CV nizi Daha Başarılı Hale Getirecek 3 Tüyo
  • Demir Aylanç
  • 0 Yorum
  • 03 Ocak 2023
  • 338

CV nizi Daha Başarılı Hale Getirecek 3 Tüyo

Bir iş görüşmesine katıldığımızda bizleri adeta kimliğimiz gibi tanıtan asıl belge cv'mizdir. Peki, CV nasıl hazırlanır?


Bir iş görüşmesine katıldığımızda bizleri adeta kimliğimiz gibi tanıtan asıl belge cv'mizdir. Buna bağlı olarak da iyi bir cv hazırlamak büyük önem arz etmektedir. Peki, cv nasıl hazırlanır ve nasıl daha başarılı hale getirilir?

Bir cv hazırlayabilmek için öncelikle özgeçmişin niteliğinin nasıl olduğunu bilmek gerekir. Doğru bir cv oluşturabilmek için ise örnek cv incelemesi yapılabilir. Yapılan incelemeler sonrasında cv oluşturmaya dair fikir edinmek mümkün olacaktır. 

Etkili bir şekilde cv hazırlayabilmek ve iş hayatına çok daha etkili bir giriş yapabilmek için yapılabilecek pek çok şey bulunur. Bir cv'yi etkili hale getirebilmek için ise yapılabilecek başlıca 3 tüyo bulunmaktadır. İşte cv'nizi daha başarılı bir hale getirecek olan o 3 tüyo! Bu tüyoları uygulamaya dikkat edin ve siz de iş yerlerinin kapılarını aralayın!


1- Sertifikalarınızı Ekleyin!

Cv içerisinde sertifikalarınızı ekleyerek çok daha başarılı bir özgeçmiş oluşturmanız mümkün. Sahip olduğunuz ek yetenekler işe alımlarda sizlerin öne geçmesine katkı sağlayacak olan yegane şeylerdir. Bu nedenle de cv içerisine sahip olduğunuz ek yetenekleri sertifikalarınızı eklemeniz sizleri öncelikli hale getirecektir.

Sizler de sertifikalarınızı cv'niz içerisine ekleyerek çok daha başarılı bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz özgeçmiş iş başvurularında öne çıkmanızı sağlayarak sizlere büyük katkıda bulunacaktır. Ayrıca özgeçmişinize katkı sağlayacak sertifikaların neler olduğunu öğrenmek için ilgili içeriğimizi okuyabilirsiniz. İçeriği okuduktan sonra burada bulunan eğitimlerden birini alarak sertifikanızı cv'ye ekleme imkanına erişebilirsiniz.


2- Staj Bilgilerinizi Girin

Eğer daha önce staj yaptıysanız bu bilgiyi de cv içerisinde eklemelisiniz. Ek olarak hangi departmanda ne kadar süreliğine çalıştığınızı eklemek de cv'nin daha zengin görünmesine katkı sağlayacaktır. Staj bilgilerini girerek siz de avantaj elde edebilirsiniz.

Stajınızı hangi kurum bünyesinde yaptığınız, ne kadar süreliğine yaptığınız gibi bilgilere girmeniz önemlidir. Kurum bünyesindeki yetkili kişilerin onaylaması halinde buradan ilgili referanslarınızı cv'niz içerisine eklemeniz de cv'nizi çok daha parlak gösterecektir. Özgeçmişinizi daha etkili hale getirmek için siz de mutlaka bu tüyoyu uygulayın!


3- Almış Olduğunuz Ek Eğitimleri ve Mezuniyet Düzeyinizi Belirterek Mezuniyet Ortalamanızı Ekleyin

Kendinizi geliştirmeye yönelik yapmış olduğunuz faaliyetleri, aldığınız eğitimleri cv'nin içerisine eklemeniz faydalı olacaktır. Bu hamle sizlerin çok yönlü ve gelişme açık bir kişi olduğunuzu belirtmekte önem taşır. Bu bilgileri ve başarı yüzdenizi girerek cv'nizle kendinizi gösterme imkanı edinebilirsiniz.

Siz de bu 3 etkili tüyoyu kullanarak özgeçmişinizi çok daha başarılı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Genel olarak nasıl CV hazırlayacağınıza dair bir fikriniz yoksa CV Hazırlama Eğitimi'mizi almanız da sizlere katkı sağlayacaktır. Durmayın, muhakkak eğitimlerimizi alarak siz de farkınızı ortaya koyma imkanı edinin!


CV Nasıl Daha Profesyonel Görünür?

İş başvurularında özgeçmişinizin dikkate alınabilmesi için profesyonel bir özgeçmiş oluşturmuş olmanız da önem taşır. Peki bir cv nin yeterince profesyonel olduğuna nasıl karar verilir?

Profesyonel bir cv oluşturabilmek için öncelikle bir cv içerisinde bulunması gereken bütün detaylara hakim olmak gerekir. Bunun için ise örnek cv'ler incelenebilir. Daha sonrasında ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz pek çok CV oluşturma sitesinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede cv'yi profesyonel bir hale getirmeniz mümkün olacaktır. Bu noktada hangi sitelerin sizlere fayda sağlayacağını öğrenmek isterseniz ücretsiz cv hazırlama sitelerinden cv'nizi oluşturabilirsiniz. (Bknz)

Bir cv'yi daha profesyonel gösterecek ve cv ye katkıda bulunacak en önemli şey ise yeteneklerin belirtilmesidir. Özellikle bu yeteneklere ait sertifikalarınızın bulunması cv'nizi çok daha zengin gösterecektir.

Siz de özgeçmişinizi daha parlak bir hale getirebilmek için durmayın ve pek çok alanda vermekte olduğumuz eğitimlerimizi alın. Kendinize ve alanınıza uygun olan eğitimleri tercih etmenizin ardından özgeçmişiniz daha parlak olacaktır. 

Üstelik yalnızca sertifika edilerek sahip olabileceğiniz meslekler dahi olduğunu biliyor muydunuz? Meslek edinmenizi sağlayacak sertifikaları keşfetmek için ise meslek kursları kategorimize bakmanız yeterli olacaktır. Siz de bütün bu fırsatları kaçırmayın ve mutlaka sertifikalarınızı edinerek özgeçmişinizi parlatın! İş hayatının kapılarını aralamak artık sizlerin elinde...

Sosyal Medyada Paylaşın

0 Yorum

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.