En Bilinen Doğal Taşların Özellikleri
  • Mert Aylanç
  • 0 Yorum
  • 08 Kasım 2022
  • 437

En Bilinen Doğal Taşların Özellikleri

Özellikle son dönemlerde sıklıkla anılan doğal taşlardan hemen hemen hepimizin haberi var. Peki, doğal taşların özellikleri neler?


Özellikle son dönemlerde sıklıkla anılan ve kullanılmaya başlanmış doğal taşlardan hemen hemen hepimizin haberi vardır. Sık tartışılan ve ticari anlamda da yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmış olan bu doğal taşların özellikleri de aynı şekilde sık sık tartışılmaktadır. Peki, en bilinen doğal taşların özellikleri nelerdir?

Doğal taşların sıklıkla kullanılması ve son dönemlerde bu alandaki ilginin de artması ile birlikte pek çok yerde bu taşlara rastlamaya başladık. Haliyle taşların anlamları ve ne işe yaradıkları da buna bağlı olarak bir merak konusu haline geldi. 

Doğal taşların özel tılsımlar, şifa kaynakları olarak da görülebildiği için günümüzde özellikle de spiritüel çalışmalar yapan kişiler tarafından sıklıkla kullandığı görülebilmektedir. Doğal taşların şifalandırma etkilerinin bu denli sık konuşulması ve kendinden söz ettirmesi de haliyle bu taşlara olan merakı artırmıştır. 

Doğal taşlardan en bilinen ve en sık kullanılanların anlamları ve etkileri işte şu şekildedir:

Ametist: Mor renkli bir kuvars türü olan ametist, kelime anlamı itibariyle sarhoş etmek şeklinde açıklanmaktadır. Stresi azaltmaya ve baş ağrılarından kurtulmaya yaradığı düşünülen bu taş en sık kullanılan ve bilinen doğal taşlar arasında yer almaktadır. 

Akik taşı: İyileştirici etkiye sahip bir doğal taş olarak öne çıkmaktadır. Hayat enerjisini yükseltmede ve evren ile uyum sağlama noktasında akik taşının ayrıca etkili olduğu da bilinmektedir. Rengine bağlı olarak göz çakra ve kalp çakra alanında iyileşme gerçekleştirilebilmesi nedeniyle de akik taşı sıklıkla kullanılmaktadır.

Akuamarin: Akuamarin, cesareti elde etmemize yardımcı olan bir taştır. Kelime anlamı olarak deniz suyu anlamına gelmektedir. Bu taşın zenginlik, bolluk bereket ve önsezileri kuvvetlendirme noktasında etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle de denizcilerin taşı olarak bilinen akuamarinin sık sık gemi yolculuklarında da kullanıldığı bilinmektedir.

Opal: Tanrının gözyaşları olarak da adlandırılan bu taşın gökkuşağı renklerini yansıttığı bilinir. 

Ay Taşı: Duygusal dengeyi korumayı ve kalp çakrayı düzenlemeyi sağlaması nedeniyle de sıklıkla ay taşı kullanılmaktadır. 

Malahit: Kirleten enerjileri emen ve radyasyona karşı koruyan bu taşın kalbi koşulsuz sevgiye açtığı da söylenmektedir. 


Doğal Taşlar Neler İçin Kullanılabilir?

Doğal taşlar pek çok şey için kullanılabilmektedir. Özellikle de enerji tazeleme ve şifalandırma yöntemlerinde doğal taşlar sıklıkla kullanılmaktadır. Aromaterapi, taşlarla terapi ve taşlarla masaj için de kullanılabilen doğal taşlar yalnızca takılar içerisinde de kullanılabilmektedir. 

Günümüzde içilen suya güzel enerjiler vermesi için de kullanılan ve suluklar içerisine konan doğal taşların vücudumuza ve spiritüel olarak ruhumuza önemli katkıları bulunmaktadır. 


Doğal Taşlar ve Çakralar Arasındaki Bağlantı Nedir?

Doğal taşların çakraları iyileştirme anlamında da önemli etkileri bulunmaktadır. Vücutta bulunan çakra bölgelerin iyileştirilmesinde ve enerjinin temizlenmesinde etkili olan bu taşların çakralara önemli daha başka etkileri bulunduğu da görülmektedir. 

Doğal taşların kullanım alanları son derece geniştir. Bu noktada doğru şekilde kullanılan doğal taşların kişilere son derece fazla etkileri olduğu görülebilmektedir. Doğal taşların özellikle de psikolojik ve mental sağlığı iyileştirme alanlarında kullanıldığını görebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra bedensel bazı rahatsızlıklar için de doğal taşlar etkili olabilmektedir. 

Doğal taşlar sıklıkla kullanılan ve özellikle de litoterapi için tercih edilen maddelerdir. Çakralardaki tıkanıklar, blokajlar ve iyileşmeler için bu taşlar sıklıkla tercih edilmektedir. Bu noktada sizler de çakralar ve doğal taşlar arasındaki bağlantıyı daha detaylı bir şekilde keşfetmek isterseniz Taşlarla Terapi (Litoterapi) Eğitimi’mizi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.