinden bir tanesi de Yüzüklerin Efendisi. Bu film serisi üzerinden yıllar geçse de asla eskimediği için hâlâ milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Yüzüklerin Efendisi, hayal gücü gelişmiş ve gerçeküstü olaylardan hoşlanan herkese tavsiyemizdir. 


En Çok İzlenen Yerli Filmler

En çok izlenen yabancı filmlerin yanında yerli film ve dizi izlemekten hoşlanan kişilere de rastlanabilmektedir. Bu noktada en sık izlenen yerli filmler nelerdir, sorusunun yanıtı aranmaktadır. 2022 başta olmaz üzere en çok izlenen yerli yapımları şu şekilde sıralayabiliriz:


 • 6. Zeytin Ağacı

Son zamanlarda sıklıkla adı duyulan ve Tuba Büyüküstün, Seda Bakan gibi isimlerin başrolünde olduğu bir dizi Zeytin Ağacı. Daha önce hiç işlenmemiş aile dizimi konusuna değinerek bir yaşam üzerindeki ailesel ve kökensel etkileri inceleyen film, oldukça başarılı bulunmuş durumda. Siz de dizinin ana konusu olan aile dizimi hakkında daha fazla fikir sahibi olmak için ilgili eğitimimize de göz atabilirsiniz. 


 • 7. 7. Koğuştaki Mucize

Aras Bulut İynemli’nin başrolünde bulunduğu ve büyük bir keyifle izlenen dram filmlerinden bir tanesi olan 7. Koğuştaki Mucize, yalnızca Türklerin değil bütün dünyanın sevdiği bir yapım olarak öne çıkmakta. Dram türünü seviyorsanız mutlaka bu filme bakmalısınız. 


 • 8. Bergen 

Ünlü şarkıcı Bergen’in yaşam öyküsünü anlatan bu film Türkiye’nin gişe rekorunu elinde tutan bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Son derece başarılı bir oyunculuk sergileyen Farah Zeynep Abdullah sayesinde Bergen’in biyografisine hakim olmak mümkün oluyor. 


 • 9. Benim Dünyam 

Beren Saat’in başrolünde olduğu bu filmde sağır, kör ve dilsiz Ela karakteri üzerinden bir kurgu oluşturulmaktadır. Bu karakterin hikayesini ele alan filmde Ela’nın Mahir Hoca ile tanıştıktan sonra verdiği hayat mücadelesi anlatılmaktadır. Film içerisinde Beren Saat’in kendisini işaret dili ile anlatması, engellerin hayatında oluşturduğu zorlukları hissettirmesi bakımından oldukça duygusal anlar yaşanmaktadır. İşaret dili öğrenmek isteyenlerin artmasına neden olan bu film dram türünde verilmiş en güzel film örneklerindendir .İşaret dili öğrenmek için siz de eğitimimizi alabilir ve gelişiminizi destekleyebilirsiniz. 


 • 10. Beyaz Melek 

Yine dram türüne ait bir eser olan Beyaz Melek, Yıldız Kenter’in yer aldığı en önemli yapıtlardan bir tanesi. Bu filmde yaşlı bakımevindeki bir grup yaşlının Doğu’ya yapmış olduğu yolculuğu konu alınıyor. Son derece acıklı olan bu film, yaşlıları ve hayatı anlama noktasında etkili oluyor. Filmde konu alınan yaşlı bakıcı mesleği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için de ayrıca eğitimimizi ziyaret edebilirsiniz. Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.