Doğum Haritası Yorumlama
  • Mert Aylanç
  • 0 Yorum
  • 09 Temmuz 2022
  • 723

Doğum Haritası Yorumlama

Astroloji eski çağlardan beri dikkat çeken bir alan olarak biliniyor. Peki, doğum haritası nasıl yorumlanır?


Astroloji eski çağlardan beri dikkat çeken bir alan olarak biliniyor. Özellikle günümüzde pek çok kişi doğum haritası çıkarma ile ilgili olarak çalışmalar gerçekleştiriyor. Peki, doğum haritası nasıl yorumlanır?

Doğum haritası yani bilinen diğer adı ile yıldız haritası kişinin mizacının ve kadersel etkilerini temsil eder. Gezegenlerin konumlarını incelemeye yarayan ve kişinin doğum anındaki güneşin ayın yeri ile ilgili tespitlerde bulunarak yorumlama yapmayı sağlayan doğum haritası, kişilerin gizli yanlarına ve hayatlarına hâkim olmayı sağlamaktadır. 

Doğum haritası hesaplamak için öncelikle doğum tarihini, saatini ve yer bilgisini hesaplama modülüne girmek gerekmektedir. Bu hesaplama modülü ile birlikte astroloji haritası ortaya çıkmaktadır. Doğum haritası analizi gerçekleştirirken öncelikle alana dair detaylı bilgi birikimine sahip olmak gerekmektedir. Doğru ve tutarlı yorumların gerçekleştirilebilmesi için alana dair bütün detayları bilmek son derece önemlidir. 

Doğum haritası kişilerin hayatları hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar. Doğduğunuz anda gezegenlerin konumlarına bağlı olarak mizacınızın nasıl şekillendiği, hayatınızda ne gibi etkilerin olduğu durum haritası yorumlaması sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Tutarlı bir doğum haritası yorumlaması gerçekleştirebilmek için öncelikle yıldız haritaları hakkında fikir sahibi olmak gerekmektedir. Detaylı bilgiye ulaşarak donanım sahibi olmadan ve yeterli bilgi birikimine sahip olmadan haritanın doğru bir şekilde yorumlanması mümkün olmamaktadır. Bir haritayı yorumlayabilmek için gezegenler, evler ve burçlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekir. Bunun yanı sıra verteks, sekstil gibi astrolojiye ait farklı terimlere hakim olmak ve gezegenlerin yapmış oldukları açılar hakkında detaylı bilgi birikime sahip olmak gerekmektedir.


Doğum Haritası Nedir?

Doğum haritası, doğum anındaki gezegenlerin konumlarına göre yaşantınız içerisinde yaşayacağınız olayları, olaylara karşı duruş açınızı, iç dünyanızı, mizacınızı ve size dair karanlıkta kalmış pek çok noktayı anlamaya yardımcı olmaktadır. Doğum haritası yorumlaması sayesinde hem kendimizi hem de karşımızdaki kişileri çok daha rahat bir şekilde tanıyabilmemiz ve durumlar karşısında yapılabilecek hamleleri ön görmemiz mümkün olmaktadır.

Doğum haritaları yalnızca mizaca yönelik bilgi vermemektedir. Aynı zamanda kişilerin kadersel bağlantılarına ve yaşaması muhtemel olaylara karşı da fikir sahibi olabilmemizi sağlamaktadır. 

Doğum haritası yorumlama noktasında danışmanlık hizmetinin de sıklıkla astrologlar tarafından verildiği görülmektedir. Bu danışmanlık hizmetlerinin bazılarının son derece yüksek fiyatlı olduğu görülebilmektedir. Bu noktada kişilerin haritalarının kendilerini yorumlaması çok daha faydalı olacaktır. Peki, bu nasıl mümkün olacak?

Vermekte olduğumuz Astroloji Eğitimi’miz ile birlikte sizlerin de kolaylıkla ve tutarlı bir şekilde doğum haritası analizi gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Kendi haritanızı yorumladığımızı ve kadersel etkilerinize dair net fikir sahibi olduğunuzu bir düşünün. Bunun kişisel gelişiminize ve yaşantınıza katkısı nasıl olurdu?

Siz de vermekte olduğunuz Astroloji Eğitimi sayesinde doğum haritanızı yorumlayabilecek ve aynı zamanda burçlarınıza bağlı olarak kadersel etkileriniz hakkında fikir sahibi olabileceksiniz. Acele edin ve fırsatları kaçırmayın!


Doğum Haritası Nedir? 

Doğum haritası, yani bilinen diğer adı ile yıldız haritası kişinin doğduğu anda gökyüzünde bulunan gezegenlerin konumuna göre hesaplanmaktadır. Hesaplamalara bağlı olarak ortaya çıkartılan harita, kişinin mizacı ve yaşantısına dair belli başlı konularda fikir sahibi olabilmeye imkan tanımaktadır. Bir insanı tanıyabilmek, hakkında net bir fikir sahibi olabilmek için doğum haritası yorumlamanın büyük bir katkısı bulunmaktadır.

Doğum haritası kişisel gelişim ve aynı zamanda ilişki geliştirme noktalarında son derece etkili olabilmektedir. Günümüzde doğum haritalarının tek başına değil ilişkiler bazında da incelenebildiği görülmektedir. Bu gibi durumlarda ikili ilişkilerdeki problemleri ortadan kaldırmak ve asıl sorunu ortaya çıkartabilmek için de doğum haritaların yardımına başvurulabilmektedir.


Doğum Haritası Ne Zaman İncelenmeli?

Doğum öncesi yorumlaması gerçekleştirirken verim alınabilecek farklı zaman dilimleri olduğu bilinmektedir. Özellikle her yılın başlangıcında veya doğum gününüzde haritanıza baktırmanız çok daha fazla verim almanızı sağlayacaktır. Yılın başında haritaya baktırmanız halinde transit haritanıza baktırabilirsiniz. Bu haritayı inceleyerek geçmiş, gelecek veya bugün ile ilgili bağlantıları keşfedebilirsiniz. Ayrıca yılbaşından yıl sonuna kadar hareket halinde olacak gezegenlerin doğum haritası üzerinde nasıl bir etkisi olabileceğini de kavramanız mümkün olacaktır.

Herhangi bir kutlama veya seyahat için tarih belirlemesi gerçekleştirirken transit haritanızı incelemenizin faydası çok daha fazla olacaktır. Kariyeriniz, eğitim hayatınız, özel hayatınız, aile hayatınız gibi farklı konularda fikir sahibi olabilmek için yıllık transit haritanızı inceleyebilmeniz ve bu sayede bu konular hakkında fikir sahibi olabilmeniz mümkündür. 

Doğum gününüzde haritanızı incelediğiniz takdirde ise gezegenlerin hareketi ile birlikte bir sonraki doğum günümüze kadarlık süreci keşfetmeniz ve olası gelecek hakkında fikir sahibi olmanız mümkün olacaktır.

Doğum haritası yorumlamak uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu nedenle son derece karmaşık ve büyüleyici olan harita yorumlaması noktasında uzman kişilerin yorum yapması gerekmektedir. Siz de harita yorumlaması gerçekleştiren uzman kişiler arasında yer almak ister miydiniz? Eğer siz de böyle bir uzmanlığa sahip olmak istiyorsanız vermekte olduğumuz Astroloji Eğitmenliği Eğitimi’mizi de tercih edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.