Digital Marketing Eğitimi Nedir?
 • Eğitim Kutusu
 • 0 Yorum
 • 14 Şubat 2022
 • 1455

Digital Marketing Eğitimi Nedir?

Dijital Marketing Eğitimi nedir? Sorusunun geniş kapsamlı bir açıklaması bulunur. Bir diğer adı da dijital pazarlamadır.


Dijital Marketing Eğitimi nedir? Sorusu çok geniş kapsamlı bir açıklama ister. Öncelikle Dijital marketing ile başlayalım. Yani diğer adıyla dijital pazarlama. 

Günümüz gelişen dünyasında en etkili satışa ulaşma aracı da denebilir. Gerçekten uzmanlık isteyen bir daldır. Bu nedenle kısa sürede hemen öğrenilmesi pek mümkün olamamaktadır. Özellikle sosyal medya ve Google ile birlikte zireve yapmıştır. 

Sürekli olarak takip gerektiren, değişen trendlerin irdelenmesini isteyen bir süreç olan dijital marketing kazanmak isteyen herkesin uğrak noktası olmuştur. Özellikle girişimcilerin daha fazla tercih ettiği bir müşteri bulma kanalı olarak da tarif edilebilir. 

Hemen her şirket satışa odaklı olarak çalışmaktadır. Satış odaklı çalışan tüm şirketlerin başvurması gereken temel nokta da dijital marketing kanalıdır. Bu kanal temel olarak

 • • SEO
 • • Google ADS
 • • Sosyal medya reklamcılığı
 • • İnfluancer reklamları

Olarak görülse de, Türkiye’de hala derinleşen bir güven PR’ı da sürecin içerinde yer almaktadır. Bu da özellikle büyük medya kuruluşları içeirisinde şirketinizin yer alası veya şirketinizden bahsedilmesi olarak adlandırılabilir.

Pazarlama stratejisine uygun, dijital ve sosyal ağlar içeren bir sistemdir. Sosyal medya pazarlama şu an çok revaçta olmasına rağmen dijital pazarlamaya dair sadece bir parçadır. E ticaret de bu pazarlama sürecinin bir parçası olmaktadır. Ancak e ticaret platformlarının kullanımını öğrenmek yeterli bir süreç olarak tanımlanabilir. 

Dijital pazarlamada arama motoru süreçleri çok daha verimli olarak kullanılabilir. Veri analizi olarak çok güçlü platformlar olan arama motorları belki de digital marketingin en önemli bileşenleridir.

Burada eklenmesi gereken temel bilgiler şunlardır:

 • 1. SEO uzun vadede dönüşüm sağlayan bir pazarlama kanalıdır. Uzun vadede sizleri sürekli kullanıcılarla bir araya getirecek ve maliyetlerinizi en çok düşürecek kanal diyebiliriz.
 • 2. Reklamlar; genelde kısa vadede satış yapmanızı sağlarlar. Ancak çok iyi kurgulanması ve takip edilmesi gerekmektedir. Genellikle düzenli ve ciddi yatırım gerektiren bir kanaldır.
 • 3. İnfluencer; burada size hitap edebilecek doğru kişiyi seçmek ve doğru içerik üretmek esastır. Reklamın veya pazarlamanın kötüsü olmaz demeyin, olur.
 • 4. Sosyal Medya reklamcılığı; sürekli geliştiği için bilgilerinizin sürekli taze tutulması gereken bir mecradır. Aynı zamanda linç kültürü gelişmiş bir mecradır. Dikkatli ve anlık müdahale edebilecek durumda olmanız gerekir.


Digital Marketing Specialist Ne Demektir?

Digital Marketing Specialist günümüzde çok revaçta bir meslektir. Bu meslekte kişiler hem dijital markanızı oluşturur hem de sizi ilk aranan marka yapmaya çalışırlar. 

Digital Marketing Sepcialist mesleğinde bir çok uzmanlık alanı bulunur. Bunların başında google reklamcılığı ve SEO uzmanlığı gelmektedir. Belki de piyasada hepsini tam anlamıyla yönetecek kişiler yok denecek kadar azdır. 

Bu noktada özellikle büyük kurumlar işleri Digital Marketing firmalarına outsource etmektedir. Digital Marketing firmaları da güçlü ve geniş ekiplerle çaılşarak tüm yönleriyle hizmet vermeye çalışmaktadır.

Dijital pazarlama uzmanı olarak anılan bu meslek, geleceğin en önemli mesleklerinden biri olmaya adaydır. Günümüz gelişen teknolojisinde müşterilerin alım yaptığı en büyük kanallardan biri olan dijital kanallar için rağbet çok büyüktür. Bu büyüklük artarak devam etmektedir. İyi bir dijital pazarlama uzmanı bulundurmayan şirketler kısa süre sonra büyük kayıplar yaşayacaktır. 

Tüm bunlar göz önüne alındığında Digital Marketing Specialist kavramı iş hayatında önem kazanarak devam etmekte ve daha da önemlihale gelecek gibi görünmektedir.


Digital Marketing Eğitimi

Birçok kurumda Digital Marketing Kursu bulunmakla beraber geçerliliği tartışılır. Bunun için en iyi Digital Marketing Kursu seçimini yapmak zordur. Ancak bazı yöntemleri bulunmaktadır.

 • • Digital Marketing Eğitmeni özel olmalıdır. Piyasada hali hazırda bu konuda çalışmakta olan ve aynı zamanda danışmanlık veren bir eğitmen daha doğru bir seçim olacaktır.
 • • E-devlet sorgulanabilir Digital Marketing Üniversite onaylı sertifika. Bu üniversite referansında ve daha doğru bilgiler içeren bir eğitim demektir. E devlet sorgulaması sizin için özgeçmişinizde kesin referans olacaktır.
 • • Eğitimin uzunluğu veya kısalığı önemlidir. Kısa ve hap bilgilerden oluşan eğitimler her zaman daha avantajlı ve daha çabuk sonuç verecek eğitimlerdir. 
 • • Fiyat-kalite politikası. Sadece boş bilgilerden oluşan bir digital maketing eğitimi çok da başarılı sonuçlar doğurmayacaktır. 
 • • Sertifika programı adı altında yapılan eğitimlerin araştırmasını yukarıdaki maddelere göre yürütmenizi tavsiye ederiz.
 • • Aynı zamanda eğitimin güncelliği çok önemlidir. Ne kadar süre önce hazırlandığı, güncel gelişen teknoılojiye uyumlu olup olmaması gerçekten en önemli maddelerden biridir. Birçok eğitim kurumu olduğunu söyleyen yerde şu an yıllar öncesinden kalma bilgiler anlatılmaktadır. Eğitim kutusu olarak tüm eğitimlerimiz en güncel halde hazırlanmıştır.


Digital Marketing Eğitimi Sertifikası

Dijital Marketing Eğitimi sonunda sertifika almaya hak kazanırsınız. Ancak bunun bir sınavı olmalıdır. Dijital pazarlama eğitimi bilgiye dayalı bir eğitim olduğu için bilginin ölçülebilirliği önemlidir. 

Online olarak aldığınız bir eğitimin sonunda hem öz güven kazanacak hem de CV’nize koyacağınız bir sertifikanız olacak. Bunu yapmak eğitim Kutusu için çok kolay.

Sertifikanızın aynı zamanda uluslar arası onaylı olması süreci daha da değerli hale getirecektir. Sıradan bir sertifika almak yeterli olmamakta, aldığınız sertifikanın sadece Türkiye’de değil yurt dışında da geçerli olması gerekmektedir. 

Eğitim Kutusu Dijital Pazarlama Sertifikası tüm bu özelliklere sahip olduğu için çok sayıda kişi için tercih nedeni olmaktadır.


Digital Marketing Eğitimi Nasıl Alınır?

Digital Marketing Eğitimi çeşitli yollarla alabileceğiniz bir eğitimdir. Özellikle tavsiyemiz videolu eğitimler yönünde sçim yapmanız olacaktır. Yapılan araştıramalarda videolu eğitimlerin sürekli bilgi tazeleme avantajı nedeniyle uzun vadede daha sağlıklı olduğu görülmüştür. 


Digital marketing eğitimi 

 • • Örgün Digital Marketing Eğitimi
 • • Canlı online Digital Marketing Eğitimi
 • • Videolu online Digital Marketing Eğitimi 

Şeklinde 3 yöntemle alınabilir.

Eğitim Kutusu üzerinden Genişletilmiş Digital Marketing Eğitimi alarak bilgilerinizi zirveye çıkarabilirsiniz. Eğitim programından en geniş kapsamlı bilgileri edineceksiniz. Pazarlamanın temelleri ve çok daha fazlasını keşfedeceksiniz. 

Uzaktan eğitim sonunda alacağınız e devlet üzerinde sorgulanabilir sertifika ile kendinize referans noktası yaratabilirsiniz. Eğitim sonunda dijital pazarlama uzmanı olarak kariyerinizde bir yenilik yaratabilirsiniz. Üstelik en iyi fiyat garantili Digital Marketing Eğitimi Eğitim Kutusu’nda Eğitimimize ulaşmak için tıklayınız.


Digital Marketing Eğitimlerimiz

Digital marketing eğitimlerimiz alanında uzman eğitmenlerimizin hazırladığı eğitimlerdir. Dijital marketing eğitimlerimiz güncel konuları, yeni bilgileri ve uygulamaları içermektedir. Öğrendiklerinizi uygulayabilmemiz için üretilmiştir. 

Kurslarımız sizlere pazarlama nedir, pazarlama stratejisi nedir en ince ayrıntılarıyla öğretmeyi amaçlamaktadır. Şimdi dilerseniz dijital pazarlama kursu olarak hangi eğitimlerimizin olduğunun bir listesini görelim:

Digital marketing sertifika programlarımızı edinmek için öncelikle Eğitim Kutusu web sitesine üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra katılmak istediğiniz sertifika programını açmanız gerekecektir. Eğitimi satın alma islemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Ardından seçtiğiniz eğitim programı başlamanız için sizi bekliyor olacaktır. 

Bu noktada bir sıkıntı yaşarsanız Öğrenci Temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Kendileri size yardımcı olacaktır. 

Kursunuzu tamamladıktan sonra eğitim bitirme sınavına gireceksiniz. Sınavı başarıyla tamamlamanız için size 3 kez sınava girme hakkı tanınacaktır. Başarısız olmanız durumunda ücretsiz olarak kursu tekrarlayıp bitirdikten sonra yeniden sınava girebilirsiniz. 

Sınavı başarıyla bitirdiğiniz takdirde sertifikanızı talep edebilirsiniz. Sertifikanız, kayıt olurken tanımlamış olduğunuz adrese posta ile iletilmektedir.

Sertifikalarınızın üniversite onaylı, ulusal ve uluslararası geçerliliği olduğunu, e devlet platformunda görünebildiğiniz hazırlatmak isteriz. Tüm resmi ve özel kurumlarda sertifikanızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İş başvurularınızda sertifikalarınızı sunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.