Daha Mutlu Bir Hayata Kavuşmanın Yolları
  • Demir Aylanç
  • 0 Yorum
  • 16 Kasım 2022
  • 681

Daha Mutlu Bir Hayata Kavuşmanın Yolları

Hepimizin hayattaki temel gayesi daha mutlu olmaktır. Peki daha mutlu bir hayata kavuşmanın yolları nelerdir?


Hepimizin hayattaki temel gayesi daha mutlu olmaktır. Mutlu olmanın yollarını ne kadar araştırırsak araştıralım çoğu zaman bu noktada ne yapacağımızı bilemediğimiz de görülmektedir. Peki daha mutlu bir hayata kavuşmanın yolları nelerdir?

Mutlu bir hayat yaşayabilmek hayattan keyif alabilmek ve çok daha zevkli bir şekilde yaşantımızı sürdürebilmek hepimizin en çok istediği şeyler olarak bilinmektedir. Mutlu olabilmek için bu nedenle pek çok şeyi denediğinizde görülebilir. Fakat daha mutlu bir hayata kavuşmanın belli başlı yolları bulunmaktadır. Bu yolları keşfettikten sonra mutlu olmak işten bile değildir.

Arayışını sürdüren ve tam anlamıyla mutluluğa sahip olmak isteyen kişilerin, pek çok kez elde ettikleri şeylerden daha fazlasına özendikleri için mutluluğu tam olarak tadamadıkları görülmektedir. Mutluluk önündeki en önemli engellerden bir tanesi hiçbir zaman tam anlamıyla memnun olmamaktır. Bu sorundan kurtulmak için bir yol vardır ki o da şükür çalışmaları yapmaktır. 

Mutluluğu artırmak ve daha mutlu olabilmek için aynı zamanda yapılabilecek bir diğer şey de spordur. Vücudun fonksiyonel bir şekilde kullanılması beyindeki kimyasalları ve aynı zamanda hormonları da harekete geçireceği için daha mutlu bir hayata kavuşma yolunda yapılacak en etkili şeylerden bir tanesi de spor yapmaya özen göstermektir. 

Mutsuz olan insanların genellikle hareketsizliğe ve uykuya yöneldiği görülmektedir. Bu durumun sporun mutluluğu getirmesiyle elbette ki bir ilişkisi vardır. Devamlı olarak işleyen ve sağlıklı bir şekilde kan akışı gerçekleşen bir vücutta mutluluk hormonunun salgılanması çok daha kolay olacaktı. Bu nedenle de spor yapmaya özen göstermek daha mutlu bir hayata kavuşma yolları arasında en önemlilerden bir tanesi olarak görülmektedir.


Nasıl Daha Mutlu Hissederim?

Hepimiz çok daha mutlu hissetmenin yollarını ararız. Bunun için pek çok şey yapıyor olsak da daha mutlu bir hayata kavuşmak ve çok daha mutlu hissedebilmek için yapılabilecek öncelikli bazı şeyler bulunmaktadır. Özellikle daha mutlu hissedebilmek için kişilerin yaşam kalitelerini artıracak şekilde davranışlar sergilemesi ve yeni alışkanlıklar edinmesi gerekmektedir.

Mutlu hissetmenin en önemli adımı kişinin kendisi ile olan ilişkisini iyileştirmesidir. Pek çok kişinin kendiyle olan ilişkisinin sıkıntılı olması nedeniyle mutluluğa istediği kadar yaklaşamadığı görülmektedir. Bu sorunu giderebilmek için öncelikle kişinin kendisiyle ilgili olan problemlerini çözüme kavuşturması ve blokajları kaldırması gerekmektedir.

Blokajlardan bahsetmişken bunları ortadan kaldırabilmek için de yapılması gereken belli başlı adımlar vardır elbette. Örneğin; doğal taşlarla yapılan terapiler bu noktada mutlu hissetmeyi ve pozitif enerjiyi artırmayı sağlayabilir.

Daha mutlu hissedebilmek için kişinin öncelikle mutlu hissetmesini önleyici problemlerin farkına varması gerekir. Bu noktada kişisel analiz gerçekleştirmek ve bağımlılık hissi yaratan alışkanlıklardan, blokajlardan kurtulmak gerekmektedir.


Mutlu Olmak İçin Neler Yapabilirim?

Mutluluğunu artırmak isteyen kişilerin o mutluluk arayışında iken neler yapması gerektiğini araştırdığı da görülebilmektedir. Aslında mutlu olmak için öncelikle kişisel tatmin ve memnuniyeti sağlamak gerekmektedir. Kişilerin bu noktada yaptıkları işleri, hayat işleyişlerini her ne kadar iyi olsa da küçümseme eğiliminde olmaları mutluluklarına engel olmaktadır.

Mutluluğu elde etmek için kişilerin öncelikle mutluluğa sahip olmayı istemenin yanında mutluluğuna engel olan şeyleri tespit etmesi de gerekir. Bu noktada siz de çok daha mutlu olmak istiyorsanız şükür konusuna dikkat etmelisiniz. Sahip olduklarınızla mutlu olmayı deneyip denemediğinizi iyice tarttıktan sonra bu nokta ile ilgili bir sıkıntıya sahipseniz şükür çalışmalarına yönelerek pozitif enerjinizi ve mutluluğunuzu artırabilirsiniz. Bunun yanında mutlu olmak için yapabileceğiniz bazı adımlar şu şekildedir:


Meditasyon Yapın

Meditasyon yapmak mutluluğu son derece artıran ve iç huzuru bulmaya yarayan bir aktivitedir. Bu nedenle de mutluluğunuzu artırmak için deneyebileceğiniz şeylerden bir tanesi meditasyon yapmaktır. Kişinin mutluluk noktasında ruhunu dinlendirmeden ilerlememesi mümkün değildir. Bu noktada ruhunuzu dinlemeyi ve zihninizi dinlendirmeyi becerebilmek için meditasyondan faydalanmanız son derece mantıklı olacaktır.

O halde durmayın ve siz de mutluluğumuzu artırabilmek için meditasyon yapmayı bir deneyin. Meditasyon yapmanıza rağmen yine o mutsuz ruh haline sahipseniz yapabileceğiniz diğer adımları da takip ederek kendinizi mutluluk yolunda ilerletmeyi deneyin!


Yogaya Yönelin

Tıpkı meditasyon gibi yoga da mutluluğunuzu artırmak için yapabileceğiniz etkili aktiviteler arasında yer almaktadır. Meditasyonun yanında yoganın vücudu da çalıştırmaya yönelik bir spor dalı olması nedeniyle çok daha etkili olabileceği görülmektedir. Daha mutlu bir hayata kavuşma yolunda yoga o kadar etkili olmaktadır ki bu spora başlamış olan pek çok kişinin kendisini çok daha dingin ve huzurlu hissettiğini dile getirdiği de bilinmektedir. Siz de daha mutlu bir hayata kavuşmak için bu nedenle yogaya yönelebilirsiniz. Nasıl yoga yapacağınızı öğrenmek ve mutluluğunuzu artırmak istiyorsanız Yoga Eğitimi sizlere katkı sağlayacaktır.


Stresinizi Kontrol Altına Alın

Daha mutlu bir hayata kavuşma noktasında stresten uzak bir yaşantının da olması önem arz etmektedir. Stresinizi yenerek siz de çok daha etkili bir şekilde yaşayabilir ve çok daha mutlu bir yaşam sürebilirsiniz. Mutluluğu engelleyen en önemli etkenler arasında gelen stresi doğru bir şekilde yöneterek de siz de çok daha mutlu bir yaşama adım atma imkanı edinebilirsiniz.

Siz de stresten uzak ve etkili bir yaşam sürerek çok daha mutlu olabilirsiniz. Burada daha hızlı gelişip çok daha detaylı bilgi sahibi olmak için ayrıca Ho’oponopono Eğitimimizi veya Access Consciousness eğitimimizi de alabilirsiniz bu eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim eğitimleri kategorimiz içerisinde yer alan eğitimlerimiz de sizlere fayda sağlayabilecektir. Durmayın ve siz de eğitimlerimizi olarak çok daha mutlu bir hayatın tadını çıkarma imkanı edinin!

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.